Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A dlaczego nie tynki gipsowe???

Nie wiele drożej a efekt o wiele lepszy, no i zaraz tylko malować i gotowe. Nie trzeba nakładać dodatkowo gładzi...

 

Co do efektu to kwestia gustu. A wogóle to skąd w narodzie takie przekonani o konieczności kładzenia gładzi? :) No i z tym niewiele drożej to nie wiem jak to w tej chwili wygląda ale jak ja tynkowałem to cem-wap kosztowały mnie 8,50zł/m2 robocizna + materiały po zaokrągleniu mocno w góre 5zł/m2 przeciwko 22zł/m2 gipsowych ... pomnożyć to razy 650m2 ... na początku budowy może to się nazywa niewiele drożej pod koniec to może oznaczac brak lodówki, kuchenki itp itd :)

Vectomek - ile teraz kosztuje m2 płyty GK + klej + taśmy + gips? Do tego przy niefachowym wykonaniu dochodzi pękanie spoin ...

 

P.S. my tu gadu gadu a tu proszę doszliśmy już do strony ... 200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie tynki gipsowe???

Nie wiele drożej a efekt o wiele lepszy, no i zaraz tylko malować i gotowe. Nie trzeba nakładać dodatkowo gładzi...

 

Co do efektu to kwestia gustu. A wogóle to skąd w narodzie takie przekonani o konieczności kładzenia gładzi? :) No i z tym niewiele drożej to nie wiem jak to w tej chwili wygląda ale jak ja tynkowałem to cem-wap kosztowały mnie 8,50zł/m2 robocizna + materiały po zaokrągleniu mocno w góre 5zł/m2 przeciwko 22zł/m2 gipsowych ... pomnożyć to razy 650m2 ... na początku budowy może to się nazywa niewiele drożej pod koniec to może oznaczac brak lodówki, kuchenki itp itd :)

Vectomek - ile teraz kosztuje m2 płyty GK + klej + taśmy + gips? Do tego przy niefachowym wykonaniu dochodzi pękanie spoin ...

 

P.S. my tu gadu gadu a tu proszę doszliśmy już do strony ... 200 :)

 

8,50 robocizna? top chyba dwa trzy lata temu :roll: , teraz chcą 14-18 zł/m2 plus materiały :o więc po zaokrąglęniu jakieś 25 zł/m2 a płyta materiał + robocizna wychodzi mi ok 20 zł/m2 a przy tym idealnie gładka, a tynku tradycyjnego nikt tak dokładnie nie położy, chyba że w teorii. A co się tyczy pękania to nie ma miejsca gdyż płyta GK klejona jest do muru na klej do glazury i taśmy mają za zadanie jedynie maskowanie połączeń, a jak wiadomo mur nie pracuje na tyle aby mogło dochodzić do pęknięć, chyba że jest źle wykonany i dom nierówno osiada, ale wtedy to i każdy inny tynk pęknie, a pęknięcia pewnie jakieś będą ale na poddaszu na styku sufitu ze ścianą kolankową co jest związane z pracą więźby dachowej przy różnych temperaturach. Ale takie pękanie ma również miejsce w tych punktach zrówno w przypadku tynków tradycyjnych jak i gipsowych. WIęc jeśli o mnie chodzi jestem w 100% za płytą GK. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy u siebie dać płyty w całym domu. Szwagier i teść mają i jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie. Co do peknięć to szwagier rzeczywiście ma ale właśnie na poddaszu. Dla nas dodatkowy plus to to że mąż ze szwagrem układali już płyty więc odchodzi dopłata za robociznę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do osób, które etap izolowania fundamentów maja już za sobą. Mianowicie jaki styropian stosowaliście? Te styro- i hydrodury są strasznie drogie. Niektórzy moi znajomi robili w ten sposób, że najpierw fundament malowali dysperbitem, na to zwykły bądź trochę twardszy styropian, dysperbit i folia. Czy takie połączenie będzie wystarczające?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do osób, które etap izolowania fundamentów maja już za sobą. Mianowicie jaki styropian stosowaliście? Te styro- i hydrodury są strasznie drogie. Niektórzy moi znajomi robili w ten sposób, że najpierw fundament malowali dysperbitem, na to zwykły bądź trochę twardszy styropian, dysperbit i folia. Czy takie połączenie będzie wystarczające?

 

Nie mamy piwnicy. Na ściany fundamentowe bezpośrednio poszły dysperbit - 2warstwy, styro podłogowy 5cm... na to w przyszłości pójdzie tynk żywiczny, ale bardziej w celach dekoracyjnych. Daruj sobie hydro i styrodury bo szkoda pieniędzy a w lubelskim rzadko gdzie jest.

Na to foila ta do fundamentów jeśli masz piwnice i obsypka z piachu.

Dysperbit zabezpiecza przed wilgocią i grzybami, styropian izoluje termicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do osób, które etap izolowania fundamentów maja już za sobą. Mianowicie jaki styropian stosowaliście? Te styro- i hydrodury są strasznie drogie. Niektórzy moi znajomi robili w ten sposób, że najpierw fundament malowali dysperbitem, na to zwykły bądź trochę twardszy styropian, dysperbit i folia. Czy takie połączenie będzie wystarczające?

 

Nie mamy piwnicy. Na ściany fundamentowe bezpośrednio poszły dysperbit - 2warstwy, styro podłogowy 5cm... na to w przyszłości pójdzie tynk żywiczny, ale bardziej w celach dekoracyjnych. Daruj sobie hydro i styrodury bo szkoda pieniędzy a w lubelskim rzadko gdzie jest.

Na to foila ta do fundamentów jeśli masz piwnice i obsypka z piachu.

Dysperbit zabezpiecza przed wilgocią i grzybami, styropian izoluje termicznie.

Ja mam bardzo podobnie. Też nie mam piwnic i choć w projekcie jest chyba styrodur to do użyliśmy zwykłego, tyle że twardego styropianu. Wcześniej ściany były pomalowane dwa razy dysperbitem, na to styropian (8 cm), siatka zatopiona w kleju (tak jak na elewacjach) i znowu dysperbit. Potem, przed zasypaniem fundamentów, obłożyłem jeszcze ściany folią kubełkową, choć podobno było to już trochę nadmiarowe. W każdym razie myślę, że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...