Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Nam też miał kostkę robić Pan Fus ale jak na kilka dni przed rozpoczęciem pracy nie potrafił wycenić kosztów (miałam już zakupioną kostkę) i wyraził nadzieję, że nie będzie na budowie innych ekip bo on ma takich pracowników, którzy mogą się "zaprzyjaźnić" z naszymi budowlańcami i jak zaczną pić to na 2 tygodnie może robota stanąć to zrezygnowaliśmy :wink: Z mojego doświadczenia wynika, że jak jest Pan Prezes budowlaniec i ma pięć ekip, w których ludzie zmieniają się jak w kalejdoskopie to istnieje duże prawdopodobieństwo skopania roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja to akurat wykonanie projektu przyłącza prądu zleciłem LUBZELowi. On wziął zlecił projektantowi i on się martwił. którędy ma przejść kabel. Mnie nic nie interesowało. Cała procedura trwała, gdzieś ok 5 miesięcy (tzn od zlecenia do pozwolenia UM na budowę przyłącza dla LUBZELa). Pewnie jak dostaniesz bezpośrednio od sąsiadów pozwolenie na piśmie to może to trwa krócej. Nie wiem. A woda - mam własną studnię, ścieki - przydomowa oczyszczalnia, a z gazem też zlecam gazowni i nic mnie nie interesuje. Tym bardziej, że jeśli projekt przyłącza zrobi Twój projektant to Lubzel zwraca 300 zł. A tyle samo bierze normalny projektant, ale wtedy samemu trzeba załatwiać pozwolenia od sąsiadów. I po co się męczyć. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubzel mi krzyknął termin dwa lata a dokładnie 2011 maj-czerwiec. To mnie nie urządza z oczywistych względów.

Zwrócą mi 8500 za przyłącze jeśli zrobię na własną rękę. (100 m kabla 4x120 alu) - właśnie - ile Was kosztowało kładzenie kabla ?

A że skrzynka z której będzie prąd szedł do mnie jest na działce sąsiada to muszę dostać jego zgodę na przejście.

 

Z wodą podobnie, wodociągi życzą sobie zgodę właścicieli działki sąsiedniej na przejście przez ich działkę. Wtedy mi dadzą dopiero warunki techniczne i też będę robił samodzielnie, mam tylko z 10 m do wody od planowanego domu więc nie będzie to majątek.

Studnię i tak zrobię ale chcę mieć wodę też z wodociągu który idzie zaraz "za miedzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czy ktoś mi może zapodać namiary na niedrogich sprzedawców stali (oprócz stalmetu)....

 

Braliśmy stal żebrowaną w Stalpolu na Mełgiewskiej.

HEBy braliśmy przy Witosa w bezpośrednim położeniu Felicity - nie Centrostal.

W Stalmecie - 2 lata temu HEBy proponowali 800zł drożej za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moją prośbe o namiar na kogos sprawdzonego od ogrodzeń...Dzwoniłam do Kijan,chciałabym sprawdzić czy są konkurencyjni...

może sie ktos odezwie...gdzie kupowaliście siatke,brame?

dziękuje z góry

pozdr. :wink:

Spróbuj w Niedrzwicy ..adresu dokładnie nie pamiętam, , ale szukaj po lewej stronie jadąc od Lublina , przy głównej trasie, łatwo trafisz,, Wystrzegaj się firmy z Kozubszczyzny, , dokładnych namiarów nie pamiętam ale mieściło się to to właśnie w tychże okolicach..-ja tam robiłem swój zakup i na pozór wszystko ładnie , miło ale później po sfinalizowaniu tranzakcji już tak miło nie było.....zresztą szkoda klawiatury na szczegóły :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubzel mi krzyknął termin dwa lata a dokładnie 2011 maj-czerwiec. To mnie nie urządza z oczywistych względów.

Zwrócą mi 8500 za przyłącze jeśli zrobię na własną rękę. (100 m kabla 4x120 alu) - właśnie - ile Was kosztowało kładzenie kabla ?

A że skrzynka z której będzie prąd szedł do mnie jest na działce sąsiada to muszę dostać jego zgodę na przejście.

 

Z wodą podobnie, wodociągi życzą sobie zgodę właścicieli działki sąsiedniej na przejście przez ich działkę. Wtedy mi dadzą dopiero warunki techniczne i też będę robił samodzielnie, mam tylko z 10 m do wody od planowanego domu więc nie będzie to majątek.

Studnię i tak zrobię ale chcę mieć wodę też z wodociągu który idzie zaraz "za miedzą".

8500 za 100 m..??? Brutto czy netto?? A dlaczego mi Lubzel 120 m wycenił na 6500..?????? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"8500 za 100 m..??? Brutto czy netto?? A dlaczego mi Lubzel 120 m wycenił na 6500..??????"

 

Nie wiem czemu Tobie mniej naliczyli, u mnie w sumie to 10200 zł brutto ale zrwócą mi 8054,49 dokładnie. Nie miałem papierka pod ręką jak pisałem poprzedni post.

 

100 m kabla alu 4x120 + montaż dwóch skrzynek ZK3+2P cokolwiek to znaczy.

 

Jedna skrzynka to 1578,57 zł u Ciebie pewnie nie trzeba ich wymieniać i dlatego masz mniej naliczone.

 

Może jest ktoś kto sie zajmuje takimi przyłączami to chętnie proszę o kontakt na priva.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteriks napisał:

Ludziska drogie.... czy ktoś mi może zapodać namiary na niedrogich sprzedawców stali (oprócz stalmetu)....

Piteriks spróbuj na ul.Krochmalnej 36 w Lublinie,Sład materiałów budowlanych(SYKE),my kupowaliśmy u nich i ceny mieli najtańsze,utargować też sie da. :wink:

 

czołem.

Pięknie dziękuje za info.

 

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :

 

Kiedy staraliście sie o oświadczenia sąsiadów o zgodzie na wykonanie przyłączy przez ich działki ( prąd, woda ) to treść tego oświadczenia była jakaś ustalona przez energetykę albo wodociągi ?

Może ma ktoś jakiś wzorek to chętnie skorzystam.

 

Pozdr

 

czołem Jaceh

Prąd mam na swojej działce, ale wodę od sąsiada. Bardzo prostą umowę sleciłem sam. Jeśli chcesz to poszukam gdzieś w zakamarkach mojego kompa i Ci podeśle na @@@

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekh my pisaliśmy coś takiego

 

UMOWA

 

Zawarta w dniu …………………. pomiędzy:

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

zwanym w dalszej części umowy Inwestorem

a

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

zwanym dalej Właścicielem gruntu.

 

 

Właściciel gruntu dz. nr. …………. położonej w …………………………… ……………………………………………………………………………………

oświadcza , że wyraża zgodę na rozkopanie działki w celu budowy sieci energetycznej do działki nr. …………położonej w…………………………. …………………………………………………………………………………....

Inwestor oświadcza , że zobowiązuje się do przywrócenia stanu pierwotnego małej architektury gruntu.

 

UWAGI:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moją prośbe o namiar na kogos sprawdzonego od ogrodzeń...Dzwoniłam do Kijan,chciałabym sprawdzić czy są konkurencyjni...

może sie ktos odezwie...gdzie kupowaliście siatke,brame?

dziękuje z góry

pozdr. :wink:

Spróbuj w Niedrzwicy ..adresu dokładnie nie pamiętam, , ale szukaj po lewej stronie jadąc od Lublina , przy głównej trasie, łatwo trafisz,, Wystrzegaj się firmy z Kozubszczyzny, , dokładnych namiarów nie pamiętam ale mieściło się to to właśnie w tychże okolicach..-ja tam robiłem swój zakup i na pozór wszystko ładnie , miło ale później po sfinalizowaniu tranzakcji już tak miło nie było.....zresztą szkoda klawiatury na szczegóły :-?

 

 

dziekuje bardzo....mam jeszcze namiar na"siatka i ogrodzenia" z ul.Sierpińskiego 69 Lublin...ktos coś moze wie?ktoś coś słyszał?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

NIedługo zaczynamy naszą budowę, właśnie czekamy na pozwolenie.

 

Mam pytanie do ludzi z okolic Lublina --- czy ktoś buduje dom "rododendron 5" z ARCHONU. Pilnie szukam, bo chciałabym obejrzeć ten dom w rzeczywistości. Na papierze niby wszystko wygląda okej, ale mam kilka watpliwości co do projektu.

 

Jeżeli ktoś móglby mi pokazać swój dom, to byłabym bardzo wdzieczna.

 

Pozdrawiam !!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpro: my budujemy rodo 5 G2, tyle, że mocno zmieniony. Ale ja dopiero dostałem pozwolenie (w piątek odebrałem), więc jeszcze 14 dni na uprawomocnienie. Chociaż nie wiem jak szybko zaczniemy, bo dzisiaj w TVN pogoda pokazywali zimno do końca marca. Więc czekamy na roztopy i ruszamy.

maden: jeśli chodzi o beton i bloczki to mój fajchmajster (ale jeszcze innych znajomych też) polecał na Mełgiewskiej (a może to już Metalurgiczna) ARTBET. Ponoć robią nie oszukany beton. A to ważne, bo niektórzy dadząCi 20-30 zł taniej ale oszukują (parę wiader więcej wody lub innego śmiecia). Ja tam będę brać. pozdr Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...