Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jeżeli chodzi o ochronę przez firmę ochroniarską, to z moich rozmów wynika,że taka ochrona byłaby całkowicie nieopłacalna. U mnie kradzieże skończyły się dopiero wtedy, gdy mam alarm w środku i czujki na zewnątrz, a także 2 ukryte kamery podłączone do monitoringu - w razie czego zlodzieja będę miał nagranego na filmie i wtedy policja nie będzie miała już wykrętów i nie umorzy śledztwa.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o monitoring połączony z powiadamianiem agencji ochroniarskiej. Na wynajęcie "ciecia" się nie porywam bo to faktycznie trochę chyba przesada.

"Cieć" to moim zdaniem nie jest określenie pejoratywne - jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

Monitoring z ochroną zwróci się po pierwszej próbie kradzieży o ile uda się ją udaremnić. Moja działka leży bardzo "na widoku" i tylko głupi albo bardzo odważny i bezczelny złodziej sie na nią porwie - pożyjemy zobaczymy, obydwa gatunki "do zabicia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam wielka prosbe gdzie robia najtaniej adaptacje w lublinie i ogolnie w jakiejn cenie sa zmiany w projekcie.

bylismy w Archi-projekt bo z tej firmy bedziemy budowac APS 186 (on jest z piwnica) a my chcemy jeszcze do tego miec garaz dwustanowiskowy i zastanawiamy sie ile to bedzie kosztowalo.

W archi-projekt powiedzieli nam takie ceny ze (projekt+zminy+adaptacja+projekt przylacza wody i pradu) za to wszystko zaspiewali 9000zł to chcyba bardzo bardzo za wiele.

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9000 to lekkie przegięcie, no chyba że w związku z dobudowaniem garażu i innymi zmianami istotnie zmienia się bryła i konstrukcja budynku, stropy, więźba zapewne ulegną całkowitej zmianie a to faktycznie spora zmiana. Jak ktoś chce "tylko przesunąć" schody o pół metra to to pociąga za sobą masę zmian, od fundametów aż po dach i nie ma dziwne że kosztuje.

Adaptacja to też przyłącza, zjazdy, uzgodnienia - im więcej zwalicie na architekta tym więcej będzie Was to kosztować. Zbierzcie jak najwięcej warunków to może da się zmniejszyć koszt adaptacji.

 

Mam kilka wycen adaptacji ( wstepne wyceny ) z różnych biur i kwota 2500-3500 najczęściej się pojawia. Przy założeniu że projekt nie będzie zmieniany a przyłącza są "łatwe".

Biuro z którego kupuję projekt bierze za wprowadzenie zmian :

-przesunięcie spiżarki

- likiwdacja okna w garażu

- dodatkowe wyjście z gospodarczego

- połączenie wc i łazienki

- przesunięcie kominka + komina

- wersja energooszczędna

700 zł netto dodatkowo do podstawowego projektu. Ale złożę do adaptacji projekt którego już nie będzie trzeba zmieniać i dzięki temu mam nadzieję oszczędzić trochę grosza.

 

W Waszym przypadku chyba bym poszukał projektu który bardziej pasuje do Waszych potrzeb. Gotowców jest multum i można znaleźć coś dla każdego.

 

Za 9000 to juz chyba dałoby radę projekt indywidualny wytworzyć. Ale to już inna bajka.

Ja bym im tyle nie zapłacił. Nawet jeśli trzeba by wprojektować basen.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdziorka pytanie gdzie najtaniej nie jest najszczęśliwsze. Najtaniej przeważnie znaczy najwięcej problemów w trakcie i po. Sam projekt to prawie 2000. Zostaje już 7 na całą resztę. Doprojektowanie garażu w miejsce wiaty to trochę więcej niż wydłużenie kilku kresek w tym przypadku. Tu zmieniacie bryłe budynku i kształt zadaszenia. Może jeszcze poszukajcie gotowców jak radzi Jacek a jak nie ... nie liczyłbym na duże oszczędności.

Jacku co do projektu indywidualnego za 9000 to mam drobne obiekcje, chyba że usługi projektantów tak na łeb poleciały od 2005 r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 9000 może nie wystarczyć na indywidualny, to nie da się przewidzieć. Jeśli autor projektu wycenia na taką sumę zmiany to albo faktycznie jest to bardzo poważna robota albo chce ogolić jelenia.

Jest też trzecia możliwość - nie chce mu się tego robić i walnął kwotę z kosmosu żeby Was odstraszyć.

Jak dla mnie taka kwota za zmianę to przegięcie. Szukaj gotowca , na bank znajdziesz. No chyba że już kupiliście ten projekt to klapa...

Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jacku i poruszyłeś tu bardzo istotny szczegół :) Chęci ... Ja mało brakowało a kupiłbym w archiprojekcie projekt APS028 i spodziewałem się, że tam będzie chyba najlepiej wprowadzić zmiany. Szanowni państwo odmówili twierdząc, że robią zmiany i adaptacje tylko jeżeli budowa byłaby tak do 15km ... na moje stwierdzenie, że "door to door" byłoby raptem 13km orzekli, że w Świdniku to im się nie chce w starostwie walczyć. Zauważ tylko jeszcze jedną sprawę, ta cena to nie tylko za zmianę! Dodaj sobie ile dałeś za projekt, do tego koszt zmian, następnie adaptacja i projekty przyłącz i powiedz ile Ci zabraknie do 9000?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...