Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów Lublina i okolic!!!

 

Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zrobię coś nie tak.

 

Niedługo przystępuję do budowy niewielkiego domu w technologii szkieletowej, tzw. Kanadyjczyka w malowniczej miejscowości Nasutów (10km od Lublina gmina Niemce).

Z braku czasu budowę domu chciałbym powierzyć jednej firmie wyspecjalizowanej w budowaniu szkieletowców, ale z reguły nie wykonują one fundamentów, mam pytanie może ktoś z już pobudowanych poleci jakąś firmę-ekipę do wylania fundamentów.

 

Dla zainteresowanych dodam, że dom według projektu DOM NA 102 ( D09S L) pracowni Muratora w technologii szkieletu lekkiego a dla osób lub firm, które mogłyby mi pomóc w sprawie fundamentów w załączeniu kilka skanów projektu fundamentu.

 

 

http://images44.fotosik.pl/133/f82af042a1a1e395m.jpg

http://images37.fotosik.pl/128/eb0750d5ef125b7fm.jpg

http://images38.fotosik.pl/128/182f9ae5493f0275m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami;)

Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????

Dzieki

 

Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami;)

Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????

Dzieki

 

Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej

 

Krępiec,przy Świdniku....Dzwoniłam do Mełgwi i tego gorszego nie mają :(

Dzwoniłam do Piask,ale tam strasznie drogo....

Może ktoś mi pomoze? :wink:

dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czrwony_2005

My też budujemy w Nasutowie. Z ekipą to może być bardzo ciężko, przeważnie wszystkie sa już zajęte-- nasza też.

Wiem, że koło stacji paliw w Nasutowie buduje się właśnie dom- młoda, ale solidna ekipa ( dokladnie z tyłu za stacją, przy drodze na las). Może oni się zgodzą, chociaż wiem, że też mają dużo pracy.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do katpro

 

Dzięki za informację z tą ekipą, będąc w Nasutowie pójdę i zagaję.

 

Gdzie dokładnie na Niwce buduje ta sprytna ekipa, bo nasza działka leży też przy tej drodze do lasu (około 200m za stacją benzynową), koło takiego białego domu z czerwoną dachówką.

 

Miło jest spotkać na forum ludzi z przyszłego sąsiedztwa, którzy wcześniej rozpoczęli budowę swojego domu, czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

 

scan wyrysu z naszą lokalizacją

 

http://images39.fotosik.pl/129/f7242dae1035ba8emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam w OknoDom i proponują:

Salamander,okucia Roto,profil 3D,szyby 1,0 -białe,plastikowe

cena chyba przyzwoita...bo spodziewałam sie wiekszej;)

co myślicie?

 

A ja wybrałem jednak okna z Okno Plastu, pomimo że mam dobre doświadczenia z oknami z Okno Domu. Wybrałem Okno Plast, bo wydaje mi się, że za niewiele wyższą cenę oferuje lepszy standard. Mają większy wybór jeśli chodzi o kształty ram, dokładniejsze wykończenia i o wiele krócej się czeka jeśli chodzi o produkcję nietypowych kształtów (np. łuki). Do tego zwracają uwagę na takie detale jak np. listwa na dole każdej ramy dzięki której nie zbiera się w szczelinach brud.

 

My mamy okna z Oknoplastu - Kraków już ok 2 lat, kupowalismy w Lubartowie i jak narazie spisują sie bez zarzutu, rok temu spece od tarasów potłukli nam szybę, w drzwiach balkonowych, czała procedura od zgłoszenia do wymiany trwała tylko 4 dni i naprawdę bylismy pozytywnie zaskoczeni, sądzilismy ze z Krakowa to bedzie jechała ok 2 tygodni.

 

W innej kwestii, chciałam zapytac czy instalował ktoś tego typu ogrodzenie http://www.allegro.pl/item642722057_slupki_murki_ogrodzenie_a_la_klinkier_producent.html chciałabym zobaczyć to na zywo,

Mam też prośbę czy mógłby ktoś podzielic sie doświadczeniem jezeli chodzi o ogrodzenie, jakiej firmy z jakiego materiału itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami;)

Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????

Dzieki

 

Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej

 

Krępiec,przy Świdniku....Dzwoniłam do Mełgwi i tego gorszego nie mają :(

Dzwoniłam do Piask,ale tam strasznie drogo....

Może ktoś mi pomoze? :wink:

dzieki z góry

 

Ja płaciłem za podsypkę coś koło 100-150 zł, a do murowania 200 zł tylko nie pamiętam jaka wywrotka. Kopalnia Kruszywo w Wandzinie koło Niemiec. Pewnie do ciebie wiecej by chcieli, ale zawszę można się dogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szyby:

nie musiała ona jechać z Krakowa. W Lubartowie jest oddział Glaspolu - zrobienie szyby to 2 dni.

Chociaż Oknoplast używa szyb innego producenta i w Twoim wypadku rózniła by się teoretycznie ramką przyszybową.

Nie mniej jednak 4 dni to bardzo dobry czas i jeśli przyjechała z Krakowa - to chylę czoła.

pozdrawiam

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z Lublina i okolic!

Budujemy ten nasz W27-12a akurat kończą nam stawiać dach!

Może komuś z Was został metrowy kawałek taśmy kominowej ołowianej PBFLEX czerwonej?

Baardzo chętnie odkupimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Mam do sprzedania ok 150 szt pustaków stropowych produkcji LEWTAK Lubarów w niskiej cenie, mój budowlaniec pomylił sie w obliczeniach i zostało, niestety nie mogę zapewnić transportu, budowa jest w Motyczu. Jakby ktoś reflektował to czekam na kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami;)

Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????

Dzieki

 

Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej

 

Krępiec,przy Świdniku....Dzwoniłam do Mełgwi i tego gorszego nie mają :(

Dzwoniłam do Piask,ale tam strasznie drogo....

Może ktoś mi pomoze? :wink:

dzieki z góry

 

Ja płaciłem za podsypkę coś koło 100-150 zł, a do murowania 200 zł tylko nie pamiętam jaka wywrotka. Kopalnia Kruszywo w Wandzinie koło Niemiec. Pewnie do ciebie wiecej by chcieli, ale zawszę można się dogadać

 

Nie moge znaleść poprzez przegladarke numeru tel.Mozesz mi podac?

dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji. Może ktoś mógłby polecić dobrą firmę, która kompleksowo zamontuje mi szambo. Chodzi mi o całość, bo te oferty, które do tej pory dostałem polegają na tym, że przywożą mi szambo i "wrzucają" do dołka, ale muszę go sobie sam wykopać. Boję się, że przy takiej opcji nikt nie będzie się poczuwał do tego, żeby zrobić dobrze i zgodnie z projektem. Kopacz pewnie zapyta gdzie i jak głęboko ma kopać (a skąd ja mam wiedzieć np. jak głęboko). "Szambiarze" wstawią szambo do wykopu takiego jaki będzie i też nie będą przejmować się szczegółami. Chyba, że źle myślę. W każdym razie namiary na sprawdzoną firmę bardzo mile widziane.

 

Valcav, ja też zacząłem rozglądać się w tym temacie. W tamtym roku dostałem ofertę na szambo dwukomorowe (chyba 8m3) za 6,2 tys.:o ... ale to chyba ciut za dużo. Teraz dostałem namiar na ekipę, która ręcznie kopała i wylewała, ale jak zadzwoniłem, to człowiek powiedział, że się nie podejmie bo nie ma kto u niego tego robić, robią też zwykłą budowlankę i nie ma czasu ani sił. Będę jeszcze dzwonił do jednego człowieka. Jakbyś znalazł fachowców ze swojej strony to też daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej z bloczków jak w projekcie, czy lany z gruchy?

W przypadku lanego w gruncie, czy ocieplać od strony zew. styropianem przytwierdzanym do wykopu długimi gwoździami (porada fachowca na forum) ?

Czy przed wykopami ściągać humus (ziemia uprawna –trawa z koniczyną)?

 

to sie robi tak bierze sie koparke zbiera sie chumus ok 20 cm przy okazji (wmiare w poziomie) pózniej geodeta wyznacza budynek i teraz mozna kopac przewaznie koparka zbroji sie i zalewa ok 50 cm lub 20 -15 cm ponizej gruntu pozniej izolacja pozioma i bloczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....architekt tez poszukiwany, najlepiej sprawdzony......

z gory dziekuje!

Witam

A w jakiej sprawie ten architekt? Bo ja jestem architektem (Puławy i okolice).

Info na stronie www

Pozdrawiam

 

adaptacja projektu, kilka zmian typu przesuniecie scianek dzialowych, okien.

 

.....powtarzam sie z tym geodeta, wolalabym kogos z polecenia, jesli macie kogos....(lublin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...