Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Szanowni forumowicze. Jeśli można to proszę o pomoc. Jestem na etapie "hydrauliki". Miałem zamiar zrobić kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, piec kondensacyjny i ogrzewanie podłogowe. Ale ci fachowcy mi tak namieszali, że już nie wiem co i jak zastosować. Obecnie po burzy mózgów myślę o takim rozwiązaniu: kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (wężykiem, wężykiem), kocioł kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe. Do tego rekuperator. Pociągnę sobie instalację pod kolektory słoneczne , ale narazie nie będę ich montować (zobaczymy po kosztach eksploatacji i mże w przyszłości nasza ukochana gmina zmądrzeje (marzenie) i coś dołoży do energii odnawialnej), bo raz że nie wiem które (rurowe czy płaskie) i czy to opłacalne dla 4 osobowej rodziny. Czy uważacie, że to wystarczy na obniżenie kosztów eksplaatacji ogrzewania bez kosztownego - czytać długoterminowego zwrotu - inwestowania. Czy ktoś już może robił podłogówkę i jak ona się spisuje przy położeniu na nim paneli. Czy raczej jakiś kamień położyć (gres, terakota)? A może jakieśinne propozycje macie na mój ból głowy (no oprócz gorącej kobiety) :) pozdr i z góry dzięki

 

Kolektory na pewno Ci się szybko nie zwrócą a jako wspomaganie ogrzewania (nawet niskotemperaturowego) to niezbyt dobry pomysł.

Wydaje mi się, żu układ piec gazowy + kominek jest wystarczający

ZTCW to na podłogówkę idą specjalne panele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie czy ktoś z budujących budował z pustków z Niemiec na klej?

Jakiego kleju używaliście , jakie jest zużycie na metr 2(wiem że zależy od tego jak grubo położą)?

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z PKO BP odnośnie wizyty na budowie i rozliczenia transz?

 

Pozdrawiam

mam doświadczenie ze wszystkim o czym piszesz :)

Belit z Niemiec na klej Reymix,kupiony na Krochmalnej po 12zł za worek 25kg.

Zużycie jak na opakowaniu (nie pamiętam w tej chwili). Ale wyszło korzystnie. Tylko trzeba przypilnować jak murują w ciepłe dni, aby belit przelecieli mokrym pędzlem, gdyż klej szybko wiąże(nie każdy "fachowiec" o tym wie).

Z PKO BP przyjechał popatrzył,stwierdził,że faktycznie się buduje i pojechał.

Dzień później wysłał papiery na transze(wszystko wysyłają do centrali do Krakowa a stamtąd idzie kasa na konto).

Uwaga: w tym banku lepiej wcześniej dać zlecenie wypłaty transzy gdyż trwa to czasami tydzień.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Jeśli można to proszę o pomoc. Jestem na etapie "hydrauliki". Miałem zamiar zrobić kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, piec kondensacyjny i ogrzewanie podłogowe. Ale ci fachowcy mi tak namieszali, że już nie wiem co i jak zastosować. Obecnie po burzy mózgów myślę o takim rozwiązaniu: kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (wężykiem, wężykiem), kocioł kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe. Do tego rekuperator. Pociągnę sobie instalację pod kolektory słoneczne , ale narazie nie będę ich montować (zobaczymy po kosztach eksploatacji i mże w przyszłości nasza ukochana gmina zmądrzeje (marzenie) i coś dołoży do energii odnawialnej), bo raz że nie wiem które (rurowe czy płaskie) i czy to opłacalne dla 4 osobowej rodziny. Czy uważacie, że to wystarczy na obniżenie kosztów eksplaatacji ogrzewania bez kosztownego - czytać długoterminowego zwrotu - inwestowania. Czy ktoś już może robił podłogówkę i jak ona się spisuje przy położeniu na nim paneli. Czy raczej jakiś kamień położyć (gres, terakota)? A może jakieśinne propozycje macie na mój ból głowy (no oprócz gorącej kobiety) pozdr i z góry dzięki

 

 

My mamy ten sam problem i taka sama rodzina 2+2. Ale chyba pozostaniemy przy kominku z płaszczem wodnym i piecem gazowym. Terakota gres będą dłużej trzymać ciepło ale też dłużej nagrzewać się. Jeśli lubicie kąpiele to kolektory zwrócą się szybciej. My odpuszczamy sobie kolektory. Jeśli montować to z rurkami są podobno mocniejsze. Jeśli podłogówka to może być na górze tylko beton, są teraz takie technologie, że jest jak lusterko. I na to wykładzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prosbe o n amiary na ekipe od przylacza gazowego.

 

Przyłącze gazowe robiła mi ekipa z gazowni :) Chyba, że chodzi ci o gaz z szafki do domu - to będzie mi robiła ekipa od szerokiej hydrauliki.

Ekipa z gazowni jest gdzieś z Panieńszczyzny, zajmują się między innymi produkcją szafek, może tak ich znajdziesz.

 

ULANA - myślałem początkowo o ogrzewaniu podobnym do twojego - kondensat, kominek z płaszczem i solar. Z tego kominek został wymieniony na zwykły z rozprowadzeniem powietrza, reszta pozostała bez zmian. Nad reku też myślałem, ale zdania uczonych są podzielone, co do mnożenia się bakterii itp. Podłogówkę mam w części domu.

 

Jeśli chodzi o drzwi wejściowe to zamontowałem Gerdę GT, z jedną wkładką atestowaną, wyszły około 1900zł z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie drzwi wejściowe macie w Swoich domach? Stalowe, PCV, drewniane czy inne? To duży wydatek jak się okazuje. My potrzebujemy drzwi z doświetleniem bocznym wymiary 150x220 cm. Gdzie ewentualnie kupowaliście i za ile. Proszę o Wasze opinie ...

 

Jeśli chodzi o drzwi drewniane, to mogę spokojnie polecić firmę NATURA. Ceny dla Twoich wymiarów nie podam, bo zależy oczywiście od rozmiaru, wzoru, szyb zastosowanych w doświetlach, itp. Dla przykładu drzwi o wymiarach szer. 210 wys. 250 z trzema doświetlami, szybami antyrefleksyjnym i montażem to koszt około 6800 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My taki mieliśmy zamiar tj piec kondensacyjny i ewentualnie kiedyś węglowy. Komin mamy IBF system 18 cm średnicy (można podłączyć do niego kondensat, ale szkoda pchać się w koszty) w razie czego do ew. węglowego, a kondensat jeśli będzie to jego komin wstawimy przez ścianę ( taniej bo na skróty) Na razie zamierzamy wstawić kominek z płaszczem wodnym i zwykły gazowy. Podobno kondensat przy tym układzie to przeinwestowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...