Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedzi w sprawie architekta :D

 

Teraz mam inne pytanie bo zostało nam załatwić jeszcze umowę z gazownią i nie wiem jak lepiej robić, samemu to przyłącze czy żeby z gazowni zrobili??

Jak wy robiliście??

 

My też zleciliśmy przyłącze gazowni, zrobili jeśli mnie pamięć nie myli w ciągu około 3 miesięcy. Teraz się zaczynam trochę martwić, bo podłączenie/uruchomienie planowałem na październik, a piec zamontują mi gdzieś najwcześniej za 2-4 tygodnie. Może kary nie naliczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja również należę do zadowolonych klientów biura p Wartacza. Oprócz mnie uzgodnienia robił tam mój tata i brat, poleciłam biuro również 2 znajomym i także są zadowoleni- bez zastrzeżeń.

Dodam że załatwianie trwało łącznie 2,5 msca- od dostarczenia dokumentów do biura do otrzymania pozwolenia na budowę!

 

Ja też należę do grupy zadowolonych klientów tego Pana, jak i kilku moich znajomych. Nie było żadnych problemów, wszystko załatwione pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My dopiero zaczynamy.. a właściwie nie zaczynamy bo nie mamy jeszcze żadnych fachowców ;) no może oprócz architekta.. Tak więc jakby ktoś z tu bywających i już pobudowanych chciałby przekazać jakieś namiary byłabym ooogromnie wdzięczna ;)

 

Pozdrawiam wszystkich 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My dopiero zaczynamy.. a właściwie nie zaczynamy bo nie mamy jeszcze żadnych fachowców ;) no może oprócz architekta.. Tak więc jakby ktoś z tu bywających i już pobudowanych chciałby przekazać jakieś namiary byłabym ooogromnie wdzięczna ;)

 

Pozdrawiam wszystkich 8)

 

 

poszło na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Właśnie dzisiaj wylałem strop i murarze chcą już na przyszły tydzień klinier na kominy. Czy możecie poradzić jakąś firmę z dużym wybore i oczywiście z dobrą ceną na klinkier? Jakiej firmy byście polecili?. Ja narazie wiem że ma być zółty (bez cieniowania), Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiary na sprawdzone ekipy wykonujące gładź gipsową. Do zrobienia mam prawie całą kondygnację, czyli coś około 350 m2. Dodatkowo prosiłbym o kontakt do sprawdzonego speca od schodów i parkietu, za jakiś czas do położenia będzie tego ponad 100 m2.

 

Ja podłaczę sie pod zapytanie o ekipę od schodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% u nas choć zapłaciliśmy w sumie 6,5tys. (sporo było zmian i dodatkowego projektowania) pozwolenie mieliśmy w niecałe 2 m-ce. W Starostwie patrzą na to czy się zbiera wszystkie dokumenty samemu czy przez architekta (moja siostra czeka już 8 miesięcy i pozwolenia nadal nie ma i jakoś się nie zapowiada :( ) Tak więc jeśli to cena za wszystkie papierki to bierz :wink:

Nie zgodze się z tą opinią.

Ja zbierałem papierki sam z żoną i po ok 2 miesiącach dostałem. Kolega zbierał sam i dostał w tydzień.

Nie ma reguły.

Odradzam tylko pana architekta Bagiełło. Za dużo bierze tematów i gubi się, przez co jest sporo pomyłek i dużo nerwów.

 

Co do zmian w projekcie to radzę przedyskutować je także z kierownikiem budowy a nie tylko z architektem,gdyż sporo (nie wszystko!) można zmienić na etapie budowy wpisem do dziennika i nie trzeba wtedy płacić architektowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Właśnie dzisiaj wylałem strop i murarze chcą już na przyszły tydzień klinier na kominy. Czy możecie poradzić jakąś firmę z dużym wybore i oczywiście z dobrą ceną na klinkier? Jakiej firmy byście polecili?. Ja narazie wiem że ma być zółty (bez cieniowania), Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi.

Najwięcej klinkieru na składzie ma chyba PSB za stacją Orlenu na ul.Mełgiewskiej (od strony gdzie dworek Graffa).Duży wybór i wiele firm. Reszta firm w większości na zamówienie (tydzień do dwóch każą czekać).

Kupowałem tam i można coś jeszcze utargować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tą opinią.

Ja zbierałem papierki sam z żoną i po ok 2 miesiącach dostałem. Kolega zbierał sam i dostał w tydzień.

Nie ma reguły.

Odradzam tylko pana architekta Bagiełło. Za dużo bierze tematów i gubi się, przez co jest sporo pomyłek i dużo nerwów.

 

Co do zmian w projekcie to radzę przedyskutować je także z kierownikiem budowy a nie tylko z architektem,gdyż sporo (nie wszystko!) można zmienić na etapie budowy wpisem do dziennika i nie trzeba wtedy płacić architektowi.

 

Masz rację, na to nie ma reguły, znam przypadek faceta który długo czekał na pozwolenie mimo, że mu to załatwiał architekt, i to nawet gdzieś na forum muratora o tym pisał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale mnie chodziło o architektów, którzy mają kogoś w Starostwie, bądź długo już robią dla danego regionu projekty (poprawnie), wtedy automatycznie nie są już tak dokładnie sprawdzane i nikt nie czepia się szczegółów... Mi w Starostwie Pani powiedziała, że będzie szybko skoro architekt wszystko kompletował i nie chodzi tu o jakieś poplecznictwo tylko nie wszystkie działki są takie same, u nas trzeba było dużo różnych dokumencików o których nie ma w żadnych ściągawkach załatwiania PNB, chodzi mi o ukształt. terenu itd. Dlatego jest szybciej, bo oni adaptując projekt od razu wiedzą co potrzeba. A kolega co dostał w tydzień to pewnie miał pięknie uzbrojoną działkę i nie musiał czekać na żadne dodatkowe uzgodnienia u nas to wszystko trwało1,5 miesiąca do uzyskania PNB, za to siostra, choć też w jednym dziale (bo wiadomo podzielone jest na rejony - stąd też różnice bo w końcu różni ludzie tam pracują) Starostwa zbierała sama, czeka od kwietnia do dziś :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie gazowni :)

 

No u nas gazownia załatwiona teraz tylko czekać aż przyślą umowę, mapa do celów projektowych załatwiona. Jak te dokumenty będą można adaptować projekt :D. ekipę od stanu surowego już mam tylko nie mam nikogo od dachu :(

 

Ktoś kiedyś pisał o jakimś Panu z Ciecierzyna, że ponoć dobrą ciesielkę wykonują i ładnie kryją dach (chyba p. Sienkiewicz - albo coś pokręciłam) z góry dzięki za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie gazowni :)

 

No u nas gazownia załatwiona teraz tylko czekać aż przyślą umowę, mapa do celów projektowych załatwiona. Jak te dokumenty będą można adaptować projekt :D. ekipę od stanu surowego już mam tylko nie mam nikogo od dachu :(

 

Ktoś kiedyś pisał o jakimś Panu z Ciecierzyna, że ponoć dobrą ciesielkę wykonują i ładnie kryją dach (chyba p. Sienkiewicz - albo coś pokręciłam) z góry dzięki za namiary :)

Poszło na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...