Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

A ja prosiłbym o namiary na firmę wykonującą przyłącza kanalizacyjny i wprowadzającą gaz do domu. Niestety AQUA z Tomaszowic od ponad miesiąca obiecuje mi zrobić przyłącze, a początku prac dalej nie widać. Najbardziej zależy mi na jednej firmie, która zrobiłaby obie rzeczy, uniknąłbym podwójnego kopania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

(...) Może ktoś z Was ma u siebie takie ogrzewanie i podzieli się radami,sugestiami?

Pozdrawiam budujących :)

 

W ubiegły czwartek właśnie odpaliłem takiego potwora.

Dzisiaj jadę piec poprzykręcać, bo mi na rozruchu zżera 18 m3 na dobę :o

Prawdopodobnie przez kaloryfery w garażu (sauna mi się zrobiła).

Uwagami chętnie się podzielę, ale póki co dopiero je zbieram :)

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły czwartek właśnie odpaliłem takiego potwora.

Dzisiaj jadę piec poprzykręcać, bo mi na rozruchu zżera 18 m3 na dobę :o

Prawdopodobnie przez kaloryfery w garażu (sauna mi się zrobiła).

Uwagami chętnie się podzielę, ale póki co dopiero je zbieram :)

 

Pozdrawiam

Radek

 

 

Hej Radek!

Podziel się informacją kto i za jaką kwotę zrobił Ci to ogrzewanie?

Pocieszę Cię,że takie ilości pożera podobno przy rozruchu-później będzie już lepiej.Ile wylewki musiałeś robić aby skryć to ustrojstwo?

 

Pozdrawiam!

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę odpowiedzcie-czy to duzo?Mam do wybudowania dom z płaskim dachem, taki klockowaty z garazem, niepodpiwniczony 144m2 pow. użytkowej, 175m2 całkowitej.

Firma zażyczyła sobie za SSO 49 220zł brutto z fakturą-za całość, od wykopu po dach, w tym ścianki działowe, kominy, sprzątniecie terenu z obsypaniem terenu, na parterze chudziak, kierownik budowy.Termin prac 70 dni.

Co sądzicie o tej propzycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę odpowiedzcie-czy to duzo?Mam do wybudowania dom z płaskim dachem, taki klockowaty z garazem, niepodpiwniczony 144m2 pow. użytkowej, 175m2 całkowitej.

Firma zażyczyła sobie za SSO 49 220zł brutto z fakturą-za całość, od wykopu po dach, w tym ścianki działowe, kominy, sprzątniecie terenu z obsypaniem terenu, na parterze chudziak, kierownik budowy.Termin prac 70 dni.

Co sądzicie o tej propzycji?

 

hop hop???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie<

Poszukuję fachowców do wykonania ogrzewania podłogowego wodnego.Może ktoś z Was ma u siebie takie ogrzewanie i podzieli się radami,sugestiami?

Pozdrawiam budujących :)

 

U mnie w domu mam podłogówkę. Gdzieś około 40 m2. Dwie łazienk, kuchnia, korytarz i sień. Nie musze używać grzejników. Ciepło na płytkach odczuwalne jest po około 2 godzinach .Fajne uczucie jak wychodzisz z wanny. Obecnie palę węglem i drzewem. Na priv przesyłam namiar na fachowca który robił u mnie całą instalację c.o i cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę odpowiedzcie-czy to duzo?Mam do wybudowania dom z płaskim dachem, taki klockowaty z garazem, niepodpiwniczony 144m2 pow. użytkowej, 175m2 całkowitej.

Firma zażyczyła sobie za SSO 49 220zł brutto z fakturą-za całość, od wykopu po dach, w tym ścianki działowe, kominy, sprzątniecie terenu z obsypaniem terenu, na parterze chudziak, kierownik budowy.Termin prac 70 dni.

Co sądzicie o tej propzycji?

 

Spokojnie, powoli :) Cena nie powala, dom o tej powierzchni to koszt za wymurowanie "pod dach" max 30.000, zwłaszcza że chałupka jest bez podpiwniczenia i udziwnień w konstrukcji. Niestety nie bardzo orientuje się, jakie są koszty położenia dachu płaskiego, ani tym bardziej w jakiej technologii ma on być wykonany - napisz jaki to konkretnie projekt, będzie można powiedzieć coś więcej. Tylko jedna uwaga - nie daj się wpuścić w ich kierbuda. Po pierwsze, to powinien on być od początku do końca budowy, a nie tylko przy SSO, po drugie, twój kierbud to twój kierbud, a nei firmy, która mu płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Radek!

Podziel się informacją kto i za jaką kwotę zrobił Ci to ogrzewanie

 

Sylwio!

Akurat tą informacją podzielić się nie mogę, albowiem:

1. Płaciłem za znacznie większy zakres usługi; podłoża pod posadzki, izolacje, wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne, co, instalację pieca, zbiornika, położenie terakoty, wykończenie łazienki, kominka, itd. itp. czyli kosztów za samą podłogówkę nie znam.

2. To wszystko robiła ekipa krewnych-i-znajomych-królika, licząc sobie ceny "po rodzinie", a jak wiadomo tajemnica rodzinna to dużo więcej niż tajemnica handlowa :wink:

 

Natomiast jeśli chodzi o kwestie technologiczne i eksploatacyjne, to nie ma sprawy.

Pytaj - odpowiem.

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem na etapie rozglądania się za materiałami na podłogi a głownie interesuje mnie parkiet, ale taki prawdziwy a nie finiszparkiet, barlinek, itp. Nie wiecie gdzie w naszym województwie, a może nawet gdzieś dalej mozna kupić w atrakcyjnej cenie parkiet dębowy lub jesionowy? Chyba najlepiej kupowac prosto od producenta, bo wtedy cena jest ~ 30% niższa niż np. na Rusałce. Problem w tym, że Ci którzy mają dobre ceny nie zawsze się reklamują.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o skup palet. Zna ktoś może miejsce w okolicach Lublina gdzie można dostać jakieś logiczne pieniądze za pozostałe z budowy i różnych dostaw materiałów palety? Na Kazimierzówce chcieli dać po 5 zł za 1 szt. i ... palety nadal leżą. Ktoś może wie gdzie skupują palety po np 10 zł lub więcej za sztukę? Bardzo będe wdzięczny za info bo już patrzeć na tę stertę palet nie mogę a kaucję bym przynajmniej odzyskał. Bo za część z tych palet zapłaciłem kaucję firmie po której słuch zaginął i telefony zamilkły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem na etapie rozglądania się za materiałami na podłogi a głownie interesuje mnie parkiet, ale taki prawdziwy a nie finiszparkiet, barlinek, itp. Nie wiecie gdzie w naszym województwie, a może nawet gdzieś dalej mozna kupić w atrakcyjnej cenie parkiet dębowy lub jesionowy? Chyba najlepiej kupowac prosto od producenta, bo wtedy cena jest ~ 30% niższa niż np. na Rusałce. Problem w tym, że Ci którzy mają dobre ceny nie zawsze się reklamują.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

M.

 

Ja brałem parkiet dębowy od p. Jurka Ciepli z Łukowej (za biłgorajem) dąb I klasa kosztował 75 zł/m2 (ale sam sobie przywiozłem) tel. wysyłam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem parkiet dębowy od p. Jurka Ciepli z Łukowej (za biłgorajem) dąb I klasa kosztował 75 zł/m2 (ale sam sobie przywiozłem) tel. wysyłam na priv

 

Jeśli można też poprosiłbym o namiary na p. Jurka, jeśli można. A nie masz może jakiegoś kontaktu, do kogoś kto by ten parkiet po rozsądnej cenie położył ? A jeszcze lepiej przy okazji schody drewnem obił ? Tylko nei w cenie 400 zł / szt. jak ostatnio usłyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Miło powitać wszystkich investorów w heroicznym zmaganiu się z budową

Jako że Jesteście bogatsi o dośw poszukuję :

1. Ekipy do SSO

2.kier-bud (w jakiś realnych pieniądzach ktory pojawia się na budowie)

3.Ekipy od przyłączy woda ,gaz

4.Namiary na solidne składy budowlano -metalowe(bede budował z ceramiki Leiera)

5.Namiary na fachowcow od dachu jak rownież składu drewna(więżba)

6.Namiary na geodetę (nie chciwego ale dokładnego)

oraz o namiary na innych fachowców ktorych byście polecili z reką na sercu

buduję APS 180

 

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...