Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam

Czy ktos z Was ma w domu rekuperator?? Jak tak to kto go robił, proszę o jakies namiary i przyblizony koszt (dom ok 170 mkw)

pozdrawiam

Ja mam - koszt na 3 kondygnacje ( z piwnicą ) ok 20 tyś....ale uważam , ze zostalem nieżle naciągniety ( drogo i żle wyliczone urządzenie...nie daje rady skutecznie pracxować w dolnym zakresie pracy - ewidentny błąd wykonawcy) przez "cwaniaczka" firemka lubelska....niestety polecana na tutejszym forum

- niejaka " firma H...." dawniej na Dolnej Panny Marii........................zdecydowanie odradzam!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy ktos z Was ma w domu rekuperator?? Jak tak to kto go robił, proszę o jakies namiary i przyblizony koszt (dom ok 170 mkw)

pozdrawiam

Ja mam - koszt na 3 kondygnacje ( z piwnicą ) ok 20 tyś....ale uważam , ze zostalem nieżle naciągniety ( drogo i żle wyliczone urządzenie...nie daje rady skutecznie pracxować w dolnym zakresie pracy - ewidentny błąd wykonawcy) przez "cwaniaczka" firemka lubelska....niestety polecana na tutejszym forum

- niejaka " firma H...." dawniej na Dolnej Panny Marii........................zdecydowanie odradzam!!!!!!!!

 

 

Dzięki- będę omijać z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka - mógłbyś głębiej opisać na czym polega problem z rekuperacją ? Mnie też ten temat bardzo interesuje. Zamierzam sam się z tym uporać i wszelkie problemy mnie interesują. Z góry dzięki za opis doświadczeń.

 

To bardzo obszerny temat, niestety nie wiedziałem tego w chwili wykonywania instalacji w moim domu, dopiero dzisiaj wiem, że wykonawca to marny kretacz....który podejrzewam sam pisuje posty na tym forum polecając swoje uslugi. W wielkim skrócie....cała tajemnica polega na tzw. objętosci wymiany powietrza zużytego na świeże bez utraty ciepła. Problem mojej instalacji polega na tym, że żle zostala obliczona w/w objetość, a ponadto samo rozprowadzenie instalacji jest bezmyślne tak jak i jej wykonawca. Powiem tylko, że sprowadziłem na budowę juz kilku innych wykonawców i żaden nie chce tego poprawić za żadne pieniążki. Jak ktoś ci dobierze żle rekuperator to bedzie chodził nonstop i huczal i pobierał sporo energii, a i tak wymiana powietrza będzie bardzo nazwijmy to kontrowersyjna. Nie polecę ci zadnej firmy lubelskiej, bo jak sie zorientowalem to w większości drobni krętacze, którzy w okresie "bumu budowlanego" oferowali kiepskiej jakości usługi z gatunku wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru okien. Zastanawiam sie nad dwiema firmami OKNOPLAST z Krakowa i OKNODOM z Garbowa.

 

Prosze o wszelkie opinie na temat w/w okien.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

asiadob

Mamy z OKNOPLASTU (platinium)i jesteśmy zadowoleni.Rabaty dają,które jak twierdzą są stałe u wszystkich przedstawicieli.Warto się targować o cenę za montaż.My tego niestety nie zrobiliśmy :( a później dowiedzieliśmy się,że zazwyczaj coś opuszczają.

Co do okien to warto poczytać również tutaj: http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695.htm znajdziesz tam odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.Życzę trafnego wyboru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru okien. Zastanawiam sie nad dwiema firmami OKNOPLAST z Krakowa i OKNODOM z Garbowa.

 

Spójrz również na profil Foris Lux - robi je Segal pod Łęczną, ja kupiłem je na Zemborzyckiej obok Technikum Kolejowego.

Mam i polecam bo to dobre okna. Co do sprzedawcy to raczej oceniam na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam tylko na OKNOPLAST I JEZIERSKI. Obie firmy godne polecenia maja dobre produkty. Wybierz te które maja lepszą cene i dobry montaż przy tej samej klasie profilu. U siebie zamontowane mam od roku OKNOPLAST profil Veka Termic90 w pakiecie trzyszybowym. Jestem bardzo zadowolony z okien i ceny jaką udalo mi się wynegocjować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Oknoplastu to jak komuś nie zależy na oknach do domów pasywnych tak jak profil Termic90. To bardzo dobrym wyborem jest też profil Platinium o którym wyżej już ktoś wspomniał. W tym samym czasie co ja (styczeń br) wstawiane miała okna z profilem Platinium moja ciocia. Sprawuja się u niej rewelacyjnie a wyglądem do złudzenia przypominają drewniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...