Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

my też jesteśmy na etapie wyboru okien, najpierw zrobiliśmy wycenę w firmie drutex, niby miało być najtaniej a okazało się że w Oknoplaście jeszcze niższa cena, podjeliśmy decyzję bez większego zastanawiania, rabaty są bardzo atrakcyjne, świetna, fachowa obsługa w salonie w Puławach, sa to okna wysokiej klasy i cena nie jest wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo zadowolony ze współpracy z salonem OKNOPLASTU w Puławach. Były drobne problemy jak zawsze coś się wydarzy nie tak, ale wszystko załatwione zostało po mojej mysli. Wiec według mnie firma godna polecenia - WEGA PUŁAWY

Mają dodatkowo od niedawna w swojej ofercie świetne drzwi bezprzylgowe, fornirowane w bardzo dobrej cenie. Hiszpańskiej firmy PUERTAS

 

http://www.puertas.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w OKNOPLASCIE w Lbn, dużo się dowiedziałam o oknach i oczywiście pojawiły sie kolejne wątpliwości.

szczerze mówiąc to Platinum berdzo mi się podoba z wyglądu, thermic natomiast ma jakby lepsze parametry.

Tylko czy podczas użytkowania tych okien faktycznie rachunki za ogrzewanie będą dużo niższe przy thermice???

 

I oczywiście dochodzi odwieczny problem jaki kolor okien- orzech czy złoty dąb???

 

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma już wstawione takie okna i mógłby przesłać mi zdjęcie jak one wyglądaja w realu to byłabym bardzo wdzięczna

 

Pozdrawiam

 

Aha Planuję jeszcze wziąść wycenę z OKNODOM i Jezierski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w OKNOPLASCIE w Lbn, dużo się dowiedziałam o oknach i oczywiście pojawiły sie kolejne wątpliwości.

szczerze mówiąc to Platinum berdzo mi się podoba z wyglądu, thermic natomiast ma jakby lepsze parametry.

Tylko czy podczas użytkowania tych okien faktycznie rachunki za ogrzewanie będą dużo niższe przy thermice???

 

I oczywiście dochodzi odwieczny problem jaki kolor okien wybrać- orzech czy złoty dąb???

 

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma już wstawione takie okna i mógłby przesłać mi zdjęcie jak one wyglądaja w realu to byłabym bardzo wdzięczna

 

Pozdrawiam

 

Aha Planuję jeszcze wziąść wycenę z OKNODOM i Jezierski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo zadowolony ze współpracy z salonem OKNOPLASTU w Puławach. Były drobne problemy jak zawsze coś się wydarzy nie tak, ale wszystko załatwione zostało po mojej mysli. Wiec według mnie firma godna polecenia - WEGA PUŁAWY

Mają dodatkowo od niedawna w swojej ofercie świetne drzwi bezprzylgowe, fornirowane w bardzo dobrej cenie. Hiszpańskiej firmy PUERTAS

http://www.puertas.pl/

 

Hahahaa, nadajesz jak głośniczki na lawetach z reklamą!

 

A co do różnicy w oknach to nawet najlepsze okna wstawione przez paproka będą gorsze niż 3 komorowe garażowe produkty. Spytajcie się instalatora czy potrafią wstawić okna w warstwie ocieplenia (wysunąć całkiem na zewnątrz). To wam wiele da do myślenia czy oni w ogóle wiedzą co i jak montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaa, nadajesz jak głośniczki na lawetach z reklamą!

 

A co do różnicy w oknach to nawet najlepsze okna wstawione przez paproka będą gorsze niż 3 komorowe garażowe produkty. Spytajcie się instalatora czy potrafią wstawić okna w warstwie ocieplenia (wysunąć całkiem na zewnątrz). To wam wiele da do myślenia czy oni w ogóle wiedzą co i jak montować.

 

Aż mnie zatkało.... :o hehehe

 

Nie nadaję tylko doradzam, a że znam się na tym więc mam trochę więcej do powiedzenia niż teoretycy.

W ramach info dla Ciebie nie zawsze sprawdza się powiedzenie, że ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje.

Tak sie składa mam okna zamontowane w warstwie docieplenia i jak chcesz się czegoś nauczyc to zapraszam na szkolenie :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w OKNOPLASCIE w Lbn, dużo się dowiedziałam o oknach i oczywiście pojawiły sie kolejne wątpliwości.

szczerze mówiąc to Platinum berdzo mi się podoba z wyglądu, thermic natomiast ma jakby lepsze parametry.

 

Wszystko zależy od tego jaki dom budujesz. Jesli energooszczędny o grubości izolacji co najmniej 15cm lub pasywny to raczej wybrałbym Termic90 ale jest sporo droższy. A jeśli standardowy dom bez szleństw z energooszczędnością to Platinium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w OKNOPLASCIE w Lbn, dużo się dowiedziałam o oknach i oczywiście pojawiły sie kolejne wątpliwości.

szczerze mówiąc to Platinum berdzo mi się podoba z wyglądu, thermic natomiast ma jakby lepsze parametry.

 

Wszystko zależy od tego jaki dom budujesz. Jesli energooszczędny o grubości izolacji co najmniej 15cm lub pasywny to raczej wybrałbym Termic90 ale jest sporo droższy. A jeśli standardowy dom bez szleństw z energooszczędnością to Platinium.

 

Dom jest wybudowany z belitu i będzie docieplony styropianem 14 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest wybudowany z belitu i będzie docieplony styropianem 14 cm

 

Mając taka konstrukcję ściany myślę, że nie ma większego uzasadnienia stosowanie okien w profilu TERMIC90 w pakiecie trzyszybowym. Na twoim miejscu wybrałbym okna na profilu Platinium z termoramką jesli jesteś zdecydowana na Oknoplast. A to co zaoszczędzisz na oknach możesz przeznaczyć na zakup styropianu o lepszych parametrach.

Ja u siebie co prawda mam Termic90 w pakiecie trzyszybowym 4-16-4-16-4

ale konstrukcja sciany w moim przypadku to ytong24 i styropian pasywna fasada 20cm.

Taki jak ponizej:

http://www.styropmin.pl/pasywna_fasada_eps_031.php

Warto się tez zastanowic przy montazu okien nad "ciepłym montażem" ale fachowcy od tego musza byc naprawdę bardzo dokładni i dobrzy w tym co robią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobrze ze na forum udzielaja sie ludzie którzy maja wiedzę i chcą sie nia podzielić.

Właśnie to jest istotą forum.

 

Ale niech napiszą, że to co zachwalają również sprzedają. To stawia ich opinie w zupełnie innym świetle. Chyba, że bezkrytycznie wierzysz sprzedawcom, że ich towar jest najlepszy na świecie. Kolega napisał, że kupił i ciocia kupiła ale zapomniał dodać, że sam to sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech napiszą, że to co zachwalają również sprzedają. To stawia ich opinie w zupełnie innym świetle. Chyba, że bezkrytycznie wierzysz sprzedawcom, że ich towar jest najlepszy na świecie. Kolega napisał, że kupił i ciocia kupiła ale zapomniał dodać, że sam to sprzedaje.

 

Po pierwsze nie jesteśmy kolegami... :x

Po drugie zastanów sie co piszesz i zajrzyj w profil użytkownika i jego posty zanim wypowiesz jakieś oszczerstwa pod moja lub inną osoba na forum. :evil:

Po trzecie sprawdź ilu jest dystrybutorów Oknoplastu i Jezierskiego w Puławach. :-?

Po czwarte obie firmy to konkurencja i żaden salon Oknoplastu nie przedaje okien Jezierskiego. :)

Ja polecam to co sam uzytkuje i uważam, że jest dobre choc czasami nie tanie.

A sprzedać to moge ale ale nie okna tylko materiały z branzy grzewczej i wyposazenia lazienek. I wcale nie ukrywam tego, że znam sie na tym.

A własny dom buduje własnymi rękoma a jak kogos to interesuje to energooszczędny i zblizony do pasywnego.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest wybudowany z belitu i będzie docieplony styropianem 14 cm

 

Mając taka konstrukcję ściany myślę, że nie ma większego uzasadnienia stosowanie okien w profilu TERMIC90 w pakiecie trzyszybowym. Na twoim miejscu wybrałbym okna na profilu Platinium z termoramką jesli jesteś zdecydowana na Oknoplast. A to co zaoszczędzisz na oknach możesz przeznaczyć na zakup styropianu o lepszych parametrach.

Ja u siebie co prawda mam Termic90 w pakiecie trzyszybowym 4-16-4-16-4

ale konstrukcja sciany w moim przypadku to ytong24 i styropian pasywna fasada 20cm.

Taki jak ponizej:

http://www.styropmin.pl/pasywna_fasada_eps_031.php

Warto się tez zastanowic przy montazu okien nad "ciepłym montażem" ale fachowcy od tego musza byc naprawdę bardzo dokładni i dobrzy w tym co robią.

Pozdrawiam

 

jeżeli wybiorę okna Oknoplastu to chyba faktycznie będzie to Platinium. Okna są piekne, szczególnie z tą opcją niewidocznych zawiasów.

 

Jest tylko jedno ale... w ofercie Platinium nie ma drzwi tarasowych PSK.

 

I tak się zastanawiam czy lepiej zeby:

 

1)wszystkie okna były takie same - tj platinium ale drzwi tarasowe bedą

otwierane standardowo

czy

 

2)okna platinium z jednym wyjątkiem - drzwi tarasowe Rubin PSK (wszystkie w

tym samym kolorze oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wczoraj sfinalizowalismy transakcję kupna okienw oknoplascie, ech chyba panie miały nas dość:) super obsługa, potrafią doradzić, oferuja atrakcyjne rabaty, my braliśmy pod uwagę profil orion dlatego że platinum sporo droższe ale ostatecznie zdecydowalismy się na rubin bo bardzo przypominaja platiunm, kupiliśmy u nich również drzwi wejściowe i jestem baardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ...

Po drugie ...

Po trzecie ...

Po czwarte ...

A sprzedać to moge ...

 

Co nie zmienia faktu że z tym oknoplastem nadajesz jak laweta z głośnikami reklamująca Rusałkę... Moim zdanie to droga, przereklamowana firma. Wolę coś niemieckiego, śnieżnobiałego... a nie jakieś imitacje drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...