Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Co nie zmienia faktu że z tym oknoplastem nadajesz jak laweta z głośnikami reklamująca Rusałkę... Moim zdanie to droga, przereklamowana firma.

Zapomnialeś dodac tez Jezierskiego bo o nim też pisałem i polecałem...

 

Zacznij leczyc się na nogi, bo na głowe juz za poźno chyba... :roll:

Miałem nie być zlośliwy...Przepraszam nie wytrzymałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mariusz d. napisał:

Ja tez jestem handlowcem ... i co??? Teraz już będziesz miała koszmary nocne! Proponuje zmień forum bo tu to 99% przedstawicieli jest róznych firm

 

 

Szkoda, że nie zacytowałeś całej strony z forum. Jak ma ktoś ochote to niech poczyta.

Widać, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wchłaniasz każdy forumowy blef jak gąbka wodę.

Jak byś poszperał dokładniej to wiedziałbyś, że doradzam ludziom w instalacjach CO. I jak ktoś poprosi mnie to moge załatwić świetne ceny na grzejniki i cały osprzęt CO. I nie ma tu znaczenia nazwa producenta ale Ty chyba jesteś za tępy na to żeby skozystać i zaoszczędzic np:40%

Pozdrawiam

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mysle, ze to forum ma sluzyc radami i pomoca, a nie klotniami,

 

ludzie z branzy znaja sie tez na rzeczy, nie wietrzmy od razu teorii spiskowych...

 

jak chcecie kontynuowac to proponuje na priva, bo dla wiekszosci ta dyskusja nic nie wnosi

 

i wesolych swiat wszystkim budujacym!

 

u nas pierwsze swieta w domu :)

 

a tak przy okazji my mamy okna Jezierskiego i jestesmy zadowoleni ;)

 

Kaska i Sfoti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się takie pyskówki nie bardzo podobają.

Chętnie korzystam z każdego polecenia od doświadczonych forumowiczów i takie rzeczy są bardzo pomocne. Każdy zapewne z podobnych poleceń korzystał lub będzie korzystał. Można to załatwiać kulturalnie, nie nachalnie a w ostateczności na priva. Po to jest to forum żeby sobie wzajemnie pomagać. Ale reklamowanie na chama to przegięcie.

 

Jak się koguty nie uspokoicie to poproszę moderatora o zbanowanie i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale reklamowanie na chama to przegięcie.

 

Jak kogos uraziłem, to przepraszam ale nie pozwole na oszczerstwa pod moim adresem.

Nic nie reklamowałem i nie sprzedawałem na forum. Wtrąciłem się bo pytanie dotyczyło okien. Sam miałem dylemat jakie kupić. Wybrałem to co wybrałem i nie żałuję. Dlatego polecam to co sam sprawdzilem i jest dobre w rozsadnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że można bardzo łatwo pisać posty o dobrych doświadczeniach z usługodawcami czy sprzedawcami czegokolwiek w taki sposób aby NIKOMU to nie przeszkadzało - dowodem jest ponad dwieście stron lubelskiego forum z mnóstwem poleceń i antypoleceń.

 

Dokładnie. I nie trzeba dodawać, że przy okazji można kupić super drzwi od świetnego producenta w bardzo dobrej cenie jak się rozmawia o oknach.

Nie czepiam się, ale samo stwierdzenie, że coś jest super albo najlepsze bez poparcia argumentami jest zwykły handlowym wciskaniem kitu. A my tu wymieniamy się doświedczeniami i odpowiednie do tego są określenia - "ja mam i jestem zadowolony" bez podawania konkretnych szczegółów gdzie i za ile jeśli jest mowa o specyficznych markach (okna można kupić wszędzie) - to sobie można przekazać na priv. A jeśli już ktoś musi to niech sobie wykupi reklamę na forum muratora.

Mniej doświadczeni forumowicze często odbierają stwierdzenia forumowe handlowców jako dobre rady a w rzeczywistości nie różni się to niczym od bełkotu handlowego i steku populizmów nam serwowanych podczas rozmów w punktach sprzedaży.

Dodatkowo chamstwo które zostało tu zaprezentowane przez P. Mariusza wyraźnie pokazuje z kim mam do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmień forum bo tu to 99% przedstawicieli jest róznych firm

 

Mylisz się, na forum jest dużo więcej niż 1% ludzi którzy tworzą coś dla świata, zamiast powielać marketingowe wypociny zasłyszane na szkoleniach.

 

Forum trzeba traktować nie bardzo na poważnie.A na pewno sprawdzać info w wielu źródłach.

Jest tu wielu "specjalistów","fachowców" itp którzy na budowie nigdy nie byli a wiedzę czerpią od ciotki Wikipedii lub wujka Google :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmień forum bo tu to 99% przedstawicieli jest róznych firm

 

Mylisz się, na forum jest dużo więcej niż 1% ludzi którzy tworzą coś dla świata, zamiast powielać marketingowe wypociny zasłyszane na szkoleniach.

 

Człowieku przeczytaj cały wątek który załozyła osoba Martina1 to zorientujesz się, dlaczego tak a nie inaczej (złośliwie) napisałem. Te słowa były blefem i skierowane były do konkretnej osoby, która wrzuca wszystkich do jednego worka. Ty to wyciołeś z kontekstu i teraz traktujesz jako wielkie odkrycie, które mija się z prawdą.

Fakty są takie, że sam mam wstręt na taką formę reklamy ale nie mam też sobie nic do zarzucenia.

O drzwiach wspomianiałem bo to nowość o której prawie nikt nie słyszał. Sam natknąłem się na nie przypadkowo i cieszę się bo zamiast wydawać 1800zł za drzwi fornirowane bezprzylgowe innej firmy to wydam 1000zł to chyba duża róznica. Nie jest to według mnie reklama tylko informacja. A to lepiej dla nas klientow jak jest zdrowa konkurencja i większy wybór. A sprzedawcy i producenci swoją droga nie muszą mieć 30-50 procentowych marży na niektóre oferowane produkty.

Wiecej nie wracam do tematu bo szkoda miejsca i nie wszystkich to interesuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A tak zmieniając (ochładzając) temat przewodni ostatnich kilku postów to zimno u was jest u mnie -16 (ale jeszcze w bloku). :D

A tak na poważnie pytanko do użytkownikówi ogrzewania podłogowego. Ja jestem akurat na tym etapie, tzn położyli mi podłogówkę, a pogoda, że tak powiem zamroziła mi możliwość dalszego budowania. Nie mogę teraz wylać podłogi, bo jest ciutkę za zimno. Podłogówkę zrobiłem na całym domu (oprócz garażu), ale również przygotowałem instalację do grzejników. Na podłodze będę chciał połóżyć panele (no oprócz łazienek i kuchni). Czy ktoś też tak wykonał? Jak mu się grzeje? Czy to wystarcza, czy jeszcze trzeba podłączyć grzejniki? Chciałbym, aby w domu było gdzieś 23-24 stopnie (jesteśmy ciepłolubni). Będzieli mieli kominek z płaszczem wodnym (30kW), a w kotłowni zbiorniczek 1000 l. Kondensat dopiero, jak zrobią gaz (pewnie na wiosnę). Proszę o wypowiedzi użytkowników, a nie kłótnię o to czy to handlowiec, czy użytkownik. Bo to jest nie możliwe, aby sprawdzić, a forum nie jest do komentowania charakteru bądź wypowiedzi innego użytkownika, a do opisania wrażeń i doświadczeń. Ponieważ nie sprawdzi się kto zaś lepiej przemilczeć i olać jego wypowiedź. Inaczej wpadniemy w paranoję sPISkową. pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Lublin napisał:

"Na podłodze będę chciał połóżyć panele (no oprócz łazienek i kuchni). Czy ktoś też tak wykonał? Jak mu się grzeje? Czy to wystarcza, czy jeszcze trzeba podłączyć grzejniki? Chciałbym, aby w domu było gdzieś 23-24 stopnie (jesteśmy ciepłolubni). Będzieli mieli kominek z płaszczem wodnym (30kW), a w kotłowni zbiorniczek 1000 l. "

 

Witam

Mój znajomy ma panele na podłogówce i dobrze sie to sprawdza, ale pod panelami ma specjalną matę, która ma budowe komorową - po to zeby nie izolować a przepuszczac ciepło (jest taka siwa i przypomina filc)

 

Mam pytanie czy zbiornik 1000 l to bufor który przechowuję ciepłą wodę od kominka? po to żeby nie palić ciągle a żeby ogrzewanie (podłogówka) chodziło bez przerwy?

Interesyje mnie bo planuje podobne rozwiązanie ale z piecem zgazowującym na drewno. Ciekawy jestem jak to działa w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę zrobiłem na całym domu (oprócz garażu), ale również przygotowałem instalację do grzejników. Na podłodze będę chciał połóżyć panele (no oprócz łazienek i kuchni). Czy ktoś też tak wykonał? Jak mu się grzeje? Czy to wystarcza, czy jeszcze trzeba podłączyć grzejniki? Chciałbym, aby w domu było gdzieś 23-24 stopnie (jesteśmy ciepłolubni). Będzieli mieli kominek z płaszczem wodnym (30kW), a w kotłowni zbiorniczek 1000 l.

 

Witam,

Robiłem instalacje samej podłogowki w 3 domkach. Działaja bez zarzutu i jak najbardziej dobrze policzona i rozplanowana wystarczy do ogrzania domu w naszych warunkach klimatycznych. W małych pomieszczeniach ze scianą zewnetrzną poniej 8m2 dałbym dodatkowo mały grzejnik a w łazience typowy grzejnik lazienkowy z dodatkowa grzałką na lato (suszenie ręczników). Sam mam w swoim budowanym własnoręcznie domu na całości podłogówkę trochę innego typu ( nie będę opisywał bo oberwie mi się za reklamę :) ) i wiem, że poradzi sobie spokojnie.

Bardzo mądrze pomyslałeś o rurach na grzejniki...Też tak często doradzam w niepewnych sytuacjach. Koszt niewielki a masz problem z głowy gdy podłogowka nie poradzi sobie.

Jeśli chodzi o kominek z płaszczem raczej nie jestem entuzjastą tego rozwiązania ale jest tyle samo osób zadowolonych co niezadowolonych wiec nie ma co sie przejmować. Proponuje wybrać dobrego instalatora który to wszystko zepnie w całość bo nie jest to wbrew pozorom łatwa sprawa. A co do palenia juz teraz kup drewno i dobrze susz przez 2 lata lub pal brykietem bo suche "paliwo" w tych kominkach to podstawa.

Co do bufora to bardzo dobre rozwiazanie tym bardziej w instalacji niskotemperaturowej jaką jest podłogowka. Bufor to bardzo dobre rozwiazanie do każdego kotła na paliwo stałe miedzy innymi na holzgas. Osobiście montowałem jakieś 8lat temu pod Chełmem jeden taki kocioł dolnego spalania z nadmuchem i dopalaniem spalin Atmos (marketingowo nazwany na holzgas :lol: ) Ale bez bufora i jakoś ciężko było nim sterować(klient miał slabo dosuszone drewno). Ale było ok chociaż aż się prosiło aby zastosować bufor taki z 800-1000litrow. Ja raczej sobie nie zainstalowalbym tego typu kotła -zbyt malo uniwersalny jak dla mnie.

Wracając do bufora to może zastanów sie nad takim kombinowanym który podgrzeje też wodę użytkową. Taki zbiornik w zbiorniku z dodatkowymi wężownicami. Już są od jakiegos czasu dostępne na rynku. Producentow nie podaje z wiadomego powodu...

Z panelami nie ma problemu zdają egzamin (u siebie będę mial 50m2 podłogówki pod panelami) zakładajac, że czynnik grzewczy (woda zazwyczaj) w rurkach nie będzie przegrzany powyżej granicznej temp dla podłogowki.

Niewiele mozna więcej powiedzieć nie widząc projektu. Same zalozenia i cele masz bardzo dobre tylko musisz miec dobrego fachmana ktory to dobrze podłączy i uruchomi.

A i jeszcze coś ważnego! Przy podłogówce bardzo ważne jest docieplenie jakie planujesz dać na scianę. Podłogowka lubi domki energooszczędne ze wzgledu na swoja dość dużą bezwładność. Pamietaj, że jestes ograniczony parametrami i więcej z niej nie wyduszisz niz wyjdzie w obliczeniach. No chyba że będzie bardzo ciepło w stopy...ale to juz nie jest zdrowe i na pewno źle wykonane.

Pozdrawiam

 

ps. W wolnej chwili opiszę ciekawe doświadczenia sąsiada u którego robiłem instalacje z kotłem na miał węglowy... Pali teraz owsem i jest zadowolony :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Dodam jeszcze, że na ścianach mam 15 cm styropianu, na dole ocieplone pod podłogówką 18 cm styropianu, dach będzie mial 30 cm wełny.

Jeśli chodzi o całe rozwiązanie grzewczego to będzie troszkę bardziej u mnie nakombinowane. Piec kondensat z buforem na 300 l wody użytkowaej. Ta woda będzie połączona z kominkiem, a jeszcze do tego przygotowana instalacja (już pod tynkami) na solary słoneczne. Po ogrzaniu wody użytkowej nadmiar będzie leciał do bufora 1000 l. Dodatkowo będzie instalacja do ogrodu i z tego dużego bufora w lecie będę mógł lać wodę do basenu (ogrzana będzie przez kolektory). Rurki w podłogówce fachowiec ułożył mniej więcej co 15 cm. Każde pomieszczenie jest oddzielnym sektorem, więc w jednym mogę przykręcić lub zakręcić, a w drugim odkręcić. Salon z jadalnią (to jest całe jedno otwarte pomieszczenie) jest również podzielony na 2 sekcje. Tak mi to wszystko doradził fachowiec. Nie wiem na ile to jest dobre rozwiązanie, a na ile wyciągnięcie dodatkowych pieniędzy za te sekcje. Ale chyba jest to logiczne rozwiązanie, chodź droższe. Cały system podłogówki (rurki, folia-ekran, skrzynki - 4 szt., rozdzielacze 4 szt, pompy i robocizna) wyszło 21.000 PLN. A jak dokładnie wyjdzie to opiszę jak mi zrobią. Tylko ta diabelna pogoda się pospieszyła i teraz nie mogą wylać podłogi, muszę czekać na większą odwilż. Byle nie do kwietnia. pozdr Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kondensat z buforem na 300 l wody użytkowej.Ta woda będzie połączona z kominkiem, a jeszcze do tego przygotowana instalacja (już pod tynkami) na solary słoneczne

No to bedziesz miał trochę nakombinowane. Według mnie mija się z celem stosowanie kotła kondensacyjnego z buforem i kominkiem(nie nazywajmy go piecem ;) bo piece są kaflowe- taka mala fachowa poprawka :wink: ) Kotły kondensacyjne najwydajniej pracują w niższych przedziałach tempery czynnika grzewczego. Więc według mnie ładowanie bufora takim kotłem nie jest dobrym rozwiązaniem...Zbiorniiki buforowe zdaja egzamin najlepiej gdy jest wyższa temperatura wody w kotle np. kominki z płaszczem wodnym lub kotły na paliwa stałe gdy nie ma ciągłości spalania lub występuje chwilowa nadprodukcja energi cieplnej. Na Twoim miejscu raczej nie przepłacałbym za kocioł kondensacyjny. Ale najlepiej poczytaj jeszcze na ten temat i popytaj innych z branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy lubelskiej.

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam nadzieję że znajdę u was trochę porad związanych z budową i wykończeniem domu.

Właśnie stanęliśmy przed wyborem pieca c.o.

Główne założenia to:

-piec z podajnikiem

-paliwa:ekogroszek, zastępczo-pelety,zboża,węgiel, drewno

-powierzchnia do ogrzania:120 m2+bojler 100-120 l (a więc piec ok.15 kW)

Narazie skłaniamy się ku piecom firmy DEFRO lub OGNIWO.

W zawiązku z tym mam pytanie: czy ktoś użytkuje piece tych producentów?Ewentualnie jakie inne byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kondensat z buforem na 300 l wody użytkowej.Ta woda będzie połączona z kominkiem, a jeszcze do tego przygotowana instalacja (już pod tynkami) na solary słoneczne

No to bedziesz miał trochę nakombinowane. Według mnie mija się z celem stosowanie kotła kondensacyjnego z buforem i kominkiem(nie nazywajmy go piecem ;) bo piece są kaflowe- taka mala fachowa poprawka :wink:

...według mnie ładowanie bufora takim kotłem nie jest dobrym rozwiązaniem...

 

A gdzie napisał, że będzie ładował bufor CO kondensatem? Wyobraź sobie, że będzie miał 1000l bufor CO i 300l zbiornik CWU tak ja zrozumiałem z jego postu. Kocioł gazowy wepnie bezpośrednio w podłogówkę i sobie to ładnie zasteruje (albo gazowo albo bufor - pośrednio kominek).

Ja mam identyczną konfigurację zbiorników - dodatkowo - zbiornik CWU ma wężownicę do ładowania go z kominka i wstawione grzałki elektryczne.

 

Moim zdaniem daruj sobie rury do grzejników "na wszelki wypadek" przy tym ociepleniu co masz i rozstawie 15cm - podłogówka sprawdzi się na 100%. A możesz położyć na nią nawet wykładziny dywanowe. Specjalne maty pod panele sobie daruj - wszystkie nie mają zauważalnego wpływu na ogrzewanie podłogowe. Najlepszy oczywiście jest korek ale bardzo drogi. Najtańsza i najrozsądniejsza jest tektura falista ale ja wybrałem takie zielone płyty 5mm ,5x1 po 2,5zł za metr2.

 

I podzielę pogląd "sprzedawcy", że przy takiej konfiguracji kondensat to przerost formy nad treścią. Wystarczy zwykły kocioł z zamkniętą komorą spalania. Ja zrezygnowałem całkowicie z gazu pomimo, że mam w ogrodzeniu - na rzecz prądu (który będę stosował awaryjnie/wyjazdowo i w drugiej taryfie) a CWU ogrzeje prądem w cenie opłat przesyłowych za gaz. Plusem jest minimalny wkład inwestycyjny elektrycznego rozwiązania w odniesieniu do dużych kosztów podłączenia gazu, kotła - niestety komin kupiłem także nie mogę tego odliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...