Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

A ja mam pytanie do doradców: janekbo i mariusz d

 

ja zaplanowałem :

piec na drewno zgazowujący lub podobny + zasobnik duży CO z wężownicą na CWU + kocioł gazowy działające na podłogówce + kaloryfery na poddaszu

 

podpowiedzcie czy to będzie działać i czy ma sens ekonomiczny

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie napisał, że będzie ładował bufor CO kondensatem? Wyobraź sobie, że będzie miał 1000l bufor CO i 300l zbiornik CWU tak ja zrozumiałem z jego postu. Kocioł gazowy wepnie bezpośrednio w podłogówkę i sobie to ładnie zasteruje (albo gazowo albo bufor - pośrednio kominek).

Ja mam identyczną konfigurację zbiorników - dodatkowo - zbiornik CWU ma wężownicę do ładowania go z kominka i wstawione grzałki elektryczne

 

No coż można to dwuznacznie zrozumieć. Na szybko odpisywałem wiec nie wczytałem się dokładnie. Zbiornik buforowy dla mnie zawsze będzie buforem a zbiornik na wode uzytkową zasobnikiem CWU lub bojlerem. Sprzeczać się nie mam zamiaru ani wymadrzać nie widziałem projektu więc można sobie gdybać. Moje zdanie jest takie, że im prostsza instalacja tym lepiej dla użytkownika. A z podłogowki choćby rurki były co 5cm wiecej nie wyciagniesz jak wychodzi z obliczeń. Chyba, że bedzie przegrzana ale to świadczy o złym wykonastwie. Piszesz, że na 100% sprawdzi się a nawet nie wiesz jakie ma wysokości w pomieszczeniach nie mowiąc już o wyliczeniach OZC. Ja nie byłbym taki pewny jak będą 25-30 stopniowe mrozy przez dłuzszy czas.

Co do kotla z zamkniętą komorą spalania to dobre rozwiązanie o ile nie musi wydać kupe kasy na komin systemowy. No ale skoro myślał o kondensacie wiec raczej komin już ma odpowiedni. Zapomniałeś o solarach ktore też musi do czegoś podpiąć wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem będzie zbiornik buforowy kombinowany z możliwością podłączenia tego wszystkiego.

I podzielę pogląd "sprzedawcy"

Kolejne oszczerstwo pod moim adresem... Nastepnym razem zgłoszę to komu trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie Do Mariusza.Co sądzisz o piecach z podajnikiem na ekogroszek firmy Sas?

 

Hmm.. zacznę od tego, że dla mnie nie istnieje coś takiego jak "ekogroszek". Bardziej przemawia do mnie termin "węglogroszek" bo z eko to on raczej niewiele ma wspolnego.

Co do kotła Sas (nie pieca - mówimy kotłownia a nie piecownia :wink: ) myślę, że jest dobry jak każdy inny tego typu. Pod warunkiem, że węglogroszek będzie dobrej jakości. Raczej nie najtańszy bo wtedy użytkownik zamieni sie w kopciuszka i bedzie przeklinal dzień w ktorym kupił ten kocioł a tak naprawde wina będzie w zlej jakości paliwie...

Jeśli chcesz wiedzieć czy kupiłbym sobie to raczej nie. Wybrałbym pewnie Sasa ale miałowy, ktory jest bardziej uniwersalny jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zacznę od tego, że dla mnie nie istnieje coś takiego jak "ekogroszek". Bardziej przemawia do mnie termin "węglogroszek" bo z eko to on raczej niewiele ma wspolnego.

... Pod warunkiem, że węglogroszek będzie dobrej jakości. Raczej nie najtańszy bo wtedy użytkownik zamieni sie w kopciuszka i bedzie przeklinal dzień w ktorym kupił ten kocioł a tak naprawde wina będzie w zlej jakości paliwie...

 

Bierze się taki do jakiego się ma dostęp. Nie mieszkamy na śląsku gdzie mają do wyboru i czeskie wynalazki. Koszt transportu to znacząca pozycja w tego typu paliwie. I nazywa się to ekogroszek czy to się Tobie podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaplanowałem :

piec na drewno zgazowujący lub podobny + zasobnik duży CO z wężownicą na CWU + kocioł gazowy działające na podłogówce + kaloryfery na poddaszu

podpowiedzcie czy to będzie działać i czy ma sens ekonomiczny

pzdrawiam

 

Jak najbardziej zarówno ekonomicznie jak i funkcjonalnie.

Pomyśl jednak o podłogówce na całości - większość tych którzy mają podłogówkę na części domu chciałoby mieć ją wszędzie. Sama podłogówka to także mniejszy koszt instalacji ze względu na brak konieczności podawania różnych temperatur na grzejniki i podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z podłogowki choćby rurki były co 5cm wiecej nie wyciagniesz jak wychodzi z obliczeń. Chyba, że bedzie przegrzana ale to świadczy o złym wykonastwie. Piszesz, że na 100% sprawdzi się a nawet nie wiesz jakie ma wysokości w pomieszczeniach nie mowiąc już o wyliczeniach OZC. Ja nie byłbym taki pewny jak będą 25-30 stopniowe mrozy przez dłuzszy czas.

...

 

Czytałeś jakie ma ocieplenie? To, że podłogówka nie była liczona nie ma wątpliwości bo przy takim ociepleniu standardem powinien być rozstaw 25-30cm. Jak więcej rurek to poprostu może podać niższą temperaturę, zwiekszyć moc pomp i zapłacić więcej za materiały. Ciepło będzie miał na pewno - tym bardziej, że może sterować każdym obiegiem oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mariusz D. oraz janekbo: dzięki za żywiołową dyskusję i porady. Hydraulik chciał zrobić co 20-25 cm, ale my jesteśmy bardzo ciepło lubni, więc przekonałem go aby zrbił co 15 cm. Jeśli chodzi o kotłownię to znam tylko pobierznie rozwiązanie. Jak będzie dokładnie to powiem jak zrobi. No ale mam nadziej, że w styczniu będzie ze 2 tyg. powyżej zera i wtedy zrobią podłogę, a potem to już reszta pójdzie. Z tego co wiem to mająbyć 2 wymienniki (na podłogówkę i na basen). Więcej nie powiem, bo nie wiem. Pozwolę sobie opisać jak już zrobią, no i oczywiście wrażenia. Życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. I nie denerwujcie się na siebie. pozdr Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. I nie denerwujcie się na siebie. pozdr Krzysiek

Dzieki za zyczenia... Tobie rowniez tego samego zyczę + upragnionej pogody na lekkim plusie, żeby prace dalej ruszyły.

Co do drugiej części to czasami trudno czytac obojetnie jak ktos oskarża cię o coć czego nie robisz i za wszelką cenę stara się byc mądrzejszy. Ale chyba najlepiej przemilczeć temat.

 

Pewnie nic Ci nie powie o kotłach Krzaczek i Cichewicz... bo tego nie sprzeda

Masz rację nie sprzedam choc z Krzacziem nie raz piłem piwo...

Nie sprzedam bo nie sprzedaję...

 

Czytałeś jakie ma ocieplenie? To, że podłogówka nie była liczona nie ma wątpliwości bo przy takim ociepleniu standardem powinien być rozstaw 25-30cm. Jak więcej rurek to poprostu może podać niższą temperaturę, zwiekszyć moc pomp i zapłacić więcej za materiały. Ciepło będzie miał na pewno - tym bardziej, że może sterować każdym obiegiem oddzielnie.

 

Nic innego jak wprowadzanie ludzi w bląd...

Podlogowka to nic innego jak bufor ciepła który to ciepło przyjmuje i oddaje. A jak masz ograniczone parametry wody w podlogowce i ograniczoną akumulację ciepla betonu to nic nie da polozenie rurek choćby co 5cm. Chyba że podkręcisz temperature i podloga będzie bardzo ciepła ale to juz nie jest dobre ani zdrowe.

Tak na marginesie ta sama ilość wody ma wiekszą zdolność akumulacji ciepła niz ta sama ilość betonu.

 

A wybór WĘGLOGROSZKA w Lubline nie jest mały i mozna dostac dobry...

Bo na ten gorszy to naprawdę szkoda nerwów i peniędzy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce podzielić się doświadczeniem z wyborem kotła?

 

Tak poza forum wymieniałem się właśnie doświadczeniem z jedną osobą. Mówił, że ma piec Klimosz chyba (plus do tego solary), sprawdź może i to. Ja mam piec z Thermosthalu (plus solar), uniwersalne i dobre bydlę (35kW, są jeszcze mniejsze ok 20kW), ale nie polecam bo sprawa jego montażu i wysterowania ciągnie się mi od sierpnia, po prostu wlazłem na jeden wielki przekręt.

A rozmowa była "pellet a ekogroszek", konkluzja to tak w przybliżeniu 1t ekog=2t pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce podzielić się doświadczeniem z wyborem kotła?

 

Moje zdanie wyraziłem poparte doświadczeniami kilku uzytkowników...

Kociol na "ekogroszek jest za mało uniwersalny" bardziej uniwersalny jest na miał. Znam pare osób uzytkujacych kotły Sas miałowe z podajnikiem które palą węglem, drewnem,owsem. Są zadowolone.

Decyzja należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po odwiedzeniu kilku różnych firm sprzedajacych okna mam dwóch faworytów.

pierwszy to Oknoplast - Kraków - Platinium - 2 szybowe

drugi to Jezierski - Elite Thermo - 3 szybowe

 

cenowo to wyszło że Jezierski jest troche droższy, ale można przyjąć ze cenowo wyszło podobnie.

 

Tylko które teraz mam wybrać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy są dobre...

Ja wybrałbym okna w pakiecie trzyszybowym Jezierskiego. Jak dla mnie wieksze znaczenie ma współczynnik niz wyglad. Chociaż Platinium wyglądaja rewelacyjnie to nie ma co porównywać 3 szyb do 2.

U siebie mam Oknoplast termic 90 pakiet 3szybowy - jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy szyby to nie nowość roku, większość z nas ma pakiety dwuszybowe i też jest zadowolona

 

Nie neguje zadowolenia tylko zwracam uwage na różnice. Fakt 3-szyby to nie nowość ale pare stówek trzeba dołożyć a co za to dostajemy???

Na plus 3-szybowe okna mają około 15-30% lepsze parametry cieplne dla jednych to ważne dla innych mniej.

Minus wyzsza cena i nie w każdym profilu można je zamontować (względy wizulane)

Jeśli ktoś buduje dom energooszczędny (raczej mniejszość) i wybiera okna 3-szybowe warto zwrócic uwage na producenta profili i okuć. Skrzydła są ciężkie w takich oknach i nie każdy profil zdaje tu dobrze egzamin. Moim zdaniem jedne z czołowki profili to schuco i veka ale nie każdy musi zgadzac się z tym.

 

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ RADOSNYCH ŚWIAT BOZEGO NARODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na plus 3-szybowe okna mają około 15-30% lepsze parametry cieplne dla jednych to ważne dla innych mniej.

Minus wyzsza cena i nie w każdym profilu można je zamontować (względy wizulane)

Jeśli ktoś buduje dom energooszczędny (raczej mniejszość) i wybiera okna 3-szybowe warto zwrócic uwage na producenta profili i okuć. Skrzydła są ciężkie w takich oknach i nie każdy profil zdaje tu dobrze egzamin.

 

Też tak twierdzę.

pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w świąteczną noc. My zainstalowaliśmy okna 3-szybowe, z ciepłą listwą, 6-komorowe firmy Perfekt z Lublina (na Mełgiewskiej). czy dobre? Nie wiem. JEszcze siedzą w otworach okiennych (od sierpnia). Jedni chwalą takie, inni inne. Mnie się wydaje (mogę się mylić), ale jaki kolwiek wykonawca zrobi 3-szybowe, daje to już lepszą izolację termiczną. Mieszkam teraz w bloku i są2-szybowe to w te mrozy czuć było chłód od szyby. A byłem na budowie, gdzie jeszcze nie dokońca zaizolowany dom (nie ociaplony dach), ale szyby wewnętrzne były ciepłe. Może to złudzenie (bo ręka mogła być bardziej zziębnieta). Zobaczymy w przyszłą zimę.

Wesołego pozostałego święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...