Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

U siebie mam zamontowane drzwi stalowe juwentu dokladnie takie jak na zdjeciu

http://juwent.pl/showfoto.php?pic=typ_st_52_zlotydab.jpg

Nie są z wyzszej półki ale pod wzgledem wizualnym bardzo nam odpowiadają. Cenowo też nie jest źle. Może nie powalaja parametrami ale porównujac je do Gerdy sąsiada (po jednej zimie wypaczona) to lepiej znoszą zimę i wilgoć. Zobaczymy po paru latach ale za takie pieniadze to nie szkoda będzie wymienić.

Jak kogoś stać to polecam drzwi z ADECO. Są świetnie wykończone i parametry mają bardzo dobre niestety cena troche powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czym macie docieplony z zewnątrz max czerwony z Markowicz? Stoimy właśnie przed dylematem wełna czy styropian. Może napiszą coś ci co już mieszkają. Z góry dzięki za posty.

 

A jakie masz okna czy z nawiewnikami?

Na jaką zaprawe budowane te pustaki zwykla czy cienka (klej)?

Jakie chcesz zastosować ogrzewanie?

Jaka bedzie wentylacja?

 

Mimo, że nie znam odpowiedzi na te pytania tak w ciemno zastosowałbym najlepszej klasy styropian. Mimo, że parametry będzie miał 25%lepsze i tak bedzie tanszy od wełny. Przy grubości docieplenia min 15cm możesz nie martwic się o wykraplanie pary w scianie. Na całej inwestycji sostanie ci przynajmniej 2-3 tyś. ktore można przeznaczyc na lepsze okna, drzwi lub wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Pozdrawiam[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się znajdzie, kto korzysta z przydomowej stacji uzdatniania wody będąc podłączonym do sieci MPWiK w Lublinie? Myślę o zainstalowaniu tego wynalazku i chętnie poznałbym jakiej marki urządzenia się ty spisują dobrze. Ewentualnie kontakt na sprzedawcę-serwisanta będzie przydatny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do marzeń asidob - u mnie będzie prawie dokładnie taka instalacja jaką opisałaś - kondensat + kominek (ale z DGP a nie płaszczem), do tego solary i zasobnik 300l. W łazienkach i kuchni z jadalnią (czyli pod płytkami) podłogówka (niestety nie pomyśleliśmy z żoną i nie puściliśmy pętli do wiatrołapu), w reszcie grzejniki płytowe.

 

Witam

moje marzenia uległy weryfikacji i na chwilę obecną instalacja będzie to: piec kondensacyjny immergas do tego solary, zasobnik, częściowa podłogówka oraz grzejniki płytowe.

Podobo jest możliwość podpięcia solarów pod c.o.:)

 

 

Z kominka z płaszczem wodnym zrezygnowałam. Oczywiście jest dużo argumentów za tym aby mieć kominek z płaszczem i jeszcze więcej żeby go nie mieć:)

 

Mnie akurat przekonał taki argument że w przypadku braku prądu mając kominek z płaszczem wodnym nie można z niego korzystać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś mi polecić sprawdzoną firmę gdzie można zamówić:

-parkiet

- schody drewniane (betonowa konstrukcja)

- meble kuchenne

- kominki - gdzie jest największy wybór

 

pozdrawiam

 

Parkiet i schody - mogę ci polecić swojego stolarza spod Tomaszowa Lubelskiego, ale termin pewnie będzie miał wolny dopiero gdzieś w maju. Co do mebli kuchennych polecam firmę p. Daty z ul. Sławinkowskiej 30, jeśli mnie pamięć nie myli salon nazywa się DAST. Meble od nich mają moi rodzice od ładnych kilku lat oraz brat, a ja przymierzam się :) A co do kominków to musisz się określić co ci potrzeba i znaleźć na sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie docieplenia to max jest na zwykłą zaprawę. Okna z nawiewnikami. Wentylacja grawitacyjna w każdym pomieszczeniu. Koszt styropianu to 3000 a wełny 8000 wić już tu jest różnica 5 tys. A nie wiem jak dalej.

 

Wyjdzie mniejsza rożnica jak dasz styropian o lepszym wspołczynniku i lepszy klej który nie wymaga kołkowania.

 

styropian mam taki jak nizej:

http://www.styropmin.pl/pasywna_fasada_eps_031.php

 

Kupowałem rok temu za 180zł m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ULANA

 

Też się nad tym zastanawiam.

Wychodzi mi... agregat prądotwórczy :-?

Najlepiej z silnikiem czterosuwowym i przerobiony na gaz LNG.

(Sprawdzałem. Nasi rodzimi fachowcy twierdzą, że to pikuś. Samochody na LNG przerabia się seryjnie.)

Oczywiście przez myśl mi nie przeszło, żeby ten agregat zasilać bezpośrednio gazem ziemnym z instalacji przewodowej, wszak to by było nielegalne :o

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat podobno kosztuje 100 zł na dobę tzn jego praca. Pompki chyba nie potrzebują dużo energii.. Chyba zrezygnujemy z wkładu z płaszczem na rzecz zwykłego i dgp zamontujemy wtedy możemy palić do woli, aż drzewa starczy i nic nie wybuchnie i nie przegrzeje się :D A kuchenkę to na pewno założę gazową. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...