Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Drobna informacja dla tych, którzy kupowali materiały czy całe dachy (np. ja) w Matelbudzie na Diamentowej. Firma ta zwinęła swój oddział w Lublinie pod koniec roku, wpadłem tam w lutym po atest dla dachówki i zdziwienie - wymarły lokal, musiałem łapać kontakt z centralą. Teraz okazuje się, że w tym miejscu pojawiła się lokalna firma Bartal, która zaczęła działać od tego miesiąca. Według zapewnień rozkręcają ten sam asortyment z tymi samymi rabatami (:-)), a i część twarzy też można zobaczyć tych samych. Więc miejmy nadzieję, że będzie można tam liczyć na dalszą dobrą obsługę klientów którzy zrobili zakupy w Matelbudzie. Znając życie, zapewne trzeba będzie o tym przypominać:-)

 

A ja znowu o nich mam jak najgorsze zdanie, gdyz kiedy wybieralem dostawce dachowki okazalo sie ze przy wyliczeniu materiału policzyli mi "aż" 7 (slownie: siedem) gąsiorów na dach przy projekcie APS 105, folia dachowa byla rowniez zle policzona itd.

Wiem, ze wszyscy tak robia ale akurat u nich az bolalo po oczach.

Nigdy wiecej sie tam juz nie pojawilem :evil:

 

Z innej beczki:

Ile w Lublinie teraz licza sobie za ulozenie kostki wraz z materialem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

czy ktoś z Was wie coś na temat ekipy p. Barana ze Strzyżewic (jak z fachowością, terminowością, itp.)?

 

Będę wdzięczny za info :)

 

Nooo... ja coś wiem.

Wybudowali nas.

Jestem bardzo zadowolony. 8)

(Ale w związku z powyższym mogę być troszkę nieobiektywny :wink: )

A poważnie - ok.

Wiedzą co robią.

Jeśli proponują jakieś rozwiązania, to warto ich posłuchać - sprawdzone!

 

Pozdrawiam

Radek

 

Dzięki za info :)

 

Na też będą budowali (dziś rano potwierdziłem i zarezerwowałem termin) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki:

Ile w Lublinie teraz licza sobie za ulozenie kostki wraz z materialem?.

 

Podłączam się pod temat, ale mi bardziej zależy na cenie kostki klinkierowej, materiał + robocizna. Bo człowiek ciekawy jest czy będzie musiał samochód parkować na gołej ziemi czy będzie go stać na ułożenie przynajmniej podjazdu. A jeśli ktoś dodatkowo byłby po temacie lub w trakcie systemów odwodnienia, także prosiłbym o informacje co za ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja cały dach kupowałam w matelbudzie, mam dachówkę z ruppceramiki i jestem zadowolona z transakcji a szczególnie p.Mariusz dobrze doradzał nigdy nie było problemu ze zwrotami nadwyżki materiałów i dowozem a ceny też niezłe teraz tam działa firma bartal ul Diamentowa( metelbudu juz nie ma) z tym samym asortymentem warto sprawdzić ceny bo ludzie rzetelni pozdrawiam bonii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił badanie geotechniczne gruntu? Jak i gdzie to się załatwia i ile kosztuje?

 

My robiliśmy to badanie.Zasugerowała Nam je architekt przy adaptacji projektu (podobno jest ono obowiązkowe).

Telefon do geologa dał Nam architekt.Przyjechał facet,porobił odwierty ,pobrał próbki z miejsca gdzie miał stać dom.Zainkasował 250 zł.

Po kilku dniach architekt miał opis.Jest to potrzene aby sprawdzić grunt i przekonać się czy nie trzeba robić np. większego fundamentu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jakie sklepy w Lublinie z glazurą łazienkową warto zobaczyć. Chodzi mi generalnie o duże ekspozycje kafli.... m.in. szukam kafli Balcedor.

 

Kafle do kominka czy płytki ?? Jeśli płytki to wg mnie żaden sklep nie rzuca na kolana, ale zależy co komu potrzeba to można popatrzeć w Gali i na Rusałce. Chyba największy wybór. W innych są to podobne kolekcje, które się powielają.

 

Proponuję zrobić to samo, co my - obejrzeć płytki w sklepie, zaprojektować sobie łazienkę ogólnie dostępnym programem, policzyć płytki i znaleźć na sieci najtańszą ofertę. Nam w ten sposób udało się oszczędzić ok. 25% proponowanej ceny sklepowej w Lublinie po rabacie :)

Właśnie tak chcę uczynić, znalazłam płytki w sieci, ale przed zakupem chciałabym się upewnić, że to te a konkretnie BALDOCER. Widzieliście takie w Lublinie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady in red - dałabyś namiary na tego geologa? Nie wiem czy te badania to obowiązkowe, ale my chcemy stawiac dom na płycie fundamentowej, a do tego badanie potrzebne jest.

 

Dom adoptowaliśmy w tamtym roku i nie mamy już tego namiaru-bo aby nie mieć bałaganu niepotrzebne karteczki wyrzucam.Twój architekt powinien Ci kogoś polecić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś fachowców do wykończenia balkonu tzn. obróbka blacharska + terakota. Robota nieduża (3,5m2) ale musi być solidnie. W tym zakresie polecali mi zastosowanie m.in. folii w płynie.

 

Poza tym jeden glazurnik powiedział mi o możliwości wykończenia zamiast blachą to także płytkami. Podzielicie się w tym zakresie doświadczeniami lub informacjami?

 

Za to ja mogę polecić wykonawcę do barierek m.in. balkonowych - u nas wyszło ładnie i niedrogo. Człowiek jest z Kraśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś mi podpowie coś na temat firm zajmujących sie instalacja alarmową lub tez monitoringiem. Jakie to są koszt, może ktoś może się podzielić doświadczenie w tej sprawie. Mam już oferte z Solidu- jaki rabat można u nich dostać (ja 25%) oraz ile kosztuje abonament.

Będę wdzięczny za wszelkie info.

 

Pozd

Artmas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś mi podpowie coś na temat firm zajmujących sie instalacja alarmową lub tez monitoringiem. Jakie to są koszt, może ktoś może się podzielić doświadczenie w tej sprawie. Mam już oferte z Solidu- jaki rabat można u nich dostać (ja 25%) oraz ile kosztuje abonament.

Będę wdzięczny za wszelkie info.

 

Pozd

Artmas

 

To co ja zrobiłem, a czego nie żałuję, to spotkałem z z przedstawicielami Solidu i Altestu, poczytałem forum i wybrałem Altest do ochrony, a instalację i centralkę zainstalował mi znajomy (niestety z Jarosławia, bo bym polecił). Z wykonaniem instalacji przez te firmy jest taki ból, że wpychają jakieś obce centralki, z których serwisem może być problem (np. Solid jakiś izraelski sprzęt na którego serwis ma jak pamiętam wyłączność) i mają przykre niespodzianki potem (np. kabelek do połączenia z kompem za ... 300zł). A w tym przypadku super sprzętem jest polska centralna Integra 64 i warto znaleźć fachowca, które instaluje ten sprzęt. Co do czujek też wciskają czym handlują. A firmę ochroniarską można zatrudnić do monitoringu aby zainstalowała tylko moduł komunikacji. Koszty monitoringu z obu firm są porównywalne.

 

Co do kabelków - to rzuciłem podejścia do czujek do wszystkich pomieszczeń gdzie są drzwi i okna, na górze i dole. Dodatkowo mam podejście od manipulatora do komputera, ze tablicyi elektrycznej do centralki (np. można sterować oświetleniem) i do sygnaliztora na zewnątrz. Są trzy strefy (garaż, dół, góra - np. żona będąc sama w domu może zazbroić garaż i dół i spać spokojnie na górze).

O rodzajach czujek też trzeba pomyśleć (ruchowe, stłuczeniowe, kontraktony, dym i inne) w zależności od zasobności portfela (tu nie powiem co mam:-)).

 

Co do manipulatorów to mam jeden ręczny przy głównych drzwiach na dole, na górze i z zewnątrz używamy pilotów (elastyczność). Powiem tyle, że spokojnie zazbrajam alarm z odległości ok. 90-100m. Docelowo piloty można zgrać z bramą garażową i bramą wjazdową (muszą korzystać z tej samej częstotliwości bodajże 433 Mhz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałem Altest, ale troszkę z innego powodu. Po prostu po znajomości jest nieco taniej :) Wszystko robiła ekipa z firmy, oprócz początkowego puszczenia kabli pod tynk, co zrobili jeszcze elektrycy. Abonamenty są porównywalne, ale proponuję rozejrzeć się po okolicy i zobaczyć co mają sąsiedzi. Przy większym skupieniu domów monitorowanych przez jedną firmę jest IMHO większe prawdopodobieństwo, że ich ekipa gdzieś w pobliżu ma "bazę".

 

Czy ktoś na grupie używał czegoś takiego jak osuszacz ? Za miesiąc ma wchodzić do nas stolarz z parkietem i schodami i nie chciałbym, żeby termin mi uciekł przez zbyt mokre podłoże. W chwili obecnej od tygodnia chodzą kaloryfery, pomieszczenia są wietrzone, ale podejrzewam, że może to nie wystarczyć. Poczytałem troszkę na ten temat, kupować nie mam co prawda zamiaru, ale może jakaś zaprzyjaźniona firma będzie w stanie coś takiego pożyczyć. Bawić się z osuszaniem w ten sposób podłóg czy nie ma to większego sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy ktoś na grupie używał czegoś takiego jak osuszacz ? Za miesiąc ma wchodzić do nas stolarz z parkietem i schodami i nie chciałbym, żeby termin mi uciekł przez zbyt mokre podłoże. W chwili obecnej od tygodnia chodzą kaloryfery, pomieszczenia są wietrzone, ale podejrzewam, że może to nie wystarczyć. Poczytałem troszkę na ten temat, kupować nie mam co prawda zamiaru, ale może jakaś zaprzyjaźniona firma będzie w stanie coś takiego pożyczyć. Bawić się z osuszaniem w ten sposób podłóg czy nie ma to większego sensu ?

 

Ramirent na Majdanku wypożycza osuszacze.

Chyba najlepiej zadzwonić do nich i zapytać się, czy to ma sens w tym przypadku.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy ktoś na grupie używał czegoś takiego jak osuszacz ? Za miesiąc ma wchodzić do nas stolarz z parkietem i schodami i nie chciałbym, żeby termin mi uciekł przez zbyt mokre podłoże. W chwili obecnej od tygodnia chodzą kaloryfery, pomieszczenia są wietrzone, ale podejrzewam, że może to nie wystarczyć. Poczytałem troszkę na ten temat, kupować nie mam co prawda zamiaru, ale może jakaś zaprzyjaźniona firma będzie w stanie coś takiego pożyczyć. Bawić się z osuszaniem w ten sposób podłóg czy nie ma to większego sensu ?

 

Ramirent na Majdanku wypożycza osuszacze.

Chyba najlepiej zadzwonić do nich i zapytać się, czy to ma sens w tym przypadku.

 

Pozdrawiam

Radek

 

Mają osuszacze na wypożyczalni, tylko musisz wcześniej zadzwonić i dowiedzieć się czy jest w Lublinie na stanie. Co do ceny to chyba od 50zł/doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na grupie używał czegoś takiego jak osuszacz ? Za miesiąc ma wchodzić do nas stolarz z parkietem i schodami i nie chciałbym, żeby termin mi uciekł przez zbyt mokre podłoże. W chwili obecnej od tygodnia chodzą kaloryfery, pomieszczenia są wietrzone, ale podejrzewam, że może to nie wystarczyć. Poczytałem troszkę na ten temat, kupować nie mam co prawda zamiaru, ale może jakaś zaprzyjaźniona firma będzie w stanie coś takiego pożyczyć. Bawić się z osuszaniem w ten sposób podłóg czy nie ma to większego sensu ?

 

Korzystałem z nich. Weź pod uwagę to co mówił pan w tej wypożytczalni, że sprawność ich działania zależy od temperatury, czym wyższa temp tym lepiej ściąga wilgoć.

Mogę Ci jeszcze polecić łopatologiczny sposób sprawdzenia czy wylewki są suche, który podpowiedział mi mój wykonawca. Bierzesz spory kawałek folii, rozkładasz na podłodze i dociskasz zostawiając na noc. Potem sprawdzasz czy powierzchnia (oczywiście to od dołu:-)) się spociła. Wnioski są chyba proste do wyciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...