Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam,

Może ktoś ma namiary na fachowców od szamba betonowego. Ile kosztuje wybudowanie takiego na dwie komory, o poj.10m3(w sumie). Czy może lepiej zamówić kręgi, a może PCV - ponoć i takie są. Proszę o radę

 

Kopali mi cos takiego 2x5m3 i wyszlo jakos 2300 albo 2500 juz nie pamietam z przyłączem do domu oraz tym metalowym zmknięciem od góry :wink:

 

Tel. dostałem od kogoś z tego forum więc jak chcesz pisz na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Może ktoś ma namiary na fachowców od szamba betonowego. Ile kosztuje wybudowanie takiego na dwie komory, o poj.10m3(w sumie). Czy może lepiej zamówić kręgi, a może PCV - ponoć i takie są. Proszę o radę

 

Mogę Ci dać namiary na p.Adama z Bełżyc, na którego kontakt dostałem właśnie z forum. Robi właśnie szamba monolityczne. Zrobili mi komory i podłączyli kanalizację. Razem ok. 2,8tys. plus cement, piach i rury.

 

A co do pojemności to polecam kalkulację ekonomiczną - wywóz za pierwsze 10m3 kosztuje ok. 170zł, za każdy następny m3 plus ekstra kilkanaście złotych. Warto więc zapakować cały szambowóz bo inaczej płacisz za nic. Może być więcej. A zbierać ścieki do szamba dobrze jest do poziomu rury wylotowej z kanalizacji - inaczej mogą być problemy z odpływem. Więc te 10m3 najlepiej powinno być do poziomu tej rury wylotowej, a to tak pewnie z metr niżej niż brzeg komory. Warto więc samemu pokalkulować. W nawiązaniu do tego to tak całe 2-komorowe szambo dobrze jak ma ze 12m3 (od spodu do brzegu).

Zmiany w projekcie szamba bez problemu opiszesz w klarownym załączniku do wniosku zgłaszającym zakończenie budowy - mogę Ci go podesłać bo na stronie PINB go nie uświadczysz. Chyba napiszę do nich żeby wrzucili go na stronę bo tam mało co jest do wzięcia jako wzory.

 

Co do wykonawstwa to warto dać wywietrznik na każdej komorze, ze 2 x 5l HYDROBETu (plastyfikator wodouszczelniający do betonu) żeby zużyli do wyrabianej masy i z jeden kubełek 18 kg Abizolu R do zabezpieczenia ścian szamba (mazidło asfaltowo-kauczukowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonej ekipy od tynków cementowo-wapiennych Może kogoś polecicie

 

Wiem kogo Ci nie polecac !!!!!!.....uważaj na niejakiego J. MADEJA......katastrofalny naciagacz.....pokazał mi "DOM MODELOWY" ...znanej skądinąd osobistości, twierdząc, ze własnie tak bedzie u mnie za skromne 25 zł/mkw.......oczywiście wysyła wtedy licha ekipe, która ....brak mi slów.......niestety placiła biedna zona pod moja nieobecność i nie była w stanie zorientowac sie jak nasze tynki zostały spiep....ne!!!!!!!!!!!!!!

Ostrzegam WAS !!!! nazwisko MADEJA !!!!

Postaram sie zrobić kilka fotek "wyczynów tego pana".....nie wszystko udalo sie niestety poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z sznownych forumowiczów współpracował z firmą sprzedającą i montującą okna - Alta Puławy lub Renoma Biłgoraj? Jeśli tak proszę o opinie - pozytywne czy wręcz przeciwnie?

 

Witam ja również chcę kupic przez ta firme okna Jezierskiego z montażem tylko pytanie czy to sprawdzona firma moze coś wiesz? Dziekuję za wiadomości Bonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił o namiary na ekipę, która zrobiła by podbudowę pod kostkę. Kostki z racji świeżo nawiezionej ziemi jeszcze przez dłuższy czas nie położę, także planuję zrobić przy wjeździe do garażu podłoże pod kostkę, ale pełnej wysokości - wydaje mi się że przez jakiś czas powinna taka konstrukcja wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,pojadę i popytam :)

 

a alarmy montujecie?

Dostałem oferty z solidu i altestu,są podobne cenowo i nowy dylemat :(

 

Witajcie

Nas chroni Altest, nie wiem czy są lepsi czy gorsi niz inni poprostu są, kilka razy alarm włączał sie bez potrzeby, to jeździli sprawdzali, wcześniej oczywiście dzwonili i pytali czy coś sie dzieje. Nie można nazekać. Mogę dać namiar na człowieka, który wszystko przedstawi i zaproponuje.

 

A teraz pytanie z innej beczki

Jakiej firmy kostkę polecilibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,pojadę i popytam :)

 

a alarmy montujecie?

Dostałem oferty z solidu i altestu,są podobne cenowo i nowy dylemat :(

 

 

Ja ten problem już mam za sobą, wybrałem Solid( a czy dobrze to się przekonam za jakiś czas)Napewno warto się ostro z nimi targować, jedni przez drugich obniżają ceny a później dają darmowe miesiące ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...