Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

To mój pierwszy wpis na forum lubelskim.

Właśnie zaczynamy papiery - umawiam notariusza na przepisanie działki i kolejny krok zakup projektu. Na 99,9% będzie to Z10

http://www.z500.pl/projekt/z10.html?lustro=1

Rzuty

http://www.z500.pl/projekt/z10/rzuty.html

Co myślicie???

Rodzina 2+2, dwóch chłopców wiek 6 lat i 2 lata.

Nie chcę poddasza, nie chce schodów.

Strop jednak będzie teriva.

Zmian chyba żadnych nie będę wprowadzać.

A, fundusze ograniczone, budowa systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Forum czytam już od dłuższego czasu. w tej chwili będziemy zaczynać budowę wg projektu TK5. Dokumenty załatwione, media już na działce. Trochę materiałów kupionych. Chętnie wymienimy zebrane już przez nas doświadczenia.

 

Klemensik77: To był jeden z projektów nad którymi mocno zastanawialiśmy się z żoną. Generalnie fajny układ, ładny domek. Nam zabrakło garderoby i troszkę toaleta usytuowana w niefortunnym miejscu naszym zdaniem. Zastanawialiśmy się też nad projektem HGH5 ale ostatecznie najbardziej spodobał się nam TK5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynamy budować w powiecie włodawskim projekt http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2424_gryf

Dostaliśmy wycene robocizny 35 tys za wylanie fundamentów, mury i dach pokryty blachodachówką. Panowie mają swój sprzęt, nie wykopią tylko fundamentów.

Nie jestem z lubelszczyzny dlatego pytam czy to dobra cena.

Szukamy także kierownika budowy, który będzie przyjeżdżać i sprawdzać, bo ja na budowaniu się nie znam. Możecie kogoś polecić. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy posiada ktoś namiary na czarną ziemię/torf z dowozem wywrotką?

 

To ja się podepnę pod temat, bo pewnie małżonka zechce niedługo nieco zagospodarować nasz ugór. Prosiłbym o namiary i cenę jaką obecnie wołają za wywrotkę i jakiej wielkości ta wywrotka oczywiście :)

 

I druga sprawa potrzebuję namiary na firmę wykonującą balustrady schodowe i balkonowe. Myślimy o czymś ze stali nierdzewnej połączonej z drewnem. Może ktoś z was zna rozsądnego "kowala", który nie zawoła tak jak firmy, w których składałem zapytanie, 800 - 900 zł / mb z montażem. Bo przy 4.5m balustrady balkonowej, 5m schodowej i jakichś 3m poręczy schodowej wyszło mi ponad 8.000 zł, co przekracza o połowę koszt wykończenia schodów dębem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiar na dobrego człowieka od cyklinowania i ewentualnie lakierowania parkietu ? Bo niestety moi "fachowcy" tak sp...i cyklinowanie, że wyszły "fale Dunaju". Gorzej, że całość już polakierowana. Ale stwierdziliśmy z żoną, że nie popuścimy i parkiet ma być zrobiony jak należy, tyle że przez kogoś kto ma większe pojęcie o tego typu pracach, a rachunek przedstawimy do zapłacenia naszym partaczom. Jeśli ktoś takowe namiary posiada, to prosiłbym o podanie, jeśli to możliwe to z jakimiś przybliżonymi cenami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS mam namiar na torf uzdatniany (nie trzeba wapnem sypac). Jak by co zglos sie na pw.

 

Mogę i ja poprosić o namiar na ten torf ?

 

I u mnie za chwilę elektryka będzie na tapecie, jak ktoś ma dobre doświadczenia ze swoimi elektrykami to chętnie ich przytulę - proszę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat, bo pewnie małżonka zechce niedługo nieco zagospodarować nasz ugór. Prosiłbym o namiary i cenę jaką obecnie wołają za wywrotkę i jakiej wielkości ta wywrotka oczywiście :)

 

I druga sprawa potrzebuję namiary na firmę wykonującą balustrady schodowe i balkonowe. Myślimy o czymś ze stali nierdzewnej połączonej z drewnem. Może ktoś z was zna rozsądnego "kowala", który nie zawoła tak jak firmy, w których składałem zapytanie, 800 - 900 zł / mb z montażem. Bo przy 4.5m balustrady balkonowej, 5m schodowej i jakichś 3m poręczy schodowej wyszło mi ponad 8.000 zł, co przekracza o połowę koszt wykończenia schodów dębem :)

U mnie robił Marcin Czarnota 603373956 całe schody z kwasówki, zabiegowe, skomplikowane, mam dokładnie takie jak chciałem, cena też nie wygórowana, polecam

 

Potrzebuje namiary na kierownika budowy, rzeczowego konkretnego, który dopilnuje wszystkiego i papierów nie pogubi :)

 

Aha potrzebuje jeszcze namiar do sprawdzonej ekipy od elewacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś da namiary na dobrych dachowców!!!

 

Właśnie u mnie skończyli i mogę z czystym sumieniem polecić pana Ryszarda Mazura z Lubartowa tel. 601969847.

Robią zarówno blachodachówkę jak i dachówkę ceramiczną, u mnie mieli ciężki kawałek chleba bo kładli blachę na rąbek stojący ruukki classic, ale dali radę.

Ceny do uzgodnienia, ale jak szukałem rok temu to oni byli z górnej półki fachowcami w przystępnych cenach, blachodachówka za 47zł/m2 + obróbka okien i kominów bo 150 zł za sztukę. Zdjęcia mojego dachu: http://budowa-nowy-staw.blogspot.com/2010/05/dach-gotowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrego hydraulika (kompleksowo, też podłogówka) macie godnego polecenia?

 

Przestrzegam przed hurtownią SOLAR-BIN , działa w komitywie z hydraulikiem/hydraulikami przedstawiając Zamówienia Sprzedaży w cenach katalogowych lub też sporo podwyższonych - po czym rozlicza się z kupującym dla Was hydraulikiem po cenach rynkowych z dużymi rabatami i wszystko jest cacy - hydraulik oczywiście przyniesie fakturę VAT ale od siebie, bo niby z hurtowni jest dla niego. Oczywiście nie dowiecie się o tym wszystkim po dobroci.

SOLAR-BIN z Zemborzyckiej.

Mój chciał mnie tak puknąć na całkiem sporo pieniążków (2 razy tyle co za robociznę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...