Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam,

Wszystko bylo z Creatona, wiec kolego nie sadze zeby to byl badziew - w kwestii zdobywania "tajemnej" wiedzy na temat gwozdzi i listew zostawiam to wykonawcom - wszystkie materialy byly markowe, Natomiast porownywanie dokonywalem w oparciu o moje zestawienia i 3 glownych producentow - ot i cala historia - prawda jest taka

ze hurtownie wartosci dodanej wielkiej nie tworza tylko zajmuja sie logistyka, a wybory parametrow i tak w wiekszosc wyborow dokonujesz wczesniej w oparciu o wiedze fachowcow co nie zawsze jest rownoznawcze z handlowcami.

Pozdr

 

 

Klary1, a sprawdziłeś jakie dostałeś materiały, coś mi się zdaje że nie do końca wiesz co tak naprawdę kupiłeś na ten swój dach, chyba że liczy się tylko cena. Ja buduję dla siebie więc chcę mieć dobry towar, a nie że mi sprzedawca powie że to dobre. 100% cena - takie kryteria to są w przetargach albo u dewelopera. Dla mnie liczy się żeby ktoś dał mi wybór, przedstawił zalety i wady i żebym mógł sam wyciągnąć wnioski. Nie chcę oczerniać żadnej z firm, ale ja lubię gdy mam do wyboru kilka opcji. Jak zacząłem kupować dach to z tydzień się "uczyłem" o producentach dachówki, folii, taśmach kominowych itp, żeby mi ktoś badziewia nie wcisnął. A jednego na pewno się nauczyłem, że nikt nie sprzeda dobrego towaru w cenie badziewia.

 

P.S.

Szukam sprawdzonej ekipy do gipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Klary1, a sprawdziłeś jakie dostałeś materiały, coś mi się zdaje że nie do końca wiesz co tak naprawdę kupiłeś na ten swój dach, chyba że liczy się tylko cena. Ja buduję dla siebie więc chcę mieć dobry towar, a nie że mi sprzedawca powie że to dobre. 100% cena - takie kryteria to są w przetargach albo u dewelopera. Dla mnie liczy się żeby ktoś dał mi wybór, przedstawił zalety i wady i żebym mógł sam wyciągnąć wnioski. Nie chcę oczerniać żadnej z firm, ale ja lubię gdy mam do wyboru kilka opcji. Jak zacząłem kupować dach to z tydzień się "uczyłem" o producentach dachówki, folii, taśmach kominowych itp, żeby mi ktoś badziewia nie wcisnął. A jednego na pewno się nauczyłem, że nikt nie sprzeda dobrego towaru w cenie badziewia.

 

Ja właśnie jestem na etapie "nauki" i chętnie dowiedziałbym się jaką taśmę kalenicową i membranę wybrałeś na swój dach.

Po pierwszym (totalnie laickim) tournee po kilku firmach, planuję drugie z już konkretnymi wymaganiami. Wtedy zobaczymy kto przedstawi najlepszą ofertę (już porównywalną) ;)

Co ciekawe, podsuwając zestawienie materiałów z materiałów pomocniczych do projektu i odbierając wycenę świetnie widać kto zadaje sobie trud przeliczenia ilości dachówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o stolarza a konkretnie o schody w miarę dobrze i w miarę tanio??? Może ktoś przerabiał ten temat???

 

Ulanko, dawno się nie odzywałaś :) U Ciebie już widzę wykończeniówka skoro za schodami się rozglądasz ;-)

Jeśli chodzi o schody to zależy jakie chcesz?!? Mogę Ci dać namiar na wykonawcę, np. tych schodów - 3300zł z materiałem, ale "po godzinach", więc jeśli Ci zależy na czasie to odpada... U mnie ma robić drzwi wejściowe ;-)

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/310000002403f764/1/43/368mSMd04D9Q-taJy8GuxvmYIvhxDUdv.jpg

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/3100000024040155/1/149/l2wvFOg97T87Eq3zsExL79He_iCgn7YC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulanko, dawno się nie odzywałaś :) U Ciebie już widzę wykończeniówka skoro za schodami się rozglądasz ;-)

Jeśli chodzi o schody to zależy jakie chcesz?!? Mogę Ci dać namiar na wykonawcę, np. tych schodów - 3300zł z materiałem, ale "po godzinach", więc jeśli Ci zależy na czasie to odpada... U mnie ma robić drzwi wejściowe ;-)

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/310000002403f764/1/43/368mSMd04D9Q-taJy8GuxvmYIvhxDUdv.jpg

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/3100000024040155/1/149/l2wvFOg97T87Eq3zsExL79He_iCgn7YC.jpg

 

 

O kochana za tą cenę to mogę czekać..!!!! My też musimy drzwi zamówić i to nietypowe. Mam nadzieję że to ni ten Pan o którym kiedyś rozmawiałyśmy? Prześlij jak możesz namiar na priv. Szukamy też wykonawcy kuchni. Wiesz pierwsi byli z Niedrzwicy D. i chyba oni byli najrozsądniejsi ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystko bylo z Creatona, wiec kolego nie sadze zeby to byl badziew - w kwestii zdobywania "tajemnej" wiedzy na temat gwozdzi i listew zostawiam to wykonawcom - wszystkie materialy byly markowe, Natomiast porownywanie dokonywalem w oparciu o moje zestawienia i 3 glownych producentow - ot i cala historia - prawda jest taka

ze hurtownie wartosci dodanej wielkiej nie tworza tylko zajmuja sie logistyka, a wybory parametrow i tak w wiekszosc wyborow dokonujesz wczesniej w oparciu o wiedze fachowcow co nie zawsze jest rownoznawcze z handlowcami.

Pozdr

 

Więc szanowny kolego mam kilka pytań, czy wiesz ile fabryk posiada Creaton i w jakich państwach? Czy wiesz jak wielkość dachówki wpływa na jej końcowy kształt, czy poczytałeś jak wygląda proces produkcji dachówek, itp? Czy wiesz jakie dachówki zazwyczaj bywają w promocjach, w Creatonie - Balance - wielka, duża, krzywa, produkowana na Węgrzech dachówka. Więc nie mów mi, że jak już jest Creaton to to już jest Bóg wie jaka dachówka - chyba że dla ciebie liczy się tylko logo na opakowaniu. Jeżeli tak to chciałbym ci przypomnieć fakt firmy Mercedes która wypuściła model A klase i co... nie przeszedł tzw. testu łosia (slalom) "nie wszystko złoto co się świeci". Dlatego czasem warto poczytać i nie zdobywać tajemnej wiedzy od wykonawców, bo ci są tylko ludźmi i podatni na działania marketingowe producentów i firm handlowych (podbnie jak lekarze i inne grupy zawodowe). W razie pytań zapraszam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kochana za tą cenę to mogę czekać..!!!! My też musimy drzwi zamówić i to nietypowe. Mam nadzieję że to ni ten Pan o którym kiedyś rozmawiałyśmy? Prześlij jak możesz namiar na priv. Szukamy też wykonawcy kuchni. Wiesz pierwsi byli z Niedrzwicy D. i chyba oni byli najrozsądniejsi ze wszystkich.

 

Nie to nie Ci :) Choć też z Niedrzwicy ;-)

prześlę Ci na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po długim czasie mojej nieobecności na forum :)

Poszukuję namiarów na sprawdzonego stolarza jeżeli chodzi o ładnie i niedrogie drzwi wewnętrzne (może być sosna) wraz z ościeżnicami.

Jeżeli ktoś ten temat ostatnio przerabiał lub jest w trakcie będę zobowiązany jeżeli kogoś polecicie.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulanko, dawno się nie odzywałaś :) U Ciebie już widzę wykończeniówka skoro za schodami się rozglądasz ;-)

Jeśli chodzi o schody to zależy jakie chcesz?!? Mogę Ci dać namiar na wykonawcę, np. tych schodów - 3300zł z materiałem, ale "po godzinach", więc jeśli Ci zależy na czasie to odpada... U mnie ma robić drzwi wejściowe ;-)

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/310000002403f764/1/43/368mSMd04D9Q-taJy8GuxvmYIvhxDUdv.jpg

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/3100000024040155/1/149/l2wvFOg97T87Eq3zsExL79He_iCgn7YC.jpg

 

Witam,

Bardzo ładne schody.

Ja też jeśli można poproszę o namiary na stolarza od schodów.

 

Może ktoś ma namiary na sprawdzoną ekipę od ocieplenia poddasza + K-G?

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo ładne schody.

Ja też jeśli można poproszę o namiary na stolarza od schodów.

 

Może ktoś ma namiary na sprawdzoną ekipę od ocieplenia poddasza + K-G?

Pozd

Schody ładne, ale balustrada to mi do gustu nie przypadła, u mnie będzie połączenie drewna z kwasówką :) Co do namiarów na ekipę od K-G to poszło na prv. A ja się przymierzam do końca tego tygodnia wprowadzić :) Jak na razie czekam na kuchnię, jest już 4 tygodnie po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedzi w sprawie BARTALu. Potwierdzam fachową obsługę. Zostawiłem im projekt dachu do wyliczenia i zobaczę jaką przedstawią cenę.

 

p.s. Creatona odradził mi wykonawca podobno krzywy, duży, niedomalowany i źle się układa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam firmy z Lublina lub okolic, która zrobi nadbudowę domku (podwyższenie ścian, wybudowanie dachu dwuspadowego, instalacje, ścanki, okna, itp, wszystko oprócz wykończenia wnętrza - gładzi, glazury, itp), zapewni kierownika budowy, zrobi wpisy do dziennika budowy - po prostu full serwis.

Jak macie namiar wyślijcie na priv.

 

Z góry wielki dzęk i!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS też poproszę o namiary na ekipę od K-G i wogóle jak macie sprawdzonych ludzi od wykończeniówki godnych polecenia to czekam na namiary. Ja ze swojej strony mogę polecić dachówkę , jeśli ktoś szuka dobrej, równej i przystępnej cenowo dachówki ceramicznej to polecam Tondach. Mam na swoim dachu i jestem zadowolony, ekipa dachowców nie narzekała na jakość więc uważam , że nie warto przepłacać za droższe reklamowane dachówki . Materiał na swój dach kupowałem w Kozubszczyźnie , gdzie na obsługę też nie narzekałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam firmy z Lublina lub okolic, która zrobi nadbudowę domku (podwyższenie ścian, wybudowanie dachu dwuspadowego, instalacje, ścanki, okna, itp, wszystko oprócz wykończenia wnętrza - gładzi, glazury, itp), zapewni kierownika budowy, zrobi wpisy do dziennika budowy - po prostu full serwis.

Jak macie namiar wyślijcie na priv.

 

Z góry wielki dzęk i!!!

 

U nas będzie budowała firma TERCA wiem, że robią wszystko po stan deweloperski - znajomi ich chwalą. Ja na razie nie mogę jeszcze nic powiedzieć bo nie zaczęli, wydają się być konkretni ale najlepiej samemu porozmawiać namiary są na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...