Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie powiedzcie mi gdzie kupowaliście kominy systemowe do Waszych domów

Czy jest sens kupować turbo do kondensata W projekcie ma jeden komin z wentylacją(gaz) + 4 dodatkowe wentylacje.Ale jak to z gazem może podrożeć i planuję dołożyć jeden dodatkowy komin na paliwa stałe.Poradzcie mi jak to zrobiliście lub jak to zrobić

 

Kup sobie same pustaki kominowe z komina systemowego bo do kondensatu idzie plastikowa rura, którą włożysz w środek.

A jak gaz podrożeje to wsadzisz sobie inny wkład w środek i po sprawie.

Albo od razu komin systemowy. Do palenia paliwem stałym będzie większa średnica,a do kondensatu jest mała. Wkładasz rurę od kondensacyjnego do systemowego i działa,a jak będziesz chciał paliwem stałym to wyjmiesz rurę od kondensacyjnego i podłączysz tylko inny kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Mam pytanie powiedzcie mi gdzie kupowaliście kominy systemowe do Waszych domów

Czy jest sens kupować turbo do kondensata W projekcie ma jeden komin z wentylacją(gaz) + 4 dodatkowe wentylacje.Ale jak to z gazem może podrożeć i planuję dołożyć jeden dodatkowy komin na paliwa stałe.Poradzcie mi jak to zrobiliście lub jak to zrobić

 

My zamierzamy grzać gazem ale braliśmy jak Ty możliwość zakręcenia kurka więc zrobiliśmy system IBF 18 cm i tam na razie umieścimy rurę od kondensatu. W razie czego wyjmiemy tą rurę i podłączymy piec na paliwo inne. System IBF jest tańszy od innych kupowaliśmy na ul. Zemborzyckiej 57 w Orionie najlepiej u pana Marka (bardzo miła obsługa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na sprawdzonego solidnego elektryka do wykonania przyłącza. Jeśli posiadacie namiary, będę wdzięczny za podesłanie.

 

Drugi temat: Czy cena 150zł/punkt hydrauliczny (zimna+ciepła+odpływ) bez materiału i 35zł/mkw. podłogówki to dużo/mało/ok.?

 

Cena chyba do przyjęcia.Jak kilka miesięcy temu płaciłam jeśli dobrze pamiętam 120 zł za punkt (bez materiału) i 30 czy 35 z podłogówkę. Tylko u mnie jest dużo metrów i dużo punktów-stąd ta różnica.....

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja kupiłem kominy systemowe w Inwestorze na Zemborzyckiej. Dostałem najlepsza cenę na Rondo i Avanta.

 

Zainteresuj się Syke na Krochmalnej. Maja tam kominy systemowe Marywil, do tego bloczki keramzytowe i oddzielnie wełna. Montuja z tego coś a'la komin systemowy. Jakość porównywalna ale cenowo wychodzi 50% tego co Schiedel czy cos innego.

 

Ja zamontowałem 2 takie kominy fi200 (kominek i kociol na węgiel). Oddzielnie montowałem w starym kominie (przebudowa domu) wkład z kwasowki turbo (kupiony na allegro - było najtaniej a produkt firmy MK Żary - jakość doskonała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na sprawdzonego solidnego elektryka do wykonania przyłącza. Jeśli posiadacie namiary, będę wdzięczny za podesłanie.

 

Drugi temat: Czy cena 150zł/punkt hydrauliczny (zimna+ciepła+odpływ) bez materiału i 35zł/mkw. podłogówki to dużo/mało/ok.?

 

Ja płaciłem 110 punkt,a za podłogówkę jak za punkt czyli

jadalnia 1 punkt

kuchnia 1 punkt

łazienka

itd

 

Miałem oferty od 90 do 120 zł za punkt wiec dla mnie 150 zł to zdecydowanie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 110 punkt,a za podłogówkę jak za punkt czyli

jadalnia 1 punkt

kuchnia 1 punkt

łazienka

itd

 

Miałem oferty od 90 do 120 zł za punkt wiec dla mnie 150 zł to zdecydowanie za dużo.

 

A mógłbym Cię poprosić o PW z namiarami na Twojego fachmana, bo widzę, że ja rozmawiałem z drwalami, a nie z hydraulikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam bardzo dobrej, solindej ekipy, niezbyt drogiej, uczciwej i FACHOWEJ do poprawy kominów, żeby przestały mi wkońcu przeciekać. Bo moi poprzedni psedofachowcy nie nadają się do takiej roboty a pozatym niechce już ich wiedzieć na mojej działce. Najlepiej ekipa z okolic Puław. proszę o namiar jeśli ktoś takowy posiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...