Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tradycyjnie zasypuję pytaniami :D:D:D:D

Mam z wywrotkę gruzu pobudowego, czyli suporeks,teriva,tynk,cement,beton resztki płyt g-k itp. Takie ładne 2 kupki.

I problem,bo większość firm nie chce wywieźć, bo wywożą tylko gruz rozbiórkowy.

Macie namiary na kogoś kto może się tym zająć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z lubelskiego.

W tym roku zaczęłam budowę domu i często zaglądam na forum muratora.

Niestety błędy chyba nie są do uniknięcia. Murarze który wylewali chudy beton zrobili go krzywo. Jak to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aqi

 

Ja miałem podobny problem z chudziakiem, tzn jedno to że nie do końca poziomo im wyszło a drugie że w zimie się bardzo złuszczył( betoniarnia oczywiście się wykręca ale to wina margla który się dostał do betonu - Wibro Lubartów, najpierw pracownik się przyznał że miewali takie problemy a potem "komisja" oceniła że to nie wina betonu tylko zimy... )

Więc kupiłem 3 tony cementu w promocji w Liroju, dwie wywrotki piachu, duża betoniarka i cztery dni murarze poprawiali aż jest równo... Tyle że ja miałem dużo miejsca bo pakuję 40 cm styro w podłogę, no teraz już tylko 35... :)

Kosztowało to jakieś 1400 zł , powierzchnia 130m2

 

Możesz też wziąć jakąś ekipę z miksokretem to Ci wyrównają , tylko że to będzie raczej drożej niż 10 zł za m2

 

Wyjściem mogą być też wylewki samopoziomujące ale to już kupę kasy trzeba i na chudego chyba szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety lało mi się po kominie, po wewnętrznych ścianach i powstały ogromne zacieki, ale najgorsze jest to że pojawiły się wykwity ( taki jasny, popielaty puch o gr. ok. 1cm)

Dekarze poprawili obróbki, ale winne mogą też być za głębokie fugi. Teraz niby się nie leje, ale jak się pozbyć tych wykwitów? To chyba grzyb. Wydawało mi się żę ściana z kominem podsechła i położyłem gładź ale niestety odchodz.

Jak możną sobie z tym poradzić? Czy są jakięś środki do stosowania wewnątrz?

 

CZekam na wszelkie info. Tylko niedołujcie mnie że będę musiał komin rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety lało mi się po kominie, po wewnętrznych ścianach i powstały ogromne zacieki, ale najgorsze jest to że pojawiły się wykwity ( taki jasny, popielaty puch o gr. ok. 1cm)

Dekarze poprawili obróbki, ale winne mogą też być za głębokie fugi. Teraz niby się nie leje, ale jak się pozbyć tych wykwitów? To chyba grzyb. Wydawało mi się żę ściana z kominem podsechła i położyłem gładź ale niestety odchodz.

Jak możną sobie z tym poradzić? Czy są jakięś środki do stosowania wewnątrz?

 

CZekam na wszelkie info. Tylko niedołujcie mnie że będę musiał komin rozbierać

 

Też mi się leje po kominie i pojawił się "biały puch"czekam już na dekarza. Co do puchu to nie mam pewności że jest to grzyb, może to coś z wełny albo jakaś chemia z zaprawy. Puch pojawił się i na tynku gipsowym i na cementowo-wapiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

dopiero dotarłam do Was...jako grupy z lubelskiego....i bardzo się cieszę, bo czytając Wasze posy już wiem, że znajdę wiele cennych wskazówek;)

od kwietnia budujemy z mężem domek M03 MOJE MIEJSCE....borykamy się z wieloma przeciwnościami.....i utrudnieniami, np.pogoda;(...ale póki co wszystko idzie do przodu;)

narazie nie mam żadnych pytań ........chciałam się jedynie przywitać i dołączyć do Waszej grupy;)

pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do sprzedania bramę garażową firmy Hormann w kolorze zł. dąb w bardzo promocyjnej cenie, (brama z tzw. "czeskiej" pomyłki błąd w zamówieniu), zapewniam, że towar jest nowy i pełnowartościowy brama pasuje do wymiarów otworu szer. od 4500 mm do 5300 mm, wysokość od 2250 do 2350 mm, mozliwość transportu i montażu.

W razie zainteresowania proszę o kontakt 604 165 297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...