Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam,

Mogłbyś dać namiar na tego dekarza. Bo mi tezprzeciekają kominy a ciężko kogoś znaleźć do poprawek. Bo po partaczach ludzie niechcą poprawiać.Z góry dzięki za info.

 

Witam

Jeżeli masz kominy z dziurawki to trzeba zrobić pełną fugę i przestanie ciec , chyba że dekarz nie wcią się w komin tylko obróbki zrobił do czola kominu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy,

Uczestnicy tej grupy. Wielkie wydarzenie w życiu forum! Gorąco zapraszamy do lektury „Gazety z forum”. Papierowe wydanie zostało dołączone do numeru 11 „Muratora”. W gazecie publikujemy wybrane „Dzienniki budowy”, znajdziecie dużo informacji o strukturze i życiu naszej społeczności; być może także o Was! „Gazeta z forum” ma się dobrze czytać. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej pracy z autorami dzienników, udało nam się to osiągnąć.

A teraz prosimy, sprawdźcie nas - czytajcie gazetę o Was i dla Was.

Miłej lektury!

Redakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.... właśnie przebrnęłam przez zapiski wątku lubelskiego z ostatnich 2,5 roku. Skrupulatnie wynotowałam Wasze uwagi, porady, ostrzeżenia i doświadczenia. Mam zamiar korzystać z nich od przyszłego roku budując dom w Konopnicy.

Na razie witam i pozdrawiam wszystkich z początku, półmetka i na końcu tego ogromnego, jak mi się teraz wydaje, przedsięwzięcia:),

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie można kupić parkiet (surowe drewno) jesionowy lub dębowy w ro

zsądnej cenie?

 

Spróbuj na Kawiej w AZ Korn (boczna Krochmalnej). Nie wiem, czy ceny rozsądne, ale mam zaufanie do tego sklepu. Cztery lata temu kupowałam tam parkiet egzotyczny i cena była w porządku i parkiet bez zarzutu.

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam walę całe kominy z pełnego klinkieru. Nie stać mnie na ruletkę - murarzowi się uda szczelnie wymurować czy nie. Mój dekarz jak zobaczył to nie chciał wierzyć i stwierdził że zrobi zdjęcia i będzie swoim Klientom pokazywał. Cieknących kominów z dziurawki jest pełno. Z pełnego jak mi zacznie cieknąć to już tylko do dekarzy będę miał pretensje. Każdy robi jak mu intuicja podpowiada. Życzę aby fugowanie pełne i impregnacja pomogły, inaczej to już tylko rozbiórka i pełny klinkier...

to co powiesz na moje kominy : systemowe z Schiedla, obrobione tynkiem żywicznym, na dachu papa termozgrzewalna , dachówka i ciekną :(

dekarze 2 x poprawiali - bez sukcesu :bash:

 

Mam jeszcze pytanko - może macie namiary na sprawdzoną ekipę od bruków z okolic Chełma , Zamościa, Hrubieszowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę lubelską!

Powoli przygotowuję się do budowy domu MAJA III.

PNB właśnie odebrane, pierwsze prace na wiosnę. Budowa w Świdniku.

Poszukuję ekipy do SSO bez dachu (dach - padło na Sienkiewicza) i (tu 2 opcje):

1. Dobrego kierbuda

2. Standardowego, bylejakiego, niedrogiego kierbuda + inspektora nadzoru inwestorskiego

Możecie mi kogoś polecić?

Darek

 

PS. Grupę od jakiegoś czasu czytuję, udało mi się przebrnąć przez większość wątków jakieś 2 lata wstecz. Wniosek nasuwa się jeden. Pokręcone to wszystko i zupełnie nie tak jak powinno być. Dlaczego nie da się zrobić tak: płacę i ... zrobione, a tu wszystkich na każdym kroku pilnować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś może mi polecić sprawdzoną i rzeteną ekipę od ocieplenia poddasza i g-k?

mam jakichś paratczy i chyba ich pogonię...

 

dzięki za zgłoszenia

 

A możecie mi polecić dobre studio kuchenne?gdzie robiliście kuchnie?

chcę białą, nowoczesną

jeszcze nie robiłam rozeznania, ile za metr wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zgłoszenia

 

A możecie mi polecić dobre studio kuchenne?gdzie robiliście kuchnie?

chcę białą, nowoczesną

jeszcze nie robiłam rozeznania, ile za metr wychodzi?

 

Kuchni nie da się wycenić "z metra" . To zależy od wielu czynników-z czego fronty,blaty,,jakie szafki,mechanizmy,uchwyty.......itd.

Piękne meble robią w Laurze w Gali-ale niestety nie jest to tanie studio kuchenne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Kompletuje dokumenty do PnB i wkrótce będę szukała architekta do adaptacji projektu, wrysowania w działkę itp. Zmartwiła mnie informacja podana jakiś czas temu, że np. p. Wartacz nie przyjmuje projektów z piwnicą. A ja będę miała dom częściowo podpiwniczony:(

Czy podpowiecie, gdzie znaleźć architekta, który zaadaptuje dom z częściowym podpiwniczeniem i tak przygotuje dokumenty, że nie będzie problemów w starostwie?

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zgłoszenia

 

A możecie mi polecić dobre studio kuchenne?gdzie robiliście kuchnie?

chcę białą, nowoczesną

jeszcze nie robiłam rozeznania, ile za metr wychodzi?

 

arvo.pl ,aja duzy wybór , ja akurat mam kuchnię kremową bo taka chciałam, mocno niestandartową, i jestem zadowolona i z wykonania i ceny. w Arvo wszelkie blumy i samodomykające się szafki są stndartem a nie wymysłem znudzoinego klienta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki monjan za namiary. Będę się dowiadywać.

 

Co do kuchni, to ja do obecnego mieszkania robiłam w Niedrzwicy w firmie Diana, ale mam mieszane uczucia co do tego, czy ich polecić.

Zrobili mi taką kuchnię jak chciałam, stolarz gdzieś pod Włodawą robił fornir do frontów specjalnie dla mnie (wiec chyba mam unikalny:); wyszedł wg mnie bardzo fajnie), blat zrobili wyżej ale za to cokoły niższe, więc w szafkach i szufladach mam więcej miejsca, cena była baaardzo przystępna.

Ale ile się musiałam natlumaczyć, że ja chcę tak a nie inaczej, że szafki mają się otwierać w tę a nie w drugą stronę, że te niskie cokoły mają sens...

Co do jakości, to jak się przypilnuje to jest ok. A uszkodzone fronty bez gadania wymieniają.

Niedawno w tej samej firmie robiła meble kuchenne moja mama i było to samo. Ale z mebli jest zadowolona.

Ewentualnie spróbuj, chociaż dla porównania.

 

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki monjan za namiary. Będę się dowiadywać.

 

Co do kuchni, to ja do obecnego mieszkania robiłam w Niedrzwicy w firmie Diana, ale mam mieszane uczucia co do tego, czy ich polecić.

Zrobili mi taką kuchnię jak chciałam, stolarz gdzieś pod Włodawą robił fornir do frontów specjalnie dla mnie (wiec chyba mam unikalny:); wyszedł wg mnie bardzo fajnie), blat zrobili wyżej ale za to cokoły niższe, więc w szafkach i szufladach mam więcej miejsca, cena była baaardzo przystępna.

Ale ile się musiałam natlumaczyć, że ja chcę tak a nie inaczej, że szafki mają się otwierać w tę a nie w drugą stronę, że te niskie cokoły mają sens...

Co do jakości, to jak się przypilnuje to jest ok. A uszkodzone fronty bez gadania wymieniają.

Niedawno w tej samej firmie robiła meble kuchenne moja mama i było to samo. Ale z mebli jest zadowolona.

Ewentualnie spróbuj, chociaż dla porównania.

 

Pozdrawiam,

Kasia

 

a czy oni mają jakieś studio, punkt coś, gdzie można się spotkać i obgadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy oni mają jakieś studio, punkt coś, gdzie można się spotkać i obgadać?

 

Mają sklep. W Niedrzwicy Dużej, jeśli dobrze pamietam. Jadąc od Lublina trzeba skręcić w lewo jak do Groszka (stoi przy głównej ulicy), a sklep Diana jest w w pasażu za Groszkiem. Zajmuje się głównie sprzedażą sprzętu AGD (ja tam razem z meblami kupiłam lodówkę, zmywarkę, okap, zlewozmywak i baterię). Ceny całkiem sensowne.

Dopiero jak się wejdzie do środka to widać próbki frotow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący w lubelskim:) Dołączamy do Was, bo jak dobrze pójdzie do końca roku dostaniemy pozwolenie, a na wiosnę mamy zamiar ruszyć z budową. Przekopałam juz trochę to forum i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Ja na ten moment wniosę tyle, że nikomu nie polecę skorzystania z usług p. Wartacza...

Mam prośbę o namiary na sprawdzoną ekipę do SSZ. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Jestem w trakcie budowy domu szkieletowego po d Lublinem. Przed zimą chcę zamknąć wszystko, żeby w czasie mrozów spokojnie wykończyć środek i na wiosnę zamieszkać w pięknym drewnianym domku.

Poczytałem już kilka stron i powiem, że z budową nigdy łatwo nie jest. No może czasami się udaje jak w moim przypadku - kierbud to mój przyszły teść, więc na budowie pojawiam się tylko zobaczyć jak zrobią coś "widocznego". Niestety przez ten brak nadzoru nie mogę się za bardzo poudzielać na forum, bo wiedza nie za duża i problemów też żadnych nie mam :(

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę bezstresowej budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...