Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Ośmielam się wrzucić krótkie info - kto z okolic Lublina jest zainteresowany opalaniem pelletem swoich domków zapraszam do tego wątku

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168331-Pelletowcy-Lublin-i-okolice&p=4356403#post4356403

 

To tak żeby nie śmiecić na grupie lubelskiej niszowym tematem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

działka kupiona, projekt: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/rubin3/index.php#wersje w adaptacji :D

 

Ruszamy z budową w przyszłym roku.

 

W związku z tym poszukuje:

- BLASZAK - będę budował w Kalinówce - może ktoś ma do odsprzedania w rozsądnej cenie.

- wszelkich ekip: budowlana, od dachu, elektryków i wszelkich potrzebnych fachowców różnej maści :confused:

- porady gdzie szukać materiałów, betonu, stali, itp.

- kier. budowy lub / i kogoś kto poprowadzi nadzór inwestorski - jakoś nie mam ochoty robić przyśpieszonej "doktoryzacji" z budownictwa a jak sam będę pilnował to średnio rozgarnięty majster wciśnie mi każdy kit i jeszcze będę przekonany, że tak ma być :bash:

 

W zamian będę rozsyłał podziękowania lub mogę skosić działkę bo lubię ;)

 

Pozdrawiam,

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia świeżo upieczonego inwestora:

- Blaszak - jak szukałem, to używane chodziły po 1000zł, doliczając transport, czas na demontaż i późniejszy montaż, zaoszczędziłbym może ze 200zł. Kupiłem nowy za 1400zł, chłopaki przywieźli, zmontowali a ja tylko przygotowałem teren w formie położenia 6 szt. bloczków betonowych i jako takiego wypoziomowania. Jeśli poczekasz do zimy, to z 1400zł dasz radę wyrwać w okolicach 1300zł. No chyba, że nie zależy Ci na I gat. blachy, chcesz mniejszy niż 3x5m, itp., to jeszcze taniej ;)

- beton - Art-Bet (choć Technobeton był minimalnie tańszy);

stal - Piotrowski (Rol-Mex) w Strzyżewicach był najtańszy, Syke na Krochmalnej też miało przyzwoitą cenę;

belit - najbliżej będziesz miał na Abramowickiej - tam są 2-3 składy - ceny mieli przyzwoite, choć ja znalazłem taniej w Bud-Gipsie na Elizówce (i teraz przez całe miasto muszę zawieźć palety zwrotne),

bloczki betonowe + strop - Radom, Wytwórnia Betonów ul. Mokra - http://www.wb-mokra.com.pl - porządne bloczki B-20 a strop wyszedł taniej od lubartowskich o jakieś 1200zł (ok. 100mkw. stropu Teriva I);

Jak masz gdzie magazynować, to w zimie szczególnie opłaciło się kupić stal i bloczki, reszta - raczej szkoda zachodu;

 

-Kierbud - Zenon Lis - 601248748;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia świeżo upieczonego inwestora:

- Blaszak - jak szukałem, to używane chodziły po 1000zł, doliczając transport, czas na demontaż i późniejszy montaż, zaoszczędziłbym może ze 200zł. Kupiłem nowy za 1400zł, chłopaki przywieźli, zmontowali a ja tylko przygotowałem teren w formie położenia 6 szt. bloczków betonowych i jako takiego wypoziomowania. Jeśli poczekasz do zimy, to z 1400zł dasz radę wyrwać w okolicach 1300zł. No chyba, że nie zależy Ci na I gat. blachy, chcesz mniejszy niż 3x5m, itp., to jeszcze taniej ;)

- beton - Art-Bet (choć Technobeton był minimalnie tańszy);

stal - Piotrowski (Rol-Mex) w Strzyżewicach był najtańszy, Syke na Krochmalnej też miało przyzwoitą cenę;

belit - najbliżej będziesz miał na Abramowickiej - tam są 2-3 składy - ceny mieli przyzwoite, choć ja znalazłem taniej w Bud-Gipsie na Elizówce (i teraz przez całe miasto muszę zawieźć palety zwrotne),

bloczki betonowe + strop - Radom, Wytwórnia Betonów ul. Mokra - http://www.wb-mokra.com.pl - porządne bloczki B-20 a strop wyszedł taniej od lubartowskich o jakieś 1200zł (ok. 100mkw. stropu Teriva I);

Jak masz gdzie magazynować, to w zimie szczególnie opłaciło się kupić stal i bloczki, reszta - raczej szkoda zachodu;

 

-Kierbud - Zenon Lis - 601248748;

 

 

Darke - serdeczne dzięki za informacje :D:yes:

 

Szukam ekipy do SSO lub SSZ.

 

Jestem na etapie zagospodarowaniu działki - pierwszy dylemat: szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków :-?

 

A jesli oczyszczalnia to jaka ? drenażowa czy biologicznie jakaś tam ? Pls o opinie, może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ? Przeszukałem wątki, ale brak konkretów.

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zaczynamy zbieranie papierków potrzebnych do PNB. Jako, że projekt juz zakupiony:

http://pprojekt.pl/projekt2191-nowela.html

poszukuję kogoś, kto dokona paru niewielkich zmian w projekcie. Kogo moglibyście polecić jako solidnego i niezbyt drogiego? Czytałem o p. Wartaczu, do którego chciałem zanieść projekt, ale nie wszystkie opinie były pochlebne, a chcę zrobić u tej samej osoby rownież projekt zagospodarowania działki. Możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co powiesz na moje kominy : systemowe z Schiedla, obrobione tynkiem żywicznym, na dachu papa termozgrzewalna , dachówka i ciekną :(

dekarze 2 x poprawiali - bez sukcesu :bash:

 

Mam jeszcze pytanko - może macie namiary na sprawdzoną ekipę od bruków z okolic Chełma , Zamościa, Hrubieszowa?

 

 

wiem że to po latach dopiero "wyłazi" ale moi dekarze upierali się żeby obróbki komina zrobić z taśmy vacaflex. Pojechałem, kupiłem, i jak się przyglądam to nie widzę szans gdzie by mogło pocieknąć. Ale to oczywiście zobaczymy za kilka lat.

 

u Ciebie jeśli konstrukcja komina prawidłowa to już tylko dekarze dali ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zaczynamy zbieranie papierków potrzebnych do PNB. Jako, że projekt juz zakupiony:

http://pprojekt.pl/projekt2191-nowela.html

poszukuję kogoś, kto dokona paru niewielkich zmian w projekcie. Kogo moglibyście polecić jako solidnego i niezbyt drogiego? Czytałem o p. Wartaczu, do którego chciałem zanieść projekt, ale nie wszystkie opinie były pochlebne, a chcę zrobić u tej samej osoby rownież projekt zagospodarowania działki. Możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Dzięki i pozdrawiam

 

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zaczynamy zbieranie papierków potrzebnych do PNB. Jako, że projekt juz zakupiony:

http://pprojekt.pl/projekt2191-nowela.html

poszukuję kogoś, kto dokona paru niewielkich zmian w projekcie. Kogo moglibyście polecić jako solidnego i niezbyt drogiego? Czytałem o p. Wartaczu, do którego chciałem zanieść projekt, ale nie wszystkie opinie były pochlebne, a chcę zrobić u tej samej osoby rownież projekt zagospodarowania działki. Możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Dzięki i pozdrawiam

 

Od przybytku głowa nie boli :cool: - poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakończyliśmy właśnie SSO. Teraz poszukujemy dalszych ekip: elektryka, hydraulika, tynki, wylewki, ogrzewanie podłogowe, kominek, i nie wiem co jeszcze...Proszę, o kontakty, jeśli byliście ze swoich wykonawców zadowoleni. Dzieki!

 

Polecam swoich elektryków: pan Jarek 603583086, fachowo i solidnie, do tego sporo doradza i w dodatku rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakończyliśmy właśnie SSO. Teraz poszukujemy dalszych ekip: elektryka, hydraulika, tynki, wylewki, ogrzewanie podłogowe, kominek, i nie wiem co jeszcze...Proszę, o kontakty, jeśli byliście ze swoich wykonawców zadowoleni. Dzieki!

 

Też się dołączę do pytania. Szczególnie poszukiwany hydraulik, tynkarze i wylewkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma może namiar na gruszkę z pompą, która za rozsądną cenę dowiezie 2-3m3 betonu B20?

 

Taka ilość niestety nie będzie za "rozsądną" cenę

ja brałem z Ryk bo taniej niż najtaniej w Lublinie znalazłem, ale takiej ilości to chyba raczej Ci nie dowiozą. Mają stałą stawkę za dojazd do Lublina - coś około 400 zł, przy 3 metrach to może nie ma sensu...

beton na pewno solidny, wiem bo trzeba było odkuć trochę wieńca...

 

Spróbuj : 81 865 04 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zaczynamy zbieranie papierków potrzebnych do PNB. Jako, że projekt juz zakupiony:

http://pprojekt.pl/projekt2191-nowela.html

poszukuję kogoś, kto dokona paru niewielkich zmian w projekcie. Kogo moglibyście polecić jako solidnego i niezbyt drogiego? Czytałem o p. Wartaczu, do którego chciałem zanieść projekt, ale nie wszystkie opinie były pochlebne, a chcę zrobić u tej samej osoby rownież projekt zagospodarowania działki. Możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Dzięki i pozdrawiam

 

Przestrzegam !!!

Nie szukaj projektanta w Starościnie (gm.Kamionka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

działka kupiona, projekt: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/rubin3/index.php#wersje w adaptacji :D

 

Ruszamy z budową w przyszłym roku.

 

W związku z tym poszukuje:

- BLASZAK - będę budował w Kalinówce - może ktoś ma do odsprzedania w rozsądnej cenie.

- wszelkich ekip: budowlana, od dachu, elektryków i wszelkich potrzebnych fachowców różnej maści :confused:

- porady gdzie szukać materiałów, betonu, stali, itp.

- kier. budowy lub / i kogoś kto poprowadzi nadzór inwestorski - jakoś nie mam ochoty robić przyśpieszonej "doktoryzacji" z budownictwa a jak sam będę pilnował to średnio rozgarnięty majster wciśnie mi każdy kit i jeszcze będę przekonany, że tak ma być :bash:

 

W zamian będę rozsyłał podziękowania lub mogę skosić działkę bo lubię ;)

 

Pozdrawiam,

 

Zbyszek

 

Ze względu na korzystne ceny kupowałem materiały w lutym w Stalmecie (Lublin ul.Krzemionki) . Nie musiałem się martwić gdzie je przechować, bo dowozili je na telefon. Niewykorzystane nadwyżki odebrali zwracając pieniądze. Polecam.

Niestety kierownika budowy Ci nie polecę. Mój jest do d..y. Mam natomiast namiary na dobrego dekarza i glazurnika. W razie potrzeby pisz na GG1299231.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakończyliśmy właśnie SSO. Teraz poszukujemy dalszych ekip: elektryka, hydraulika, tynki, wylewki, ogrzewanie podłogowe, kominek, i nie wiem co jeszcze...Proszę, o kontakty, jeśli byliście ze swoich wykonawców zadowoleni. Dzieki!

 

 

Wszystkim z czystym sumieniem mogę polecić tynkarzy, robili w domu z agregatu w garazu recznie - ogólnie w domu mielismy szczescie do ekip, ale tynkarze i pan glazurnik to mistrzoistwo swiata, punktualni pracowici dokladni i mili.

 

Tynki Darek 601 560 854

Glazura Jarek (robi powoli ale baaaaaaardzo dokładnie) 663 462 000

 

Hydraulika tez moge polecic , podlogówkę układał z wielką cierpliwoscia : 500 141 550 Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...