Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam wszyskich budujących !!!

Poszukuję ekipy do SSO (Tomaszowice Kolonia) Wszystkie papiery załatwione na projekt czekam. Chciałam wystartować z budową jak tylko pogoda pozwoli wiosną 2011. http://www.tooba.pl/projekt-domu-Guliwer/a,s_pd,idp,11862.html. Śledząc to forum jestem przerażona!!!- czy ja sobie poradzę z tym wyzwaniem? Ja kobieta laik w budownictwie? Heh jak nie spróbuje to się nie dowiem.

Potrzebny jest mi również sprawdzony projektant do adaptacji itp.

Jeżeli macie soldiną ekipę, proszę o namiary i wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja się reanimuję na niniejszym forum. Ostatnio się okazało, że ja też, baba, bedę ciągnąć budowę, bo chłop musi na nią wyrobić. Dziecko urodziłam, to i chałupę wybuduję i drzewo zasadzę, a syna to niech sobie ślubny sam rodzi ;)

Przyszłam tu w sumie po namiary na jakieś biuro, które zrobi mi adaptację projektu i załatwi papierologię w naszym kochanym starostwie. I może znajdę jakąś pokrewną duszę z Niedrzwicy lub okolic. No nic. Idę przeglądać te 700 stron z okładem ;)

Budujemy http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912b.html. Niestety rzadkość na Lubelszczyźnie, więc jeśli ktoś buduje to błagam o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Poszukuję ekipy do SSO Budowa w Jakubowice Konińskich.

Wszystkie papiery załatwione, wystartuję jak tylko pogoda pozwoli wiosną 2011.

Jeżeli macie soldiną ekipę, proszę o namiary.

Pozdrawiam

http://www.studioatrium.pl/projekty-...inezja,53.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Poszukuję ekipy do SSO Budowa w Jakubowice Konińskich.

Wszystkie papiery załatwione, wystartuję jak tylko pogoda pozwoli wiosną 2011.

Jeżeli macie soldiną ekipę, proszę o namiary.

Pozdrawiam

http://www.studioatrium.pl/projekty-...inezja,53.html

 

 

Jakie są szanse na dołączenie do grupy budującej na zachód od Lublina ?!

Czy może kotoś coś bąknąć?:(

Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są szanse na dołączenie do grupy budującej na zachód od Lublina ?!

Czy może kotoś coś bąknąć?:(

Kazjan

 

Tomaszowice Kol. się kłaniają. Co prawda ja już po budowie i nawet pozwolenie na użytkowanie udało mi się uzyskać jakiś czas temu, ale został do zagospodarowania ogród i ogrodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest ktoś z okolic Lublina kto ma lub buduje dom szkieletowy?Ja na wiosnę prawdopodobnie zaczynam.

Mitsu - spróbuj zagadnąć Agatka77, sama z nią kiedyś rozmawiałam nt. domu szkieletowego, wybudowała taki bodajże niedaleko Lubartowa (jeśli mnie pamięć nie myli). Bardzo miła osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsu - spróbuj zagadnąć Agatka77, sama z nią kiedyś rozmawiałam nt. domu szkieletowego, wybudowała taki bodajże niedaleko Lubartowa (jeśli mnie pamięć nie myli). Bardzo miła osoba.

 

Witam!

Jak miło się zrobiło jest parę osób, które budują ja chciałem na wiosnę rozpocząć w Dąbrowicy ( obok szkoły Płooszowice) no i niestety najbliższy przystanek MPK 1,5km ( w naszym przypadku muszą być 2 auta). Koncepcja budowy najpierw był parterowy murowany energooszczędny, teraz z użytkowym podaszem murowany energooszczędny lub jak sie uda zbliżyć to pasywny 4 - 5 litrowy. Na lubelszczyźnie jeszcze mało popuparne, ale wrocławskie,północy okolice Trójmiasta jest ich coraz więcej... Trzeba zciądną ekipę do płyty fundamentowej z daleka lub chociaż do nadzoru wykonawcy lokalnego.

Widzę, że każdy ma inny pomysł to szkieletowy, to parterowy, to tradycyjny sposobem gospodrczy, żeby bylo taniej ... rozumiem inne sposoby oceny i warotściowania co najważniejsze różna zasobnośc portfeli!

Jeżeli z kimś się dogadam to można grupowo zakupić cześć materiałow lub usług a na pewno wymieniać doświadczenie i ostrzegać sie przed niesolidnymi wykonawcami.

Pozdrawiam Sylwkę LBN znam ją z forum o fundamentach:bye:

Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z kimś się dogadam to można grupowo zakupić cześć materiałow lub usług a na pewno wymieniać doświadczenie i ostrzegać sie przed niesolidnymi wykonawcami.

Pozdrawiam Sylwkę LBN znam ją z forum o fundamentach:bye:

Kazjan

Hej Kazjan :)

Ja nie wiem jak to u nas wyjdzie z terminem rozpoczęcia, ale też póki co mamy zamiar budować z początkiem wiosny - mam nadzieję, że do tej pory dostaniemy PnB. I założenia podobne do Twoich - swego czasu trochę czytałam na ten temat i ostatecznie zdecydowaliśmy się na budowę domu energooszczędnego - stąd pomysł na płytę zamiast tradycyjnych fundamentów. Co do płyty - znasz moje zdanie z przytoczonego przez Ciebie wątku. Reszta to: silka, styropian szary, pewnie 20, może zwykły 25 - to będzie zależało od ceny, grubość ściany mi nie przeszkadza, WM z reku, docelowo również GWC. Okna - Jezierski w tzw. ciepłym montażu, podłogówka na całości. Dom: parter+poddasze użytkowe, zwykła "stodoła" bez lukarn, okien dachowych, itp. w dachu, balkonów, wykuszy, czyli zgodnie z założeniami energooszczędnego domu. Brak komina, bo kondensat do 21kW, więc systemowy w ścianie (myślałam o elektryce + duży bufor, ale mamy gaz na działce i to przesądziło sprawę).

To chyba tyle - jakby co - pisz :)

Aha - my będziemy budować dom w Radawcu.

Pozdrawiam!

Sylwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia,

będziemy sąsiadkami, jesteśmy na podobnym etapie przygotowania do budowy i w dodatku będziemy wykorzystywały podobne technologie:)

Mam nadzieję na PnB na przełomie lutego i marca, więc początek budowy mógłby być w kwietniu. My wprawdzie budujemy dużą parterówkę, ale też z silikatów (nie upieram się przy silce, nasze silikaty z Niemiec też mają dobrą opinię, zobaczę, co akurat będzie w lepszej cenie), styropian 15 (może 18, chociaż ogranicza mnie szer. elew. frontowej), WM, GWC, okien jeszcze nie wybrałam, ale muszą być antywłamaniowe i "ciepłe". Ogrzewanie - prawdopodobnie mieszane: podłogówka + grzejniki w sypialniach, także kondensat, bo gaz praktycznie w granicy. Postaram się zbudować tak energooszczędny dom, na jaki będzie nas stać, chciałabym, żeby był jak najtańszy w utrzymaniu.

Wymiana doświadczeń i adresów w przyszłości - bezcenna:)

Może nawet wspólne zakupy?

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak świetnie dogadują się dziewczyny z okolic Radawca, może ktoś będzie budował w okolicach Dąbrowicy ale wracając to skąd bierzecie projekty od Lipińskich?

Ja głównie od nich chociaż nie tylko, ale my z Sylwią jesteśmy przekonani do płyty fundamentowej ( jak jeszcze potrzebuję jeszcze potwierdzeń co do nacisków na metr kw. stydoduru) czy stosujecie silikaty w 1W czy w 2W, ja szukam pustaków z keramzytu (albo czegoś bardzo niskim wspólczynniku przewodzenia ciepła za rozsądną cenę), koncepcja to parterowy z użytkowym poddaszem projekt : Dom przy Malowniczej III link: http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/dom_przy_malowniczej_iii_.htm

Założenia chcę otrzymać Ea= 40-50 KWh/m2 x rok . Do takiego załozenia stropian lub wełna 20 cm na ściamy i 30 cm na sufity, ogrzewanie kombinowane podłogowe parter grzejniki poddasze, rekuperator, chyba GWC no i nie wiem jeszcze jakie okna. Ogrzewanie gazowe lub ekogroszek

( doskonale się sprawdza u nas w firmire do grzania prawie 1000 m2. Pozdrawiam kazjan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zbudować tak energooszczędny dom, na jaki będzie nas stać, chciałabym, żeby był jak najtańszy w utrzymaniu.

Kasia - to dokładnie tak jak my!

Co do silki - też się nie upieramy. Jeśli inne silikaty będą w porządku i w rozsądnej cenie to pójdziemy w inne.

Wspólne zakupy to dobry pomysł - być może można by wynegocjować większe rabaty?

 

Kazjan - Dąbrowica niedaleko - możemy Cię przygarnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia - to dokładnie tak jak my!

Co do silki - też się nie upieramy. Jeśli inne silikaty będą w porządku i w rozsądnej cenie to pójdziemy w inne.

Wspólne zakupy to dobry pomysł - być może można by wynegocjować większe rabaty?

 

Przeczytałam cały wątek "Jak budować SILKĄ" (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13870-Jak-budowa%C4%87-SILK%C4%84/page143) i wynika z niego, że silikaty z Niemiec są bardzo OK. Jeśli cena będzie przystępna to nie ma sensu inwestować w silkę (chyba, że akurat będzie tańsza).

 

Kazjan - Dąbrowica niedaleko - możemy Cię przygarnąć ;)

 

Tak, zwłaszcza, że moja Konopnica to dokładnie połowa drogi między Radawcem a Dąbrowicą:).

 

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję ekipy solindej do wykonania adaptacji poddasza ( ocieplenie dachu , wełma>, płyty karton gips , tynkowanie ścianek dziaowych, wykonanie intslacji CO i elektrycznej. Jęsli ktoś posiada namiar na takową proszę o namiar.

Ponadto do poprawy kominów bo mi ciekną i poprawy dachu tzn - mam dużą lukarną i pojawił się zaciek cieknie po krokwi pod koszem tzw. ( czy jest możliwa poparwka) po moich poprzednich partaczach, bo oni twierdzą że pod kosz czyli pod blachę płaską pod blachodachówkę trzeba zastosować gąbkę uszczelniającą i przestanie lać mi się po krokwi do domu.

Może nieprecyzyjnie wytłumaczyłam o co chodzi z tym zaciekiem ale jeśli ktoś ma ekipę badź ktoś zgodziłby się poprawić to prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielka prośbę. Podrzućcie namiary na studia albo fajnych ludzi od zabudowy kuchni z Lublina i okolic, u których robiliście swoje kuchnie.

 

arvo.pl - obleciałam cały Lublin, wiedziałam czego chcę. Parę pomysłów dorzucił Pan Artek. Kuchnia jest pojemna, zachwyca gości i dobrze mi się w niej przebywa i gotuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Poszukuję ekipy do SSO Budowa w Jakubowice Konińskich.

Wszystkie papiery załatwione, wystartuję jak tylko pogoda pozwoli wiosną 2011.

Jeżeli macie soldiną ekipę, proszę o namiary.

Pozdrawiam

http://www.studioatrium.pl/projekty-...inezja,53.html

Nie moge znaleźć telefonu, ale świetna ekipe murarzy ma Jurek Drzyski z Syr (to niedaleko Jakubowic). W syrach jak sie o Niego zapyta znaja, mieszka gdzies na końcu miejscowosci. Nam dom budował i poźniej kolejne ekipy chwaliły że równo i np tynkarze zeszli tysiac zl "bo równo" , posadzkarze tez pare stówerk i płytki też dobrze sie panu kładło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...