Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam Wszystkich z Grupy Lubelskiej,

Najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku 2011, dużo zapału, radości, zdrowia i wytrwałości w realizacji planowanych przedsięwzięć,

w tym oczywiście w realizacji budowy domów i wszystkich pracach budowlanych. Życzę więcej optimizmu i humoru nawet w nerwowych i stresujących sytuacjach, których na pewno nie zabraknie przy realizacji Waszych wymarzonych, pełnych ciepła domów.

Kazjan

PS. Pozdrownienia dla Kasi SzyBa i Sylwi LBN, trzymajcie sie ciepło.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani - wszystkim budującym i tym u których budowa w planach jest dopiero życzymy w Nowym Roku dużo cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości!

I oczywiście samych pogodnych dni budowlanych :)

 

Pozdrawiamy!

Sylwka z rodziną

 

Kazjan - Ciebie szczególnie, na zachętę - może się jednak przyłączysz do mnie i Kasi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku nieporozumienia inwestor-murarze-cieśle muszę w jednym z pokoi wymienić okno dachowe 78x140 na 66x140.

 

Mam więc do zaoferowania okno dachowe Velux GGL M08 3059 78x140 wraz z kołnierzem montażowym EDW 1000 M08 78x140.

 

http://www.velux.pl/klienci/produkty/okna_dachowe/okna_drewniane/ggl/default.aspx

 

Cena, jaką chciałbym otrzymać za komplet: 1285 zł.

Okno i kołnierz oryginalnie zapakowane, nigdy nieotwierane.

Do okna dołączam FV na kwotę 1335,70 zł (pewnie niezbędne do ew. zgłoszeń reklamacyjnych).

 

Odbiór osobisty: Motycz.

 

Oferta ważna do wtorku. Jeśli nie znajdę chętnego, idzie do montażu w innym pokoju, w którym pierwotnie okna być nie miało.

 

Dziękuję za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - wszystkim budującym i tym u których budowa w planach jest dopiero życzymy w Nowym Roku dużo cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości!

I oczywiście samych pogodnych dni budowlanych :)

 

Pozdrawiamy!

Sylwka z rodziną

 

Kazjan - Ciebie szczególnie, na zachętę - może się jednak przyłączysz do mnie i Kasi ;)

 

Witam Was serdecznie w ten świąteczny czas...

I od pewnego czasu myślę o dołączeniu do Waszej grupy Radawczyk-Konopnica-Dąbrowica, ale jeszcze w ostatniej chwili zmieniliśmy projekt, który jest chyba już na 99% i jeszcze PnB nie wiem czy do wiosny zdobędziemy, ... i co najważniejsze źródła finansowania o to dla wiekszości delikatna sprawa, mam je zamrożone w innej nieruchomości, której nie mogę sprzedać za zadawalającą cenę.

Musimy jedak sprawę przyspieszyć zdecydować jaki projekt nie wiem czy płyta będzie możliwa bo jest to działka ze spadkiem około15-18 stopni.

Napór gruntu, zbocza zniszczył już kilka domów ze słabymi fundamentami więć muszę to dobrze przygotować i przedyskutować z doświadczonymi projektantami i wykonawcami praktykami, jedni mówią że przy takim spadku tylko ławy fundamentowe!!! Czy robiłyście badania gruntu co do nośności i wysadziny zmarźlinowej - i z kim uzgadniacie adaptację gotowych projektów?

Będę wdzieczny za podpowiedzi!

Kazjan :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy jedak sprawę przyspieszyć zdecydować jaki projekt nie wiem czy płyta będzie możliwa bo jest to działka ze spadkiem około15-18 stopni.

Napór gruntu, zbocza zniszczył już kilka domów ze słabymi fundamentami więć muszę to dobrze przygotować i przedyskutować z doświadczonymi projektantami i wykonawcami praktykami, jedni mówią że przy takim spadku tylko ławy fundamentowe!!! Czy robiłyście badania gruntu co do nośności i wysadziny zmarźlinowej - i z kim uzgadniacie adaptację gotowych projektów?

Będę wdzieczny za podpowiedzi!

Kazjan :-?

 

Hej Kazjan!

Co do płyty - może porozmawiaj w sprawie spadku z konstruktorem, czy się da, a jeśli tak to czy nie pożre Ci to zbyt wiele kasy. Szukaj na forum, nick projektantpłyt - bardzo fajny człowiek, odpowiada na wszystkie pytania. Ja u niego właśnie będę zamawiała projekt płyty (polecany przez kilku forumowiczów).

Jeśli chodzi o badania geo - ja robiłam bodajże w kwietniu, właśnie ze względu na te chęci na płytę. Natomiast adaptację projektu robi nam architekt. Jeśli chcesz namiary na jednego i drugiego mogę wysłać na PW (obaj z L. City :) ).

 

Pozdrawiam!

Sylwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

witam wszystkich w Nowym Roku:)

Specjalne życzenia dla kazjana i Sylwii LBN i innych rozpoczynających na wiosnę: abyśmy za rok o tej porze doglądali sprawnego układania płytek/parkietów/paneli/wykładzin... i malowania ścian:)

 

Mam pytanie: czy wybraliście już firmy, które będą Wam układać różne instalacje? Kiedy zacząć szukać wykonawców? Ekipę do SSO już chyba mam, wytypowałam już miejsca, do których pójdę po wycenę okien, nad dachem się zastanawiam. Ale co z co, wod-kan, gaz, elektryką, itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas zacząć rozglądać się za panami od ocieplenia budynku...

 

Jeśli posiadacie namiary na sprawdzonych magików, będę wdzięczny za info przez PW.

 

BTW. Jak kształtują się ceny robocizny i robocizny z materiałem (choć tutaj to raczej skali porównawczej nie będzie, bo to i grubość styropianu, i tynk każdy mógł mieć z innej półki) w tym segmencie rynku?

 

P.S.: Czy i Wy macie taki problem z wyszukaniem czegokolwiek na grupie lubelskiej po zmianach, czy to tylko ja jestem taki niepełnosprytny i nie umiem? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Zaczynamy zbieranie papierków potrzebnych do pnb. Jako, że projekt juz zakupiony:

http://pprojekt.pl/projekt2191-nowela.html

poszukuję kogoś, kto dokona paru niewielkich zmian w projekcie. Kogo moglibyście polecić jako solidnego i niezbyt drogiego? Czytałem o p. Wartaczu, do którego chciałem zanieść projekt, ale nie wszystkie opinie były pochlebne, a chcę zrobić u tej samej osoby rownież projekt zagospodarowania działki. Możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Dzięki i pozdrawiam

 

Polecam pana Wartacza tzn. Panią Elę która z nim pracuje ja z jej pomocy byłam bardzo bardzo zadowolona ;)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!! Dołączamy do Waszej wspaniałej Grupy. :) My budujemy domek pod Świdnikiem o nazwie Lukrecja .Mam prośbę do Szacownego grona. Pewnie już ten temat był poruszany - "ceramika na dach" . Konkretnie chodzi nam o koszty, takie przybliżone. w projekcie mamy dach 4 spadowy, powierzchnia 193 m2 . i w tym roku chcemy postawić dom w stanie surowym otwartym ,ale dach nam spędza sen z powiek. Jakie to koszty nas czekają i czy warto się porywać? czy odłożyć na później i uzbierać konkretna sumę aby nic nas nie zaskoczyło ? pozdrawiam Beti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!! Dołączamy do Waszej wspaniałej Grupy. :) My budujemy domek pod Świdnikiem o nazwie Lukrecja .Mam prośbę do Szacownego grona. Pewnie już ten temat był poruszany - "ceramika na dach" . Konkretnie chodzi nam o koszty, takie przybliżone. w projekcie mamy dach 4 spadowy, powierzchnia 193 m2 . i w tym roku chcemy postawić dom w stanie surowym otwartym ,ale dach nam spędza sen z powiek. Jakie to koszty nas czekają i czy warto się porywać? czy odłożyć na później i uzbierać konkretna sumę aby nic nas nie zaskoczyło ? pozdrawiam Beti

 

Robocizna: ok. 65-70zł m2 = ok. 13000zł netto

Więźba: ok. 750zł netto/m3

Dachówka, folia i dodatki: myślę, że 20-24000zł brutto

Rynny: stalowe powlekane: 25000-3500zł pewnie, plastik o połowę tańszy

Okna dachowe: Velux 78x140 z kołnierzem ok. 1400zł/szt

 

Lekką ręką licząc, wyjdzie z 50000zł.

 

Jeśli potrzebujesz, mogę zapodać na PW namiary na:

-dachowców (solidni, kryją nawet w -14st.C) - Waldemar Polański, swoją drogą ze Świdnika,

-dachówka i okna dachowe - Bartal na Diamentowej,

-więźba - Łupikasza z Biłgoraja.

 

Wyliczenie ilości więźby pewnie masz w projekcie. A jeśli chodzi o dachówkę, to przejedź się do kilku firm z rzutem dachu, a oni Ci za darmo zrobią wycenę - będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje lub wybudował "DOM W RODODENDRONACH 6" w bliskich okolicach Lublina jeśli tak proszę o kontakt na priv:):):)

 

Taki domek stoi na skrzyżowaniu Wojciechowskiej i Gnieźnieńskiej. Nie wiem czy właściciele są użytkownikami tego forum, ale podjechać i rzucić okiem z zewnątrz zawsze można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki domek stoi na skrzyżowaniu Wojciechowskiej i Gnieźnieńskiej. Nie wiem czy właściciele są użytkownikami tego forum, ale podjechać i rzucić okiem z zewnątrz zawsze można ;)

 

Drake bardzo dziękuję za szybką odpowiedż na pewno tam pojadę i rzucę okiem a może zastanę właścicieli.....

Jeszcze raz wielkie dzięki , pozdrawiam wszystkich:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!! Dołączamy do Waszej wspaniałej Grupy. :) My budujemy domek pod Świdnikiem o nazwie Lukrecja .Mam prośbę do Szacownego grona. Pewnie już ten temat był poruszany - "ceramika na dach" . Konkretnie chodzi nam o koszty, takie przybliżone. w projekcie mamy dach 4 spadowy, powierzchnia 193 m2 . i w tym roku chcemy postawić dom w stanie surowym otwartym ,ale dach nam spędza sen z powiek. Jakie to koszty nas czekają i czy warto się porywać? czy odłożyć na później i uzbierać konkretna sumę aby nic nas nie zaskoczyło ? pozdrawiam Beti

 

Ja od siebie dodać mogę że drobnicę warto kupić na alledrogo, (zostało mi trochę wróblówek i taśmy kalenicowe vent roll - jak ktoś chce to tanio oddam)

veluxy brałem od gościa z Czech !!! i za rozmiar 78x140 z kołnierzem wychodziło 1000 zł ( z czeską fakturą ) z tego co pamiętam to powyżej siedmiu sztuk przesyłka gratis na specjalnej palecie.

 

Gdybyście zamierzali zakupić dachówkę Tondach to lubelski dystrybutor ( Pan Stępień - Kozubszczyzna ) zrobił mnie w jajo i odmówił przyjęcia dachówki która mi pozostała, oczywiście nie mam na piśmie wszystkiego co mi obiecywali ( odliczenie potłuczonych przy rozładunku ich transportem itp )

Wszystko ładnie pięknie dopóki nie jest już "po". Na mnie więcej nie zarobią.

 

Mój dach ma powierzchnię 300 m2 bez lukarn, wolich itp i kosztował około 50 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drake bardzo dziękuję za szybką odpowiedż na pewno tam pojadę i rzucę okiem a może zastanę właścicieli.....

Jeszcze raz wielkie dzięki , pozdrawiam wszystkich:):):)

 

Masz już projekt czy jeszcze się zastanawiasz?

Też kiedyś rozważałem ten projekt, ale ostatecznie wygrał bardzo podobny:

http://www.dobredomy.pl/projekt/ambrozjaI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już projekt czy jeszcze się zastanawiasz?

Też kiedyś rozważałem ten projekt, ale ostatecznie wygrał bardzo podobny:

http://www.dobredomy.pl/projekt/ambrozjaI

 

Drake ja już mam projekt i rozpoczętą na jesieni 2010 budowę.Jestem na etapie fundamentów i podmurówki niestety pogoda nie pozwoliła dalej "murować". Jak tylko się ociepli to ruszamy dalej - mamy już cały materiał na dom więc wszystko pójdzie z górki(mam taką nadzieję).Teraz zastanawiam się jakie mam kupić okna,drzwi i bramę garażową potem mi pójdzie łatwiej z zakupem jak już coś będę miała na oku .(może polecisz jakąś firmę co robi dobre te produkty).

Twój projekt też jest bardzo ładny, a szczególnie urzekł mnie taras.:) Rzeczywiście Twój domek bardzo podobny do mojego:)

 

Pozdrawiam i do usłyszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...