Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam fumowiczów z lubelskiego !

Jestem na etapie poszukiwania fachowców i chciałbym rozpocząć budowę wiosną 2011. Czy może ktoś zna solidną i godną polecenia ekipę do wykonania stanu surowego. Dodam że jest to dom średniej wielkości , podpiwniczony z poddaszem w okolicy Lublina ok 10 km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

My sami ocieplamy dach - właśnie w trakcie. Mąż obdzwonił całe lubelskie za wełną i najtaniej w Radomiu znalazł.

 

Dzięki serdeczne za odpowiedz w sprawie rygipsów a można na priv prosić Magdula o namiary na tą hurtownie w Radomia.Dostałam parę namiarów na wykonawców a więc rozmowy, rozpiętość cenowa od 45 zł do 65 zł i teraz zagadka jakość ?Bardzo dziękuję forumowiczom za wsparcie sporo wiedzy związanej z wykonaniem zaczerpnęłam z forum, mam dach deskowany i papowany jak macie w takim przypadku rozwiązany problem szczeliny wentylacyjnej ? pozdrawiam serdecznie Bonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak projekt jest z Archiprojektu. Tylko nie rozumiem co masz na myśli pisząc '' adaptację" ?

 

 

Mój APS 059 spełnia moje wymagania , nie robiłem w nim powprawek .

Gosiek5 a może masz fachowców godnych polecenia , to odpisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedz w sprawie rygipsów a można na priv prosić Magdula o namiary na tą hurtownie w Radomia.

 

Ja kupowałem też za pośrednictwem hurtowni z Radomia:

http://metbud.eu/

 

Kupowałem taką (i jeszcze paletę 5cm):

http://allegro.pl/isover-welna-mineralna-super-mata-18-cm-folia-i1484820645.html

 

Wtedy była jedną z najtańszych (o kilkadziesiąt groszy taniej oferowały hurtownie ze śląska, ale do Radomia było najbliżej w razie problemów). Wszystko załatwione bezproblemowo i z czystym sumieniem mogę polecić. Niestety minusem jest konieczność dostosowania się do terminu transportu z fabryki i zamówienie minimum logistycznego, ale na całe poddasze spokojnie minimum się mieści (w razie czego mogę się dołożyć do zamówienia na kilka rolek 5cm lub 10cm grubości).

 

Swoją drogą, gdybym kupował dziś, to zapłaciłbym o 600zł więcej - taka mała rzecz a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do APS APS

Chodzi mi o to czy u nich w biurze robiłeś całą papierologię do Pnb czli projekt zagospodarowania terenu, projekty przyłączy itd. Widzę, że masz częściowe podpiwniczenie - może warto pod całością ? Co do fachowców zajęci do września ale popytam znajomych.

 

W Archprojekcie kupiłem projekt , natomiast adaptacje do działki i projekty przyłączy robł inny projektant.

Piwnica będzie pod całością. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

mam pytanie związane z kierownikiem budowy lub inaczej z nadzorem inwestycyjnym.

 

Czy macie doświadczenia w tym temacie ?

Ile trzeba zapłacić takiej osobie za poprowadzenie budowy domu tzn. przypilnowanie poszczególnych ekip, kontoli wykonania etapów, etc.

 

Czyli szukam kierownika z "prawdziwego zdarzenia" a nie tylko osoby, która będzie robiła wpisy do dzinnika.

 

Nie stać mnie na firmę developerską a nie mam nikogo bliskiego, kto mógł by mi pomóc i przypilnował by budowy.

 

Czyli sysytem gospodarczy, ale z solidnym nadzorem.

 

Czy możecie polecić takie osoby ? Jakie stawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl pojęć :) KierBud to jedno nadzór inwestorski (nie inwestycyjny) to drugie. KierBud jest ci potrzebny głównie jako osoba odpowiedzialna za przyjęcie poszczególnych etapów budowy i dokonanie wpisów do dziennika budowy, natomiast nadzór sprawuje pieczę z ramienia inwestora nad prawidłowym przebiegiem budowy :) Za KierBuda możesz zapłacić od powiedzmy 1k PLN do + nieskończoności, nadzór kosztuje różnie - np. znajomi płacili 3k PLN miesięcznie, ale inspektor praktycznie "mieszkał" u nich na budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl pojęć :) KierBud to jedno nadzór inwestorski (nie inwestycyjny) to drugie. KierBud jest ci potrzebny głównie jako osoba odpowiedzialna za przyjęcie poszczególnych etapów budowy i dokonanie wpisów do dziennika budowy, natomiast nadzór sprawuje pieczę z ramienia inwestora nad prawidłowym przebiegiem budowy :) Za KierBuda możesz zapłacić od powiedzmy 1k PLN do + nieskończoności, nadzór kosztuje różnie - np. znajomi płacili 3k PLN miesięcznie, ale inspektor praktycznie "mieszkał" u nich na budowie.

 

Dzięki za informacje :yes:

 

Oczywiście wiem, że kierownik budowy i nadzór to 2 różne osoby. Ale również - oczywiście "hipotetycznie" może to być to jedna osoba tylko kierownik – który prowadzi budowę na całego.

 

3 tys za miesiąc - a ile tych miesięcy było ? Czy płacił tylko wtedy gdy coś się działo na budowie. Budowa trwa ok 12 - 18 miesięcy to wychodzi całkiem dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat była sytuacja :ekstremalna" - budowa zaczęła się wczesną wiosną,. zakończyła jesienią. Lepszym wyjściem byłby znalezienie KierBuda z prawdziwego zdarzenia, który często będzie zaglądał na budowę i nie zedrze z ciebie skóry. Ja niestety takim nie mogę się podzielić, ale może ktoś z koleżeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się dołaczył do zapytania kol z-biga...

mam ekipę, a razcej kogoś, kto ma firmę załoąoną, zna się na rzeczy, zatrudnia róznych ludzi do róznych prac - kieruję budową - ale nie ma uprawnień na kierownika budowy.

szukam na wiosnę kogoś, kto by pełnił rolę i KierBuda i insp. nadzoru - będzie prowadził dziennik budowy, służył radą mojemu "szefowi budowy" i nadzorwał, żeby było OK

czyli etat KierBuda z funkcją inspektorską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję sprawdzonedo fachowca od schodów drewnianych.Schody mają być samonośne,wstępny pomysł juz mam...Możecie kogoś polecić?

 

witam

mogę polecić firmę ze śląska

u mnie montowali w styczniu schody i długą barierkę, jestem zadowolony

jesli chcesz to prześlę namiary

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s

Witam ponownie

Poszukuję solidnych, pewnych hydraulików magików z okolic Puław. Sprawdzona ekipa i godna polecenia do wykonania instalacji ogrzewanie, woda na poddaszu

 

sprawdzony i polecony P. Kozioł z Jastkowa (Luxdom) kawałek do Puław ale warto

pozdrawiam: Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem też za pośrednictwem hurtowni z Radomia:

http://metbud.eu/

 

Kupowałem taką (i jeszcze paletę 5cm):

http://allegro.pl/isover-welna-mineralna-super-mata-18-cm-folia-i1484820645.html

 

Wtedy była jedną z najtańszych (o kilkadziesiąt groszy taniej oferowały hurtownie ze śląska, ale do Radomia było najbliżej w razie problemów). Wszystko załatwione bezproblemowo i z czystym sumieniem mogę polecić. Niestety minusem jest konieczność dostosowania się do terminu transportu z fabryki i zamówienie minimum logistycznego, ale na całe poddasze spokojnie minimum się mieści (w razie czego mogę się dołożyć do zamówienia na kilka rolek 5cm lub 10cm grubości).

 

Swoją drogą, gdybym kupował dziś, to zapłaciłbym o 600zł więcej - taka mała rzecz a cieszy :)

 

My w tej samej hurtowni kupowaliśmy. MetBud. Ciągle Isover mają najtańszą w Polsce (biorę pod uwagę poważne firmy a nie osoby prywatne czy inne z 0 gwiazdek na Allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...