Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam pierwszy raz. Ponieważ tez przymierzamy się do budowy, czy możecie mi polecić kogoś, kto projektuje płyty fundamentowe, geologa i ekipę od SSO/SSZ? Planuję budowę w Świdniku. Dzięki wielkie.

 

Jak ktoś ma do sprzedania płytki betonowe albo brukowe, używane to tez chętnie kupię. Potrzebuję ok. 20 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej

No to i ja dołączam do forumowiczów budujących swój domek w okolicach Lublina

Nasz już stoi i czeka na strop i resztę - mamy nadzieję że za jakieś 2 tygodnie będzie wiadomo czy dostaniemy kredyt i czy w tym roku będzie stan surowy zamknięty.

Budujemy w okolicach Nałęczowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Nieśmiało, ale z lekką nutą optymizmu zapytam: Czy ktoś budował lub buduje dom z Ytonga w naszym ukochanym Lubelskim ?

Wiem ,że ten temat był poruszany na ogólnym forum, ale mi chodzi o koszty.To podobno droga technologia.

Nasłuchałam się samych wspaniałości o tej technologii, a może ktoś po wybudowaniu znalazł i wady. Wiem, że dobra ekipa to podstawa, a co może mnie jeszcze zaskoczyć. Nasz dom ma mieć 150 m2, (parter i użytkowe poddasze). Bloczki 36,5 cm i 400. Pozdrawiam Beti :) :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Nieśmiało, ale z lekką nutą optymizmu zapytam: Czy ktoś budował lub buduje dom z Ytonga w naszym ukochanym Lubelskim ?

Wiem ,że ten temat był poruszany na ogólnym forum, ale mi chodzi o koszty.To podobno droga technologia.

Nasłuchałam się samych wspaniałości o tej technologii, a może ktoś po wybudowaniu znalazł i wady. Wiem, że dobra ekipa to podstawa, a co może mnie jeszcze zaskoczyć. Nasz dom ma mieć 150 m2, (parter i użytkowe poddasze). Bloczki 36,5 cm i 400. Pozdrawiam Beti :) :wiggle:

 

My budowaliśmy i nasi znajomi niedaleko też budowali. Oni zrobili elewacje i mieszkaja. My pomieszkalismy zime bez elewacji zeby sprawdzic czy na pewno nie trzeba ocieplac. Nie trzeba. Technologia wcale nie jest taka droga, bo jak policzysz zwykle bloczki, cement , potem ocie4plenie to wychodzi mniej wiecej to samo.. nam zalezalo na tym zeby dom oddychal, i chyba oddycha ;) i ejst ciepły zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budowaliśmy i nasi znajomi niedaleko też budowali. Oni zrobili elewacje i mieszkaja. My pomieszkalismy zime bez elewacji zeby sprawdzic czy na pewno nie trzeba ocieplac. Nie trzeba. Technologia wcale nie jest taka droga, bo jak policzysz zwykle bloczki, cement , potem ocie4plenie to wychodzi mniej wiecej to samo.. nam zalezalo na tym zeby dom oddychal, i chyba oddycha ;) i ejst ciepły zimą

Witam

Również budowałem dom z ytonga 36,5 400 Moje doświadczenie ze ścianami jest trochę niepełne miałem nieocieplone poddasze lekkie szparki co bardzo czuło się przy większych wiatrach, co prawda w domu nie było grzane cały czas tylko po południu oraz w weekendy i to za pomocą kominka z płaszczem wodnym , na poddaszu brak jeszcze grzejników , zimę udało się przetrwać .Napewno do ścian takich musi być dobra ekipa i cały czas czujne oko inwestora

Zastanawiam się nad ociepleniem boję się trochę rachunków za gaz w zimie . Reniaferka czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat grzania u Ciebie czy rachunki nie za duże jaka temperatura w domu jakie ogrzewanie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja (może trochę nietypowo :) ) potrzebuję namiarów na uczciwą Panią do sprzątania.Mile widziana cena za godz. czy dzień pracy.

Możecie kogoś polecić?

 

polecam naprawdę uczciwą dziewczynę - która posprząta, a nie będzie "lukać" co macie w domu...i co ważne śmiało możesz ją zostawić samą w domu-ręczę, że nic nie zginie...cenowo też ok.

podaję namiar: p. agata 506 063 645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budowaliśmy i nasi znajomi niedaleko też budowali. Oni zrobili elewacje i mieszkaja. My pomieszkalismy zime bez elewacji zeby sprawdzic czy na pewno nie trzeba ocieplac. Nie trzeba. Technologia wcale nie jest taka droga, bo jak policzysz zwykle bloczki, cement , potem ocie4plenie to wychodzi mniej wiecej to samo.. nam zalezalo na tym zeby dom oddychal, i chyba oddycha ;) i ejst ciepły zimą

 

A co rozumiesz przez określenie "dom oddycha"? Bo z tego co się technologicznie orientuję, to oddychanie ścian to wymysł marketingowców. Pamiętaj że każdy bk z czasem nasiąka wodą i traci właściwości cieplne.

 

Nie mówię, że Ytong jest zły, bo nie jest, jest dobrym bloczkiem komórkowym. Jednak ja pozostanę przy tanim belicie+ocieplenie, które dadzą mi dobre wyniki U, zaś wymianę powietrza zapewni mi wentylacja mechaniczna. Oddychanie ścian to dla mnie marketingowa bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w sprawie dachu , a raczej ceny za jego zrobienie.Ile płaciliście za więzbę dachową z położeniem dachówki . Kwestia dotyczy dachu dwuspadowego bez lukern. (najlepiej przybliżona cena za metr).

 

Jeszcze wprawdzie nie postawiliśmy tego dachu, ale z ekipą jesteśmy umówieni na 50PLN/m2 (więźba, pełne deskowanie, blachodachówka) plus 150PLN za okno połaciowe (dach prosty dwuspadowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na ten sezon mamy zaplanowane zrobienie ocieplenia- styropian. Mamy już na oku ekipę, w ciągu kilku dni musimy dać im odpowiedź- biorą 35 zł za m2- co sądzicie o cenie??? I jeszcze dylemat- jaki wybrać klej do styropianu??? Ile was kosztowało całe ocieplenie- u nas fachowcy wyliczy max 240 m2 ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na ten sezon mamy zaplanowane zrobienie ocieplenia- styropian. Mamy już na oku ekipę, w ciągu kilku dni musimy dać im odpowiedź- biorą 35 zł za m2- co sądzicie o cenie??? I jeszcze dylemat- jaki wybrać klej do styropianu??? Ile was kosztowało całe ocieplenie- u nas fachowcy wyliczy max 240 m2 ?????

 

35 zł chyba norma. Zalezy jak robia. Mozna spotkac tez po 30zł/m2. Klej nie jest tak wazny jak np tynk od zewnatrz. Ostanio cena styropianu poszla w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz. Ponieważ tez przymierzamy się do budowy, czy możecie mi polecić kogoś, kto projektuje płyty fundamentowe, geologa i ekipę od SSO/SSZ? Planuję budowę w Świdniku. Dzięki wielkie.

 

Jak ktoś ma do sprzedania płytki betonowe albo brukowe, używane to tez chętnie kupię. Potrzebuję ok. 20 m2.

 

Przeszukaj ten wątek wstecz rok, max. 2 lata, pamiętam, że ktoś zabierał się do wykonania płyty fundamentowej, może podzieli się doświadczeniem. Teraz jest fajna opcja przeszukiwania przeglądanego wątku to sprawa jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Posiadam dom 200 m2, pobudowany kilka lat temu. Ogrzewanie mam z pieca na ekogroszek, wówczas cena za tonę wynosiła 450zł (obecnie 900).

Jako, że gotujemy na płycie indukcyjnej- nie podłączaliśmy gazu :(, a mamy go blisko ...

Teraz chcemy to zmienić, tzn podłączyć do domu gaz, zamontować piec kondensacyjny.

I tu moja prośba o namiary na sprawdzoną firmę, która na obecnej instalacji "dołączy" piec gazowy, bo nie chcemy całkowicie likwidować ekogroszku, bo nigdy nie wiadomo co będzie za kilka lat:) Proszę o kontakt na priv :)

Pozdrawiam

Rzadko tutaj ostatnio zaglądam, ale mogę Ci polecić firmę, która robiła u mojego brata całą instalację wod-kan i c.o, z tego co wiem to i modernizują. Wiem, że mają siedzibę naprzeciwko Sabatu na Budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...