Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie , i jeszcze jedno pytanko, całośc dachu -od więźby po ułożenie dachówki ceramicznej z obudową kominów , przy pełnym deskowaniu w cenie 90 zł. /m.kw to dużo?

Hmm, nie piszesz jaka ekipa Ci to wyceniła. W ciemno mogę Ci polecić - zadzwoń do Sienkiewicza (SAJDREX) i zapytaj się ile teraz to u niego byłoby. Będziesz miał porównanie bo on robił za tyle u mnie 2 sezony wstecz i była to cena z górnej półki (drożej bo chyba ponad 100 brała jeszcze tylko jedna ekipa jak pamiętam). Ale robi dobrze i dokładnie (z czasem to różnie bywa), daje gwarancje i darmowy przegląd po roku (przynajmniej u mnie;)) Jakieś czas temu ( może z rok) była tutaj też dyskusja o tym. Wtedy cenę 70zł/m2 okrzyknięto taką, że tyle dobra ekipa może wziąć za taki zestaw i nie jest za drooogo.

A wierz mi, oszczędzenie nawet tych 10-20zł z m2 na nawet nieskomplikowanym dachu (zależy też od powierzchni, ale do 3tys. bym się wcale nie wahał), a potem łatanie dziur przy kominach i likwidowanie zacieków przy wykończeniówce to różnica do zaakceptowania jak najbardziej. Zresztą poczytaj sobie posty z początku tego roku, rzuciłem pytanie o zacieki przy kominach, ciekawe opisy były:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie napisałeś zakresu robót w kotłowni a to jest ważne!? Ja z wymianę pieca gazowego + montaż nowego zasobnika (wymiana dwu funkcyjnego na 1jedofunkcyjny bez materiałów zapłaciłem połowę czyli 1500,- Widzę że lubelskie forum to głownie wymiana adresów, bez szerszych komentarzy, może to i lepiej ale trochę wymiany doświadczeń nie zawadzi !?!

Pozdrawiam budujący w Konopnicy i Rudawcu jakoś cicho o Waszych postępach?

Kazjan. :bye:

 

Hej!!!:yes:

Zakres robót obejmuje montaż całej instalacji w kotłowni. Piec gazowy, kondensacyjny z zasobnikiem. Fachowiec jest z polecenia innych budowlańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie piszesz jaka ekipa Ci to wyceniła. W ciemno mogę Ci polecić - zadzwoń do Sienkiewicza (SAJDREX) i zapytaj się ile teraz to u niego byłoby. Będziesz miał porównanie bo on robił za tyle u mnie 2 sezony wstecz i była to cena z górnej półki (drożej bo chyba ponad 100 brała jeszcze tylko jedna ekipa jak pamiętam). Ale robi dobrze i dokładnie (z czasem to różnie bywa), daje gwarancje i darmowy przegląd po roku (przynajmniej u mnie;)) Jakieś czas temu ( może z rok) była tutaj też dyskusja o tym. Wtedy cenę 70zł/m2 okrzyknięto taką, że tyle dobra ekipa może wziąć za taki zestaw i nie jest za drooogo.

A wierz mi, oszczędzenie nawet tych 10-20zł z m2 na nawet nieskomplikowanym dachu (zależy też od powierzchni, ale do 3tys. bym się wcale nie wahał), a potem łatanie dziur przy kominach i likwidowanie zacieków przy wykończeniówce to różnica do zaakceptowania jak najbardziej. Zresztą poczytaj sobie posty z początku tego roku, rzuciłem pytanie o zacieki przy kominach, ciekawe opisy były:-)

 

Dzięuje za podpowiedz i namiary na firmę. Podzwonię i popytam w takim razie . Inne ekipy cenę wystawiły niższą ale za dodatkowe elementy robót trzebaby płacićdodatkowo. Posty o zaciekach czytałem i nie wyglądało to dobrze. :(. Czyli oszczędność nie zawsze popłaca.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujący zostało mi trochę pustaków wentylacyjnych Leira pojedynczych 18szt i podwójnych 6 sztuk, chętnie upłynnię w dobrej cenie, dodatkowo mam "kozę" wszystko palną razem z rurami do podłączenia, odstąpię w dobrej cenie. Został mi też styropian Organiki Gold podłoga grubość 2cm, 5 pełnych paczek po15mkw każda oraz 5cm grubości prawie dwie paczki razem 11mkw, w dobrej cenie odsprzedam. Wiadomości na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich inwestorów z okolic Lublina.Czy ktoś może polecić porządnego fachowca od kominków ( z DGP).Buduję w Prawiednikach.

 

Mój znajomy wspominał coś o dobrym fachowcu od kominków, gość z Lubartowa chyba, poprawiał mu instalację bo szwankowała, teraz jest zadowolony, mogę się podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi poleci jakiegoś fachowca glazurnika z zacięciem dekarskim, który jest w stanie kompleksowo obrobić balkon (na pięterku) tzn. zrobić obróbkę blacharską (chcę aluminiową) i położyć ceramikę? Nieduża robota, ale jest kwestia techniczna, na płycie betonowej jest położony styropian i na to wylewka, czyli góra będzie pracowała i jak to zabezpieczyć (obrobić) od czoła, bo na sztywno płytkami to się chyba zemści. Może ktoś widział rozwiązania tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi poleci jakiegoś fachowca glazurnika z zacięciem dekarskim, który jest w stanie kompleksowo obrobić balkon (na pięterku) tzn. zrobić obróbkę blacharską (chcę aluminiową) i położyć ceramikę? Nieduża robota, ale jest kwestia techniczna, na płycie betonowej jest położony styropian i na to wylewka, czyli góra będzie pracowała i jak to zabezpieczyć (obrobić) od czoła, bo na sztywno płytkami to się chyba zemści. Może ktoś widział rozwiązania tego tematu.

 

Brałem parapety w firmie Alukolor w Kozubszczyźnie. Robią też obróbki balkonów. Malują na dowolny kolor z palety RAL. Metr bieżący to koszt chyba 20zł netto. Potrzebujesz tylko wymiar balkonu lub odrysowany kształt na szablonie.

http://www.alukolor.pl/?s=2

Ja moje balkony wykańczam od czoła styropianem 2cm i na to klej/siatka/klej/tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi poleci jakiegoś fachowca glazurnika z zacięciem dekarskim, który jest w stanie kompleksowo obrobić balkon (na pięterku) tzn. zrobić obróbkę blacharską (chcę aluminiową) i położyć ceramikę? Nieduża robota, ale jest kwestia techniczna, na płycie betonowej jest położony styropian i na to wylewka, czyli góra będzie pracowała i jak to zabezpieczyć (obrobić) od czoła, bo na sztywno płytkami to się chyba zemści. Może ktoś widział rozwiązania tego tematu.

 

Poczytaj coś na ten temat tutaj : http://www.profile-cemar.com.pl/budowa_tarasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...