Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

daawwno nic nie pisałem, więc się znów witam

fundamenty zrobione, schną, potem reszta

wieś majdan mętowski, koło wilczopola, głuska - jest tu ktoś z tych okolic?

 

Witam

zaczęliśmy z mężem budowę w maju 2010 w lubelskim...;-)

Mamy już stan surowy zamknięty i na chwilę obecną robione sa u nas instalacje wod-kan, wentylacja i co.

Do KJB : z czystym sumieniem polecam naszego dekarza (w zasadzie ekipy zrobiły i więźbę i pokrycie) - dach zrobiony fachowo, szybko i solidnie (pojawił się przeciek w czasie grudniowych roztopów przy świetlikach, ale od razu usunęli).

Gdyby ktoś chciał to p. Brogowski Stanisław tel. 601390796.

Murarzy swoich nie polecę niestety, coby ktoś pretensji potem nie miał.

Instalacje wszelkie, kotłownię (a także potem cały biały montaż) robi nam firma - zdecydowaliśmy się na firmę, coby potem jeden hydraulik na drugiego winy nie zrzucał...;)

Na razie jest ok. robią szybko, wycenę zrobili dość korzystna (tak uważam).

Firma Osterm z Lublina (jak ktoś będzie chciał to znajdzie w necie namiary.

Swojego koparkowego nie polecę, bo naciągacz...

cóż więcej...

Pozdrawiam budujących w lubelskim...;-)

 

witam ponownie sąsiadów!

szukałem Waszego domu, ale nie wiem, czy to ten

my się budujemy koło tych 2 drewnianych domków

o tych murarzach na PW mi pisałaś? miejscowych? jakoś dziwnie mi się z nimi rozmawiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja chciałem pochwalić się elewacją :)

 

P1130646.JPG

 

i jednocześnie z czystym sumieniem zarekomendować fachowca - zdecydowanie i bezapelacyjnie zajmuje pierwsze miejsce na podium w rankingu fachowców, którzy mieli okazję zarobić kilka groszy na mojej budowie - namiary na priv dla zainteresowanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drake!

 

Czy Ty masz swoją galerię skoro masz taki piękny domek? Czy to projekt Orion?

 

parę fotek wrzucone jest tutaj:

https://picasaweb.google.com/DrakeJ11/Ambrozja?authkey=Gv1sRgCKajgaD_tJC_AQ

 

na galerię na muratorze jakoś się zebrać nie mogę...

 

Projekt to hybryda, przedni balkon i filary zaczerpnięte są z projektu Orion, reszta to projekt Ambrozja I, z tej samej pracowni projektowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, poszukuję dobrych:

- kierbuda, który doradzi i przypilnuje

- geodetę do wytyczenia domku

- ekipę do budowy (tylko nie taką co od razu chce zwężać ławy fundamentowe, jak jedna z ostatnich, z którą się spotkaliśmy.....)

Po odbytych kilku spotkaniach jestem załamana..... więc poratujcie namiarami na fachowców ;)

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, poszukuję dobrych:

- kierbuda, który doradzi i przypilnuje

- geodetę do wytyczenia domku

- ekipę do budowy (tylko nie taką co od razu chce zwężać ławy fundamentowe, jak jedna z ostatnich, z którą się spotkaliśmy.....)

Po odbytych kilku spotkaniach jestem załamana..... więc poratujcie namiarami na fachowców ;)

Z góry dziękuję!

Przesłałem prywatną wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam trochę inne pytanie: planuję ocieplić dach. Jedni fachowcy twierdzą że najlepiej zrobić to styripianem inni wełną. Proszę doradzcie coś. Poddasze zamieszałe będzie, krokwy 18. Przy okazji może ktoś poleci swoich fachwoców od ocieplenia dachu i k-g.

 

Proponuję zerknąć w projekt. Zapewne jest tam opisany materiał z jakiego ma być wykonane ocieplenie. Ktoś wpisując właśnie ten materiał myślał o jakiś konkretnych warunkach (np. przeciwpożarowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam trochę inne pytanie: planuję ocieplić dach. Jedni fachowcy twierdzą że najlepiej zrobić to styripianem inni wełną. Proszę doradzcie coś. Poddasze zamieszałe będzie, krokwy 18. Przy okazji może ktoś poleci swoich fachwoców od ocieplenia dachu i k-g.

 

Zadzwoń pod nr. 602 741 421 dostaniesz odpowiedż na twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Drake!

Namawiam na załozenie galerii na FM :)Powtórzę-piękny domek.Widzę,że czeka Was jeszcze wykańczanie w środku :)

 

Wnętrze już nie będzie wykańczane w takim szaleńczym tempie (bank nijak nie chciał dać więcej niż na stan deweloperski) ;) Ale powolutku będziemy dokładać nowe klocki do układanki - stąd mam zajęte wszystkie wieczory i weekendy do... pewnie końca 2012r. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daawwno nic nie pisałem, więc się znów witam

fundamenty zrobione, schną, potem reszta

wieś majdan mętowski, koło wilczopola, głuska - jest tu ktoś z tych okolic?

 

Witaj Bastek1,

 

Pytasz o okolice... my zaczęliśmy budowę w Wilczopolu. Budujemy w technologii szkieletu drewnianego.

Właśnie stawiamy ściany fundamentowe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń pod nr. 602 741 421 dostaniesz odpowiedż na twoje pytanie

 

Można odpowiedzieć także konkretnie, że wełna mineralna jako produkt z materiału skalnego ma o wiele wyższą klasę niepalności niż styropian.

Wełna jest poza tym materiałem naturalnym, który wg mojej oceny jest wyżej oceniany niż materiały sztuczne jak styropian, pianki poliuretanowe, panele itd...

Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odpowiedzieć także konkretnie, że wełna mineralna jako produkt z materiału skalnego ma o wiele wyższą klasę niepalności niż styropian.

Wełna jest poza tym materiałem naturalnym, który wg mojej oceny jest wyżej oceniany niż materiały sztuczne jak styropian, pianki poliuretanowe, panele itd...

Kazjan

Styropian nie ma klasy niepalności, jest palny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...