Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś praktykował utwardzanie drogi asfaltem z frezowania? Muszę solidnie utwardzić gruntówkę (ok. 700 m2) a kruszywa są w makabrycznej cenie. Podobno taki asfalt świetnie się sprawdza.

 

Zależy wszytko od tego jak będziesz korzystał z drogi i ile frezu nasypiesz. Materiał z pewnością lepszy od gruzu ceglanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś praktykował utwardzanie drogi asfaltem z frezowania? Muszę solidnie utwardzić gruntówkę (ok. 700 m2) a kruszywa są w makabrycznej cenie. Podobno taki asfalt świetnie się sprawdza.

Jak chcesz bez wybrania wierzchniej warstwy i bez żadnej podsypki/podbudowy to raczej Ci to wszystko wejdzie w błoto. My narazie na swojej drodze, która była przekopywana wzdłuż pod wodę, prąd i telefon, jakieś 250m2, mamy rozrzucony dość gruby gruz, dwie trzydziestki z rozrzuceniem kosztowało niecałe 2tys. Tylko ja wcześniej wyrównałem powierzchnię i okazyjną zagęszczarką polatałem w tą i z powrotem. Jak narazie w ulewy wkoło woda, a droga sucha. Od czasu do czasu szambo zabierają i jakoś się trzyma.

Ale przed zasypaniem piachem fundamentów nawiezione było chyba ze dwie 20tki drobnego żwiru, to poszło w głąb bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś praktykował utwardzanie drogi asfaltem z frezowania? Muszę solidnie utwardzić gruntówkę (ok. 700 m2) a kruszywa są w makabrycznej cenie. Podobno taki asfalt świetnie się sprawdza.

 

 

My 2-3 lata się "trzyma" tylko w mokre dni nie wolno ciężkim sprzętem (np naszym pajero) za mocno jeździc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić sposób na wykonanie drogi, który sam przepraktykowałem. Droga ok 400 mkw wyszła tanio i bardzo solidnie. Pas ziemi przeznaczony na drogę był mocno rozkopany podczas doprowadzania przyłączy i rozmiękły. Bez utwardzenia nie było szans użytkować tego jako drogi, nawet po dłuższym okresie bezdeszczowej i słonecznej pogody.

Pierwszym etapem prac było wyrównanie powierzchni. Częściowo sam przy pomocy łopaty i grabek, a częściowo wspomógł sąsiad sprzętem rolniczym. Później trochę pojeździłem 90cio kilogramową zagęszczarką (kupiłem sobie na allegro na potrzeby budowy). Następnie 3 trzydziestotonowe wywroty przywiozły mi asfalt w płytach, zdarty z boisk szkolnych (900 pln/ciężarówka). Trochę rozprowadziła je koparka, ale sam też miałem sporo zabawy z układaniem tych puzzli. Napracowałem się ciężkim młotem i łomem. Na wierzch wysypałem 60 ton drobnego kamienia drogowego (2700 pln), który dość sprawnie rozprowadził koparkowy. Droga spisuje się świetnie w każdą pogodę. Jeżdżą po niej naprawdę ciężkie samochody i szkód jej nie czynią. Nie jest idealnie równa, bo mało kamienia poszło, ale po zakończeniu budowy kolejne 30, maksymalnie 60 ton powinno załatwić sprawę.

Jeśli nie udało by się załatwić asfaltowych płyt, to polecam pod gruz, kamień czy grys asfaltowy dać geowłókninę. W dużym stopniu zapobiegnie wciskaniu kamienia w glebę. Materiału pójdzie o połowę mniej i nie trzeba będzie uzupełniać co jakiś czas.

Jakby ktoś byłby zainteresowany, to mam 400 czy 450 mkw geowłókniny 200g, którą miałem przeznaczyć właśnie na drogę, jednak kiedy udało mi się kupić płyty asfaltowe geowłóknina okazała się zbędna. Jeśli ktoś by reflektował, to tanio odstąpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam trochę inne pytanie: planuję ocieplić dach. Jedni fachowcy twierdzą że najlepiej zrobić to styripianem inni wełną. Proszę doradzcie coś. Poddasze zamieszałe będzie, krokwy 18. Przy okazji może ktoś poleci swoich fachwoców od ocieplenia dachu i k-g.

 

Witam na docieplenie poddasza jest lepsza wełna , polecam Pana Andrzeja tel 692331794 w porządku facet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bastek1,

 

Pytasz o okolice... my zaczęliśmy budowę w Wilczopolu. Budujemy w technologii szkieletu drewnianego.

Właśnie stawiamy ściany fundamentowe...

 

Pozdrawiam

hej

moja piękniejsza połowa nie dała się namówić na drewno... ponoć jak król Kazio Wielki zosatwił Polskę murowaną, drewno jest passe...

u nas dziś zaczęły się ściany. deszcze opóźniły wszystko ok. 1 m-c...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, wrzucam coś nie na temat ale dotyczy to Lublina i okolic dlatego pozwalam sobie i z góry przepraszam - jest ktoś kto chciałby uratować porzuconego dobermana ? Przyplątał się do nas taki wyrzucony i zagłodzony pies , reaguje na komendy, jest wyraźnie "domowy", nie wiem jak można wyrzucić zwierze na ulicę. Jest strasznie wychudzony ale odkarmiamy go i ma się coraz lepiej. Nas traktuje już jak swoich, słucha się ładnie ale nie może u nas zostać bo mamy malutkie dzieci i nie jesteśmy w stanie dopilnować takiego psa przy dzieciach.

Jest bardzo spokojny, kompletnie nieagresywny, pozwala się dotykać, kuleje na jedną łapę ale już coraz mniej, jest bardzo chudy, czarny, obcięty ogon, uszy nie obcinane. W oczach ma prośbę o pomoc. Pies jest w Krasieninie, jeśli znajdzie się ktoś kto mógłby pomóc to proszę o wiadomość na priva, mam nadzieję że znajdzie się dobra dusza która pomoże uratować to stworzenie. I sory raz jeszcze że nie na temat.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, wrzucam coś nie na temat ale dotyczy to Lublina i okolic dlatego pozwalam sobie i z góry przepraszam - jest ktoś kto chciałby uratować porzuconego dobermana ? Przyplątał się do nas taki wyrzucony i zagłodzony pies , reaguje na komendy, jest wyraźnie "domowy", nie wiem jak można wyrzucić zwierze na ulicę. Jest strasznie wychudzony ale odkarmiamy go i ma się coraz lepiej. Nas traktuje już jak swoich, słucha się ładnie ale nie może u nas zostać bo mamy malutkie dzieci i nie jesteśmy w stanie dopilnować takiego psa przy dzieciach.

Jest bardzo spokojny, kompletnie nieagresywny, pozwala się dotykać, kuleje na jedną łapę ale już coraz mniej, jest bardzo chudy, czarny, obcięty ogon, uszy nie obcinane. W oczach ma prośbę o pomoc. Pies jest w Krasieninie, jeśli znajdzie się ktoś kto mógłby pomóc to proszę o wiadomość na priva, mam nadzieję że znajdzie się dobra dusza która pomoże uratować to stworzenie. I sory raz jeszcze że nie na temat.

Pozdr

 

 

Dobrze ,że są ludzie wrażliwi (jak Wy) na krzywdę zwierząt.Ja mam już jednego psa (i kota) więc ja przyjąć nie mogę niestety.

Jak się miewa psinka?A może już dla niego znależliście dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Drake. Czy ja też mogłabym otrzymać namiary na tych fachowców. Bardzo proszę. Elewacja faktycznie wygląda imponująco.

 

Witam,

Poszukuje sprawdzonych ludzi lub człowieka od aranżacji wnętrz. Czy taka usługa jest droga i kogo polecacie w tym zakresie?

W we wrześniu planuje rozpoczęcie prac murarskich a to podobno najlepszy moment na planowanie wnętrz!

Czekam na Wasze podpowiedzi i uwagi!

Kazjan :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuje sprawdzonych ludzi lub człowieka od aranżacji wnętrz. Czy taka usługa jest droga i kogo polecacie w tym zakresie?

W we wrześniu planuje rozpoczęcie prac murarskich a to podobno najlepszy moment na planowanie wnętrz!

Czekam na Wasze podpowiedzi i uwagi!

Kazjan :(

 

50-200 zł/m2 w zależności od tego co projektant sobą reprezentuje i czym może się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...