Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Wydaje mi się, że kwestia leżakowania nie jest aż tak ważna. Składy i tak najczęściej przywożą większe ilości prosto z fabryki. Prędzej zakłócenia procesu technologicznego lub użycie gorszych surowców mogło spowodować słabszą jakość wyrobu. Nie musi to oznaczać, że belit z Niemiec jest gorszy, a jedynie, że bywa gorszy. Czyli chcąc zaoszczędzić musimy liczyć się z ryzykiem, że trafi nam się wadliwa partia. Ja kupowałem silikaty z Niemiec i z jakości jestem zadowolony. Mogę ten materiał polecać.

@ Minki - Wiadomość na pw poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja chciałem polecić wszystkim zaopatrzenie się w dalmierz laserowy. Szczególnie przyda się tym, którzy chcą zrobić coś własnymi siłami, ale nie tylko. Ja sobie niedawno kupiłem i jestem zachwycony tym urządzeniem. Bardzo pomocne przy obliczaniu zapotrzebowania na materiał, przy planowaniu instalacji i aranżacji wnętrz. Można się rozejrzeć za okazjami na allegro (tak jak ja zrobiłem).

Jeszcze jedna rada. Syke jest dość tanim składem budowlanym, jednak żeby się o tym przekonać, to o cenach najlepiej rozmawiać z samym szefem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję koparki do zebrania humusu i wykopania fundamentów

oraz sprawdzonych ekip i w przystępnej cenie do wykonania przyłączy: prądu, wody i kanalizacji w stanie "0" inwestycja w Kalinówce.

Może polecicie kogoś?

 

Do koparki polecam Jarbud, u mnie kopali 120 m pod przyłacze wod-kan i pod fundamenty, bardzo sprawnie i solidnie tel 604772022 (możesz powiedzieć że masz namiar z budowy w Turce), do przyłącza prądu może być 603583086

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dorobiłem się kominka, nie potrzebna mi jego mniej estetyczna odmiana.

 

SPRZEDAM KOZĘ!!! :D

 

Z tego, co pamiętam, jest to model większy (chyba do 170m2), kosztowała ze 170zł. Teraz jest już sprawdzona w bojach (jeden sezon dogrzewania się dachowców i elektryków), lekko okopcona, fajerka się delikatnie zdeformowała od ciepła, ale rusztu żeliwnego nic nie tknęło.

Zdjęcie poglądowe zaraz po instalacji:

https://lh4.googleusercontent.com/-GaKIblbrNc0/TQOs6mA-ZZI/AAAAAAAABX4/ChAXoU7Z_rA/s640/P1110209.JPG

Cena: 90 złociszy (bez kolanek i rury wylotowej spalin). Odbiór osobisty w Motyczu, najchętniej w soboty, ew. niedziele, ew. w godzinach porannych (7:30-8:30).

Kontakt przez PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zdradzisz mi jaki rabat wytargowałeś?

Ja we wstępnej ofercie dostałem 2% i jestem mocno rozczarowany tym bardziej, że słyszałem będąc w salonie jak sprzedawca dawał jakiemuś człowiekowi 16% upustu. Kompan, który robi też na salamandrze dał mi od razu 10% i to od trochę niższych cen wyjściowych z informacją, że są otwarci na dalsze negocjacje. Niestety nie mogę zbyt wiele znaleźć na temat tej firmy w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargowałem 22%. Zamawiałem w zimie i montowałem na początku marca, a to też ma wpływ na cenę - montażyści mówili, że najgorzej zamawiać właśnie w okresie jesiennym, wtedy są najniższe rabaty. 2% to podejrzanie mało. Może to było "dodatkowo 2%", bo w standardzie chyba proponowali 16 oczek w dół.

 

Jak ostatnio byłem zamawiać drzwi do garażu, to słyszałem jak opowiadał innemu klientowi, że już nic w dół zejść nie może, bo tydzień temu podrożały szyby, a oni trzymają ceny sprzed podwyżek. Ile w tym prawdy - nie wiem niestety.

 

Kompan to fabryka mieszcząca się niedaleko mojej rodzinnej miejscowości (okolice Kraśnika). Całkiem spory zakład, ale jak z jakością i fachowością - nie wiem, nie słyszałem żadnej opinii na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłam okna w Oknodom-ie (w biurze przy Łęczyńskiej - miła i profesjonalna obsługa), głównie ze względu na profil Salamander. Zamówienie złożyłam na początku czerwca, ale montaż będzie na wiosnę 2012. Dostałam 18% rabatu od ceny netto, ale ostatecznie to chyba więcej - ponieważ okna kupuję z montażem za wszystko mam policzony vat 8% (przy wpłacie zaliczki firma gwarantuje mi ustaloną w czerwcu cenę). Co do walorów użytkowych - będę testować w przyszłym roku. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...