Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Nasza ekipa od murowania polecała beton z Art-Betu z Grygowej w Lublinie. Mieli z nim dotąd pozytywne doświadczenia (raczej nie po znajomości). Firma jest słowna i można kupić beton bez faktury. Najlepiej umawiać się na zalewanie rano, bo jak zostanie jakaś niezużyta nadwyżka, to nie trzeba jej wylewać gdziekolwiek (chyba, że macie pomysł, jak to spożytkować) i odliczają ją od końcowej sumy do zapłaty, bo jadą z betonem na inną budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za porady dotyczące okien. Dziś byłem w Oknodomie i udało mi się uzyskać lepszy rabat niż za pierwszym razem. Mam jednak lepsze oferty i naprawdę trudno mi się zdecydować. Z jednej strony mam jakiś sentyment do profilu salamandra, ale konkurencja to też porządne firmy z przyzwoitymi profilami. Dziś muszę podjąć decyzję i jutro zamawiam okna. Może ktoś coś podpowie?

1. Dako (veka) - najtańsze i dodatkowo trzy duże okna zrobione z szybą P4.

2. Kompan (salamander) - podobna cena do Dako, ale w dużych oknach P2 zamiast P4.

3. Vetrex (veka) - trochę droższe, szyby w dużych oknach to P1, ale ciepły montaż za 20 pln/mb. i lepsze okucia roto designo.

4. MS okna (brugman) - trochę droższe od Vetrexu, Dwa okna z P2 i jedno z P4 ale brama garażowa z dużym rabatem i gratisami.

5. Oknodom (salamander) - w cenie MS, jednak bez bezpiecznych szyb w dużych oknach.

Różnica między najtańszymi, a najdroższymi to ok 1000 pln. Głowa aż mnie boli od myślenia. Może ktoś, kto przerabiał już temat okien coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miotałem się między Salamandrem SL a Veką Perfectline i przeważyła jedna rzecz. Drzwi balkonowe w Vece Perfectline nie mogą być wyższe niż 220cm. To znaczy mogą, ale muszą mieć poprzeczkę lub biorę je na własne ryzyko bez gwarancji w przypadku pęknięcia profilu. W Oknodomie od razu usłyszałem, że drzwi będą robione na wzmocnionym profilu, co za tym idzie - droższym. No i tam w standardzie jest ciepła ramka i metalowe klamki, montaż drzwi balkonowych na dodatkowym profilu pcv - nie podpiera się cegłami, jak to często widać w nowo montowanych drzwiach balkonowych. Jak dodałem te dodatki u konkurencji, to już nie było wielkich różnic.

 

Nie pamiętam już jak to było z tymi szybami. P2, P4 to klasa antywłamaniowa samej szyby? Jeśli tak, to chyba do tego powinny być wzmocnione okucia, bo szyby może i nie wybiją, ale wyważą łomem skrzydło. Ja postawiłem na system alarmowy ;)

 

A, u nas pakiet 3-szybowy - 10% dopłaty, ale powinno się zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jeśli są jakieś różnice w wyposażeniu to raczej nie na korzyść Oknodomu. Jedynym argumentem przemawiającym za tą firmą jest profil salamander lecz nie jest to dla mnie argument wystarczający.

Vetrex i MS mają w sieci bardzo dobrą opinię, a Dako przyzwoitą. Kompan pewnie odpadnie z uwagi na brak opinii.

P2 i P4 czyli szyba bezpieczna i antywłamaniowa idą do fixów, więc problemu z okuciami nie będzie. Szyby te mają zapewnić bezpieczeństwo domownikom w razie przypadkowego ich zbicia i idą tylko od środka. P4 pojawiły się jedynie ze względu na gabaryty okien.

Przeciw włamywaczom też zamierzam zastosować alarm i monitoring inne drogie rozwiązania niewiele dają.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budowę domu http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/8804-anulka-z-garazem.html . Ekipa murarzy chce 24 tys. Ściany będą z YTONGA , budynek bez stropu i schodów .Czy to nie jest wygórowana kwota ?

 

Z dachem i więźbą? Z fundamentem czy bez? Co z pracami ziemnymi? Zależy co jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budowę domu http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/8804-anulka-z-garazem.html . Ekipa murarzy chce 24 tys. Ściany będą z YTONGA , budynek bez stropu i schodów .Czy to nie jest wygórowana kwota ?

 

Jeżeli w grę wchodzi samo murowanie to wydaje mi się to stanowczo za drogo.

Rozejrzyj się za tańszą ekipą. Mogę polecić pana Stanisława Włoska (tel. 609294894). Murują super (dokładnie, czysto i sprawnie) i w przyzwoitych cenach. Porównując nasze projekty, to gdyby mi murowała Twoja ekipa, zapłacił bym 2 razy więcej niż zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budowę domu http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/8804-anulka-z-garazem.html . Ekipa murarzy chce 24 tys. Ściany będą z YTONGA , budynek bez stropu i schodów .Czy to nie jest wygórowana kwota ?

 

Chyba rzeczywiście trochę za drogo. Ja tyle zapłaciłam za wymurowanie domu bez piwnicy z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym (wym. gabaryt. 9,80 x 16,30 m) od ścian fundamentowych po wysokie szczyty, kominy na gotowo z otynkowaniem, ganek z wylanymi schodami wejściowymi (prace ziemne koparka - ekipa wyrównywała wykop pod ławy, ławy były szalowane, strop teriva). Ocieplenie ścian fundamentowych za dodatkową opłatą.

Ale oczywiście dużo zależy od tego, co masz zapewnione za tę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drew-kot (http://www.drew-kot.pl) drogo ale dobrze. Zamawiali mi tam fachowcy od dachu, ze zniżką i wyszło ok 690pln/m3 z transportem. Ale 1/3 drewna to były deski calowe na deskowanie dachu. Całe drewno było zaimpregnowane.

Słyszałem też , że dobrą jakość zapewnia tartak w Łucce (przy drodze na Lubartów) i pewnie da się tam kupić taniej. Szef trochę mrukliwy, ale dba żeby drewno było dobrze pocięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drew-kot (http://www.drew-kot.pl) drogo ale dobrze. Zamawiali mi tam fachowcy od dachu, ze zniżką i wyszło ok 690pln/m3 z transportem. Ale 1/3 drewna to były deski calowe na deskowanie dachu. Całe drewno było zaimpregnowane.

Słyszałem też , że dobrą jakość zapewnia tartak w Łucce (przy drodze na Lubartów) i pewnie da się tam kupić taniej. Szef trochę mrukliwy, ale dba żeby drewno było dobrze pocięte.

 

dzięki sprawdzę te namiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...