Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

wentylacja - ja byłemu Goleniewskiego oraz w Hermloku. robili z hermloka - trzeba pilnować, bo porobili w 2 miejschach jak łatwiej i trzeba było poprawiać (np. rura poszła po skosie, zamiast wzdł€ż ściany, albo wywalili wileką dziurę zamiast wykuć 2 otwory po 20 cm, przez co wiało jak nie wiem co.

poza tym ok - p. Nowak bardzo kontaktowy, pomocny. terminy teraz zimą - szybkie

 

Dzięki za odpowiedź - już myślałam, że nikt się nie odezwie. :)

A ile mniej więcej Cię ta wentylacja kosztowała i na jakiej centrali masz zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W Turce, ale my dopiero jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Więc raczej do lipca nie ruszymy.A szukam tej wentylacji, żeby zrobili mi projekt - pozostawimy otwory gdzie trzeba podczas budowy.

 

daj sobie spokój z otworami. w stropie łatwiej nawiercić, nić bawić się w zostawianie (jesli strop gotowy typu terriva)

w scianie też nie zostawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, gdzie kupowaliście okna i w jakich firmach stosują ciepły montaż?

 

Okna z ciepłym montażem ma tez na pewno Okno-dom, producent z Garbowa (biuro w Lublinie na Łęczyńskiej), który wykonuje okna na profilu Salamander i okuciach Roto. Naprawdę ładne okna, ale tanie nie są (my w zeszłym roku dostaliśmy niezły rabat, a i tak wyszło sporo)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Styropianem jakiej firmy docieplaliście wasze domy, jakimi klejami, siatką i tynkiem, bo od czytania wątku o izolacji na forum zgłupiałam i juz nie wiem co wybrać.

Pozdrawiam.

 

My na razie zgromadziliśmy materiały, więc na temat używalności się nie wypowiem. Styropian 15 (lambda 040) frezowany, miał być Swisspor, ale ostatecznie jest Styropianex (to nasz polski producent z Leżajska, kilku wykonawców go zachwalało, ze równy, dobrze się kładzie, jak będzie - zobaczymy). Tynk wybraliśmy Caparol silikonowy, dom jest na wsi w otoczeniu pól, gdzie porządnie wieje, więc zależało nam na czymś, co da się przyzwoicie utrzymać w czystości. Nawet niezła cena, wyszło ponad 600 zł taniej niż Weber silikatowo-silikonowy na ok. 170 m2, którego polecał nam inny sprzedawca, podobno z rabatem (szukałam po forach, to jednak Caparol miał lepsze opinie). Tylko musisz pamiętać, że trzeba już kupić systemowo, czyli jeśli tynk od jednego producenta to tak samo grunt i klej do siatki. Niektórzy twierdzą, że nawet sama siatka i klej do styropianu, ale to już chyba tak trochę na wyrost...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś może korzystał z usług budowlanych niejakiej ekipy Łolszbud czy jakoś tak prowadzonej przez Piotra Sytę? Mam ofertę budowy domku SSO z dachem, cena fajna ale nie wiem czy ekipa przyzwoita. Może macie kogoś sprawdzonego godnego polecenia? Budowa w Lublinie w okolicach wakacji:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie na szybko polecić wykonawcę mebli kuchennych w rozsądnej cenie? Za bardzo nie mam czasu objeżdżać wszystkich i chciałbym się skupić na 2-3 poleconych.

Może ktoś z Was ma już jakąś skalę porównawczą wśród lubelskich wykonawców... Kuchnia bez udziwnień, więc w zasadzie każdy sobie z nią poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Turce, ale my dopiero jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Więc raczej do lipca nie ruszymy.A szukam tej wentylacji, żeby zrobili mi projekt - pozostawimy otwory gdzie trzeba podczas budowy.

 

Daruj sobie otwory.

Też chcieliśmy dobrze i ... przedobrzyliśmy.

Projekt wentylacji robiło biuro projektowe, to samo które robiło adaptację projektu.

Przyszedł gościo od wentylacji i zrobił swój projekt.

Zostawiliśmy otwory w stropie + rurka w środku.

Później żona zmieniła umiejscowienie jednych drzwi na poddaszu - dziura wyszła pośrodku wejścia.

Drugi otwór - jakiś czas później, na etapie ocieplania poddasza, przesunęliśmy o kilka metrów.

Jeden okazał się niepotrzebny, bo zrobiliśmy w salonie sufit podwieszany, którego wcześniej tam miało nie być.

I jeszcze z czwartym coś było. A razem było ich 5 czy 6.

 

Wentylację robił P. Sadurski tel. 506798752

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

to ja dla odmiany trochę poodpowiadam:

1. okna - ja mam z Oknodomu, z ciepłym montażem, trzyszybowe; faktycznie - tanie nie były, ale nie montowałam rolet zewn.

2. wentylacja mechaniczna - mi montuje p. Sadurski, mam na razie rurki od glikolowego GWC w ogródku i kanały went. w środku, sama centrala będzie montowana bliżej wakacji; miał być Renovent HR 400, ale ze względu na dużą kubaturę do zwentylowania będzie Jan Gaz 500/420 PB; i faktycznie, lepiej dać sobie spokój z zostawianiem otworów podczas budowy - nasza instalacja też ewoluowała w miarę moich nowych pomysłów na aranżację, położenie ścian, drzwi i innych:), warto tylko zostawić przepusty na GWC; sama WM, bez GWC, będzie mnie kosztowała 20kPLN (w sumie duża powierzchnia i kubatura, bo wentylujemy też piwnicę)

3. mam do sprzedania stemple, nie mam pojęcia jakiej długości, ale raczej nie dłuższe niż 2,7 (podtrzymywały tylko strop w piwnicy) i nie wiem ile (115m2 piwnicy)

4. garaż budowlany pewnie będę sprzedawała pod koniec kwietnia, a bramę tymczasową mam nadzieję miesiąc później:)

5. za dach płaciłam 84-85zł/m2 (sama robocizna) - kopertowy w kształcie litery T, dwa kominy, osadzenie świetlika i wyłazu, obróbki, rynny takie niewidoczne, wykonywane były chyba na budowie (przynajmniej tak opowiadali murarze - długa rynna była wyciągana z takiej niezbyt dużej przyczepki:)); robił p. Sienkiewicz

6. dopłaty do kolektorów - moim zdaniem nie warto, chyba, że mieszkasz w gminie, która ma środki na dofinansowanie z EU; te dopłaty do odsetek do kredytów się nie opłacają; ja wyprowadziłam rurki do kolektorów na strych i poczekam, aż stanieją, albo moja gmina dołączy do programu

7. POŚ - ja rozważam Hydrosystem na Długiej i JPR na Zana

8. meble kuchenne - tanio wychodzi firma Diana w Niedrzwicy, jeśli nie masz bardzo wygórowanych wymagań co do jakości lub umiesz sprawdzić i dopilnować, to warto spróbować

 

Kominek będą mi montowali moi murarze, którzy teraz zamieniają się w wykończeniowców, więc nie pomogę

 

I do arabell:

ile kosztował Wasz materiał na elewację (styropian, tynk i reszta materiałów)? interesuje mnie cena za m2, jeśli masz takie wyliczenia

 

Pozdrawiam wiosennie:)

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

KasiSzyba brawo za ostatniego posta . Widzę , że dużo pytań ostatni a faktycznie coraz mniej odpowiedzi . Dal mnie forum , gdy zaczynałam było ostoja i :yes: i skarbnica wszelkiej budowlanej wiedzy. Ja kupowała drewno u Barabasa -po prawej stronie , jadąc na Lubartów , duża reklama tam też nowe drewniane kibelki . .Wychodziło wówczas najtaniej . ale z postów z września i października 2011 r. wynika , że taniej można było kopić w firmach koło Krasnobrodu. Stal kupowała pod Lublinem , nazwiska nie pamiętam , ale namiary wzięłam z forum-605211381, nigdy nie było problemu, szybo i sprawnie, profesjonalnie . Styrodur , faktycznie w Syce wyszedł mi najtaniej. Jak płacisz karta , doliczają opłatę dodatkową. nie biorą za transport, tylko za "benzynę." Choć nie zawsze. Doświetlacze do okienek piwnicznych w Neptunie. Duża cześć bloczków fundamentowych w lubelskich składach budowlanych zwykle pochodzi z okolic Radomia,tylko trochę drożej . o czym ktoś już pisał. Cement II tani był w Syce, ale potem jeszcze taniej , ale niewielka różnica, w składzie budowlanym w Marysinie .Projekt wentylacji mam od pana Kozioła , bardzo profesjonalnie, dokładnie. dachówke kupiłam na Zbożowej w Gresbudzie, bo dali mi najlepsze upusty. Potargować można się w Inwestorze na Zemborzyckiej,Neptun wypadł bardzo słabo, jeśli chodzi o upusty , przynajmniej mojej dachówki -z Kunic marsylka.Wart jedna pojeździć po kilku skladach, Za dach paliłam jak Kasia Szyba, ale w cenie robocizny było wszystko z montażem okien, rynien. niektórzy fachowcy liczą mniej za ułożenie dachówki ale osobno za dodatkowe elementy-np. okna.Przy budowie murów, cześć murarzy podaje cenę całkowita za wszystko czyli łącznie ze schodami, tarasami, balkonami i ściankami wewnętrznymi, niektórzy podają cenę za mury , bez kosztów za schody , balkony, i inne prace dodatkowe . Nauczyłam się, że o wszystko trzeba bardzo,bardzo,bardzo dokładnie wypytać. To co dla fachowców jest oczywiste , dla nas niekoniecznie i na odwrót. :yes:. To tak ogólnie, ale może komuś przyda się. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styrodur faktycznie w syke najtaniej, podobnie jak izolacja pozioma

 

strop teriva polecam od wasika, mimo że wiozą z radomia to wychodzi o wiele taniej niż w lublinie,

 

solbet najtaniej w osmolicach, kominy systemowe bolesławiec też są tam w dobrej cenie

 

co to stali się nie wypowiadam, bo brałem w dwóch miejscach. nie pamiętam gdzie najtaniej

 

kominek od p. Żurawskiego - też się zastanawiam nad tym panem. Zobaczymy, jak będzie cenowo. Ale opinie dobre zbiera

 

dachy - ceny robocizny w lublinie i okolicach kosmiczne. Szukam wykonawcy w okolicach Zamościa. jest o wiele taniej. Jak znajdę odpowiednią osobę mogę podzielić się nr tel

 

drewno na więźbę też raczej z okolic zamościa (z tego co wiem cena tam się utrzymuje 600 zł m3)

 

POŚ - robię wycenę w JPR, ale kusi mnie solareko + instalacja we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...