Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Dzięki Supernik,

Takich odpowiedzi oczekuję... wszystkie tynki robiłeś cem-wapienne???, bo w sąsiedzi robią gipsowe w suchych i ogrzewanych,

a cem-wapienne w mokrych i nieogrzewanych ?

Pozdrawiam kazjan :bye:

 

Wszystkie cem - wap, nie wiem dlaczego, uległem światu bo wszyscy tak mówili żeby te właśnie robić.

A wolałem z worka bo mam pewność co jest w środku, pozatym są cieplejsze, no i w projeklcie takie miałem :-)

 

Co do gipsowych to też chyba polecam ale tu wydaje mi się że najlepszym wykonawcą może być p. Bogusław Telecki - Gips tynk, świetnie zna się na tych tynkach. Najważniejsze żeby nie zeszklić.

A plusem jest mikroklimat panujący w pomieszczeniu - tak mówi.....

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czytam o tynkach, i powiem, że ja mam na płytach karton-gips i profilach..szybko, gładko, czysto....

 

Jak każda technologia, tak i ta nie jest idealna. Widziałem już wiele lokali wykańczanych w ten sposób po kilku latach użytkowania i dlatego chciałem robić jednak w tej przestarzałej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam o tynkach, i powiem, że ja mam na płytach karton-gips i profilach..szybko, gładko, czysto....

 

Witaj,

Może powiesz bardziej szczegółowo: płyty karton-gips jakie różowe zielone czy może jeszcze inne do tego profile jakie metalowe, pojedyncze podwójne na pewno nie na szkieletach drewnianych te inaczej pracują...

No i jeszcze jedno jak długo od wykończenia wszystkie konstrukcje pracują tak jak grunt i rysy i pęknięci pokazują się po kilku latach a najbardziej po pierwszym sezonie grzewczym...

Co wykonawca to inna szkoła wykończeniowa, np. konstrukcja podbitki po dociepleniu czy przed???

W garaż nieogrzewanym tynki cement-wapno czy gips, ocieplać garaż w środku od strony domu czy nie ??? itd itp ...

Wszystko prosto łatwo i czysto to na początku ...

pozdrawiam Kazjan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cem - wap, nie wiem dlaczego, uległem światu bo wszyscy tak mówili żeby te właśnie robić.

A wolałem z worka bo mam pewność co jest w środku, pozatym są cieplejsze, no i w projeklcie takie miałem :-)

Pzdr.

 

To ile dałeś tynku, 15cm? Bo argument 'cieplejszego" tynku jest naciągany, a wręcz bym powiedział absurdalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazjan, ja trochę laik jestem. po prostu wykonawca zaproponował, architekt (rodzina) zaaprobował, konsultant (kolega) też, kierownik budowy (człek z zewnątrz) też powiedział ok

płyty białe, 1 cm, w łazience zielone. na profilach aluminiowych. pod płytą szpara ok. 0,5 cm, ale od czasu do zcasu (tak co 0,5 m) plama z kleju jakiegoś

 

ocieplenie-poszło 15 cm, konstrukcja z profili, drugie 15 cm wełny upchane. profile - nie wiem, co to poj/podwójne

co do pękania - nie wiem, mam nadzieję, że nie.

cena była promocyjna - 12 zł/za 1 płytę 120x300 cm

 

cayfash - wyrzuciłem numer, ale jak dzwoniłem operat kosztował tyle samo u 10 osób, nawet o 50 zł się nie różnili,. u tych, do których dzwoniłem. kwestia, że ja potrzebowałem na szybko - z tym gorzej. jaedni robili 2 tyg, 2 osoby dały radę za kilka dni, z czego jedna powiedziła cena x2, i tak na polu został 1 gość... zrobił dobrze, bez zastrzeżeń.

a te 10 n-rów to spytałem pani z banku, do których dzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazjan, ja trochę laik jestem. po prostu wykonawca zaproponował, architekt (rodzina) zaaprobował, konsultant (kolega) też, kierownik budowy (człek z zewnątrz) też powiedział ok

płyty białe, 1 cm, w łazience zielone. na profilach aluminiowych. pod płytą szpara ok. 0,5 cm, ale od czasu do zcasu (tak co 0,5 m) plama z kleju jakiegoś

 

ocieplenie-poszło 15 cm, konstrukcja z profili, drugie 15 cm wełny upchane. profile - nie wiem, co to poj/podwójne

co do pękania - nie wiem, mam nadzieję, że nie.

cena była promocyjna - 12 zł/za 1 płytę 120x300 cm

 

cayfash - wyrzuciłem numer, ale jak dzwoniłem operat kosztował tyle samo u 10 osób, nawet o 50 zł się nie różnili,. u tych, do których dzwoniłem. kwestia, że ja potrzebowałem na szybko - z tym gorzej. jaedni robili 2 tyg, 2 osoby dały radę za kilka dni, z czego jedna powiedziła cena x2, i tak na polu został 1 gość... zrobił dobrze, bez zastrzeżeń.

a te 10 n-rów to spytałem pani z banku, do których dzwonić...

 

Witam,

Ja też nie jetem specjalistą ale staram się rozeznać temat i pogadać z wykonawcami, i tutaj zaczynają się schody, co brygada to inaczej robią. No i zestawiam te metody (sposoby) i staram się wybrać tych na których mnie stać i najbardziej wiarygodnych.

Murarzy i dekarzy maiłem bardzo dobrych choć przy konstrukcji na podbitkę -trochę się pośpieszyli bo inni wykonują ją po ociepleniu i wykonaniu elewacji mnie wykonali razem z dachem i będzie zabawa z docinaniem styropianu elewacyjnego...robocizna wyjdzie drożej!

A tak razem jaka cena wyszła za wykończenie płytami z metra kwadratowego na gotowe, bo tynki gipsowe wychodzą około 22-25 PLN/ za 1 mkw. Nie wiedziałem że w banku można dostać telefony do wykonawców???

Jest tak zwana lista wykonawców i np. tych uznanych w okolicy około 100 km konkurencja zna i ma o nich opinię tak było w przypadku wylewek Tomka K. znali wszyscy wykonawcy z którymi omawiałem wylewki!!!

Pozdrawiam Kazjan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do banku - pisałem o rzeczoznawcach (wycena do kredytu_ odpowiedź dla kogo innego :)

 

cena mojego "tynkownia" ciężko określić. jak pisałem wcześniej, mam jednego wykonawcę, czyli zapłata za materaiały jedno, a robocizna-w zasadzie stała pensja.

 

Witaj,

Robocizna jest stała czy zrobi 1 mkw. czy 10 mkw.???

Ja tak zaczynałem stan zerowy ale nie miałem ani tempa robót ani jakości więc umawiam się ogólnie albo z mkw. wykonanej pracy np.

wylewki tynki lub mkw. ogrzewanej powierzchni!

Kazjan :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Robocizna jest stała czy zrobi 1 mkw. czy 10 mkw.???

Ja tak zaczynałem stan zerowy ale nie miałem ani tempa robót ani jakości więc umawiam się ogólnie albo z mkw. wykonanej pracy np.

wylewki tynki lub mkw. ogrzewanej powierzchni!

Kazjan :rolleyes:

 

Chciałem z innej beczki,

Czy okna montowaliście z ciepłym montażem czy bez...?

Ja długo się wahałem czy warto wydać około 2 koła więcej za ten ciepły montaż i czy faktycznie chroni izolację pomiedzy

ościeżnica okna a murem przed wilgocią i wydłuża dobrą jakość pianki ?

Czy mogę liczyć na jakieś opinie w tej prawie?

kazjan :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cieply montaż wychodził jakieś 600 zł, ale dwóch montażystów mi odradziło - stwierdzili, że przy oknach dwuszybowych to zbędny wydatek. Ponoć opłaca się to w domach pasywnych lub przy oknach trzyszybowych.

 

Ja się zastanawiam za to czy robić ogrzewanie podłogowe na całym parterze, czy tylko w niektórych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka, przedsionek) a reszta grzejniki. Jak zrobiliście u siebie?

 

----------------------------------------------------------------

SPRZEDAM STEMPLE BUDOWLANE 2,6 m - 2,7 m

cena 5 zł sztuka

kontakt na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cieply montaż wychodził jakieś 600 zł, ale dwóch montażystów mi odradziło - stwierdzili, że przy oknach dwuszybowych to zbędny wydatek. Ponoć opłaca się to w domach pasywnych lub przy oknach trzyszybowych.

 

Ja się zastanawiam za to czy robić ogrzewanie podłogowe na całym parterze, czy tylko w niektórych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka, przedsionek) a reszta grzejniki. Jak zrobiliście u siebie?

 

----------------------------------------------------------------

SPRZEDAM STEMPLE BUDOWLANE 2,6 m - 2,7 m

cena 5 zł sztuka

kontakt na prv

 

Witam,

O ile ja się orientuję to ciepły montaż chroni wnikanie wilgoci w izolację pomiędzy murem a oknem = chroni piankę poliuretanową.

Mniej wilgoci w połączeniu to lepszy współczynnik lambda dłuższa żywotność izolacji, trudno określić kiedy to się zwróci w zaoszczędzonych KWh energii i trwałości okien w latach??? U mnie wyszło około 80,- PLN za 1 szt okna i drzwi balkonowych.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe na parterze to wiele zależy od źródła ciepła (przy niskotemperaturowym pompy ciepła piece kondensacyjne,...) podłogówka jest dodatkowym buforem ciepła, ma lepszy rozkład temperatur ciepłu na dole użytkowanej przestrzeni, ale są i jak zwykle minusy: podobno niekorzystne w sypialniach, niepopularne wśród tradycjonalistów i najlepiej jak się wypowiedzą użytkownicy ogrzewania podłogowego!

Ja jestem za mieszanym: podłogowe + grzejniki w sypialniach i gdzie komu pasuje.

Kazjan :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile dałeś tynku, 15cm? Bo argument 'cieplejszego" tynku jest naciągany, a wręcz bym powiedział absurdalny.

 

No wiesz na moim tynku Webera jest podany wpsółczynnik przenikaniaciepła - nie pamiętam jaki oraz informacja, że sa z domieszka perlitu który znacznie zmniejsza przewodność cieplną,

Co innego w przypadku typowo cem wap mieszany na budowie tam nie ma perlitu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz na moim tynku Webera jest podany wpsółczynnik przenikaniaciepła - nie pamiętam jaki oraz informacja, że sa z domieszka perlitu który znacznie zmniejsza przewodność cieplną,

Co innego w przypadku typowo cem wap mieszany na budowie tam nie ma perlitu. :-)

 

No tak, ale przy grubości tynku...... oj to będą oszczędności..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

O ile ja się orientuję to ciepły montaż chroni wnikanie wilgoci w izolację pomiędzy murem a oknem = chroni piankę poliuretanową.

Mniej wilgoci w połączeniu to lepszy współczynnik lambda dłuższa żywotność izolacji, trudno określić kiedy to się zwróci w zaoszczędzonych KWh energii i trwałości okien w latach??? U mnie wyszło około 80,- PLN za 1 szt okna i drzwi balkonowych.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe na parterze to wiele zależy od źródła ciepła (przy niskotemperaturowym pompy ciepła piece kondensacyjne,...) podłogówka jest dodatkowym buforem ciepła, ma lepszy rozkład temperatur ciepłu na dole użytkowanej przestrzeni, ale są i jak zwykle minusy: podobno niekorzystne w sypialniach, niepopularne wśród tradycjonalistów i najlepiej jak się wypowiedzą użytkownicy ogrzewania podłogowego!

Ja jestem za mieszanym: podłogowe + grzejniki w sypialniach i gdzie komu pasuje.

Kazjan :yes:

 

Ja daję podłogówkę w całym domu, góra i dół, inaczej mówiąc 100%.

I nie słucham tych, co mówią "podobno", bo tak majstry powtarzają, np. o unoszącym się kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cieply montaż wychodził jakieś 600 zł, ale dwóch montażystów mi odradziło - stwierdzili, że przy oknach dwuszybowych to zbędny wydatek. Ponoć opłaca się to w domach pasywnych lub przy oknach trzyszybowych.

 

Ja się zastanawiam za to czy robić ogrzewanie podłogowe na całym parterze, czy tylko w niektórych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka, przedsionek) a reszta grzejniki. Jak zrobiliście u siebie?

 

Polecam na całości podłogówke. Ciepła podloga pod nogami w zimie to wielki plus, taniej wychodzi eksploatacja. Ja u siebie mam kuchnie, łazienke, salon, hol, wiatrołap w podłogówce a w pokojach grzejniki - teraz wiem ze w pokojach zrobilbym minimum mieszane albo i sama podłogówkę. A z tym "FRUWAJĄCYM KURZEM" TO JEDNA WIELKA BAJKA. NIC NIE FRUWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...