Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

u mnie po ostrych dyskusjach z żoną - same grzejniki. na podłodze ma być drewno, (deski/panele), na tym dywan jeszcze - podłogówka nie ma sensu..

ale też chciałem 100% podłogówki zrobić

 

ale przecież robi się podłogówkę pod panele, to chyba nie jest problem w dzisiejszych czasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pilnie poszukuje TANICH!!!! słupków ogrodzeniowych jakiś 70-80 sztuk.

Mogą być nowe lub używane.

Czy ktoś mógłby mi pomóc ponieważ musze ogrodzić całkiem sporą działkę jakieś 22ary.

 

Witaj,

Ja kupowałem z Statex-u Zamość robią ogrodzenia orlików. Ale te słupki są tak delikatne jak żyletki,

przy naciąganiu grubszym drutem gną się jak z plasteliny. Najlepiej kupić rurę stalową ocynkowaną i z niej zrobić słupki,

ja i tak narożne i przy skrętach bramie musiałem wzmocnić takimi mocnymi słupkami....

Chodziło mi o tanie ogrodzenie budowy od szkoły i drogi...

Pozdrawiam Kazjan :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minki, ale podłogówki pod panele i dywany się nie robi...

 

Bastek1 - u nas w całym domu podłogówka i deska trójwarstwowa (dedykowana na ogrzewanie podłogowe) - olejowany jesion. Wyjątkiem są łazienki: w jednej teak, w drugiej i w PG - płytki (i tylko tam).

 

Polecam wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?101637-Pod%C5%82og%C3%B3wka-ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-a-drewno-pod%C5%82oga-drewniana-deski-parkiet&p=5492615#post5492615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja kupowałem z Statex-u Zamość robią ogrodzenia orlików. Ale te słupki są tak delikatne jak żyletki,

przy naciąganiu grubszym drutem gną się jak z plasteliny. Najlepiej kupić rurę stalową ocynkowaną i z niej zrobić słupki,

ja i tak narożne i przy skrętach bramie musiałem wzmocnić takimi mocnymi słupkami....

Chodziło mi o tanie ogrodzenie budowy od szkoły i drogi...

Pozdrawiam Kazjan :yes:

 

ja z siatexu bralem przesla i są ok, siatkę i słupki lepiej wyszchodziły z poniatowej - tez nie narzekam na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, pod drewno wiem, że podłogówkę można. ale jak moja piekniejsza połówka nie wyobraża sobie salonu, biblioteki, sypialni bez grubego dywanu? nie malutkiego bieżnika, czy cienkiego chodniczka.

u dzieciaków w pokojach bedzie tez wykładzina

i dlatego podłogówki nie mam.

 

to poczytaj sobie tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167395-Ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-a-panele-i-dywan

 

a zobacz tutaj: https://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Dom2#5464706155365100594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem, że się "nie da" - tylko że wg mnie nie ma to sensu

 

Cześć Bastek,

Nie chodzi chyba o to aby się spierać o przysłowiową pietruszkę, ale wymieniać opinie nowe rozwiązania i oceny brygad wykonawczych

oraz metod budowy i wykończenia domów.... Moja opinia jest taka sama, że są specjalne deski do ogrzewania podłogowego, ale generalnie izolator(drewno) nie może dobrze przewodzić ciepła. Przy wykonaniu trzeba wyłożyć dużo większe pieniądze aby otrzymać ten sam efekt cieplny.

Sąsiad (z którym budujemy równolegle) był niedawno w Dani i przekazał informacje że teraz klasa średnia wykonuje minimalistyczne projekty nisko energetycznych domów na podstawie prostokąta z dwuspadowym dachem tzw. "stodoły", za to duży nacisk na funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji...

 

A tak a propos czy dużo osób zdecydowało się na wentylacje mechaniczna z rekuperacją, gruntowy wymiennik ciepła do WM i przydomową oczyszczalnię ścieków i jakie źródło c.o.????

 

Pozdrawiam Kazjan :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazjan, mam WM z rekuperatorem, bez gruntowego wymiennika ciepła. mam POŚ. piec gazowy kondensacyjny.miał być pierwotnie dom bez gazu - na prąd. ale w kalkulacji za drogo wyszło...

a fakt grzejników, rodzaju paneli, dachu, kształt domu - to kompromis między technologią (ja) i wyglądem (moje kochanie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazjan, mam WM z rekuperatorem, bez gruntowego wymiennika ciepła. mam POŚ. piec gazowy kondensacyjny.miał być pierwotnie dom bez gazu - na prąd. ale w kalkulacji za drogo wyszło...

a fakt grzejników, rodzaju paneli, dachu, kształt domu - to kompromis między technologią (ja) i wyglądem (moje kochanie) :)

 

Cześć,

To napisz szczegóły o WM bo właśnie wybrałem projekt i wykonawcę, GWC zrobiłem sam przy okazji wykopów pod dolne źródło pompy ciepła, zrobiłem rurowy 2 x 160mm na długości 45 m na głębokości około 2m.

Z WM interesuje mnie rodzaj kanałów i przekroje, szczegóły rekuperatora i czy już działa, jeżeli tak to jakie spostrzeżenia i uwagi na temat eksploatacji. Jak najwięcej szczegółów!

Kazjan :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To napisz szczegóły o WM bo właśnie wybrałem projekt i wykonawcę, GWC zrobiłem sam przy okazji wykopów pod dolne źródło pompy ciepła, zrobiłem rurowy 2 x 160mm na długości 45 m na głębokości około 2m.

Z WM interesuje mnie rodzaj kanałów i przekroje, szczegóły rekuperatora i czy już działa, jeżeli tak to jakie spostrzeżenia i uwagi na temat eksploatacji. Jak najwięcej szczegółów!

Kazjan :yes:

 

Ja u siebie stosuję taki system:

http://www.ned-air.pl/index.php/produkty/instalacje-wentylacyjne/tuboflex

Rekuperator Brink Renovent Excellent.

GWC nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie stosuję taki system:

http://www.ned-air.pl/index.php/produkty/instalacje-wentylacyjne/tuboflex

Rekuperator Brink Renovent Excellent.

GWC nie będzie.

 

Hej, r19,

Ja też takie chce, ....jak się za to zabrać,

Projekt mam w głowie, co dalej ....

Kto to dystrybuuje w lublinie.

Zawzsze myslałem że rury powinny mieć większe średnice ???, cghciałbym je również wykorzystac do instalacji gorącego powietrza od kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...