Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Placilem za dach 100 pln, dach z kopertowy, z lukarniami, dachowka ( dom w dabrowkach g2 - archon). Tanio nie bylo ale wiem ze byl wykonany przez fachowca ktory zajmuje sie poprawianiem dachow po innych pseudo fachowcach. Wolalem dac 3-4 tys wiecej i miec pewnosc wykonania. Ten fachowiec (Ryszard z Belzyc) poprawial dachy u moich znajomych i wcale to tanio nie kosztuje, do tego trzeba doliczyc przeciez demontaz plyt, ocieplenia w srodku. Bledy wychodza czasami po 5 latach.

 

Hej Gajo!

Ja też nie cierpię poprawek bo to wychodzi drożej -niż raz da poprawnie. Ja zakupiłem dach z usługą wykonania są hurtownie które

współpracują z sprawdzonymi dekarzami. Różne są praktyki w podejściu do inwestowania w dom, każdy wydaje jak uważa, a potem ocenia czy dobrze zrobił - ja zbieram różne opinie i staram się na chłodno ocenić czy takie rozwiązanie oceniam jako optymalne na jakie mnie stać!

Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOja firma jest sprawdzona i z polecenia - zapytałam Was o cenę robocizny bo chciałam mieć po prostu rozeznanie czy 55zł za tak prosty dom jak u mnie to dużo czy mało. Kazjan - Ty budujesz bergamotkę??? Jakoś się nigdy nie zgadaliśmy, że ty ten projekt właśnie. O cholera - to ja Ci zazdraszczam okropnie. Znalazłam projekt w domu w bergamotkach jak już miałam PnB. Zeby nie to że się dwa lata bujałam z papierami to kupiłabym go i zaczęła adaptację od nowa. Strasznie mi się podoba :(

 

Podsumowując - czyli mam nie płakać, że 55zł to dużo za sprawdzoną ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOja firma jest sprawdzona i z polecenia - zapytałam Was o cenę robocizny bo chciałam mieć po prostu rozeznanie czy 55zł za tak prosty dom jak u mnie to dużo czy mało. Kazjan - Ty budujesz bergamotkę??? Jakoś się nigdy nie zgadaliśmy, że ty ten projekt właśnie. O cholera - to ja Ci zazdraszczam okropnie. Znalazłam projekt w domu w bergamotkach jak już miałam PnB. Zeby nie to że się dwa lata bujałam z papierami to kupiłabym go i zaczęła adaptację od nowa. Strasznie mi się podoba :(

 

Podsumowując - czyli mam nie płakać, że 55zł to dużo za sprawdzoną ekipę?

 

Witaj!

Jak masz sprawdzona ekipę to najważniejsze! O cenach powiem tak, na początku jak jest dużo pieniędzy to mniej na nie zwracamy uwagi. Później jak bliżej wykończenia to ceny bardziej się liczą bo widać dno w portfelach. Powiem tak: dach prostszy i z blachy jest tańszy - łatwiejsza i tańsza robocizna, lżejsza więc tańsza konstrukcja no i trochę tańsza blacha choć to zależy bo na wielopłaszczyznowym dach z dużą ilością koszy - może być nawet 30 % odpadów z blachodachówki. Ja na początku chciałem lżejszy dach z blachy ale przy tej konstrukcji bardzo duże odpady blachy i jest jeszcze druga połowa - no i ostatecznie decyzja na ciężki drogi dach z dachówki zakładkowej która dała minimalne odpady dachówki to tylko 2.5 % przy 8 koszach!

Taki projekt wydawał się ciekawy, ale teraz podobnych jest bardzo dużo: dom w kalateach, dom w świetliku, ....i wiele innych z archonu. pozdrawiam Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie poszukiwania okienek do mojego domku.

 

Moze macie jakieś firmy z których jesteście zadowoleni i mozecie polecic bo mam juz mętlik w głowie.:bash:

 

Jestem już po spotkaniu z Oknoplastem Lubelskim i nie mam dobrych wspomnień (czy każdy sprzedawca wali w h.. ? najpierw obiecuje gruszki na wierzbie a potem przed podpisaniem umowy cena oraz parametry zmieniają sie i wyskakuja nieoczekiwane niepoinformowane wczesniej koszty?)

 

Dzieki za każdy namiar i wymianę doswiadzczeń.

 

Chris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie poszukiwania okienek do mojego domku.

 

Moze macie jakieś firmy z których jesteście zadowoleni i mozecie polecic bo mam juz mętlik w głowie.:bash:

 

Jestem już po spotkaniu z Oknoplastem Lubelskim i nie mam dobrych wspomnień (czy każdy sprzedawca wali w h.. ? najpierw obiecuje gruszki na wierzbie a potem przed podpisaniem umowy cena oraz parametry zmieniają sie i wyskakuja nieoczekiwane niepoinformowane wczesniej koszty?)

 

Dzieki za każdy namiar i wymianę doswiadzczeń.

 

Chris

 

 

cristoffo - ja mam zamontowane okna Hekaplast. Z zamówieniem, czasem dostawy, ceną nie było problemów. Dostałam wycenę i nic się już później nie zmieniło. Pakiet trzyszybowy, U szyby bodajże 0,6. Zamawiałam w LBN w firmie Artbud - nie miałam najmniejszych problemów z tą firmę, tak więc polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczów robił w domu wylewkę / posadzkę anhydrytową i może polecić sprawdzonego wykonawcę ?

 

Witaj,

Nie robiłem anhydrytowych ale robiłem kalkulacje w 3 firmach:

cementowa wyszła z kalkulacji wstępnej 38 PLN/1 m kw. (izolacja styropian 12, materiały + robocizna)

wylewki anhydrytowa firma z Lublina 50-52 PLN, firma z Mińska Mazowieckiego 62,-PLN firma z okolic Kielc 55,- PLN.

przedstaw jakie argumenty przemawiają za wylewkami anhydrytowymi oprócz grubości wylewki - to tak jak ze stropem

pomiędzy 18 cm poroterm i 24 cm teriva wybrałem terivę i zostało około 4 tyś w kieszeni na inne konieczne wydatki!

Jak chcesz dobrego wykonawcę to mogę polecić mojego p. Tomek - 601370797.

pozdrawiam Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś poszukiwał wykonawców balustrad ze stali nierdzewnej lub nierdzewka + drewno, to polecam:

http://www.chrom-bass.pl/index.html

Firma z Dębicy, a koszt wykonania zamknął się w kwocie niewiele powyżej 50% wartości wycen firm z woj. lubelskiego. W moim przypadku była to balustrada wewnętrzna nierdzewka + drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cristoffo - ja mam zamontowane okna Hekaplast. Z zamówieniem, czasem dostawy, ceną nie było problemów. Dostałam wycenę i nic się już później nie zmieniło. Pakiet trzyszybowy, U szyby bodajże 0,6. Zamawiałam w LBN w firmie Artbud - nie miałam najmniejszych problemów z tą firmę, tak więc polecam :)

 

Ja również robiłem wycenę w oknoplaście ale na 90% wybiorę HEKĘ. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie poszukiwania okienek do mojego domku.

 

Moze macie jakieś firmy z których jesteście zadowoleni i mozecie polecic bo mam juz mętlik w głowie.:bash:

 

Jestem już po spotkaniu z Oknoplastem Lubelskim i nie mam dobrych wspomnień (czy każdy sprzedawca wali w h.. ? najpierw obiecuje gruszki na wierzbie a potem przed podpisaniem umowy cena oraz parametry zmieniają sie i wyskakuja nieoczekiwane niepoinformowane wczesniej koszty?)

 

Dzieki za każdy namiar i wymianę doswiadzczeń.

 

Chris

 

mi zależało na cenie, mam plastiki firmy gelan. Monttował Jarosław Sawa - godny polecenia, doradzi, słowny, zawsze odbiera telefon i mozna sie targowac. Nam bezinteresownie pożyczył tymczasowe drzwi wejsciowe do domu (przywiózł i zamontował). W razie czego mogę udostępnić nr tel do niego

 

--

 

sprzedam stemple drewniane, różnej długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...