Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kogo pożęcie polecić od elewacji i jaką metodą robicie czy pól mokre na styropianie?

Proponuje wyminę doświadczeń na temat ocieplenia i elewacji?

Kazjan pozdrawiam! :yes:

 

Właśnie jestem na etapie robienia elewacji metodą lekką mokrą.

Co chcesz wiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie robienia elewacji metodą lekką mokrą.

Co chcesz wiedzieć? :)

 

Witaj,

Przede wszystkim potrzebuje sprawdzonych fachowców, a przy okazji na jakich klejach ( Caparol, Greenplast?) czy kołkować czy nie?

Jak zabezpieczyć przed gryzoniami, czy silikonowo czy sylikatowe (jeżeli takie jest rozróżnienie) bo na pewno nie mineralne.

itd, itp... na razie wchodzę w temat?

Pozdrawiam Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przede wszystkim potrzebuje sprawdzonych fachowców, a przy okazji na jakich klejach ( Caparol, Greenplast?) czy kołkować czy nie?

Jak zabezpieczyć przed gryzoniami, czy silikonowo czy sylikatowe (jeżeli takie jest rozróżnienie) bo na pewno nie mineralne.

itd, itp... na razie wchodzę w temat?

Pozdrawiam Kazjan

 

Styropian grafitowy swisspor. Chemia Termoorganiki, tj. klej, siatka, grunt, tynk silikonowy.

Ja kolkuje. Tak dla swietego spokoju. Mam lokalne przeciagi :) Kolki z tworzywa plus zaslepki styropianowe.

Moge na priva podac namiar. Jak chcesz to przyjedz i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian grafitowy swisspor. Chemia Termoorganiki, tj. klej, siatka, grunt, tynk silikonowy.

Ja kolkuje. Tak dla swietego spokoju. Mam lokalne przeciagi :) Kolki z tworzywa plus zaslepki styropianowe.

Moge na priva podac namiar. Jak chcesz to przyjedz i zobacz.

 

Witaj,

Też początkowo chciałem ten grafitowy ale przede wszystkim cena o około 38% wyższa od podstawowego np . Gandarka,

a lamda tylko 26% lepsze, to znaczy że przepłacamy lub ktoś nabija nas w butelkę przy okazji super izolacji i i mody.

Jeszcze jak może wyjaśnić jaki były przyczyny wyboru: cena jakość czy inne? Najczęściej Ci którym nie brakuje na elewację lub

jakość na pierwszym miejscu biorą Caparol? Jeżeli zdradziłbyś poziom cen za materiały osobno i za robociznę?

Wykonawcy jak ich wybierałeś i po zakończeniu czy będziesz mógł polecić?

Podaj adres na priv to przy okazji podjadę zobaczyć?

Pozdrawiam Kazjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna 35 zl/m2.

Klej uniwersalny do klejenia i zatapiania siatki 21 zl za 25 kg.

Grunt sczepny 84 zl za 10L.

Siatka 150 zl za 50m.

Tynk silikonowy 190 zl za 25kg.

Tynk mozaikowy 155 zl za 25 kg

Piana montazowa pistoletowa 16.50 zl za szt.

Wszystko w systemie Platinum Termoorganiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styropianu grafitowego ja to rozumiem tak: roznice w cenie pomiedzy styropianem "zwyklym" a wybranym grafitowym porownuje z potencjalnymi kosztami ogrzewania (mam zrobione OZC dla domu) i uwzgledniam WZROST kosztow ogrzewania jaki niewatpliwie bedzie mial miejsce w przyszlosci. W mojej ocenie warto. Szczegolnie jak sie uwzgledni wentylacje mechaniczna. No ale generalnie mozna porownywac same koszty zakupu...

Co do ekipy to sie wypowiem po zakonczonej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynk silikatowy

cały system Greinplast (bo akurat wykonawca autoryzowany z tego systemu)

styropian 15cm grafit (wokół okien dodatkowe 2cm, przy podłodze doadtkowe 5cm na opaski) IZOTERM (jakość średnia - zdarzały się odchyłki ok. 0,5cm na grubości - wybrzuszone płyty)

 

140m2 użytkowej, ok. 180m2 po podłodze - ostatni sezon udało się ogrzewać jedynie kominkiem 14 kW z DGP (średnio 22st.C poza łazienkami, wiatrołapem i garażem - nieogrzewane niestety)

270m2 elewacji

 

Wykonawcę już kilka stron wcześniej polecałem, wnikliwi znajdą.

Cała elewacja z podbitką kosztowała 30000zł. Dopłata 1200zł do cieplejszego styropianu na pewno się zwróci, dopłata do silikonu już by się nie zwróciła, więc tu przycięliśmy koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wyjde na nawiedzonego, bo dalem grafitowy 20 cm. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, ze dom jest z silikatow :)

 

 

Ja nie uwazam, ze jestes nawiedzony. Poprostu wiesz co robisz, ceny energi maja podskoczyc do gory o 40 %. Takie sa rokowania. Nasz "kochany" rzad napewno skorzysta z okazji. Sam zamierzam zainwestowac w podobna grobosc ocieplenia z ta sama lambda. Lepiej teraz dolozyc niz pozniej pluc sobie w brode. Ci ktorzy zrobili obliczenia OZC wiedza o czym mowie. Wydaje mi sie, ze masz takowe obliczenia za soba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących:)

Niedawno znalazłam to forum i przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem. Szkoda tylko, że trafiłam tutaj tak późno, ponieważ wiele informacji bardzo przydałoby się dużo, dużo wcześniej. No ale ....

A może ktoś z Państwa buduje dom w bergamotkach i chciałby wymienić się doświadczeniami i uwagami dot. domu ??? Również służę swoją radą - na ile oczywiście będę w stanie... Mój dom już stoi w okolicach Lublina. Pozdrawiam:)

ANNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie upadł pomysł na pompę ciepła to miałem robić. Potem zaniechałem. Będzie gaz. Zrobiłem podłogówkę w całym domu, będzie też WM.

 

 

Tak myslalem, ze widzialem Cie na FM dla "pompiarzy".

Gaz jest bardzo dobra alternatywa dla pompy, przede wsystkim o wiele tansza.

U mnie bedzie pompa. Dzisiaj zaczynam odwierty. Mam nadzieje, ze podjalem wlasciwy wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie upadł pomysł na pompę ciepła to miałem robić. Potem zaniechałem. Będzie gaz. Zrobiłem podłogówkę w całym domu, będzie też WM.

 

Mozesz zdradzic kto u Ciebie zrobil podlogowke i bedzi robil WM? Ktos z Lublina? Jakie sa w przyblizeniu koszty?

Moze byc na priva. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...