Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzamy się wziąść za instalacje najpierw za elektrykę i w zwiazku z tym mam pytanie.

 

Co wyjdzie taniej zamówić kompleksowo materiał+robociznę u elektryka czy też samemu kupić material?

Ile płaciliście za elektrykę bo nie wiemy z jakimi kosztami się to wiąże?

O co mamy pytać elektryka?

 

PORADŹCIE COŚ!!!!!

Magda

 

Witam

Ja zdecydowalem sie na pierwszy wariant. Dlaczego? Napewno elektryk kupuje materialy w jednym tylko sklepie, towar z nizsza marza niz bylby dostepny dla Ciebie. Nie zaszkodzi przy okazji porownac proponowane przez niego ceny materialu z innym sklepem. Po za tym wie jakiej jakosci material w danym sklepie jest sprzedawany. Wybor nalezy do Ciebie.

Zaplacilem 25 zl. za punkt. Z pracy elektryka jestem bardzo zadowolony I szczerze go polecam.

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Ja zdecydowalem sie na pierwszy wariant. Dlaczego? Napewno elektryk kupuje materialy w jednym tylko sklepie, towar z nizsza marza niz bylby dostepny dla Ciebie. Nie zaszkodzi przy okazji porownac proponowane przez niego ceny materialu z innym sklepem. Po za tym wie jakiej jakosci material w danym sklepie jest sprzedawany. Wybor nalezy do Ciebie.

Zaplacilem 25 zl. za punkt. Z pracy elektryka jestem bardzo zadowolony I szczerze go polecam.

Tomek.

 

Jest szansa na namiar na tego elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzamy się wziąść za instalacje najpierw za elektrykę i w zwiazku z tym mam pytanie.

 

Co wyjdzie taniej zamówić kompleksowo materiał+robociznę u elektryka czy też samemu kupić material?

Ile płaciliście za elektrykę bo nie wiemy z jakimi kosztami się to wiąże?

O co mamy pytać elektryka?

 

PORADŹCIE COŚ!!!!!

Magda

 

Zależy od elektryka jak jest rzetelny to materiał policzy solidnie i doda swoja robociznę, niektórym zaś trzeba patrzyć na ręce bo lubia zarobić na robociźnie i na materiale wystawiając fakture zbiorową na 8% vatu wtedy tracisz podwójnie. Ja jak pamietam to miałem ponad tysiąc metrów kabla - nie wierzyłem aż nie zmierzyłem sam.

 

Chris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem materaial w anonsach zostalo komus po budowie 300m kabla zawsze taniej niz w sklepie szukaj kabla 3x1,5 750v (oswietlenie) i 3x2,5 750 v(gniazdka , lazienki kuchnia itp) ,ja w kuchni zrobilem na kazdy sprzet osobny bezpiecznik ( indukcja ,lodowka,piekarnik, i zmywarka garaz osobny i warto zostawic jakis kabel na dwor ( na osobnym bezpieczniku) jakies lampki cz yjakas altanka kiedys ,male koszta a potem zaoszczedzi duzo pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem materaial w anonsach zostalo komus po budowie 300m kabla zawsze taniej niz w sklepie szukaj kabla 3x1,5 750v (oswietlenie) i 3x2,5 750 v(gniazdka , lazienki kuchnia itp) ,ja w kuchni zrobilem na kazdy sprzet osobny bezpiecznik ( indukcja ,lodowka,piekarnik, i zmywarka garaz osobny i warto zostawic jakis kabel na dwor ( na osobnym bezpieczniku) jakies lampki cz yjakas altanka kiedys ,male koszta a potem zaoszczedzi duzo pracy

 

Calkiem sprytnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem sprytnie.

 

:) mam doslownie prez sciane szafke z bezpiecznikami wiec poszlo niewiele kabla ,

 

 

warto kupic sobie kable glosnikowe i przed tynkami polozyc w miejscch gdzie beda glosniki na scianach i tam gdzie bedzie tv , koszt jak sie rolke kupi kolo100m( na braciwiniawskich) 1,2zl kabla wychodzi tak samo w sypialni 2 kable w suficie zostawic na glosniki i do tv gdzie ma stac , mam podwieszany sufit wiec dalem kabel do rzutnika ( kiedys w przyszlosci bedzie) , warto zrobic jedno gniazdko na zewnatrz gdzie bedzie taras jakies radyjko czy cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Polećcie proszę duże sklepy z armaturą łazienkową gdzie towar można faktycznie dotknąć i zobaczyć na żywo, a nie na tylko na zdjęciu w katalogu. Z góry dzięki za info...

 

Salonika na związkowej , salon w Galii ,Ars Deko w Domixie na Łęczyńskiej, Smoluchowskiego Egen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Polećcie proszę duże sklepy z armaturą łazienkową gdzie towar można faktycznie dotknąć i zobaczyć na żywo, a nie na tylko na zdjęciu w katalogu. Z góry dzięki za info...

 

Jak macie czas, to można przejechać się do Radomia. Na ul. Warszawskiej są 3 duże salony, gdzie można sobie pooglądać i podotykać. Jak szukałem umywalki roca (w sumie to nie pamiętam już jakiego modelu), to w Lublinie rozkładali ręce. W Radomiu leżała w każdym salonie.

No i w Impero widziałem naprawdę fajne aranżacje. Polecam wycieczkę w poszukiwaniu inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzamy się wziąść za instalacje najpierw za elektrykę i w zwiazku z tym mam pytanie.

 

Co wyjdzie taniej zamówić kompleksowo materiał+robociznę u elektryka czy też samemu kupić material?

Ile płaciliście za elektrykę bo nie wiemy z jakimi kosztami się to wiąże?

O co mamy pytać elektryka?

 

PORADŹCIE COŚ!!!!!

Magda

 

Elektrycy w hurtowniach mają ogromne rabaty. Trzeba znaleźć takiego, co nie dolicza marży do materiału. Lepiej zapłacić trochę więcej pln za robociznę i kupować materiał za pośrednictwem wykonawcy z maksymalną zniżką (na kable 60-80%). Mogę polecić dobrego i uczciwego fachowca od elektryki, internetu i systemów alarmowych, który bierze 30 pln za punkt i udostępnia swój rabat inwestorowi. Jakby co to na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Forumowiczow. Mam pytanie: jaką firmę w Lublinie polecilibyście do zakupu kompletnego zestawu kotłowni i jego instalację (piec kondensacyjny jednofunkcyjny wiszący z zasobnikiem stojącym + wkład kominowy + uzdatnanie wody + wykonawstwo całej kotłowni, preferowane marki VAILLANT, może VIESSMANN ...). Dom stan zamknięty, nowe instalacje. Zalezy mi na pogodzeniu rozsądnej ceny z jakoscią i profesjonalną wiedzą instalatorów. Prosze o sugestie z Waszego doświadczenia. Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze zageszczarke i wiertnice pozyczyc ?:)

 

MC aby nie kupowac calego wkladu kominowego moze da sie komin w poziomie przez sciane :) pare zl zostanie

 

Teoretycznie można przekuć, ale ceramika no wraz z całym wykończonym kominem juz na gotowo wyprowadzone w gore to szkoda zostawić nie wykorzystane. Ale to co bym zaoszczedzil tu, chce zrekompensowac lepszymi (nizszymi) kosztami instalacji i lepsza (wynegocjowana) ceną zestawu kotła. Z tego co juz widze to roznice w cenach instalatorow dochodza do 700 PLN a to juz połowa wkładu. Ale dzieki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry. dawno nie zaglądałem. wrócę do WM

ja wypaliłem 2 m3 drewna (palenie w soboty/niedziele, nie każde), szwagier kupował worki w obim, więc podejrzewam że jeszcze mniej. nie mam czasu palić w kominku - mam inne zajęcia po południu

 

reku nie zjada 50 zł na m-c. nie wiem ile, ale całościowy rachunek za 2 m-ce mam 220 zł, niemożliwe, żeby reku zjadł połowę - przy 2 lodówkach, codziennej zmywarce, co 2-gi dzień pralka (6 osób mieszka)

filtrów nie wymieniam, co 2 -ce odkurzam

(na marginesie-odkurzacz centralny polecam. samemu rury położyć (mnie to wyniosłao niecałe 400 zł), a czy maszynę się kupi - to do zastanowienia)

kable kupował elektryk. mi poszło ok. 1800 m... serio, aż nie wierzyłem

żarówki, kontakty, pstryki - via internet

jest też wyciągnięty kabel 8-żyłowy a`la domofon, prąd do bramy, prąd do oświetlenia na podjazd i prąd do podświetlenia domu. osobna skrzyneczka na 4 bezpieczniki na zew. domu. wykorzystana na razie tylko brama, może wprzyszłościu oświetlenie?.

gniazdko na zew-nawet podwójne (po 2 stronach domu) i mocno się przyjdają oba

kable do kina domowego oczywiście. plus kable do internetu, plus do tv, plus do sterownika reku, alarmowe, do setrownika do pieca

elektryk mi doradził olbrzymią skrzynkę z bezpiecznikami - w sumie 2 linie na 2 pokóje (jedna światło, druga kontakty) wyszło ponad 40 bezpieczników - nie wiem czy to ma sens, ale jest

jest też moja fanaberia-przewód do komórki, w której kiedyś ma stać agregat, ajkby prąd dłużej wyłączyli. zasila lodówkę, rekuperator, część świateł, piec gazowy

agregatu oczywiście nie kupiłem, ale plan jest :)

łazienki oglądałęm na czechowie koło byłego dukata, ale doszliśmy do wniosku, że kupimy jednak w marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...