Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

1 dzien z budowy GWC rurowego ........... masakra koparka kobie od 7 rano patrzymy itp wszystko oki kolo 9:30 musialem sie zbierac ruszylem 9:45 ico slysze o 9:55 PANIE RURE WODNA przerwalismy ......... masakra 27m wykopu o glebokosci 2-3m zalane prawie 3/4 oczywiscie do tego caly ogrodek i cala ulica bo pan koparka wyciagnal ta rure aby lalo sie w strone ulicy a nie domu..2 godziny .............. zanim to zatamowali(kapiele i maseczki Blotne mam za freeee) byla to stara rura zakorkowana nieczynna gdzie nigdzie na mapie/gminie nie bylo) wszytkie zasuwy pozmykana i sie LEJE dalej , pogotowie zacisne zkorkowala ta rure i potem doszlismy do konca tej rury co wcodzi na moja dzialke i tak odkopane i przy wejsciu na dzialke zakorkowane :)... , dowa wylana z wykopu(pompa, koparka wylewala i 3 osoby wiadrami 3 godziny , jutr ozpbaczymy czy da sie tam wejsc i te rury ukladac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

1 dzien z budowy GWC rurowego ........... masakra koparka kobie od 7 rano patrzymy itp wszystko oki kolo 9:30 musialem sie zbierac ruszylem 9:45 ico slysze o 9:55 PANIE RURE WODNA przerwalismy ......... masakra 27m wykopu o glebokosci 2-3m zalane prawie 3/4 oczywiscie do tego caly ogrodek i cala ulica bo pan koparka wyciagnal ta rure aby lalo sie w strone ulicy a nie domu..2 godziny .............. zanim to zatamowali(kapiele i maseczki Blotne mam za freeee) byla to stara rura zakorkowana nieczynna gdzie nigdzie na mapie/gminie nie bylo) wszytkie zasuwy pozmykana i sie LEJE dalej , pogotowie zacisne zkorkowala ta rure i potem doszlismy do konca tej rury co wcodzi na moja dzialke i tak odkopane i przy wejsciu na dzialke zakorkowane :)... , dowa wylana z wykopu(pompa, koparka wylewala i 3 osoby wiadrami 3 godziny , jutr ozpbaczymy czy da sie tam wejsc i te rury ukladac :)

 

 

Musi byc hardcorowo... :popcorn: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Zamierzam zakupic i zainstalować do bramy wjazdowej siłowniki. Brama bedzie uchylna. Chcialem zapytac jakich firm montowaliście silowniki oraz czy mogę liczyc na jakieś namiary odnośnie sprawdzonych dystrybutorów/instalatorów.

 

pozdr

 

Darek

 

Ja wybralem silownik Marantec do bramy garazowej i zamierzam taki sam zakupic do bramy wjazdowej.

Duzo dobrego slyszalem na FM na temat tej firmy. Niemiecka firma, 5 letnia gwarancja. Nie jest najtansza, niestety:sick: .

Za pare tygodni bede mial montaz drzwi zewnetrznych i bramy do garazu przez firme z Lublina.

Jesli bedzie ok- to polece.

Jak narazie do "cieplego montazu" drzwi chcieli uzyc tanszych tasm paro- przepuszczalnych i paro-izolacyjnych.

Po mojej interwencji maja byc Illbruka. Nie zaszkodzi jeszcze raz przed samym montazem sprawdzic. Nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witamy :)

 

jaki domek ?? jakie parametry domku ?:) na plycie czy tradycyjnie ?:) jakis maly opis ?:)

 

Domek parterowy ok. 113m2, fundamenty tradycyjne.

Na razie dom jest w fazie projektowej. Projekt indywidualny cena za projekt adaptacje, przyłącza w raz z projektem zjazdu z działki na drogę wojewódzką około 6.5 tyś.

Ściany z pustaka600 (Długi Kąt) 24 cm + styropian.

Planuję rozpocząć budowę na początku września i zadaszyć do zimy, następny rok wykończenie domu lub inwestora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciany z silikatu daj duzo wieksza akumulacja , zrob miejsca na poddaszu na duzo welny z 40cm aby bylo miejsce , sciany -30cm styropianu grafitu i bedzie cieplo ,:) podloga 20cm garaz staraj sie odizolowac od domu juz na etapie fundamentow

 

:-) chyba żartujesz z tym dociepleniem. Na ścianę planuje max 15 grafitu. na ściany fundamentowe 5cm xps, podłoga 10 albo 15.

Niestety nie jestem syna jakiegoś prezesa i buduje na miarę swoich możliwości finansowych. Dom będzie ogrzewany ekogroszkiem albo dreno/węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabione mi zeszlo 313 m3 gazu od 4 lutego d o4 kwietnia mam gaz nic nie musze zamawiac, brudzic sie sprzatac, dokladac itp a w twoim domku pewnie mial bys polowe tego co ja kup najmniejszy piec jaki jest i masz komfort :) teniej cie wyjdzie niz na wegiel czy eko groszek to dolozysz do ocieplenia ;)

 

Ty to chyba w gazowni pracujesz, z takim uporem forsujesz to ogrzewanie gazowe :p

A jakoś nie możesz podać mi tego zużycia ze stycznia, pomimo że proszę już któryś raz ;)

 

Ale poczekamy cierpliwie, przyjdzie prawdziwa zima w kolejnym sezonie i już nie będzie tak tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drake zadzwonię do gazowni zalatwie ile gazu poszlo spacjalnie dla ciebie hehe :) bo gdzies mi wcielo to , nie lansuje gazowego , bo w takim malym domku jak robi gabione dal bym elektryczne podłogowe tylko ( bez kominow projektu nie trzeba przylacza tez nie a to pare groszy wychodzi , kotłowni kaloryferów a to z 10 tys wyjdzie jak nic itp. nie trzeba (a te pieniądze zaoszczędzone dal bym w izolacje wieksza) poczytać kilka ciekawych dziennikow budowy :) sa na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za takie wnikliwe śledztwo. Co prawda stan na 31.12. to wartość szacunkowa, ale i tak nie zmienia to faktu, że Twój dom niezależnie czy średnia temperatura w miesiącu to -5 czy 0 stopni, zużywa 150m3 gazu :) co stoi za tą magią? wieczorne relaksacyjne przepalanie w kominku może? :)

Żeby obraz nie był przekłamany podaj proszę orientacyjne zużycie drewna i nie będę miał uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

z ogrzeewaniem lansuje/nie lansuje

ja podobnie myślałem jak spawos

gaz wygodny.

nie trzeba pomieszczenia na opał

nie brudzi

plus wentylacja mechaniczna z odzyskiem, 20 cm styropiany lepszego, sterownik , który w dzień jak nas nie ma oraz noc jest na 19 *, w dzień na 22*

droższy piec

 

efekt rachuneki za gaz X-III ok. 1950 zł

plus 3 kubiki drewna (jeszcze coś zostało) na weekendy

pewnie na groszek, pelety byłoby taniej....ale o ile? wg mnie nie warto

 

dom średni (ponad 500m3 plus garaż ogrzewany)

i jak pisze spawos

do małego domku dałbym prądowe. bez poodłączania gazu. pewnie poszły by rurki w wylewkach, ale same rurki od ew. kotłowni do ew. kaloryfera

 

podłaczenie gazu dobre kilka tys, kotłownia, kaloryfery kominy lekko 25.000, razem ponad 30.000 (dlamałego domku pewnie mniej). ile to bedzie prądu?

 

jak dom standardowy (z pustaków glinianych, cgyba 10 czy 12 cm styropianu, 4 kominy, temp. w domu 24* dzień 20* noc - tak jest u szwagra porównywalne gabaryty), to paliwo stałę ma większy sens. wydał na gaz 3400 w tym roku, plus ok. 5-6 kubików drewna. mieszka bardziej na południu (koło tarnowa), więc u nas by poszło jeszcze więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że jestem jakimś przeciwnikiem gazu, PC, kospeli czy innych wynalazków ;)

 

Jestem przeciwnikiem podawania wartości cząstkowych - jeśli ktoś korzysta z gazu i kominka (czy węgla i kominka, czy PC i mat grzejnych, czy jeszcze innych hybryd), to niech podaje obie wartości zużycia. W końcu to nie żaden wstyd jak się okaże, że komuś innemu dom zużywa o 30zł mniej miesięcznie. Potem siedzi na forum taki inwestor, czyta jakie to nie tanie źródło ogrzewania, a później okazuje się, że te dane podawane w dziennikach budowy można sobie włożyć, bo ktoś "zapomniał" podać ile spalił rekreacyjnie w kominku, itp.

 

Jeśli ktoś lubi mieć wygodę, to jak najbardziej popieram, ale po co dorabiać do tego ideologię najtańszego ogrzewania ;)

 

Na ogrzewanie prądem nie zdecydowałbym się nigdy, chyba że znałbym osobiście kogoś, kto tym prądem grzeje i sam bym sprawdził podawane zużycie. Z dzienników budowy się wyleczyłem :)

 

Bastek, 19st. w nocy to dla Was nie za zimno?

Jakie zużycie prądu generuje rekuperator, bo z lenistwa nigdy nie chce mi się sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...