Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie poszukuję blaszanego garażu, tak na narzędzia itp. Macie może do odsprzedania po swojej budowie? chętnie odkupię.

Nie radze w takim garazu przechowywac elektro-narzedzi. Sam tak zrobilem. Ktorejs nocy po wlamie je stracilem, a Policja po dwoch tygodniach sprawe umozyla.

Brama z dwoma klotkami i zamkiem zamontowanym centralnie. Zlodzieje przepilowali dolna klodke, po czym lomem wygieli od dolu brame i po wszystkim. W garazy byl skladowany material za 20k, ukradli narzedzia za 1.5k. Pewnie sprzedali za 300zl ot chwila strachu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze w takim garazu przechowywac elektro-narzedzi. Sam tak zrobilem. Ktorejs nocy po wlamie je stracilem, a Policja po dwoch tygodniach sprawe umozyla.

Brama z dwoma klotkami i zamkiem zamontowanym centralnie. Zlodzieje przepilowali dolna klodke, po czym lomem wygieli od dolu brame i po wszystkim. W garazy byl skladowany material za 20k, ukradli narzedzia za 1.5k. Pewnie sprzedali za 300zl ot chwila strachu....

Tylko gdzie to wszystko trzymać jak budowa kilkanaście km od miejsca zamieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za fundamenty? Potrzebuję się szybko zorientować. Szukam, ale w tym gąszczu informacji tylko się gubię. Może byc koszt materiałów i skąd warto. Mam nadzieję, że udałoby nam się wykonać je samodzielnie z naszym majstrem. Wymiary 8,5x9 m. Pomóżcie proszę. Nie ukrywam, że zależy mi na najtańszym, ale sensownym rozwiązaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kazda gmina ma cos takiego jak PSZOK (punkt selektywnej zbiorki odpadow konunalnych) jakos tak w konopnicy można oddawać wszystko w poniedziałki musi to być posegregowane folia/ gruz itp. za darmo można oddac sensowne ilości(mowic ze z remontu) ja oddawałem co tydzień dwa tygodnie za freee :) w wiadrach itp.

 

trzeba mieć opłacone scmieci w danej gminie czasami chcą kwitek czasem nie zadzwonić zapytaćco i jak itp. jak na terenie miasta można 1m3 zamowic raz do roku za free umowic date chyba na 2-3 dni daja taki duzy worek 1m3 i ladujesz co masz i wywoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Forumowiczów z Lubelskiego,

czy ktoś może polecić solidną ekipę od elewacji działającą w okolicach Lublina i wykonującą prace kompleksowo - do wykonania tynk silikonowy, podbitka drewniana, montaż parapetów granitowych, wykonanie hydroizolacji i położenie płytek na balkonach i schodach wejściowych, cokół z płytek klinkierowych

 

naprawdę nikogo nie możecie polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak pozbyc sie smieci budowlanych?

Czy w naszym wojewodztwie sa jakies firmy zajmujacy sie ich wywozka?

 

Z prywaciarzy to wiem o firmie EKO-DYŚ, mają stronę internetową, za podstawienie kontenera 7m3 liczą sobie 350zł. Ze 2 lata temu jak się dowiadywałem to MPO Lublin życzyło sobie ponad 500zł za taki kontener.

Z tym "wywożeniem wiadrami":-) do PSZOK-u to domyślam się, że poza Lublinem łatwiej i nie robią problemów, ale np. w Lublinie w PSZOKu MPO pod który terytorialnie należę, weź przywieź partiami kontener kiedy tam stoi jeden kontener na gruz już pewnie częściowo zawalony...

 

A tak przy okazji, śmieszy mnie to za każdym razem, że na stronie UM Lublin w informacjach o nowym systemie zbiórki jest fotka pięknego PSZOKu chyba na Mełgiewskiej - duży plac, rząd kontenerów, a mogli strzelić fotkę z PSZOKu MPO gdzie ten cały syf zbierają chyba do 4 kontenerów postawionych (raczej upchanych) przed biurem:-) Piękna wizytówka. Widać profesjonalne przygotowanie do realizacji podjętego się zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zamierzał na wykończenie niewielkiego balkonu, tarasu to mogę odsprzedać izolację mineralną bezpośrednio pod klei i płytki. Nazywa się to to BOTAMENT MD-28, preparat dwuskładnikowy (płyn + proszek) do dwukrotnego nałożenia - można poczytać w internecie co to za cudo, mi to polecili w hurtowni. Myślałem o folii w płynie, ale wybrałem to.

Zostało mi wagowo ok. 3/4 takiego zestawu (10kg płyn + 25kg proszek) który po rabacie wyszedł ok. 390 zł.

Do tego dochodzi jeszcze taśma uszczelniająca ściana-podłoże SB78, ale to zużyłem (do dokupienia - ok 6zł/1mb).

Dość ciężko się to nanosi (taka kleista maź) ale po wyschnięciu wygląda jak lepka guma.

 

W razie czego kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...