Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

pulsacyjne.pl

Na Al. Spółdzielczości Pracy mają siedzibę, byłem, rozmawiałem, poprosiłem o wycenę.

I raczej jestem zainteresowany tylko kociołkiem, bo 120 zł za 1m2 podłogówki to trochę dużo.

 

Kto Ci dal taka wycene na podlogowke? Ja zaplacilem nie cale 80 zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Poziom 1 - 83,6 m2=10 032 zł. NETTO

Łatwo podzielić, o vat nie wspomnę.

Nie dodam do czarnej listy bo podziękowałem grzecznie i nie skorzystałem z PROMOCJI.

Pan zaproponował mi Auera Tylko na 23% vat z montażem w cenie 15 547,20 brutto.

 

Rozmawiałem z bardzo dobrym hydraulikiem, wypytał mnie o dosłownie wszystko, niektóre moje pomysły skwitował- "ja to panu to zrobię, ale tanio nie będzie, a jak pan zacznie użytkować to proszę nie dzwonić, że rachunki duże wychodzą."

Pan po "polibudzie", tłumaczyć nie trzeba, całe swoje życie w wyuczonym zawodzie i mi mówi. że serwis na miejscu to podstawa.

Bo jak coś się zepsuje, to maksymalnie można czekać na części 2 dni z zamontowaniem oczywiście.

Obecne temperatury są bardzo sprzyjające, i nic generalnie się nie stanie przez te 2 dni, ale...?

Będzie -15 i prosić się Panów od Auera na wczoraj ?

 

Hydraulik zaproponował Buderusa, jako markę.

Odpowiedziałem, że z "tej stajni" to mam na oku gb 162, potwierdził- górna półka, zamontuje i będzie serwisował.

Więc mam dylemat czy w pulsatora pchać się na pewno, czy zaufać hydraulikowi i dać sobie spokój z nowinkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od rolnika prosto z lasu, mój ojciec jest stolarzem,

na drzewie zna się, później do tartaku i jest.

Sąsiad kupował w nadleśnictwie, zadzwonił do kilku leśniczych po prostu.

W ubiegłym roku stawiał garaż, to nie bawił się w szukanie, gdzie taniej, tylko pojechał do tartaku w Wojciechowie.

Z tego co pamiętam to było po 800 zł m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od rolnika prosto z lasu, mój ojciec jest stolarzem,

na drzewie zna się, później do tartaku i jest.

Sąsiad kupował w nadleśnictwie, zadzwonił do kilku leśniczych po prostu.

W ubiegłym roku stawiał garaż, to nie bawił się w szukanie, gdzie taniej, tylko pojechał do tartaku w Wojciechowie.

Z tego co pamiętam to było po 800 zł m3.

 

Dla mnie najważniejsze jest, aby bylo odpowiednio wysuszone i zaimpregnowane najlepiej cisnieniowo- tak slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest, aby bylo odpowiednio wysuszone i zaimpregnowane najlepiej cisnieniowo- tak slyszalem.

 

Masz racje cisnieniowka jest najlepsza. Tez o tym myslalem, ale granica jest dlugosc krokwi. Moje byly za dlugie na takie rozwiazanie.

Ekipy od podlogowki nie moge Ci niestety polecic gdyz po wykonaniu roboty i skasowaniu kasy nie ma z nimi wogole kontaktu.

Nie odbieraja telefonow, po za tym pomylili w rozdzielaczach zasilanie z powrotem. Zostalo to wylapane przy montazu Pci.

Styropian klasc tez musialem ich uczyc:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje cisnieniowka jest najlepsza. Tez o tym myslalem, ale granica jest dlugosc krokwi. Moje byly za dlugie na takie rozwiazanie.

Ekipy od podlogowki nie moge Ci niestety polecic gdyz po wykonaniu roboty i skasowaniu kasy nie ma z nimi wogole kontaktu.

Nie odbieraja telefonow, po za tym pomylili w rozdzielaczach zasilanie z powrotem. Zostalo to wylapane przy montazu Pci.

Styropian klasc tez musialem ich uczyc:bash:

 

He he znam takie przypadki. Moi geniusze od podłogówki tam gdzie nie było zbyt równo i było mnóstwo rur to sobie połamali kawałeczki i powsadzali pomiędzy, szpary były na 2-3 cm. Kiedy zapytałem co to jest? powiedzieli że ocieplenie podłogówki wtedy prasknąłem śmiechem. Resztę dnia spędzili na uszczelnianiu dziur pianką i docinaniu prawidłowo wszystkiego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he znam takie przypadki. Moi geniusze od podłogówki tam gdzie nie było zbyt równo i było mnóstwo rur to sobie połamali kawałeczki i powsadzali pomiędzy, szpary były na 2-3 cm. Kiedy zapytałem co to jest? powiedzieli że ocieplenie podłogówki wtedy prasknąłem śmiechem. Resztę dnia spędzili na uszczelnianiu dziur pianką i docinaniu prawidłowo wszystkiego :).

 

U mnie zaczeli gore ukladac rowno jak leci, o mijance nie slyszeli. A pianowanie szpar sam robilem, wolalem im tego nie zoswtawiac.

Najsmiesniejsze jest to, ze jak sie pozniej okazalo zajmuja sie rowniez posadzkami, wiec powinni wiedzic jak ulozyc pod nia styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sezon za mna (czyli rok od kiedy spisalem liczniki )

zuzycie przez rok wiec poszlo rodzina 2+2

Poszło

gazu :1237m3

wody 101m3 ale tutaj w lecie byl ogrodek robiony i podlewane 2 a czasem 3 razy dzienni po godzine ile poszlo nie wiem , kanalizacje nam robia i teraz bede zakladal osobny licznik na ogrodek

energia 3214 no niestety spisalem tylko calkowite zuzycie a nie podzielilem na taryfy ;/ ale rachunki srednio 140 za miesiac wychodza

 

wiec za gaz zaplacilem 2700zl za ciepla woda z ogrzewaniem gaz (po 2,18)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie zadane powyżej przez Grzesiulla "szukam informacji skąd nabyć drzewo na dach ???". Oraz czy macie sprawdzoną i dobrą ekipę do zrobienia dachu(więźba i pokrycie blachodachówką)

 

Mogę Ci polecić "moich dekarzy", szef ekipy ma tartak i sami wycinają więźbę - nie ma marudzenia że krzywo i nie wymiarowo. Mają jedną wadę brak czasu są mało terminowi, ale jak Ci się nie spieszy warto zadzwonić, dane mogę wysłać na priw.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sezon za mna (czyli rok od kiedy spisalem liczniki )

zuzycie przez rok wiec poszlo rodzina 2+2

Poszło

gazu :1237m3

 

wiec za gaz zaplacilem 2700zl za ciepla woda z ogrzewaniem gaz (po 2,18)

 

zapomniałeś jeszcze o abonamencie (+ ok. 250 zł) ;)

 

no i koszt drewna do rekreacyjnego palenia w kominku został pominięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...