Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej!

ZUD, tak jak mówi Jayer, znajduje się w starostwie, na parterze. Wchodząc wejściem od strony gminy, tym tylnym, to należy skręcić od razu w prawo. To ostatnie drzwi po lewej stronie.

 

A jeśli chodzi o wywrotki to powiem, że Jayer potrzebuje tyle, co dla nas stanowi zaledwie kroplę. W naszym wypadku najlepiej byłoby podnieść cały teren do wyskości ulicy, ale ta będzie niebawem utwardzana co oznacza, że jeszcze troszkę się podniesie. Na dzień dzisiejszy mamy 1.30 niżej, a metrów powierzchni 2.000. Zakładając, że na zwykłej wywrotce mieści się 8 m3 czegokolwiek, to łatwo policzyć ile nam potrzeba. Tylko nie liczcie, bo się przerazicie! Z tego powodu zastanawiamy się, czy nie odpuścić sobie kupna mniejszej działki obok. Co prawda kusi, bo cena bardzo atrakcyjna, ale wtedy dojdzie jeszcze 100 wywrotek do nawiezienia. Rzecz jasna zaczniemy od nawiezienia tam, gdzie będzie stał dom i gdzie będzie komunikacja ogrodowa. Może pokusimy się na staw? Choć z uwagi na naszego czworonoga kochającego każdą wodę jest to niewskazane. Za to jaką ilość piachu byśmy dzięki temu zyskali?!

 

Senser - glino piasek jaknabardziej! A jeśli zmiesza się go z gruzem ceglanym od Bobo30 to wyjdzie coś bardzo ciekawego i wcale nie lichego. Najwyżej dokupię piach i zmieszam. A obiętość dzięki Wam będzie większa. Na spodnie warstwy wszystko się nada. Ekspertyza geotechniczna wykazała, że u nas i tak jest glina mniej lub bardziej piaszczysta, więc zżyliśmy się z myślą o podwójnym drenażu (przy domu i na całej działce).

 

Jeyer, zdeklaruj się co chcesz? Czy gruz ceglany Cię interesuje? I jakie ilości? Ustalmy podział przed działaniem. Jeśli potrzebujesz 20 wywrotek to myślę, że maksymalnie powinieś wziąć tego 8 wywrotek. Resztę powinno stanowić coś bardziej przepuszczalnego, abyś nie miał wiecznych kałuż. Jeśli rozważasz drenaż to nad nim też powinna być warstwa przpuszczalna, albo mądrze położona glina poprzedzielana piaskiem.

Jakoś się tym podzielmy zawczasu.

 

Bobo30 i Senser powiedzcie proszę czy te glino piachy i gruzy ceglane są na Waszych działkach, czy u kogoś innego? Macie transport czy do nas należy jego organizacja? Jakie przewidujecie terminy odbioru? Jakie ilości macie? I napiszcie na priv do mnie i Jayera swoją cenę, koniecznie!

 

Pozostająca w super nastroju właścicielka ziemi w Odrano-Woli

ula :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretyzując...

 

Ale już na serio...

Ja będe kopać dół pod szambo, jak wiadomo 10 m3. I w miejscu w którym ono będzie to niestety 100% gliny (nawet bez szpadla). Szambo będe montował może jakiś czerwiec (??) może wcześniej, dokładnie nie wiem...

Więc będe miał do zbycia ok 8 m3 czystej gliny, której nie chcę widzieć u siebie na działce, a którą to oddam za kwotę 0,00 zł (najlepiej przelewem) z ew. waszym/twoim transportem.

Nie wiem czy taki temat by cię Ula wogóle interesował...

U mnie będzie podczas kopania koparka, więc można by zgrać wtedy ew. transport, jeśli wogóle by cię to interesowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Skonsultowałam sprawę ze Sławkiem i ustaliliśmy, że najlepiej byłoby tę glinę dać na tył działki, tam gdzie płynie Rokicianka, aby stanowiła barierę gdyby woda w rzeczce podniosła się. Taka ilość gliny w ogólnej ilości jaką potrzebujemy jest jaknajbardziej do przyjęcia, przecież to zaledwie promil! Za to Sławek ma inne zdanie. Złożenie jej pod rzeczką jest naszym kompromisem. Nawet uznaliśmy, że to świetny pomysł. Największym problemem (ale niekoniecznie) może być pora Twoich, Senser wykopów. Do tego czasu chcielibyśmy mieć sprawę z nawózką z głowy. Chyba, że nawieziemy tylko tyle, aby można było stawiać dom jednocześnie przesuwając na później podniesienie reszty terenu. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się nawiązać kontakt z atrakcyjnymi dostawcami piachu. Jeśli będą bardzo atrakcyjni i nie będą ograniczeni ilościami to szalejemy, ale jeśli napotkamy przeszkody, to będzie opóźnienie i zupełnie ralne stanie się zabranie gliny z Twoich oczu. Jeśli będziesz znał konkretniejsze terminy to proszę o informacje. Gdyby odezwał się do Ciebie Jayer z lepszą propozycją to jasne, że nie będziemy rościć pretensji.

ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...