Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Cześć!

Znalazłam tańszą firmę od Toi Toi - WC Serwis 0 801 133 088. U nich miesiąc z serwisem co 2 tygodnie kosztuje 281zł brutto (dla przypomnienia w Toi Toi 311zł brutto).

 

Dowiedziałam się też, że tartak w Długosiodle, ma drewno porównywalnej jakości co tartak w Antoninowie, ale ma niższe ceny. Jak tylko je poznam to Wam podam. Telefon też.

 

Ktoś ostatnio pisał o kostce granitowej na ścieżki i podjazdy. Mam chyba namiary na taniego sprzedawcę. Jeśli ktoś chce, to służę. Nie sprawdziłam osobiście, dlatego nie podaję na forum.

 

Sama zaś poszukuję dobrego styropianu do ocieplenia fundamentów (w stylu "Termo W", albo "Termo W Geo" Organiki) w dobrej cenie. Czy ktoś może polecić jakiś skład? I dostawcę piachu, który nie zedrze za dostawę?

 

Póki co termin 9 sierpnia jako pierwszy dzień naszej budowy jest realny :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

 

Sama zaś poszukuję dobrego styropianu do ocieplenia fundamentów (w stylu "Termo W", albo "Termo W Geo" Organiki) w dobrej cenie. Czy ktoś może polecić jakiś skład?

 

 

A może być producent? :)

Ja kupuję styropian w dobrej cenie pod Nadarzynem, firma CRONA, Kajetany ul. Brzozowa 13, tel. 7298708.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, Twój dostawca piachu działa na terenie Żyrardowa. Za dostawę piachu do Grodziska musiałabym dopłacić do ceny, jaką płaciłaś jeszcze 20zł za paliwo.

 

Marcin, w Cronie pracują bardzo mili ludzie, lecz nie produkują tego co ja potrzebuję. Mi zależy na styropianie typowym do ocieplenia fundamentó (to na początek) i do tego frezowanym. Pan, z którym rozmawiałam mówi, że produkują z tych najmocniejszych tylko styropian 20, czyli taki, jaki daje się na podłogi. Twierdzi, że ludzie właśnie ten biorą do fundamentów. Ja waham się, może ktoś coś doradzić? Nasz teren mimo podwyższenia o ponad metr i tak jest podmokły. Na bank pod fundamenty będzie podchodzić woda. Dlatego zależy mi na takim rozwiązaniu, abym za parę lat nie miała grzyba wchdzącego przez podłogi. Oczywiście styropian to jeden z kilku kroków zapobiegających przed wilgocią. Crona ma chyba faktycznie ceny dość dobre, bo za styropian podłogowy za m3 chce 147zł brutto. Transport przy 8m3 wyniósłby mnie 50zł.

 

Miałam też wczoraj telefon z tartaku w Długosiodle. Ceny już znam, i tak: calówka - 450zł netto/m3,

kantówka, łaty i kontrłaty - 600zł netto/m3,

stemple 2,50mb i 3,00mb odpowiednio 3,50zł i 4,00zł/szt.

Cena może pozostać ceną docelową, jeśli zapłaci się od ręki przy dostawie i zrezygnuje z fakturki.

Transport w cenie.

 

P.S. Bobo, jak samopoczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie mieliście przerw w dostawie prądu (pytam tych co mieszkają)? U mnie od burzy w piątek (17:00) o soboty (13:00) prądu nie było. Jak na razie najdłuższe wyłączenie. I okazało się że tylko 20 godzin gdyż akurat w sobotę było wyświęcenie kamienia węgielnego kościoła 100 m ode mnie. Bo np. niektórzy sąsiedzi są podłączeni do innych przewodów położonych na tych samych słupach co moje przewody. Tym niemniej są to inne przewody. I ci sąsiedzi jeszcze dzisiaj rano (to już 4 dni) prądu nie mają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zapisałam sobie, ale nie mam przy sobie kartki, z tego co pamiętam 770zł netto za drewno na więźbę

 

Ja p..... to ładnie ceny wzrosły od zeszłego roku....

Ja płaciłem bodajże 570,00 zł Netto (to netto było w sumie do zapłaty) co jak widzę teraz to nawet deski są droższe...

Oj braknie nam tego drzewa, braknie...odbije się to na kominkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być producent? :)

Ja kupuję styropian w dobrej cenie pod Nadarzynem, firma CRONA, Kajetany ul. Brzozowa 13, tel. 7298708.

 

Sorki Marcin, ale co do tego "producenta" to ja bym się poważnie nad nim zastanowił...już nie jedną "legendę" o nim słyszałem....

Nie potrafię narysować takiego łuku jakim powinno się go omijać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobotę było wyświęcenie kamienia węgielnego kościoła 100 m ode mnie.

No właśnie ja sobie tak w tym kontekście o tobie pomyślałem i twoich sąsiadach...

Jestem ciekawy jak na to zareagowaliście...

Obiekt sakralny obiektem sakralnym...ale co tu dużo gadać....jest to pewna uciążliwość...

Ja się początkowo obawiałem klasztoru zakonnic oddalonego ode mnie gdzieś z 500 m....a tu 100...

 

Dla mnie to oni wyskoczyli z tym miejscem....spodziewam sie, że zakupili dużo więcej ziemi niż jest ogrodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobotę było wyświęcenie kamienia węgielnego kościoła 100 m ode mnie.

No właśnie ja sobie tak w tym kontekście o tobie pomyślałem i twoich sąsiadach...

Jestem ciekawy jak na to zareagowaliście...

A jak można zareagować? Jakieś sugestie?

Obiekt sakralny obiektem sakralnym...ale co tu dużo gadać....jest to pewna uciążliwość...

Myślisz że nie będzie można pić piwka przy grilu w niedzielę? ;-) Chodzić po podwórku w niedzielę rano w samych gaciach ;-)

 

Tak na poważnie najbardziej boję się samochodów parkująych mi przed domem. I żeby mnie nie wykleli z ambony jak będę kosił trawę w niedzielę ;-)

 

A swoją drogą to rzeczywiście śmiesznie się robi. Mieszkasz na wsi. Wyglądającej na letniskową. Zabitej dechami (sam "zabiłem" robiąc płot ;-) ) a tu okazuje się że środek cywilizacji.

Ja się początkowo obawiałem klasztoru zakonnic oddalonego ode mnie gdzieś z 500 m....a tu 100...

A co taki klasztor Ci przeszkada? Bałeś się codziennych wizyt siostrzyczek ;-) Czy głupio było spacerować po działce w negliżu? Albo użądzić garden party w stroju biblijnym (tym z Genesis - rozumiesz Adam i Ewa - tylko może bez tych nieekologicznych listków figowych ;-) )

Dla mnie to oni wyskoczyli z tym miejscem....spodziewam sie, że zakupili dużo więcej ziemi niż jest ogrodzone...

To chyba z tymi domami co na tej okolicznej ziemi stoją. Z przeznaczeniem na plebanię ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus gwoli jasności nic nie jest w stanie ograniczyć mi prawa do mojej własnośći...obawiając się klasztoru miałem na myśli jego fizyczną uciążliwość (hałas dzwonów).

A pytając ciebie o reakcję miałem na myśli również hałas....i raczej pewne zagęszczenie ruchu....i ogólnie czy się ucieszyłeś czy raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc jak ogrodzili i zaczął jeździć ciężki sprzęt to pomyślałem że powstaje mi pod bokiem jakiś zakład typu Budokrusz. W porównaniu z tym kościół jest lepszy.

 

Czyli mówiąc otwarcie - wolałbym w tym miejscu po prostu ładne domki. Ale potrafię wyobrazić sobie że powstały tam gorsze rzeczy. Np. meczet z którego muezin kilka razy dziennie by zwoływał na modlitwę ;-) ;-) czy filia Budokrusz'u (mam do nich 500 m i oddzielają nas lasek i ogródki działkowe - ale jak wyjdę przed dom to słyszę pracujący tam sprzęt).

 

A najbardziej przeszkada mi energetyka. Nie wiem czy zauważyłeś że postawili las słupów. Nie chcieliśmy się zgodzić by stanęły na naszym gruncie to co zrobiła energetyka - na odcinku gdzie nie było zgody puściła ziemią (jakieś 100 m) a wczesniej i później - na słupach. Jak by nie mogli w całości puścić ziemią zamiast szpecić krajobraz. Skoro można w ziemi na odcinku 100 m - to dlaczego nie na odcinku 1000? Ale nie - słupy muszą być. A później idzie wichura, gałezie pozrywają przewody a ludzie prądu nie mają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Marcin, ale co do tego "producenta" to ja bym się poważnie nad nim zastanowił...już nie jedną "legendę" o nim słyszałem....

Nie potrafię narysować takiego łuku jakim powinno się go omijać...

 

Hmm, nie słyszałem nic na ten temat. Jakie legendy mogą dotyczyć styropianu? :o

Mam ich styro na domu od prawie 4 lat i jeszcze się trzyma :)

Ich FS20, który teraz kupiłem jest według mnie nawet mocniejszy od innego FS20, który mi kupowali hydraulicy pod podłogówkę.

No ale w takim razie, jeśli to podejrzany namiar to wycofuję swoje polecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawił się temat cen drzewa (co prawda więźby ale zawsze) to mam pytanie o ceny drewna do kominka. Mam już trochę ale chcę jeszcze dokupić. Na razie najlepsze oferty jakie znalazłem to (ceny z przywiezieniem):

1) Dąb tegoroczny (niezbyt suchy) - 150 zł /mp

2) Dąb suchy - 158 zł /mp

 

Są to jak napisałem, ceny z przywiezieniem za pocięte i porąbane drewno.

 

Czy ktoś ma może namiary na jakieś interesujące oferty? Mogą być inne gatunki (nawet sosna) i nie musi być porąbane i pocięte ale z przywiezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Marcin, ale co do tego "producenta" to ja bym się poważnie nad nim zastanowił...już nie jedną "legendę" o nim słyszałem....

Nie potrafię narysować takiego łuku jakim powinno się go omijać...

 

Hmm, nie słyszałem nic na ten temat. Jakie legendy mogą dotyczyć styropianu? :o

Mam ich styro na domu od prawie 4 lat i jeszcze się trzyma :)

Ich FS20, który teraz kupiłem jest według mnie nawet mocniejszy od innego FS20, który mi kupowali hydraulicy pod podłogówkę.

No ale w takim razie, jeśli to podejrzany namiar to wycofuję swoje polecenie :)

 

Ściany się trzyma...gorzej z prametrami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do studni - ponieważ było nas 3 (czyli 3 studnie) obok siebie więc cena została ustalona na 100PLN/m. pozdrawiam

Tommi

 

Jezu Chryste?? :o :o :o

Szok, tyle z was skosił za studnie??

No chyba że w rurze osłonowej??

 

U mnie bez rury osłonowej wziął 45 zł/mb i za mb filtru 100 zł.

 

to jak bedzie, trzeci raz juz proszę, dasz namiar na studniarzy? czy to może słodka tajemnica???? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...