Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Senser - zadzwoń do Gminy. W ochronie środowiska podadzą Ci namiary na firmy które mają licencje na okolicę. Naprawdę duży wybór.

 

Odpowiadając na Twoje pytania:

1) Nie pamiętam dokładnie ale ok. 8 zł za wywóz + 1 zł z kawałkiem za miesiąc dzierżawy

2) 120 l

3) co 2 tygodnie przyjeżdzają. Nie zawsze wystawiam kosz. Wtedy nie płacę. Z drugiej strony jak mam jakąś robotę wystawiam dodatkowe worki. Czasami je policzą - czasami nie.

4) Nie wiem. Wg mnie to przesada. Ale możesz po prostu sprawdzić jak będzie u Ciebie. Bez problemu zmienisz po np. 2 miesiacach.

 

Na marginesie - jeszcze trochę segreguję śmieci, acz gmina do tego niezbyt zachęca. Np. worki trzeba kupować a nie zawsze są w sklepie (szczególnie te na plastyk). W innych gminach dostajesz 1 worek pusty przy przekazaniu pełnego.

 

Konkretnie segreguję zielsko (na kompost), plastyk i papier. Papier częściowo oddaję, częściowo zbieram do rozpalania kominka :-D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieciaki, dzieciaki...pomóżcie :-)

Zastanawiamy się nad wyglądem naszej łazienki....szukamy inspiracji...

To łatwo spiepszyć, nawet z dużymi pieniędzmi....glazurnik wchodzi teoretycznie 20-ego, więc za późno na zabawę z projektantem...

A zresztą on też by nam pewnie nie pomógł...podobają nam się czasem wręcz wykluczające się rozwiązania....

My jesteśmy raczej wzrokowcami...potrafimy ocenić że to a to nam się podoba...a z drugiej strony

Z jednej strony jest wszystkiego w brud...z drugiej nic :-), jak coś jest to się okazuje, że zawsze to co nam wpada w oko to jest to najdroższe w tym sklepie (w też tak mieliście/macie ??? :-) )

 

Gdzie można poszperać jakieś ciekawe aranżacje?? Przetrzepaliśmy większość stron wiodących polskich producentów...i nic...

Boooże łazienka to gorsze od wyboru projektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, zacznij od koloru scian. Jaki Ci sie podoba. Od razu ograniczysz wiele rodzajow plytek, potem pomysl o meblach, jakie funkcjonalnie Cie interesuja i w jakich barwach wystepuja. Pewnie zmienisz w tym momencie kolor scian. Zawezasz spektrum poszukiwan juz niemal do minimum. Zdecyduj sie na wielkosc i pokrycie (mat, blyszczace itp.). Zobaczysz ze juz niewiele z tych plytek zostalo do rozdysponowania. Na koncu pomysl o armaturze i kibelku, prysznicu/wannie. Wszystko zlozy sie na jedna calosc. Jednym slowem w ciagu jednego wieczora zrobisz to sam. Znajdziesz swoja plytke i bedzie cacy.

 

Taka byla droga mojej drogiej zony... :-)

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, zacznij od koloru scian. Jaki Ci sie podoba. Od razu ograniczysz wiele rodzajow plytek, potem pomysl o meblach, jakie funkcjonalnie Cie interesuja i w jakich barwach wystepuja. Pewnie zmienisz w tym momencie kolor scian. Zawezasz spektrum poszukiwan juz niemal do minimum. Zdecyduj sie na wielkosc i pokrycie (mat, blyszczace itp.). Zobaczysz ze juz niewiele z tych plytek zostalo do rozdysponowania. Na koncu pomysl o armaturze i kibelku, prysznicu/wannie. Wszystko zlozy sie na jedna calosc. Jednym slowem w ciagu jednego wieczora zrobisz to sam. Znajdziesz swoja plytke i bedzie cacy.

 

Taka byla droga mojej drogiej zony... :-)

 

Pozdro

Jay

 

To jest aż tak proste ,że za proste :-)

Ano dlatego że trudno nam, tak jak pisałem stworzyć coś w wyobraźni...jak chodzimy po sklepach to nawet nie wiesz jak ławto nawet sprzeczne stylizacje mogą się pdobać....zdecydowanie łatwiej jest ocenić już coś gotowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic Ci juz wiecej nie poradze. Masz klopot stary...

Ja wlasnie siedze i ogladam katalog Oras'a i Grohe. Niestety przegapilem okazje, gdy w zeszlym roku juz wszystko bylo ustalone. Dzis, "trzeba sie jeszcze rozejzec"... :-) Normalnie "film, ze mucha nie siada".

Ale czuje, ze wrocimy do pierwotnego wyboru. Kartke z nazwami modeli i ustalonymi cenami mam w portfelu. Rok nosze. Dzieki Bogu kibel juz kupilem taki jak chcialem :-):-):-):-):-)

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, a bardzo chcesz kombinować? Ustal sobie umiejcowienie sprzętów, lustra, daj kafelki jakie Ci wpadną w oko w Opeksie - tam są zrobione coś jakby gotowe łazienki - podłoga dobrana do ścian.

Wybierz sobie renomowanego producenta armatury i kibelków np. Hansa, HansGrohe lub Grohe i Koło lub Roca.

Rzuć sobie gdzieś dekor i łazienka gotowa :D Nam nie podobały się żadne wypukłe dekory więc dobieraliśmy takie małe kwadraciki w podobnym odcieniu. Kafelki wybieraliśmy właśnie w Opeksie oglądając boksy z gotowymi zestawami podłoga-ściany. Projektantka pomagała nam w umiejscowieniu sprzętów i tych kwadracików.

Nie ma co za bardzo kombinować, zwykle pierwszy wybór jest najlepszy.

My się sugerowaliśmy zdaniem glazurnika który twierdził, że hiszpańska glazura jes najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potzrebuję super szybkiej informacji!!!!! :o

 

gdzie jutro mogłabym kupić gotowy projekt szamba?????

 

 

W sumie to ja się dziwię takim sytuacom...

Sam nawet o to nie prosiłem, ale podczas adaptacji i projektu i działki projektantka sama "dała" mi w pakiecie projekt szamba...

Więc ja na twoim miejscu uderzyłbym właśnie do osoby, która ci robiła adaptację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty się wszystkiemu dziwisz....

 

a odpowiedx jest prosta - mam projekt indywidualny, zadnego pakietu nie dostałam.

 

prosze o konstruktywna pomoc.

 

z góry dziękuję, aśka

 

Tym bardziej jest to konstruktywna pomoc!! Nich ci nie robi łaski!!! Mi dała ten projekt tylko za adaptacje!!! A na pewno skasowała cię więcej za indywidualny!!

Wszystkiemu się nie dziwię...jedynie próbą naciągania inwestorów na niepotrzebne koszty...w tym przypadku twoje...to źle??

 

Mało tego...oni takich projektów mają "na pęczki" samych xerówek na które tylko pieczątki trzaskają!! Żaden dla nich problem...a ty teraz musisz szukać....nic prostszego złapać za telefon i powiedzieć jaka jest sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie nie jest takie proste!!! jeśkli robisz projekt indywidualny u architekta, który robił do tej pory biurowce a ten domek jest jego pierwszym osiagnieciem w dziedzinie jednorodzinnej - to skąd niby ma miec projekt szamba???? w biurowcach zazwyczj mają kanalizacje.

 

a architekt jest baaardzo o.k. i złego słowa nie dam powiedzieć - poza tym to kumpel z podwórka, jeszcze z lat dziecinnych, i jakby miał, to by dał!!!

 

nie każdy inwestor to dupa wołowa, dająca robić sie w balona.

 

ale pomoc już dostałam, stąd pytanie nieaktualne.

za zainteresowanie dziękuję, i jakbyś mi wysłał mailem namiary na studniarzy, to bym ci była baaardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...