Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam,

 

Mam projektowo sporą ilość różnego rodzaju wylewek, stropów, - ogólnie cała chałupa jest na szkielecie żelbetowym - stąd pytanie o tanią i sprawdzoną betoniarnię w rejnie pod Nadarzyńskim.... wczoraj odwiedziłem Chemabud w Sokołowie - podobno mają dobre ceny... Co polecacie?

 

Z góry dzięki! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja bralem beton w Chemabudzie. W sumie jakies 60 m3 :oops: Mozna sie dogadac :roll: przyjezdzaja na czas, zamawialem na telefon, operator pompy kumaty. W zeszlym roku trzeba bylo tydzien wczesniej zamawiac. Beton z pompa w zeszlym roku mieli najtaniej w okolicy. Inni liczyli jakies dziwna kase za pompe.

 

Polecam

 

Hydraulicy koncza powoli, elektrycy sie wzieli za parter, ekipa zamontowala okna zostaly obrobki przy kominach i kilkadziesiat dachowek. Jest szansa ze w przyszlym tygodniu wyjde z "grupy bez dachu".

Jakby sie kto pytal branie jednej ekipy do calosci prac razem z dachem to czasem glupota :evil:

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem beton w Chemabudzie. W sumie jakies 60 m3 :oops: Mozna sie dogadac :roll: przyjezdzaja na czas, zamawialem na telefon, operator pompy kumaty. W zeszlym roku trzeba bylo tydzien wczesniej zamawiac. Beton z pompa w zeszlym roku mieli najtaniej w okolicy. Inni liczyli jakies dziwna kase za pompe.

 

Polecam

 

Hydraulicy koncza powoli, elektrycy sie wzieli za parter, ekipa zamontowala okna zostaly obrobki przy kominach i kilkadziesiat dachowek. Jest szansa ze w przyszlym tygodniu wyjde z "grupy bez dachu".

Jakby sie kto pytal branie jednej ekipy do calosci prac razem z dachem to czasem glupota :evil:

 

pozdrawiam

Zonzi

 

Sporawo tego betoniska wyszło u Ciebie! - Jak juz policzę co i jak u mnie -to też się pochwalę....

 

P.S, jest szansa na pozwolenie za 2-3 tygodnie już !!!! - żeby nie zapeszyć!

 

Nie mogę się doczekać startu!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez z pytaniem i oczywiscie z prosba o szybka reakcje-odpowiedz. Co sadzicie o cenie 80 pln/m2 dachu (dach prosty, dwuspadowy, ok 200 m2). Cena obejmuje polozenie wiezby, odeskowanie, laty, kontrlaty, blachy, obrobka okien i komina. Tylko robocizna. Innymi slowy czy 16 kpln za zrobienie dachu to cena nieodbiegajaca od standardow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna prac ciesielskich przez polecanego przez grodziską firmę Kasta cieślę (p. Kałuża) 60 zł/m2 (więźba, deskowanie i 1 raz papa) oraz dekarza (p. Paż): blachodachówka 35 zł/m2, dachówka 65 zł/m2. Fachowcy z dalszych okolic są o ok. 15 zł/m2 tańsi. Ceny ze stycznia br.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw
Czy ktoś kojarzy ekipę budującą p. Mirosława Strzemiecznego z Jaktorowa? Jeśli ktoś miał z tym panem jakieś doświadczenia to bardzo proszę o info.

O Strzemiecznym słyszałem raz - kiedy w zeszłym roku wymieniałem okna u siebie, i rzuciliśmy panom, że będziemy w tym roku budować dom i że szukamy ekipy, to padł tekst "no ale chyba nie Strzemieczny!". Ogólnie w Jaktorowie nie ma dobrej opinii.

Kiedy chcecie zacząć? Ile czasu będziecie sami spędzali na budowie?

Ja rozważałem następujące ekipy znane w okolicy (tylko te, o których ludzie dobrze mówią):

1. p. Kruk - murarz z ul. Błotnej, obecnie mieszka "na blichu", okolice ul. zagłoby. Starszy pan, muruje powoli ale solidnie. Niestety nie ma swojej ekipy, a ja nie chciałem organizować "na szybko" kogoś niepewnego do pomocy, poza tym chciałem dom wymurować w przyzwoitym tempie.

2. Ekipa z grodziska - wyleciało mi nazwisko. Są drodzy, ale chyba z siedmiu ich zasuwa, dom powstaje naprawdę szybko. W Jaktorowie znam trzy domy przez nich wybudowane, w tym jeden zwiedziałem. Wszyscy, którzy po nich robią, chwalą. Można się z nimi umówić na stan surowy, ale i na dalsze prace. U mnie odpadli ze względu na cenę - w zeszłym roku ok. 60 tysięcy za robociznę domu 150m do więźby. Telefon do nich to 696454159, nazwiska nie pamiętam.

3. p. Wesołowski - już nie pamiętam, skąd miałem na niego namiary, ale też zdobyte lokalnie. tel. 665724133.

4. p. Bartosiewicz - zaczynał od hydrauliki, ludzi ma dużo, robią wszystko. Z założenia poświęcają letnie miesiące na stany surowe, ew. jakieś instalacje, a zimą wykańczają. Polecany w kilku miejscach. Niestety na ten rok nie miał terminów na większe prace (chociaż w sumie radzę zadzwonić - obecnie rozmawiam z nim o kilku rzeczach, to czas ma - oczywiście nie swój, a części swojej ekipy). Tel. 601379484.

5. Ekipa górali budująca po okolicy - budowali na ul. alpejskiej (chyba ze trzy czy cztery domy), później ludzie zaczęli ich z polecenia brać do innych, również mniejszych robótek - chwaleni, niestety trzeba załatwiać im wszystkie narzędzia większe (nocują w jakimś barakowozie lokalnie najętym). Cenowo podobno byli ok, ale nie dopytywałem się dokładnie, bo nie czułem się na siłach dostarczać jakieś betoniarki, zagęszczarki czy jak to się tam wszystko nazywa. Tel. do nich to 781791165.

5. p. Rola - człowiek lokalny, domów (już zamieszkałych) wybudowanych w jaktorowie znam (oczywiście z zewnątrz) kilka. Rozmawiałem chyba z dwoma czy trzeba właścicielami - bardzo zadowoleni. Z jego usług właśnie korzystam. Obecnie zalewam (dosłownie dzisiaj) strop, do książki wpiszę go po skończonej robocie, ale póki co (odpukać) jestem bardzo zadowolony - budowa prowadzi się sama, majster dzwoni w każdej ważniejszej sprawie (i, póki co, jego sugestię są ok - potwierdzone przez architekta i KB), sam sobie radzi z ewentualnymi trudnościami (np. wie do kogo zadzwonić, żeby wyciągnąć gruszkę zakopaną w moim polu). Jako, że jest lokalny, ma tę przyjemną cechę, że np. wraca na budowę po deszczu, podczas gdy z budowy obok robotnicy jak już zejdą o 11 z okazji mżawki, to pojawiają się z powrotem następnego dnia dopiero. Materiały może kupować sam (ja w sumie kupowałem tylko jakieś większe partie) - weryfikowałem wyrywkowo ceny, które mi przedstawiał, oprócz bloczków betonowych (różnica 5gr) nie znalazłem niczego taniej zwiedzając składy budowlane i betoniarnie (z drugiej strony - ja nie umiem się targować). Niestety robi tylko i wyłącznie mury - czyli do więźby już trzeba szukać kogoś innego. Budowa z nim nie jest tania, ale i tak jestem zadowolony. Tylko proszę, nie podkradajcie mi go dopóki u mnie nie skończy :-) Tel. do niego wysyłam Wam na priva, a wpis do książki adresowej zrobię jak już u mnie skończy (za dwa, trzy tygodnie zapewne).

 

Co do dachu - 215m2, płacę 40zł/m2 za więźbę+deskowanie+papa, 30zł za położenie blachodachówki lub 40zł za dachówkę (jeszcze nie zdecydowałem - więźbę mam przewymiarowaną więc sobie mogę pozwolić na wybór). Ekipa z Mazur, ale na stale robią w naszej okolicy. Lokalni majstrowie trochę przesadzali z cenami...

 

Teraz czas na moje pytania :-)

1. Czy 2,20 za wymurowanie jednej cegły klinkierowej w ogrodzeniu to dużo?

2. Ponawiam pytanie o odkurzacze centralne - czy ktoś ma, jeśli tak, to czy może polecić jakąś ekipę kładącą instalację?

3. Czy ktoś wie coś o firmie Jacek Kwiatkowski - HYDROMONT z Grodziska? Polecana mi przez majstra do położenia instalacji C.O., ale jakoś polecenia majstra, z całym szacunkiem, dobrze weryfikować :-)

4. Czy blachodachówka przy dachu mniej więcej czterospadowym, bez lukarn, wychodzi dużo taniej od dachówki? Chodzi i o całościowe koszty, łącznie ze wszystkimi obróbkami. Różne opinie słyszę co do ilości odpadów :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam: czy instalację alarmową robiła Wam tzn. podesłała instalatora firma, która będzie "chroniła" czy ktoś inny? Pytam, bo mnie postraszyli, że jak to będzie instalator z innej firmy, to potem firma ochraniająca robi problemy w razie jakiejś awarii.

 

zdecydowanie bezpieczniej jest zrobic instalacje u kogos innego,my tak zrobilismy,

 

a jak bedziesz mial problemy z instalacja alarmowa to po prostu zglaszasz sie do firmy, ktora ta instalacje robila a nie do firmy monitorujacej

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiedzi,

 

nie ma ktoś do sprzedania stempli ew. innych kołków - będę robił tymczasowe ogrodzenie pod siatkę leśną i szukam w miarę prostych "patyków".

ewentualnie może jakaś sugestia gdzie mogę w okolicy (Nadarzyna) znaleźć jakiegoś leśnika lub kogokolwiek dysponującego 8)

 

ja chyba mam jakies spore ilosci, ale sprawdze na dzialce w niedziele ile tego mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw

Od dzisiaj mam w końcu prąd na działce. Dogadywałem się z panem lubianym w ZE Żyrardów w sierpniu, miało trwać 2-3 miesiące, skrzynka pojawiła się dziś. Ciekawe, czy pozwolą mi na takie nieznaczne opóźnienia w płaceniu rachunków ;-)

Jeszcze tylko czekanie na wodę - pan Muszyński z Urzędu Gminy w Jaktorowie obiecał ją na 15 kwietnia, a dzisiaj się okazało, że nawet projektu nigdzie nie złożył jeszcze, w międzyczasie mapka do celów projektowych przestała być aktualna... Ja nie wiem, czy nic w tym kraju nie da się załatwić na czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

od jakiegoś czasu przyglądam się, o czym tu piszecie i nadszedł czas, żeby się przedstawić.

 

Razem z żoną zamierzamy postawić dom na naszej działce w Żółwinie, koło Podkowy Leśnej. Jesteśmy teraz na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Mamy plan, żeby skończyć budowę do końca przyszłego roku. Więc zdecydowanie najwyższa pora, żeby wybrać wykonawców do stanu surowego.

 

Dom powstanie na podstawie projektu Archonu - "Dom pod Pistacjami G" po adaptacji powiększonego do dwóch stanowisk garażowych i dużej sypialni na poddaszu z osobną łazienką, toaletą i garderobą.

 

Poszukuję jakiejś taniej metody ogrodzenia, jakieś 120mb. Czy ktoś z Was miałby coś na zbyciu (siatka, paliki)?

 

Poszukuję również kierownika budowy oraz ekipy do fundamentów, ścian i stropów do rozpoczęcia prac gdzieś w wakacje. Może Wasza ekpia ma jeszcze wolne moce przerobowe, albo kończy?

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim budującego widoku na przyszłość,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw

Miałem to wysyłać tylko do PrzemB, ale stwierdziłem, że wkleję tutaj, może innym osobom z okolicy też to pomoże...

 

1. Prąd. Czekałem 8 miesięcy zamiast obiecywanych na początku 2-3. Sprawę prowadzili państwo Skrobisz (ona - pracuje w Zakładzie Energetycznym, on - wykonuje wszelkie usługi elektryczne), z tego, co się orientowałem w okolicy - jedni z najszybszych. Może miałem pecha, ale jeśli ktoś z Was chce zaczynać za parę miesięcy, "kiedy już będzie prąd", to proponuję dosyć często się dowiadywać jak cała procedura idzie. Warto też rozmawiać z potencjalnymi ekipami o tym, czy w razie czego pobudują z agregatu. Niektóre ekipy nie chcą tego robić - gdybym wybrał jedną z nich, budowę bym zaczynał dzisiaj, a nie na przełomie stycznia i lutego. A tak właśnie wczoraj zalałem strop :-) Na agregacie nie da się w zasadzie tylko spawać - reszta prac idzie bezproblemowo, paliwa dużo nie żre, nie jest tak głośny jak mówią i fortuny nie kosztuje (ja dałem za swój 850zł na allegro).

 

2. Woda - podobnie jak prąd, warto załatwiać przez ludzi "lubianych". W przypadku prądu znam jednych ludzi, którzy zaczynali starania równo ze mną, ale przy użyciu ludzi z zewnątrz. Nie wiem, czy w ogóle mają złożony projekt przyłącza już... Coś zawsze nie pasuje. Ile w tym prawdziwych błędów, a ile niechęci w ZE - nie wiem. W przypadku wody w UG Jaktorów trzeba non-stop chodzić i pytać - pan, który się tym zajmuje, spraw ma dużo a czasu mało i jakoś samo tak wychodzi, że wszystko się przeciąga. Zupełnie przypadkowo ;-) ten sam Pan zajmuje się realizacją przyłączy, i nie znam absolutnie nikogo (ani ja, ani moja rodzina) kto robił przyłącze nie korzystając z jego usług. Ot, taki lokalny monopolik. Patrząc na to, jak te papiery w gminie są przekładane z kupki na kupkę (przy składaniu papierów słyszy się "pan M. będzie robił, czy zabiera Pan teczkę?"), to ja bym omijania tegoż monopoliku nie ryzykował.

 

Trzecia rzecz - w Jaktorowie (=w Chylicach, Chylicach-Kolonii, Budach itp...) sporo rzeczy ma się w najbliższych latach zmieniać. Likwidowane będą przejazdy kolejowe (nie może ich być na trasie szybkiej kolei - po CMK mają jeździć 250 lub 300km/h teoretycznie w 2011 - wiadomo już teraz, że się obsunie, ale o ile?) - zamiast nich ma powstać wiadukt. Z moich ostatnich informacji wynika, że ma on się znajdować w ulicy Jagiełły lub tuż koło niej (jestem żywo zainteresowany - wiadukt byłby na miejscu mojego obecnego domu albo paręnaście metrów od niego), a do komunikacji z wiaduktu do np. ul. Skokowskiego ma być zrobiona "obwodnica" - co oznacza nowy most przez Pisię Tuczną (tak, ta malutka rzeczka ma nazwę ;-) ). Druga ciekawa zmiana, obecnie w środku trwania, to studium zagospodarowania przestrzennego - spora część Jaktorowa miała być strefą przemysłową (oczywiście po drugiej stronie torów niż centrum). Tutaj sprawa się dynamicznie zmieniała, a teraz ciężko się czegoś w gminie dowiedzieć. Jeżeli ktoś rozważa zakup działki w okolicach Jaktorowa, a szczególnie po prawej stronie od torów kolejowych (patrząc od strony Warszawy) to bardzo szczerze radzę udać się do Gminy i wypytać się o wszystko, co może się w okolicach działki dziać w przeciągu kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...