Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Siema,

Na działce mam wysoko wodę (0,7 - 1m) z max wahaniami +-30cm.

Gł. posadowienia budynku to 1 m, czyli praktycznie cały czas fundamenty będą stały w wodzie, więc drenaż by pewnie pomógł.

 

Kłopot w tym, gdzie tą wodę odprowadzić...

 

Wyczytałem w necie, że teoretycznie można wykopać studnię schodząc z jej dnem głębiej niż dno warstwy wody.

 

I tu mam wątpliwość, czy da się technicznie taką studnie wykopać ? Wyobrażam sobie, że podczas kopania, wykop jest cały czas zalewany wodą, nie ?

Macie może doświadczenie w tym temacie ?

 

Najprościej podnieść budyneko jakieś 40 cm, albo pokusić się o płytę fundamentową. Owszem sa to koszty ale bez kosztów to się nie obejdzie przy takich wodach. U mnie była woda na 0,5 m.

 

pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam forumowiczow po raz pierwszy...

 

Budujemy sie z zona w Starej Wsi. Obecnie na etapie stanu surowego zabitego deskami... :-)

 

Aktualnie szukam:

dobrego, a realistycznego cenowo kamieniarza do zrobienia elewacji (i troche murkow) z kamienia polnego tluczonego,

oraz kogos do wykonania stalowo/drewnianych okiennic przesuwnych (wg mojej wizji)

 

Mozecie kogos polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na działce z powodu gliny też jest wysoko zwłaszcza w marcu. W zeszłym tygodniu były jeszcze rozległe kałuże. Mam dwie studnie chłonne koło ogrodzenia co umożliwia wybieranie wody szambiarką. Kopane były w sierpiniu gdy poziom wód gruntowych spadł do -2 m. Głębokość każdej studni to 2,4 m (4 kręgi). Głębiej nie można było, bo glina jest poprzecinana pasmami żwiru i z takiego właśnie pasma na poziomie -2 szła woda zalewając wykop i powodując osunięcia. Od czasu wybudowania studni do których podłączona jest opaska drenażowa i kanalizacja deszczowa pierwsze usuwanie wody szambiarką było 21 marca br. Do tego czasu chłonność studni była wystarczająca. W zeszłym tygodniu miałem robione wylewki więc trochę wody zeszło, potem codzienne polewanie wylewek i kałuże z znikneły z działki. Gdyby nie te okoliczności, musiałbym znowy zamówić szambiarkę. Woda jest obecnie ok. 10 cm poniżej poziomu gruntu. Zobaczę jak przez ten tydzień opadnie, jeśli słabo to znowu zamówię szambiarkę bo firma gazownicza już chce robić mi przyłącze a przy tak wysokim poziomie wód gruntowych nie zrobią wykopu.

 

Dzięki psed,

Brzmi rozsądnie, za chwile będę zrywał humus i chyba poproszę kierownika koparki by wykopał gdzies w ogrodzie dół, zobaczymy ew. na jaką studnie pozwoli woda (i grunt)...

Można by wykorzystać tą wodę choćby do podlewania ogrodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, wiec skad u "nas" mozna tanio kupic sadzonki roslin? Wyczytalam gdzies na forum, ze w nadlesnictwach mozna tanio kupowac (podobno wyprzedaja za syboliczne zlotowki by zapobiec kradziezom roslin z lasu :).

 

A moze jakies sprawdzone szkolki w okolicy? oczywiscie niedrogie ;)

 

A i wlasnie wlasnie ... potrzebna mi ziemia do podwyzszenia terenu. Jakies ciekawe propozycje?

 

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje - być może źródłem sukcesu rzeczywiście była ekipa, która stawiała dom od wbicia łopaty pod klucz i nie był to żaden wykonawca zastępczy - chłopaki spisali się na medal. Dom 300m2 postawili w 11 miesięcy.

Za kilka tygodni mają stawiać dom jednej z forumowiczek, na jesień prawdopodobnie zabierają się za dom kolejnego forumowicza, choć nie jest to jeszcze przesądzone - gdyby ktoś chciał namiary na ekipę, proszę o kontakt na priva.

A to forumowiczką, której dom będzie stawiać ekipa Nteka jestem ja. :D Pan Przemek z ekipą wchodzi w maju, na razie jesteśmy po wstępnych konsultacjach. Współpraca układa się jak do tej pory znakomicie i mam nadzieję, że po paru miesiącach będę mogła polecać ich równie entuzjastycznie jak Ntek. BTW, piękny dom. Przyjemnego mieszkania! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje - być może źródłem sukcesu rzeczywiście była ekipa, która stawiała dom od wbicia łopaty pod klucz i nie był to żaden wykonawca zastępczy - chłopaki spisali się na medal. Dom 300m2 postawili w 11 miesięcy.

Za kilka tygodni mają stawiać dom jednej z forumowiczek, na jesień prawdopodobnie zabierają się za dom kolejnego forumowicza, choć nie jest to jeszcze przesądzone - gdyby ktoś chciał namiary na ekipę, proszę o kontakt na priva.

A to forumowiczką, której dom będzie stawiać ekipa Nteka jestem ja. :D Pan Przemek z ekipą wchodzi w maju, na razie jesteśmy po wstępnych konsultacjach. Współpraca układa się jak do tej pory znakomicie i mam nadzieję, że po paru miesiącach będę mogła polecać ich równie entuzjastycznie jak Ntek. BTW, piękny dom. Przyjemnego mieszkania! :D

Baranki,

 

jak szukasz pustaka w dobrej cenie to moge polecić jeden zaprzyjaźniony skład z porothermem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję dobrej / solidnej ekipy do wybudowania domu w Piasecznie/k Warszawy.

Jeśli możecie jakąś polecić, prosze o maila na privativ

 

Jeszcze nie skończyli ale jestem pod wrażeniem tempa i sprawności ekipy ( kierbud też) i do tego porządek na placu budowy :D p. Rysio 513 122 900 - może nie jest tani , ale dba o materiały i juz mi jedną wywrotke piachu nie przyjął - " bo jakieś gówno nie piach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podnieść budyneko jakieś 40 cm, albo pokusić się o płytę fundamentową. Owszem sa to koszty ale bez kosztów to się nie obejdzie przy takich wodach. U mnie była woda na 0,5 m.

 

pozdrawiam

 

Browar

 

 

Browar,

Robiłeś u siebie płytę ?

 

Pozdrawiam

Skrip

 

 

Robiłem i jedno i drugie -tzn 40cm nasypu + płyta fundamentowa. Jak na razie rewelacja - niema ław i ścian fundamentowych tylko płyta w sumie ok. 90 cm od wody. Poza tym na płycie znacznie lepiej rozkładają się obciążenia i budynek osiada równomiernie...

 

Pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baranki,

jak szukasz pustaka w dobrej cenie to moge polecić jeden zaprzyjaźniony skład z porothermem

 

Będę bardzo wdzięczna za namiary. :-) Na razie za pustaki Leier 25 cm najciekawszą ofertę dostaliśmy od składu w Kajetanach - 5,90 zł/szt., a najdroższą od Bud-Remu (czy Rem-Budu?) w Milanówku - 8,10 zł/szt. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...