Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ponownie poszukuję kogoś godnego polecenia od poddasza w Ruścu koło Nadarzyna! Do zrobienia: około 120 m.kw., druga warstwa wełny, uchwyty, profile, folia, płyta g-k, taśma papierowa, szpachlowanie. Można zaczynać od zaraz!

Z góry dziękuję za wszelkie KONKRETNE propozycje! Bo takich co wpadają pooglądać albo mają zamiar u mnie się uczyć, to miałem już wielu :-(

 

Ja polecam forumowego Rom Kona. Drogi jak jasna cholera ale nie żałuje ani jednej złotówki którą mu zapłaciłem. 605 498 598.

Choć drogi to pojęcie względne. Nie płaciłem za malowanie sufitów bo Rom kon zostawił je w takim stanie że panowie od wałków i pędzli nie zorientowli sie że to dla Romkona tylko podkład. Mysleli że jest "na gotowo" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ponownie poszukuję kogoś godnego polecenia od poddasza w Ruścu koło Nadarzyna! Do zrobienia: około 120 m.kw., druga warstwa wełny, uchwyty, profile, folia, płyta g-k, taśma papierowa, szpachlowanie. Można zaczynać od zaraz!

Z góry dziękuję za wszelkie KONKRETNE propozycje! Bo takich co wpadają pooglądać albo mają zamiar u mnie się uczyć, to miałem już wielu :-(

 

Chłopaki Pana Mariusza, moze nie sa z okolic bo z Mazur :D , ale niejedno poddasze zrobili np. w Starej Wsi

tel.695-635-458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie: Ostrzegam przed ekipą Rem-Bud Kazimierz Robert Lasik, która wiem, że może także szukać pracy na tym terenie. Wyjątkowo nieterminowi, niesolidni + wiedzą jak zaszkodzić abyś najpierw zapłacił - przy czym nie mają żadnych skrupułów. U nas była to zamurowana wentylacja - nie muszę tlumaczyć czym to groziło! Takim ludziom powiedzmy ..... WON.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję kontaktu do firmy od wywozu śmieci. Ile kosztuje taka przyjemnośc i pojemniki jakiej pojemności trzeba mieć?

niedawno też robiłam takie rozeznanie i wybrałam Hetmana:

http://www.puhetman.pl/index.php?option=com_contact&Itemid=3

koszt jest za kontener i wymogiem jest, że wywóz musi być co najmniej raz na 2 tyg.

są dwie pojemności śmietników:

120 L i 240 L

za 120 L - coś koło 16 zł + VAT (7%)

za 240 L - ok. 24 zł + VAT

kontener możesz mieć swój lub firma udostępnia bezpłatnie swój.

 

u nas odbiera Jarper - można zamówić odbiór co tydzień co dwa lub co miesiąc znam tylko cenę za 240 l to 29,80 brutto

 

zmiana kubła niestety kosztuje (jeśli zamieniasz większy na mniejszy - jednorazowa oplata :roll: )

 

Dziękujemy za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta dla zamierzających się budować - ku przestrodze.

 

U moich drugich z kolei znajomych zarwała się podłoga w salonie.

W obydwu przypadkach okoliczności były identyczne:

- zarwanie przy zewnętrznej ścianie,

- dom położony wśród pól,

- zarwanie ma miejsce w czasie odwilży po długotrwałych mrozach,

- druga zima od wylania chudziaka.

Przyczyna też jest identyczna: niewłaściwe zagęszczenie podsypki pod chudziakiem.

 

I jeszcze jedno - w obydwu domach kominki nie miały swojego fundamentu, stały na wylewce i w wyniku zarwania podłogi też popękały ich obudowy.

 

Kilka zasad prawidłowego stawiania fundamentów - informacja dla laików:

- usuwamy humus z całej powierzchni przewidzianej pod zabudowę,

- lużny grunt z wykopów pod ławy nie może być wrzucony w obręb fundamentów,

- piasek zasypkowy zagęszczamy warstwami po ok. 20 cm grubości.

 

Najlepiej zagęszcza woda. Jeśli się przyszłym bodowniczym uda to korzystnie jest tak zaplanować roboty aby fundamenty wykonać, zasypać i zagęścić na jesieni i z wylaniem chudziaka i stawiniem ścian zaczekać do wiosny. Ja tak zrobiłem, w styczniu i lutym 2008r padały intensywne deszcze, w zasypanych fundamentach stała woda, jak odeszła piasek zagęszczony przecież na jesieni opadł o ok 5-8 cm co było wyraźnie widać gdyż na czarnej izolacji ścian fundamentowych pozostała linia z przylepionych ziarenek piasku.

 

W naszych realiach budowlanych trzeba być merytoryczne przygotowanym do stawiania domu jeśli chcemy zaoszczędzić na inspektorze nadzoru. A i ten nie będzie na naszej budowie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pilnie poszukuje dobrej firmy która robi drzwi zewnętrzne drewniane dębowe na indywidualny wymiar i projekt.

 

a moze ktoś ma drzwi firmy STOLCZER?

 

z góry dziekuję

 

pzdr

Ja mogę polecić mojego wykonawcę - namiar dostałem od znajomych u którch montował drzwi wewn. (jednak wykonuje także drzwi zewn. parapety, meble kuchenne, schody) dobra jakość wykonania, solidny i uczciwy - Jerzy Wryszcz 604 658 349 i co istotne bardzo konkurencyjne ceny - u nas wszystkie drzwi były ponadwymiarowe - płaciłem w grudniu po 1tys zł szt za drzwi wewn kompletne - dla porównania Fachowiec k/Pruszkowa wycenę robiłłem w 03.2009 - 1850szt bez klamek + 10% za nadwymiar

WYkonuje praktycznie każde drzwi drewniane - w moim przypadku pokazałem katalog, wybralismy kolor i są:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...