Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Może mi ktoś polecić dostawcę bloczków fundamentowych M-6 0,24m? (Okolice Grodziska Maz. / Żabiej Woli.)

 

Pozdrawiamy,

M&A

My chyba braliśmy ze składu z Opyp ale niejestem do końca pewna bardzo dużo rzeczy tak braliśmy.Ale polecam taka strone jak oferteo tam składacie swoje zapytanie i dostajecie oferty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tzn wykonywaliście część robót we własnym zakresie?

a więc to jest tak:)

 

chodziło mi o samą robocizne:)

czyli praca murarza pomocnika i nasza ,w dużej mierze mojego taty.ale budowa trwała półroku ale warunki były okrone przy fundamentach myslelismy ze rzucimy to wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić dostawcę bloczków fundamentowych M-6 0,24m? (Okolice Grodziska Maz. / Żabiej Woli.)
A może być spoza okolic? :) Ja brałem z Budokruszu Grodzisk, ale szczerze odradzam (vide opis sprawy w dzienniku). Za podobną kwotę mogłem dostać CERTUS B-20, z Building Materials - od nich brał kolega i polecał, wykonawca jego (i mój) również - podobno w ogóle się nie łamią etc. co się często zdarza przy "noname'ach" ze składu przy drodze :) Certus trzyma wymiar i nie łamie się, a to w końcu fundament, na którym cały dom się potem opiera... lepiej już na wykończeniu oszczędzać, mimo że wykończenie widać, a nie fundament :)

My chyba braliśmy ze składu z Opyp ale niejestem do końca pewna bardzo dużo rzeczy tak braliśmy.Ale polecam taka strone jak oferteo tam składacie swoje zapytanie i dostajecie oferty
Skład z Opyp to jest filia Autopolu z Błonia, pod tą samą nazwą. Filię prowadzi taka starsza pani z synami, w Błoniu małżeństwo. Korzystam co i rusz z ich usług (tych z Błonia), przywozili również w trybie awaryjnym kilka palet bloczków fundamentowych (po wpadce Budokruszu), koszt ok. 1 tys. zł za 6 palet, drożej niż Building Materials i jakość nie ta, ale pod ręką i od ręki - uratowali mnie wtedy :) Z panią w Opypach kilka razy rozmawiałem, ale nie wziąłem nic od niej, bo odsyłała mnie do Błonia, jak usłyszała skąd jestem (tj. budowa skad jest).

Proponuję - policz ile potrzebujesz, zadzwoń i ustal cenę za całość w kilku miejscach (koniecznie z dostawą i fakturą, chyba że dostaniesz zniżkę na 'bez faktury', to się zdarza, ale nie będę pisał gdzie :D ), np. w Autopolu, BM i gdzie tam jeszcze chcesz, a potem wybierz najkorzystniejszą ofertę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być spoza okolic? :) Ja brałem z Budokruszu Grodzisk, ale szczerze odradzam (vide opis sprawy w dzienniku). Za podobną kwotę mogłem dostać CERTUS B-20, z Building Materials - od nich brał kolega i polecał, wykonawca jego (i mój) również - podobno w ogóle się nie łamią etc. co się często zdarza przy "noname'ach" ze składu przy drodze :) Certus trzyma wymiar i nie łamie się, a to w końcu fundament, na którym cały dom się potem opiera... lepiej już na wykończeniu oszczędzać, mimo że wykończenie widać, a nie fundament :)

Skład z Opyp to jest filia Autopolu z Błonia, pod tą samą nazwą. Filię prowadzi taka starsza pani z synami, w Błoniu małżeństwo. Korzystam co i rusz z ich usług (tych z Błonia), przywozili również w trybie awaryjnym kilka palet bloczków fundamentowych (po wpadce Budokruszu), koszt ok. 1 tys. zł za 6 palet, drożej niż Building Materials i jakość nie ta, ale pod ręką i od ręki - uratowali mnie wtedy :) Z panią w Opypach kilka razy rozmawiałem, ale nie wziąłem nic od niej, bo odsyłała mnie do Błonia, jak usłyszała skąd jestem (tj. budowa skad jest).

Proponuję - policz ile potrzebujesz, zadzwoń i ustal cenę za całość w kilku miejscach (koniecznie z dostawą i fakturą, chyba że dostaniesz zniżkę na 'bez faktury', to się zdarza, ale nie będę pisał gdzie :D ), np. w Autopolu, BM i gdzie tam jeszcze chcesz, a potem wybierz najkorzystniejszą ofertę i już.

 

 

Czesc,

 

Ja prawie cały beton beton i galanterię betonową (bloczki, nadproża, belki stropowe, pustaki stropowe) brałem z budokruszu na swoją budowę i byłem zadowolny - f-ry pro formy wysyłane via mail, transport zawsze w ustalonym dniu i mniej więcej porze, dobry kontakt z dyspozytorem (jak był korek w Alejach to sprawdzali położenie betoniarki via GPS z szacunkowym czasem dojazdu), brak problemu ze zwrotami (np. pustaków stropowych). Wiem, że to moje odczucia - Ty możesz mieć inne (może to kwestua handlowca - mnie obsługiwał do tej pory p. Majewski) - podobnie b. dobrze współpracuje mi się ze składem budowlanym Anda. .

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić dostawcę bloczków fundamentowych M-6 0,24m? (Okolice Grodziska Maz. / Żabiej Woli.)

 

Pozdrawiamy,

M&A

 

Wszelkie betonopodobne kwestie załatwiamy w Chemabudzie, niedaleko Janek. Bardzo uczciwi, rzetelni i niedrogo.

Jak zostało trochę materiału (betonu), to zawieźli spowrotem do siebie i dostaliśmy zwrot pieniędzy :)

Teraz zamówiliśmy tam terrivę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie betonopodobne kwestie załatwiamy w Chemabudzie, niedaleko Janek. Bardzo uczciwi, rzetelni i niedrogo.

Jak zostało trochę materiału (betonu), to zawieźli spowrotem do siebie i dostaliśmy zwrot pieniędzy :)

Teraz zamówiliśmy tam terrivę.

 

Tez słyszałem pochlebne opinie o Chemabudzie. ;)

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie cały beton beton i galanterię betonową (bloczki, nadproża, belki stropowe, pustaki stropowe) brałem z budokruszu na swoją budowę i byłem zadowolny - f-ry pro formy wysyłane via mail, transport zawsze w ustalonym dniu i mniej więcej porze, dobry kontakt z dyspozytorem (jak był korek w Alejach to sprawdzali położenie betoniarki via GPS z szacunkowym czasem dojazdu), brak problemu ze zwrotami (np. pustaków stropowych). Wiem, że to moje odczucia - Ty możesz mieć inne (może to kwestua handlowca - mnie obsługiwał do tej pory p. Majewski) - podobnie b. dobrze współpracuje mi się ze składem budowlanym Anda.
Jasne, kwestia dobrej współpracy to też kwestia szczęścia, ja miałem handlowca polecanego na forum, ale on niewiele również mógł wskórać mimo, że się starał. Ogólnie raczej miałem wrażenie dużej firmy obsługującej z łaski małą budowę... a starałem się być wyrozumiały do ostatniego momentu, miarka się przebrała dopiero, jak towar nie dotarł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o opinię. Cena robocizny za stan surowy otwarty z więźbą tj:

fundamenty, ściany zewn i wewn, więźba, deskowanie, strop drewniany.

 

Dom jest niewielki, parterowy: projekt z muratora. Powierzchnia użytkowa niespełna 120m. Jaka powinna być wycena robocizny (razem)?

 

Pozdrawiamy,

M&A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dla swoich rodziców z Grodziska solidnej ekipy do położenia ocieplenia i zrobienia elewacji (styropian+tynk).

Wiem, że jackBud jest niezły, ale byłabym wdzięczna za namiary.

A może ktoś ma jeszcze jakieś opinie o jackBudzie?

Pozdrawiam.

 

Zapraszam do skorzystania z moich usług :-)

Referencje pod adresem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132483-Tynki-cem-wap-i-gipsowe-zobacz-referencje-url-www.sain.pl-url/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o opinię. Cena robocizny za stan surowy otwarty z więźbą tj:

fundamenty, ściany zewn i wewn, więźba, deskowanie, strop drewniany.

 

Dom jest niewielki, parterowy: projekt z muratora. Powierzchnia użytkowa niespełna 120m. Jaka powinna być wycena robocizny (razem)?

Nawet 114 mkw :) dach bardzo prosty... przy moim projekcie dużo bardziej skomplikowanym miałem wycenę 42k za to, co podajesz+położenie dachówki. Więc u ciebie... może 30k?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 114 mkw :) dach bardzo prosty... przy moim projekcie dużo bardziej skomplikowanym miałem wycenę 42k za to, co podajesz+położenie dachówki. Więc u ciebie... może 30k?

Dom ma trochę powiększony garaż i łącznie wychodzi prawie 120 mkw, ale "wstrzeliłeś" się idealnie w moją szacunkową wycenę, potwierdzoną przez architekta. Dziekuję za pomoc.

 

Pozdrawiamy

M&A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma trochę powiększony garaż i łącznie wychodzi prawie 120 mkw, ale "wstrzeliłeś" się idealnie w moją szacunkową wycenę, potwierdzoną przez architekta. Dziekuję za pomoc.
Ale ten szacunek mocno zależy od technologii, np. jeśli to będzie mur1-warstwowy, należy oczekiwać wzrostu robocizny - powinna go wykonywać doświadczona ekipa, która raczej będzie się cenić. zlecenie wykonania "góralom" jest ryzykowne :) a poza tym różnie bywa ze szczęściem... jak patrzę na wycenę archonu, gdzie podali robociznę, to mnie śmiech czasem bierze - wyliczenia na podst. cen średnich chyba trzeba rozpatrywać całościowo, np. za etap, bo jak się zagłębić w szczegóły to się wszystko rozjeżdża...

Aha, są firmy, które na podstawie projektu wykonują wyceny średniej. Kosztuje to podobno poniżej 1 tys. zł, a do banku i tak trzeba coś dać potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten szacunek mocno zależy od technologii, np. jeśli to będzie mur1-warstwowy, należy oczekiwać wzrostu robocizny - powinna go wykonywać doświadczona ekipa, która raczej będzie się cenić. zlecenie wykonania "góralom" jest ryzykowne :) a poza tym różnie bywa ze szczęściem... jak patrzę na wycenę archonu, gdzie podali robociznę, to mnie śmiech czasem bierze - wyliczenia na podst. cen średnich chyba trzeba rozpatrywać całościowo, np. za etap, bo jak się zagłębić w szczegóły to się wszystko rozjeżdża...

 

Planowałem budować z YTONGA, ale jak zobaczyłem ceny i poczytałem jak można popsuć taką budowę nieumiejętną murarką, to zdecydowałem sie ostatecznie na H+H 24 ocieplany syropianem. To chyba nie wymaga kosmicznych umiejętności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ułożenie dachówki przez kogoś z firmy Dachlux, kilka osób wypowiadało się pozytywnie o nich. Jeden z fachowców z innej firmy podał cene 65 zl za m kwadratowy. Czy panowie z Dachluxu sa tańsi?
Na razie mi wycenili na 16k, ale jeszcze czekam na wycenę Diabla (taki forumwicz, z Dachluxem też współpracuje), oby była niższa to i u mnie popracuje :) (piszę tak, bo mam nadzieję, że przeczyta :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...