Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Senser,

Na to wyglada. Najgorsze w wybieraniu projektu jest to że jesli już wydaje się że wszystko jest ok to projrkt nie nadaje się do działki i nic nie pomoże lustrzane odbicie:-(.

A właśnie, jakie domy budujecie?

Nasze założenia to: pokój gościnny na parterze, kominek w centalnym punkcie domu, cztery sypialnie na poddaszu, przy czym jedna sypialnia musi byc o powierzchni ok 22 m i mieć osobną łazienkę. Jeżeli dałoby się jeszcze w tym samym projekcie wcisnąć dwustanowiskowy garaż i całość zmieścic na działce o szerokości 22m - było by właśnie to czego szukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

A ja w nieco innym temacie... Znalazłem w firmie Kargas - Milanówek, w cenach promocyjnych dachówke Von Mullera, za cenę 37PLN/m2 brutto - czerwona angoba. Jak myślicie, czy to dobra cena???

 

pozdrawiam

Tommi

 

A ja w ramach różnych scenariuszy dostałem taką oto wycenę na "twoją" dachówkę z firmy Dach Serwis z Podkowy.

Nie wiem tylko ile zaproponował "z metra"

Ale tak:

Dachówka podstawowa E-32 Miller Angoba (Nowe ceny, lada dzień będą podwyżki!!) 4060 szt. cena /szt. 2,97 zł Netto bez walki o rabat...niejako z miejsca daje 10% (c. cennikowa 3,30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser,

Na to wyglada. Najgorsze w wybieraniu projektu jest to że jesli już wydaje się że wszystko jest ok to projrkt nie nadaje się do działki i nic nie pomoże lustrzane odbicie:-(.

A właśnie, jakie domy budujecie?

Nasze założenia to: pokój gościnny na parterze, kominek w centalnym punkcie domu, cztery sypialnie na poddaszu, przy czym jedna sypialnia musi byc o powierzchni ok 22 m i mieć osobną łazienkę. Jeżeli dałoby się jeszcze w tym samym projekcie wcisnąć dwustanowiskowy garaż i całość zmieścic na działce o szerokości 22m - było by właśnie to czego szukamy.

 

Aaaa no to fakt, nie taka to prosta sprawa...mnie do tego nie namówisz !! :-) Już się wystarczająco namęczyłem !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że faktycznie dobra...

Ale wiesz co, na twoim miejscu wykonałbym jeszcze taki ruch...

Pójdź z tą swoją wyceną do tego np. Serwis Dachu i powiedz im (Nie mów kto!! ) że masz taką i taką cenę, czy dadzą lepszą??

Jeśli spękają to masz czyste sumienie że to najlepsza cena...

 

Ale my nie damy rady przed tym magicznym 15-tym...za Chiny...To samo jest z Blachą!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser,

Na to wyglada. Najgorsze w wybieraniu projektu jest to że jesli już wydaje się że wszystko jest ok to projrkt nie nadaje się do działki i nic nie pomoże lustrzane odbicie:-(.

A właśnie, jakie domy budujecie?

Nasze założenia to: pokój gościnny na parterze, kominek w centalnym punkcie domu, cztery sypialnie na poddaszu, przy czym jedna sypialnia musi byc o powierzchni ok 22 m i mieć osobną łazienkę. Jeżeli dałoby się jeszcze w tym samym projekcie wcisnąć dwustanowiskowy garaż i całość zmieścic na działce o szerokości 22m - było by właśnie to czego szukamy.

APS121 Archi-Projektu, ja taki buduję :) http://www.archi-projekt.com.pl

Widziałem taki w stanie surowym i naprawdę jest OK. W naturze widać wiele zalet tego domu, których nie dostrzegasz na papierze. Jeśli chcesz zmieścić na działce 22 m to musisz szukać projektów z garażem wysuniętym do przodu, takich właśnie jak APS121.

My przesunęliśm kominek, zrobiliśmy garderoby dla każdej z sypialni i parę innych zmian. Jest wątek w dziale projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz co, na twoim miejscu wykonałbym jeszcze taki ruch...

Pójdź z tą swoją wyceną do tego np. Serwis Dachu i powiedz im (Nie mów kto!! ) że masz taką i taką cenę, czy dadzą lepszą??

Jeśli spękają to masz czyste sumienie że to najlepsza cena...

 

hmmm to nie takie proste... jestem teraz w Finlandii... i mam pewne utrudnienie, aby to zrobić :wink: Muszę się zdecydować zdalnie.... niestety...

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu polecam firmę DACHLUX w Wolicy (jadąc katowicką od Warszawy po lewej). Na wszystko hurtem dostałem 20% opustu, a podobno na betonową dachówkę do b. dużo. Przy ceramicznej można liczyć na więcej. Obsługa na prawdę super, bardzo elastyczni.

Mają swoją firmową ekipę dekarską, umowę podpisuje się więc nie z dekarzem a z Dachluxem i oni dają gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg,

Dzięki za namiar na projekt. Rzeczywiście idealnie pasuje do mojego opisu a nawet do usytuaowania dzialki. Napisz prosze, czy aby dach nie jest w tym przypadku kosmicznie drogi? Ogladajac prezentację nie bardzo moge sie zorientowac co do ilosci detali tego dachu a patrząc na projekt wychodzi mi, że jest mocno połamany.

pozdrawiam,

godul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem połamany.

Koszty to:

Pow dachu do 280 m2. Ja troszkę powiększyłem do 310 m2.

Moje koszty:

Folia wysokoparoprz.+dachówka Braas z wszyskimi dodatkami+obróbki blacharskie+rynny Lindaba+ 6 okien dachowych Welux GGL = 25 tys. zł.

Robocizna za położenie tego wszystkiego + łaty i kontrłaty 11 tys. zł.

Więźba:

Drewno 6 tys., robota 3,7tys.

Ceramiczna dachówka Rupp Ceramika wyszłaby ok 6 tys. drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kalkulacje. Pewnie moja lepsza połowa uzna, że nie stać nas na taki dom. Widze, że z twoich kosztów niewiele da sie urwać, a w kalkulacjach załozyliśmy na stan surowy 130 tys., a na resztę kredyt. Musze poszukac czegoś z prostrzym dachem. Obawiam się że tego projektu nie da sie zadaszyc za 130 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się rozpisali od wczoraj. Dawno takiego ruchu w naszej grupie nie było. Jak pewnie wiecie my jesteśmy dalej z budową i trochę inne problemy przed nami. Oto niektóre z nich:

1. Znaleźć ekipę na tynki gipsowe wewnętrzne i ew. wylewki

2. Jaką metodą robić wylewki. U nas trzeba niejako robić dwóch etapach, bo pod podłogówkę elektryczną musi być wylewka na ociepleniu. Na to układa się kable i zalewa warstwą wierzchnią. Z czego to zrobić: wełna czy styropian, beton z betoniarni czy kręcony na budowie, a może gotowe mieszanki.

3. Poszukiwania kominka i systemu DGP. Czy Spatherm, czy Jotul, czy jeszcze coś innego.

4. Poprawne wykonanie ocieplenia poddasza - robimy samodzielnie. Chodzi o ocieplanie częsci użytkowej struszku i nieżytkowej oraz stropu nad poddaszem. Pisałem o tym w innych wątkach, ale na razie nie mam odpowiedzi.

A co z naszym spotkaniem 20.03? My już jesteśmy prawie zdecydowani. Jak tam Wasze decyzje. Chciałbym się z Wami spotkać. Na razie udało nam się umówić z Senserem. Może ktoś z Was chciałby wymienić się kontaktem telafonicznym. Sądzę, że lepiej na priv. Zapraszam. Chętnie odwzajemnię się własnym numerem.

5. poszukiwanie systemu instalacji wodnej (raczej będzie to Hepworth).

Jak by ktoś z was wiedział coś w powyższych sprawach, to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek,

 

Widzę że budujemy się bardzo blisko siebie i jesteśmy na podobnym etapie a więc i problemy mamy bardzo podobne. Ja buduję się w Adamowiźnie przy granicy Odrano Woli (tuż przy wspominanym już na tym forum skrzyżowaniu z drzewem w środku).

 

Mój etap - właśnie wczoraj zrobili mi gipsowe tynki z agregatu. Jeszcze ich nie widziałem w rozsądnym oświetleniu (tylko w świetle latarki) więc nie wiem czy można polecać jakość. Ale było szybko i sprawnie. Samej pracy (290 metrów tynków ale z wykuszami i innymi załomami) było 4 dni (w tym niedziela). Cena 20.50 + VAT za metr (z materiałem).

 

Wylewkę będę też chyba robił w tej samej firmie z tzw. mixokreta. Tu się umawia na robociznę bo ceny materiałów wariują. Proponowano mi po 13 zł / m2. Mam namiary na inną firmę która robi po 12 /m2 więc może się uda stargować w tej pierwszej.

 

Co do kominka z rozprowadzeniem ciepłego powietrza - też stoję przed wyborem i ciągle myślę. Od soboty zaś planuję rozpoczęcie ocieplania użytkowego poddasza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj _bogus_,

Rzeczywiście etap podobny. Może skorzystamy z Twoich doświadczeń. My na razie znaleźliśmy dwie firmy od tynków. Obie robią w podobnej do Twojej cenie. U Ciebie chyba jest trochę taniej. Nam mówili 21 - 22 zł za m2 z materiałem. Jeden podał cenę 22 z tynkiem Knauf. Drugi wspominał o tynku niemieckim, nie wiem czy tym samym i mówił, że wyjdzie ok. 21 zł, z tego robocizna 14-15 zł. Czy wiesz jaki tynk u Ciebie położyli? Co do wylewek to chyba masz taniej niż my znaleźliśmy. Tylko, czy ten sam zakres robót? Nasze ceny obejmują wykonanie izolacji oraz ocieplenia. Dostałem cenę od 14 do 17 zł. Podaj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek

 

Podobno były to tynki Knaufa. Cena wyjściowa była 21 bez faktury. Jestem słaby w negocjacjach więc zeszedłem jedynie do 20.50 + VAT (mi potrzebna faktura).

 

Co do wylewki - cena podobno obejmuje: ułożenie izolacji (styropian + folia) i zrobienie wylewki (u mnie 4 cm) z maszyny. Prawdopodobnie gdybym jeszcze chciał do tego siatkę ułożyć byłoby w cenie. Z tym że sugerowali mi by nie kłaść siatki tylko dać wylewkę z dodatkiem (o ile dobrze pamiętam) włókien szklanych. Ja będę robił wylewke jedynie na użytkowym poddaszu. I raczej nie będę miał ogrzywania podłogowego. Na parterze nie muszę robić wylewek (mam nadzieję - zobaczymy co powie facet gdy zacznie układać terakotę :wink:) bo mam fundament Legalett'a.

 

Jak będziesz chciał więcej szczegółów - pisz na priv'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...