Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a macie jakąs podstawę prawną ?

bo ja zamierzam wlaczyć jak tylko sie da...

a najlepszew tym wszsystkim jest to, ze warunki sa ważne 2 lata a termin przewidują na za 3 lata to co rok przed podłączeniem jeszcze raz o warunki mi przyjdzie występowac?

Jak coś ustalę to dam wam znać

 

Jayer a jaki masz projekt domku? bo ładnie wygląda a ja teraz szukam projektu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek duzo informacji o jakości szkolnictwa jest na stronie grodziska

jesli chodzi o punktyy na egzminie końcowym w klasie 6 to Sp 2 i SP6

...

 

No wiecie sprawdziłem stronę Grodziska i znalazłem tam wyniki testów. Co ciekawe rzeczywiście SP2 i SP6, ale również SP23, o którą pytałem.

No więc nadal jesteśmy w kropce. Byliśmy we wspomnianych szkołach. I doświadczenia różne. Co do SP23, to raczej lichy budynek. Rozmowy z dyrektor i potencjalną nauczycielką OK. SP2 - typowa szkoła, lecz zainteresowanie kadry żadne, trudno rozmawiać, nie wysilają się z informacją, chyba wiedzą, że jadą na opinii i im nie zależy, zwłaszcza jak się jest spoza rejonu.

 

Z innych spraw, to zakupiliśmy rurki do odkurzacza centralnego. Koszt niewielki teraz. Potem zawsze można będzie kupić jednostkę. A dla nas jedno ważne - nasz maluch jest alergikiem, więc to przemawia za rozwiązaniem z OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mogę pokląć? :evil: :evil:

właśnie dzwoniła pani ze stoenu która miała prowadzić i przyspieszac moja sprawe twierdzi ze nie jest dobrze bo Pruszków sie na mnie obraził ze wysłałam pismo do wiadomości URE bo mi w terminie nie odpowiedzieli dlatego mam termin 2008 i dlatego oni nie sa zbyt chetni do wspołpracy. Twierdzi ze opracowanie projektu kablowego to koszt ok. 6000 zł (jakieś 200-300 m od trafo) i na razie radzi dac sobie na wstrzymanie ona bedzie próbowała cos załatwić.. na moje hasło, ze w umowie są błedy (np jeden pkt mówi o opłacie w termienie 2 tyg do podpisania umowy a nastepny ze uregulowanie kosztów po podłaczeniu i podpisaniu umowy o przesył pradu) nie wiem co robić poradżcie cos... ta pani twierdzie z molochem nikt jeszcze nie wygral i ze jesli chce isc na wojne to ok ale wtedy na prąd to sobie dlugo poczekam.. z Kolei gośc z URE radzi pisac poprawki do umowy robic samemu projekt i pisac o skrocenie terminu i zmiane taryfy (zaproponowali mi jendotaryfowe). HELP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie mogę zrozimieć...z tego co wiem...wszystko co przekracza termin dwóch lat jeśli chodzi o termin realizacji przyłącza to wg moiej skromnej wiedzy po prostu bezprawie. Nie przytoczy żadnej podstawy prawnej...bo mi się szukać nie chce :-) ale powiem tak, że gdzieś wyczytałem, że jeśli tylko teren w planie zagospodarowania przestrzennego jest opisany, przeznaczony jako budownictwo jednorodzinne to ZE MUSI założyć prąd w ciągu 2 lat max !!!

Tą sprawę, ale to już telefonicznie uzgodniłbym z URE, nie wiem...ale coś tu nie gra...3 lata koszmar...coś takiego, tym bardziej że nie masz specjalnie gdzie "pożyczyć" prądu to może cię skutecznie zablokować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser zgadza się tylko ze co mi da ze ZE Pruszków dostanie karę skoro ja i tak prądu nie bede miała? :cry:

 

Sylvia....przecież jasne jest, że przyjęcie kary przez ZE nie będzie bez znaczenia ani też nie usankcjonuje tegoż wykroczenia...a jedynie wymoże na ZE stosowanie się do obowiązującego prawa...a jego trwanie przy tym stanowisku będzie powodem do kolejnych wiosków do URE....Sylvia cudotwórcą nie jestem...jedynie próbuje ci pomóc....samo negowanie na pewno też ci nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, nasz projekt to D24 z Muratora (http://projekty.murator.com.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=77).

Full wypas parterowka. W miare tani w budowie. Polecam. Jednakze jesli chcesz cos z poddaszem to sobie ten projekt daruj. Szkoda go przerabiac. Widzialem kiedys za Skierniewicami z podwyzszonym poddaszem D24. Zupelnie stracil swoj styl. Nie warto.

Dzisiaj budowalbym cos mniejszego. Tak maksymalnie 150 m2. Np. projekt Murator C98 (http://projekty.murator.com.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=278). Bardzo przyjemny parterek. Nieco bym tylko wyciagnal dach ze 2 m nad taras i pewne drobne przerobki w pomieszczeniach w srodku, w ramach scian dzialowych.

W kazdym razie, zycze milego polowania. To bardzo fajny moment w calym procesie budowy.

Jak juz cos znajdziesz, daj znac na grupe.

 

Pozdrowionka

Jayer

 

PS. Jakby co to zapraszam do ogladania. Jeszcze nie mieszkamy, ale zawsze mozemy sie jakos umowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Chcę Wam się powiedzieć, że od wczoraj trwa nawożenie piachu na naszą działeczkę. Wczoraj dwie olbrzymiaste scanie i 3 kamazy kursowały i nawiozły taką ilość, że nadal nie możemy uwierzyć, że już tyle terenu jest podniesione. Jesteśmy w szoku!

Chciałabym też nawiązać do jednej z ostatnich moich wypowiedzi, w której pisałam o ZUDzie. Okazuje się, że źle Was poinformowałam, bo to nie inwestor składa dokumenty do akceptacji lecz geodeta. Co nie zmienia faktu, co do opłat, jedynie trzeba negocjować z geodetą, bo to on przyjmuje kasę i rozlicza się z ZUDem. Mój chce za 3 przyłącza 600zł, a wg. tego co powiedział pan w ZUD powinno być 530. Różnica nie jest powalająca, więc kwotę akceptujemy. Dowiedziałam się też, że każdy geodeta ma inny cennik i są tacy, co biorą za jedno przyłącze nawet 900 zeta.

Pozdrawiam cieplutko,

ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie - zaczęło się koszmarnie, a dzisiejszy dzień to prawdziwy horror. Najgorsze jest ogrodzenie - słupki przyszły 30 cm za krótkie, sztukowaliśmy, geodeta pomylił się 2 razy ( już go nie polecam :evil: ) i dwa razy przesuwano juz wbetonowane słupki, a na deser całkiem niezła ekipa ogrodzeniowa bez uzgodnienia ścięła 5 dorodnych brzóz ( średnica pnia 20-35 cm). Popłakałam się jak to zobaczyłam. Były śliczne :cry: Tego nie da się naprawić.

Senser, kiedy chcesz przyjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ewa, nie moge tych brzóz przeboleć. Mąż mówi, ze mnie trochę zgasiły. Na pewno coś tam przesadzimy z innej części działki, mamy duzo drzew. Coz zrobić.

Jayer, jeśli chodzi o te ekipe ogrodzeniowa to widać, że chłopaki znają się na robocie. Niestety nie maja szacunku dla drzew. Jesli nie masz drzew w lini ogrodzenia to ich bierz, będziesz miał dobrze zrobione ogrodzenie, przyjedź i zobacz moje, w trakcie powstawania. Trzeba ich troche przypilnować, aby np. wkładali gruz na dno wykopu pod słupek, ale generalnie jest OK. Gdyby nie oni wgrodziłabym sie sasiadowi z dwóch stron.

Poza tym idzie dobrze, wczoraj pracowało na raz 5 ekip. Mam juz gaz w budynku, działa elektryk, hydraulik, a murarze kończą taras i schody wejściowe. W kolejce niecierpliwi się "alarm i tynki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

trochę spóźnieni kontynuujemy z wiosną naszą budowę.

Możecie polecić jakąś ekipę do tynkowania, planujemy tradycyjne tynki cementowo-wapienne?

Szukam też instalatora/hydraulika.

 

Do bobo30 podziwiam tempo, zadowolona z jakości ekip?

 

Aha jeszcze pytanie do wszystkich, kwestia złodziejstwa, już 2 razy wyjęto zabezpieczenia z RB.

Zastanawiam się jak zabezpieczyć budowę kiedy wejdą instalatorzy, okna (drewniane) chciałbym wstawić jak tynki i posadzki przeschną.

Proszę o jakieś praktyczne uwagi / obserwacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobinko! Strasznie szkoda takich fajnych drzewek... Lacze sie z Toba w bolu. Rozumiem to doskonale, bo cale zycie mieszkam w lesie (w Podkowie), a teraz nie mam ani jednego wiekszego ode mnie :-(.

Jednakze, jakbys nie miala co z nimi zrobic, to chetnie sie pisze. Kominek zre jak opetany.

Co do ekipy, to musze jakos podjechac. Do kiedy robia? A i za ile, bo nie pamietam?

 

Ula Ten piach co nawozisz, to po wiela kupujecie i ile metrow?

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w kwestii informacyjnej. Wlasnie 'zaczelismy kontynuacje' wykanczania scian. Szpachlowanie, akrylowanie, zacieranie, czyszczenie, gruntowanie, pierwsze malowanie, drugie malowanie, czyszczenie pedzli i kuwetek... Cale to zamieszanie po to, zeby miec w miare gladkie biale sciany.

Gdyby ktos z Was przystepowal do tych prac samodzielnie, to zapraszam na konsultacje/porady. Osobiscie zrobilem niezly wywiad wczesniej. Dopiero ostatnia ekipa uswiadomila mi jak sie szybko, sprawnie i ladnie akryluje. Dzieki temu zajmuje mi to 1/5 tego czasu co wczesniej (czyt. w listopadzie).

 

Z wlosami i zebami pelnymi szpachli/farby/akrylu,

Pozdrawiam

 

Jay

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...