Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

No to po kolei: tynkarz -dzis zaczął robotę, za tydzień mogę go polecić - tynki cem.-wap. ręczne

hydraulik - właśnie kończy, zna się dobrze na robocie, moge polecić, ale jest bardzo zajęty

ogrodzenie - kończą chyba w piatek, 12 zł za mb siatki, na gotowo, ładnie zrobione, Jayer wpadnij obejrzeć w czwartek lub piątek, tel na priv

Nasz kominek też lubi jeść :)

U nas na budowie zawsze ktoś nocuje, ostatnio nawet we dwóch - dobry sposób na złodziei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bobinko, bardzo mi sie podobala Twoja chatka. Fajna duza dzialeczka. Nie ma co. Plotek tez niczego sobie. Wrzuc na priva namiary.

Co do rozwidlenia w drodze do Ciebie, to mysle sobie, ze ryzykowne jest stwierdzenie "jak sie urywa asfalt to w prawo". Problem w tym, ze asfalt sie nie urywa, tylko lekkim lukiem leci w lewo. To dlatego przejechalem. :-)

Najlepiej postawic tam kierunkowskaz :-).

 

Udalo mi sie sciagnac nieco ziemi na dzialke. Tzn. na razie umowilem sie z gosciem. Czy i ile przywioza to dopiero zobaczymy. Wywoza ziemie z miejsca, gdzie bedzie chodnik :-) Cale 20 pln za Stara pelnego ziemi.

 

BTW Kto wie ile mozna zaplacic za wyrownanie terenu? I jak rozliczac. Bo wykonawcy to wiadomo. Najlepiej na godziny itd. Ceny wahaja sie od 45 pln do 90pln. Tymczasem spotkalem takiego co chce sie umowic od roboty... No i nie wiem, jak go ugadac.

 

 

No to spadam malowac dalej.

 

Pozdrawiam

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam, że jak się urywa asfalt to w prawo? :o Oj, to chyba gorączka budowlana :lol: Sorry :oops: Miło, ze podoba Ci sie mój dom.

Namiary wysyłam.

 

U nas chwila spokoju: w dwa tygodnie:

dociągnęliśmy prąd do budynku i prąd wewnątrz na gotowo

położyliśmy całą hydraulikę i co - to co pod tynki

połozyliśmy kabelki alarmowe

wylaliśmy tarasy, ganek, schody wejściowe plus kilka poprawek typu wzmocnienie więźby

ogrodziliśmy działkę, z wyjątkiem frontu

dociągnęliśmy gaz do budynku

prawie cały dom jest już otynkowany - zostało roboty na 2 dni

Mogę polecić naprawdę każdego z moich fachowców - praktycznie nie było problemów - z wyjątkiem tych brzóz

w przyszłym tygodniu -co, bramy garażowe, potem wylewki i czekamy 3 tygodnie aż wyschnie - ale będzie laba :D

 

Senser dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak. To wspaniale chwile, jak rosnie chalupka :-).

Wlasnie tego mi sie chce jeszcze. Jeszcze jakas chalupke postawic, cos zamacic. To jest to.

A nie, ze malujesz dwa razy, a wychodzi, ze trzeba jeszcze raz, a i tak nie wszedzie jest fajnie...

 

BTW. Pisalas, ze 'prosto'. To ja nie skojarzylem, ze prosto moze znaczyc bez wzgledu na nawierzchnie :-). A to Senser mi mowil, ze jak sie konczy asfalt... No to tak jechalem :-). I juz bylem prawie na Katowickiej, a asfalt sie nie konczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ładną chwilę mnie tutaj nie było... to efekt prac na budowie. A więc hydraulik już skończył, wylewki zrobione, obecnie ocieplenie poddasza i płyty g-k. Jak dobrze pójdzie, to po niedzieli okna, alarm, brama garażowa... mam tylko nadzieję, że ekipy nie będą się o siebie potykać.

 

Patrząc po ilości wpisów, chyba wszyscy ostro ruszyli do przodu :)

 

Bobo - podziwiam! Już w zeszłym roku mówiłem, że mnie dogonisz i prosze.... sprawdziało sie :wink: Tak trzymać.

 

pozdrawiam i do następnego wpisu :D

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z jednej strony chcę napisać....że nie docierały powiadomienia...z drugiej miałem taki sajgon zawodowo/budowlany......na nic nie miałem czasu!

 

A w sumie coś się tam zmieniło....

 

Prace hydrauliczne...w 80% skończone.

Prace elektryczne skończone.

Podniosłem trochę ściany na poddaszu...gdzieś tam jeszcze podzieliłem pokoje...

Prace z okablowaniem vel Zbych skończone!

Prace z instalacją centralnego odkurzacza skończone!

Prace tynkarskie zaczęły się w dniu dzisiejszym :-)

Trwają prace związane z przygotowaniem "gruntu" pod elewacje...

Poszły w świat zaliczki na wszystkie otwory....

Ogólne prace porządkowo/wiosenne....

 

Ogólnie zauważyłem jedną ciekawą rzecz....kiedy jeszcze zaczynałem budowę...nawet będą tu na forum....nie odważyłbym się na skorzystanie z jakiejkolwiek ekipy tu polecanej....

Teraz tak...

Elektryk....z forum....

Alarm.....z forum....

Wylewki.....z forum :-)

Po prostu...potrzebowałem czasu aby temu zaufać...

Ale trafił się też wyjątek...ekipa od prac elewacyjnych, którą polecił mi wyłącznie sprzedawca! :-)

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca...ale jest naprawdę ok! Wygrali jakiś konkurs organizowany przez Terranove na najlepiej wykonaną elewację :-)

 

Ogólnie jakąś tak się stało...że te wszystki prace miały się zacząć/skończyć trochę później....zamiast opóźnień mam przyśpieszenie...

 

I co ważne...podobno już za miech w końcu (mam nadzieję) mają nam podciągnąć k....wa prąd!

Będe mógł w końcu normalnie niebawem zamknąć obiekt!

 

A tak z prac elektrycznych...wyszło hmmm :-) 250 punktów...podobno :-) A jaki fajny koński ogon skrętki wyszedł w kotłowni :-) Jay a już myślałem że ten twój to już niezły...ale ja przesadziłem :-) Ale powiedziałem! Za Chiny pana więcej pałętających się kabli pod nogami!

Musiałem się trochę poszamotać z instalacją TV opartą na Multiswitchach...ale w końcu się udało...

Ilośc kabli na strychu również robi wrażenie...

Już jakąś tak blisko to wszystko się czuje...że już zaczynamy rozmawiać o drugim aucie.... :cry:

 

Muszę się podzielić jednym spostrzeżeniem...tak myślałem o tarasie ogrodowym...generalnie wylewanym....ale po tym co usłyszałem od gościa co to jeździ na poprawki tychże....wiecznie odpadających płytek....powiedział mi kostka! I tak też chyba zrobie...ale to i tak dalszy plan!

 

Za to widać wyraźnie pewną tendencję...a taki pan Wg...już przestał się interesować forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW Kto wie ile mozna zaplacic za wyrownanie terenu? I jak rozliczac. Bo wykonawcy to wiadomo. Najlepiej na godziny itd. Ceny wahaja sie od 45 pln do 90pln. Tymczasem spotkalem takiego co chce sie umowic od roboty... No i nie wiem, jak go ugadac.

 

 

 

Pozdrawiam

Jay

Właśnie przerabiam ten temat. Nie wiem czy zapłaciłem dużo czy mało ale dogadałem się na 500 zł za wyrównanie całej działki - tzn facet najpierw rozgarnął wcześńiej nawiezioną ziemię, potem zdarł co większe górki, przejachał całość kultywatorem a na koniec zbronował. Wygląda to całkiem OK. Za ziemie placilem 200 zl za 5 m3 - czarna ladna. Na działkę 1650 m2 kupiłem 6 przyczep i chyba jeszcze jedną dokupię.

Wszystko u jednego gościa - mieszka przy drodze z Książenic do Marynina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas jest już oświetlenie, teraz mamy zamiar brać się za taras i ogród. Tylko kasy brak :cry: Normalnie zapaść finansowa. Tak jakoś się człowiek przyzwyczaił do obracania dużymi sumami podczas budowy, że trudno wyhamować. Trzeban na to uważać! Teraz już nie ma zapasiku tylko bieżące pensje.

Mam zamiar refinansować kredyt i zachęcam do takiego manewru. W miarę spłaty kredytu rośnie udział własny więc można dostać lepsze warunki. Działki trochę poszły w górę, dom jest więcej wart niż wyceniano prze budową i robi sie z 20% udziału własnego 40 %. Przy 40% w Nordea dają w tej chwili LIBOR +1% czyli 1,8% oprocentowanie kredytu w CHF. To cakiem duży skok bo miałem 3,4% w Multibanku. Warto więc brać bank, z którym się łatwo buduje tzn nieupierdliwy a potem refinansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Pisz wiecej o tym jak sie zalatwia refinansowanie. Mnie juz szlag trafia. Na poczatku mialem (w PLN) oprocentowanie 7,3 %, teraz (po roku) mam juz 9,1 %. Przy naszym kredycie to jest pare zlotych.

Jak czytam, ze ktos ma 2 czy 4 procent to mnie krew zalewa :-).

Odnosnie tego goscia to juz slyszalem o nim wczesniej. Jednakze Twoje doswiadczenie z nim sklania mnie do zagadania z nim. Mozesz podeslac jakis konkretny namiar na niego (telefon lub adres)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka to ja poporsze o podpowiedź... w oczekiwaniu na prąd chcielismy sobie uporzadkować te chaszcze na działce... jak i co z tym zrobic? na całej działce mam kłęby zaschniętej trawy i zielska wszelkiego rodzaju. skosić tego sie nie da bo kosy nie wetkniemy zresztą i tak takowej nie posiadamy.. może macie anmiary an kogoś rzetelengo coby pomógł za rosądne pieniążki... ? ziemi względnie piach tez będziemy potrzebować ale to już przed budową bo z bad. geotechnicznego jedna ze wskazówek jest by lekko podnieść teren ze wzgęldu na sezonowo wysokie wody gruntowe... (badanie było wtedy robione i woda max poziom 40 cm)

 

Powoli krystalizuje nam sie pogląd na projekt i chyba poszukamy taniego a dobrego architekta na indywiudualny bo żaden do końca nie odpowiada...

 

Sylvia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Pisz wiecej o tym jak sie zalatwia refinansowanie. Mnie juz szlag trafia. Na poczatku mialem (w PLN) oprocentowanie 7,3 %, teraz (po roku) mam juz 9,1 %. Przy naszym kredycie to jest pare zlotych.

Jak czytam, ze ktos ma 2 czy 4 procent to mnie krew zalewa :-).

Odnosnie tego goscia to juz slyszalem o nim wczesniej. Jednakze Twoje doswiadczenie z nim sklania mnie do zagadania z nim. Mozesz podeslac jakis konkretny namiar na niego (telefon lub adres)?

Wątpię czy chodzi o tego samego gościa, chyba nie jest to jego głównym zajęciem a polecił mi go mój hydraulik, który mieszka niedaleko. Gościu ma konie i wybiera ostrówkiem ziemię z miejsca gdzie był składowany gnój (?) ze stajni. tel. 604348903 chyba Kucharski (nie pamiętam dokładnie a w książce mam zapisane kuchar).

 

Refinansowanie: wybieram się do paru banków, do Expandera, do OpenFinance i szukam najlepszej oferty. Warto składać dokumenty do kilku ponieważ są skłonni negocjować ale jak już są konkrety a nie teoretyczna dyskusja, dodaktowe atuty to fakt, że możesz u nich otworzyć konto, mieć kartę kredytową itp.

Możliwe koszty to:

- prowizja 0-2% kwoty kredytu (jeśli można ją wliczyć do kredytu, a przeważnie można to ma mały wpływ na wysokość raty),

- wykreślenie wpisu z księgi wieczystej chyba 0,5 % kwoty wpisu,

- podobno nowy wpis jest bezpłatny,

- wycena nieruchomości 0-1200zł, najlepiej jeśli zrobią to pracownicy banku za darmo,

- trzeba też patrzeć na różnice kursowe w danym banku (np. PTF ma atrakcyjne oprocentowanie kredytu ale duże widełki kursowe więc odpadaję).

Dla mnie ważna jest też możliwość podniesienia kwoty na tych samych warunkach - potrzebuję na dziś dodatkowej gotówki. W większości przypadków wystarczy przedstawić faktury nie starsze niż roczne i dadzą dodatkowe pieniążki jeśłi jest zdolność.

Moim zdaniem zł się nie opłacają. Przy kredycie 300 tys. rata równa wypada 1100 zł w CHF na 30 lat, policz ile byś miał u siebie przy 9%! dopisek: policzyłem, przy 9,1 % wychodzi 2435 zł!! Chyba frank musiałby zwariować, żeby się opłacało brac kredyt w zł. Należy pamiętać, że doliczanie różnicy kupno-sprzedaż do kwoty kredytu czy też jak to czynią niektórzy do oprocentowania jest błędem w rozumowaniu. Kwota wynikająca z różnicy w kursie kupna i sprzedaży dotyczy tylko jednej danej raty tzn przeliczenie na złotówki następuje w dniu jej spłaty. Nie wpływa więc ona znacznie na wysokość rat ponieważ nie są od niej liczone odsetki.

Możliwe są dodatkowe bonusy np. Nordea daje za darmo ubezpieczenie na życie w czasie spłaty więc np. u mnie jest to dodatkowy grosz w kieszeni bo moge zlikwidować to co mam w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...