Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ludzie powiedzcie jakie macie wylewki (materiały - co, ile, jakie) bo mnie szlag zaraz trafi. Już 3 godziny przeglądam forum i nadal niewiele wiem. Nie stać mnie na rozwiązania super dobre, wystarcza same dobre.

? a są tu jakieś warianty?

na chudziak dajesz styropian twardości minimum FS20, folię izolacyjną, a na to wylewkę zbrojoną siatką lub z włóknami polipropylenowymi. Robisz dylatacje ze specjalnej pianki lub ze styropianu grubości 1 cm. Napisz może więcej w czym problem.

 

Jeśli chodzi o grubości to zależy od tego czy masz podłogówkę czy nie. Ja mam podłogówkę i na parterze mam 15 cm styropianu (to trochę na wyrost wystarczy podobno 8 cm), folię zwykłą czarną, na tym rurki do podłogówki, siatka zbrojąca o oczku 10 cm i 6 cm wylewki z miksokreta. Dylatacje częściowo ze styropiany, częściowo z taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bobinko, jesli chodzi o izolacje przeciwwilgociowa, to sa rozne rownie dobre standardy. Ja na ten przyklad mam folie zarowno pod styropianem, jak i na. Folia 0,2 jest spoko.

Siatka jakakolwiek dasz bedzie dobra. Pomysl, ze niektorzy nie daja wogole i jest ok. U nas jest siatka tylko tam gdzie podlogowka (ok 60 m2).

Co do wylewki na podlogowce to nie mozesz zbytnio przesadzic bo nie bedzie dzialac. Choc wiele zalezy od wykonczenia. U kolegi dali 8 cm na podlogowce i potem doszly plytki i po sprawie. Podloga zima zimna.

U nas jest 6 albo 7 cm i plytki. Wszystko gra, plytki cieplutkie. Widelki polecane to 5-7 cm.

Garaz, styropianu dalismy jak wszedzie 10 cm tylko ze FS30 i 15 cm wylewki (garaz jest nizej o 40 cm od reszty domu). Samochod wjezdza i sie nie zapada. Swego czasu stal tam atlas z obciaznikami. lacznie jakies 2 tony. Zero spekan.

 

Wlodek dzienki za wstepne informacje. Jak bedziesz mial jakies nowosci to dawaj szczodrze i nie zaluj. Wszak trza sie wspierac. Obecnie rozpoczynam batalie majaca na celu zmniejszenie swoich naleznosci wobec Banku. Przechodzac z PLN na CHF moge zaoszczedzic prawie 45% miesiecznej raty calkowitej. Jest o co walczyc. A jak sobie pomysle, ze jak bralem kredyt to CHF byl wart 25% wiecej niz dzis, to juz mialbym niezla oszczednosc. Powoli przestaje byc zwolennikiem PLN. Rozsadek wyzej stawia bezpieczenstwo kredytu w PLN niz w czymkolwiek innym. Ale kto nie ryzykuje ten nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to teraz wszystko jasne jest dla mnie. Bo u mnie za 20 okien zaśpiewali zdecydowanie więcej - czyli nie jest to atrakcyjna cena :(

 

Senser, a może wiesz, czy w przypadku ocieplania poddasza obróbka okien dachowych liczy się oddzielnie, czyli np. za metr bieżący? I jeśli tak, to cena powinna być taka sama jak za m2 ocieplenia?

 

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, a może wiesz, czy w przypadku ocieplania poddasza obróbka okien dachowych liczy się oddzielnie, czyli np. za metr bieżący? I jeśli tak, to cena powinna być taka sama jak za m2 ocieplenia?

 

Tommi

 

:lol: No niestety...tu też muszę cię rozaczarować, tak samo jak i mnie to swego czasu szoknęło...niestety każde jedno okno dachowe jest liczone dodatkowo...pewnie to zależy od ekipy....ale z dwoma jakimi miałem kontakt obie liczyły to extra. A ta którą w końcu wybrałem to nawet słupy są liczone extra...

Okna dachowe są tak niewielkich różnic, że tu raczej nie ma znaczenia "mb", mnie bynajmniej nie pytano czy mam 160 czy 140 ....

 

Z reguły, cena obórbki jest skorelowana z ceną ich montażu w dachu...

Mi się udało od tego odejść...bo mam 6 okien :-)

Czyli krzyczeli 150 zł za szt. a tak wezmą "tylko" 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kuuur... cze :evil: To nieźle, ja mam 5 okien dachowych, no i kilka belek, które byly obrabiane. Wygląda mi więc, że będę miał niemiłą niespodziankę w dniu jutrzejszym :roll:

 

Na glifach w normalnych oknach to chyba już całkiem u mnie przesadzili...

 

Chyba muszę znaleźć kogoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Co do kredytów. Można również negocjować wewnątrz tego samego banku. My tak zrobiliśmy i wynegocjowaliśmy niższą marżę. Pamiętajcie, że marża zależy najczęściej od kwoty kredytu (im wyższa tym marża niższa) oraz od udziału własnego (im wyższy tym marża niższa). Marże wymieniane w reklamach obowiązują dla wysokich kwot (zwykle pow. 200 tys.) oraz dla wysokiego udziału własnego (zwykle pow. 70%). Ale i tak ogólnie oprocentowanie dla CHF jest teraz bardzo korzystne. My cały czas trzymamy się CHF. Jak na razie wciąż jesteśmy na dużym plusie. Naprawdę kursy by musiały zwariować, żeby dostać w plecy. A tu prognozy długoterminowe dla CHF są bardzo optymistyczne (na conajmniej rok, a i na dalsze lata też). I nie można zapominać, że pewnie za kilka lat przejdziemy na EUR. Z jednej strony CHF dośc mocno jest zwiazany z EUR, więc po zamianie na EUR nic się nie zmieni. Choć zawsze można będzie się przewalutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeżyję ten tydzień to się chyba upiję. Zbliżamy sie do przerwy na budowie. Jutro hydraulicy kończą co i podłogówkę, we wtorek bramy garażowe, w środę/czwartek wylewki, w czwartek/piątek ogrodzenie z przodu - fundament. I przerwa. Niewielkie prace będą się nadal toczyły, tzn. będziemy powoli wylewali z formy słupki betonowe ogrodzenia, a potem podmurówkę, ale to drobiazgi w porownaniu do tego co zrobilismy w kwietniu. Ale maraton.

Senser kiedy wylewki :D ?

 

Wyjeżdżacie gdzies na długi weekend? My chyba nie , bo za co? :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej o kredytach - kopiuję wiadomość jaką przysłał mi Expander:

 

Wybierając kredyt w CHF możesz uniknąć ryzyka kursowego regularnie inwestując różnicę pomiędzy ratą kredytu w złotówkach i w walucie obcej.

 

Kredyt w wysokości 150 000 zł, na 20 lat.

 

 

 

Kredyt w CHF Kredyt w złotówkach

(bez ryzyka kursowego)

 

Oprocentowanie

3 %

7 %

 

Rata (CHF/PLN=2,65)

831 zł

1 162zł

 

Zabezpieczenie przed ryzykiem walutowym

331 zł

-

 

Suma miesięcznych wpłat

1 162 zł

1 162 zł

 

 

 

 

Wniosek:

 

Kredyt w złotówkach jest wyżej oprocentowany niż we frankach. Wybierz więc tańszy kredyt w CHF,

a różnicę odkładaj na własne konto.

 

 

 

Kredyt w CHF Kredyt w złotówkach

 

Suma rat kredytu

199 655 zł

279 107 zł

 

Wartość Twoich oszczędności*

173 043 zł

0 zł

 

 

 

 

Jeżeli kurs CHF pozostałby stały przez 20 lat, oszczędność na kredycie we frankach w porównaniu

z kredytem złotowym wyniosłaby blisko 80 tys złotych, a zysk* z inwestowania różnicy w ratach po odliczeniu podatku wynosi ponad 173 tys złotych, co zabezpieczy Cię przed wzrostem kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...