Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli ktoś ma problem z nieplanowanym kocim potomstwem:

Przygarnę kota nierasowego z rodowodem łowczym. Żeby było jasne - nie planuje dla niego żywota kanapowego, tylko bój w pierwszej linii o mój dom bez myszy. Preferowany młody wiek. Płeć i maść bez znaczenia (choć nie ma to jak buraski, choć mój ukochany Baldwin, który żył 16 lat był w biało - czarne łatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z nieplanowanym kocim potomstwem:

Przygarnę kota nierasowego z rodowodem łowczym. Żeby było jasne - nie planuje dla niego żywota kanapowego, tylko bój w pierwszej linii o mój dom bez myszy. Preferowany młody wiek. Płeć i maść bez znaczenia (choć nie ma to jak buraski, choć mój ukochany Baldwin, który żył 16 lat był w biało - czarne łatki).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie zdjęcia Twojej podłogówkia a z racji tego że zajmuj ę sie tym zawodowo przedstawie swoje spostrzeżenia:

-zastosowano u Ciebie system rozkładania rur meandrowy(łatwy do ułożenia)ale to tylko ta jedna jego zaleta.W pomieszczeniach mieszkalnych wykonuje sie system rozkładu rur ślimakowy tzn,ciepła- zimna-ciepła bo tylko taki rozkład zapewnia równomiernosc temperaturową płyty grzewczej

-oszczędzano na klipsach co widać na krzywiznach i nierównomiernych odstępach

-na drugim zdjęciu widać kardynalny błąd ,pętle wchodzą na dylatacje co jest niedopuszczalne ponieważ grozi awarią rur grzewczych (przecież w tym miejscu pracują płyty grzewcze które względem siebie pracują)

-nie zauważyłem nigdzie kawałków rur osłonowych z peszla przy przejsciach przez poszczególne płyty grzewcze, uwaga jw.

 

to tak ku przestrodze by na Waszych budowach nie popełniano takich błędów

A przy okazji tak naprawdę to dziwię sie ,że pozwalacie na własnych budowach na eksperymenty z podłogówką i robicie je bez obliczeń zapotrzebowania na ciepło i bez projektu,szanujący sie instalator i dbający o swoje dobre imię nie zrobi tego na oko, zrobi po prostu projekt.

Tu bez dużych kosztów nie da sie tego łatwo naprawić to nie grzejniki który można w razie czego wymienić czy zmienić parametry czynnika grzewczego

 

Znalazłem działkę trwają negocjacje co do ceny ale jestem dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszlo. Hydraulik juz, wylewki w polowie. Dogadalismy sie jakoś. Rurki co 20-30 cm, są z miedzi, a więc powinny lepiej grzać. około 4mb na m2. Folia zwykła tylko pod styropianem na parterze. Wywinięta na ściane, bez klejenia, z zakładem. Drugiej warstwa aluminiowa tylko pod podłogówkę, bez wywijania na ścianę. Daliśmy siatkę 15x15, podłogówka 10x10. Dylatacje są, rurki w peszlach w drzwiach. Instalacja podlogowa zalewana pod cisnieniem 2,5-3 atm. Rurki do grzejników sa w twardym peszlu i nie sa wypełnione woda - idą w 1 kawałku.

Dobrze, że będzie przerwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starn OK. Nastepnym razem to wlasnie Ciebie zatrudnie do tej roboty. Poza tym zgodze sie, ze sa bledy i dzieki za uwage, bede wiedzial nastepnym razem :-) (oby jak najszybciej). Moj hydraulik mial kilka wad, nie ukrywam, ze z calej tej ekipy to wlasnie jego wiecej bym niezatrudnil. I jeszcze takich dwoch co to sie "wykonczeniowka" zajmuja... Zgroza, ale dowiaduje sie dopiero teraz jak maluje i widze ich odwalona robote.

Zgadzam sie ze wszystkim co piszesz. Chociaz nie zauwazylem nierownomiernego rozlozenia ciepla. Wydaje mi sie, ze roznica bedzie na tyle minimalna przy moich powierzchniach, ze tego nie odczuje gola stopa. Zgodzisz sie?

 

Bobinko A masz tak zrobione jak kolega Starn nam podpowiada?

 

 

Pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abromba

napisałem Ci priva ale chyba nie wyszedł wiec napisze to tutaj.

Sa do oddania dwa 4 tygodniowe kotki :kot czarny i kotka szara w ciemne prążki ale tylko w dobre ręce :wink: tak mniej więcej za trzy tygodnie kiedy się usamodzielnią

jak by co to daj znać czy reflektujesz? a może ktoś z Was kochani przygarnie drugie śliczne maleństwo,transport w okolicach gratis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starn, ty widzę sąsiad :lol:

A czy ty umiesz/możesz/potrafić zaprojektować/doradzić jak poprowadzić podłogówkę??

Gdzie jakiej mocy dać grzejnik??

 

Z chęcią bym skorzystał z twojej pomocy...

Bo niebawem będe robił podłogówkę...

 

A przy okazji....co "lepsze", miedź na podłogówkę czy pcv??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę Ci tak:

jak masz szybkie przepływy to woda nie wystudzi sie tak szybko w początkach petli i dlatego możesz mieć odczucie że jest ok i bedzie ok z w miarę równą temperatura (nie bedzie ok z szybkością przepływów)ale to do zaakceptowania szczególnie kiedy już tak jest :D

mam nadzieję że nie słyszysz w nocy przepływającej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

jasne że możesz liczyć na moja pomoc "po sasiedzku" tylko bądz zdecydowany co do źródła ciepła(od tego sie wszystko zaczyna)

jeżeli chodzi o miedź to owszem stosuje się ją ale specjalną w otulinie z tworzwa sztucznego a to dlatego by ograniczyć zbyt intensywne oddawanie ciepła jastrychowi zwykła goła nie jest stosowana przy podłogówce bo występują lokalne przegrzewy

A co lepsze?szczerze ,nie wiem jedno co wiem to miedź wyjdzie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus rzuć namiarami... też by sie przydał..

Opis jak dojechać: jadąc od Grodzika ul. Montwiłła (ta przy cmentarzu i basenie) mijasz Odrano Wolę i Adamowiznę. Zaczyna się Osowiec. Jakieć 200 m od początku po prawej stronie skończy się taki betonowy płot. Zjazd do domu rolnika jest zaraz za tym płotem. Cecha harakterystyczna - nad rowem przy zjeździe leży blacha metalowa. Dom jest jakieś 50 m od drogi. Teraz jest tynkowany po ociepleniu styropianem.

 

Jest to rolnik, który jak zrozumiałem, często wynajmowany jest w okolicy do niewielkich prac rolnych typu zaoranie, zabronowanie itd. Jest sensowny i tani.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...